Šátek vs. šátkové nosítko pro novorozence

janabrozova
23. zář 2017

Ahojte holky, chtěla své druhé dítě nosit. Manduca mi nesedí a přemýšlím o šátku. Nedávno jsem narazila na šátkové nosítko. Že má být snazší a rychlejsiul uvazování. V inzerátu šlo Hop-Tye nebo tak nějak se jmenovalo a prý jsou vhodná i pro novorozence. Nemáte některá zkušenost s nošení. Novorozence v takovém nosítku? Děkuji všem co zareagují.

verinikki
23. zář 2017

Doporučuju Caboo - na MK je jich tu plno. Máme doma, nosila jsem malé od narození cca do 8 měsíců, pak jsme teprve přešli na manduku - ta mi přijde pro malinké miminka děsná, ale pro větší děcko je zase super, tak radím, ať ji nedáváš pryč a necháš si ji na později🙂

lenka_strelenka
23. zář 2017

Doporučuju skupinu na FB Nosíme děti (ev. existuje regionální skupina v podstatě v každém větším městě), tam určitě poradí, je tam i album s vhodnými nosítky a hooodně velký bazárek nosítek, šátků a všemožného nosicího příslušenství.
Za mě jinak novorozenečka do šátku a nosítko až později (i když existují nosítka doporučovaná i pro novorozence - třeba zmiňované Caboo nebo Storchenweige); je potřeba to vyzkoušet - třeba na různých srazech, bývají i testovací akce s pujčením nosítka na vyzkoušení domů.. každému sedí něco jiného 🙂 My jsme teda primárně šátkoví, ale máme i Manducu a je super - taky radím nezbavovat se jí a počkat, až do ní miminko doroste; my v ní nosíme od 4 měsíců (a to je malá spíš drobná).

janabrozova
autor
23. zář 2017

@verinikki z manducy mě bolí v krizich a ramena. Už ji nechci. Nejde mi stáhnout jak potřebuji. První dceru jsem v tom od 3 měsíců asi 5x vzala na procházku. U sázkového kostka se mi líbí že je predvazane a můžu si jej utáhnout jak potřebuji. Ale chci nosit už třeba od 2-3 týdnů druhou dcerku...ale mám strach z uvazování šátku a co si budeme povídat, u nosítka to je rychlejší. Jsou ta satkova nosítka opravdu bezpečná i kvůli kyclim atp.?

janabrozova
autor
23. zář 2017

@lenka_strelenka ok děkuji, zkusím se podívat, spíš mi jde o to, zda je to opravdu vhodné a bezpečné i pro takto malá dítka. Nechci ji kvůli svému pohodlí třeba ublížit.

lenka_strelenka
23. zář 2017

@janabrozova Jde o to správně to nosítko nastavit, tak aby bylo pohodlné pro oba (opět, regionální nosící skupina, nějaký sraz, zkušenější poradí a pomůžou poštelovat). Z uvazování šátku není třeba mít strach, chce to jenom trochu tréninku ;)
Jinak vhodné ergonomické - i šátkové - nosítko je vzhledem ke kyčlím naopak prospěšné. 🙂

krtikkrtovaty
Autor odpověď smazal
Zobraz