Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

madlisek
22. bře 2013

@alenavy mam bundu i MaM kapsu. Kapsa staci, bunda ma zase tu vyhodu, ze ji snadno rozepnes - zapnes pri stridani tepla a zimy (venku zima, v autobuse vedro, v obchode vedro) a dite se ti nevzteka, ze mu je horko 🙂

cervena_vila
22. bře 2013

@alenavy Já mám nosící vsadku do normální bundy a jsem s tím spokojená.

mvkoty
25. bře 2013

jdu se podělit... poprvé co mi malá za celou dobu nošení na zádech usnula 🙂

madlisek
2. dub 2013

Holky, od kdy myslíte, že je vhodné nosit miminko v šátku na zádech? Kolikrát bych si chtěla doma mladší dát na záda (má posledních pár dní nějaké extrémně chovací období), abych přitom zvládla něco udělat, ale je na to nejspíš ještě maličká.

janistr
2. dub 2013

@madlisek Tak podle mě se na záda může dát jakkoliv staré mimčo, pokud si mamina troufne ho tam nějak nahodit 🙂.

madlisek
2. dub 2013

@janistr No v tom právě vidím problém 😀 Takový křehký malý miminko si házet přes hlavu netroufnu, navíc se bojím, že ji tam nebudu umět správně napolohovat. Ta starší při nahazování i uvazování úžasně spolupracuje, to je něco úplně jiného 🙂

cervena_vila
2. dub 2013

@madlisek já jsem nosila na zádech od pěti měsíců - potřebovala jsem mít volné ruce na vánoční cukroví. Jinak se vše zvládlo na břiše nebo na boku.

madlisek
3. dub 2013

@cervena_vila od těch pěti měsíců už to jde, to už dítě s držením hlavičky nemá problém, ale do té doby... 😒 Mně to doma na břiše moc nevyhovuje, protože se pořád musím shýbat kvůli starší dcerce, navíc ta chce ve většině příapdů hned taky chovat, jakmile je mladší v šátku, takže manévrovací prostor vpředu je dost omezený.

terezka312
3. dub 2013

@madlisek podle mě přesně jak píše @janistr - pokud si troufneš ho tam dát, tak není problém. Nedavno jsem zrovna koukala na jeden dokument z Afriky, tam si matky hodí dítě na záda hned po narození a jdou dělat třeba dříví 😀

cholitto
3. dub 2013

Holky, když vám mimčo usne v šátku a jste doma - vyndáte ho, aby se vyspal na rovném, nebo ho nosíte dál? Díky

mahafi
3. dub 2013

@cholitto jak kdy 🙂, někdy mi přijde lepší to a jindy zase ono, záleží na situaci a náladě nás obou 🙂

madlisek
3. dub 2013

@cholitto podle nálady a taky podle toho, jak moc by mi vadilo, kdyby se dítko po odložení vzbudilo

madlisek
3. dub 2013

Tak jsem shlédla youtube několik videí s novoškama na zádech a pomalu sbírám odvahu to zkusit 🙂

mahafi
3. dub 2013

@madlisek jéé, tak to jsem pak zvědavá na fotku 🙂

janistr
3. dub 2013

@cholitto Já většinou neodkládám, protože se Helu ihned po odložení budí 🙂. Když byla menší (tak do půl roku) to ještě šlo, potom už ne 🙂.

alenavy
3. dub 2013

Holky, chtěla jsem se zeptat... Když nosíte děti v čemkoli, kampak s klíčema, peněženkou, lahvičkou a takovýma věcma, co se nevejdou do kapes?

evelp
3. dub 2013

@alenavy já sebou nosím buď batoh nebo tašku přes rameno (pokud toho nemam moc teda, protože jinak ta taška malýno moc tlačí)

janistr
3. dub 2013

@alenavy Zatím nosím batoh a teď řeším, jak to udělám, až Helu přemístím na záda... Taška přes rameno mi přijde celkem nepraktická a nepohodlná, pokud budu muset táhnout víc věcí.

madlisek
4. dub 2013

@alenavy když je to jen na chvilku, tak mám malou taštičku přes rameno, jen na klíče, peněženku a mobil. Na kratší výlety mám tašku přes rameno s dlouhým popruhem, kam se vejdou tak dvě plíny, lahev a něco ke svačině. Na delší akce mám batoh a nesu ho buď vpředu nebo vzadu, podle toho, kde je dítě. Na ND si holky dost chválí takové ty větší ledvinky Coleman, tam se toho vejde taky dost 🙂

dandelion
4. dub 2013

@alenavy @evelp @janistr @madlisek úplně nejlepší jsou látkové tašky 🙂 se širokým popruhem a nosit křížem 🙂

janistr
4. dub 2013

@dandelion No jo, ale když tam mám naložit třeba věci na plavání pro nás obě + plínky, oběd..., tak je to prostě dost velká zátěž na tu jednu stranu...

dandelion
4. dub 2013

@janistr no to určitě.. jenže jak to udělat, když j poneseš na zádech.. já jsem pak i na plavání chodila s přebalovačkou JJ Cole.. :/ bylo to nepohodlný, ale měla jsem malej batoh :D 🙂

janistr
4. dub 2013

@dandelion Asi to budu muset vydržet, no 🙂.

cervena_vila
4. dub 2013

@alenavy Já nejradši nosím v DH, to pak klíče dám do té "náprsenky" 😵

Nebo nosím tašku s popruhem, ale uvázanou kolem boků, nebo normální batoh. Ještě jsem se neodvážila vyjet s "ervéhápkou" - s tou taškou na kolečkách, byť jednu po babičce mám.

dandelion
4. dub 2013

@cervena_vila vidíš.. taška na kolečkách mě ani nenapadla :D 🙂

terezka312
4. dub 2013

@alenavy Taky jsem to řešila a nakonec jsem začla nosit batoh a nemůžu si stěžovat, jen se mi do něj někdy blbě kouká přes dítě 😀 Ale stejně jako @janistr teď řeším, co s tím, až začnu nosit na zádech. 😒

mahafi
4. dub 2013

@janistr to taky pořád řeším.. ☹ a zatím jsem nenašla řešení.. s věcma na delší výjezd je taška přes rameno těžká a pak mě z toho bolí záda.. :-/ zatím když jedu mhd, tak jí mám vepředu (i kvůli lidem.. jednou jsem jí měla vzadu a byla jsem z toho hrozně nervozní a navíc jsem se byla hrozně "neskladná", když jdu pěšky tak nejdeme na tak dlouho, abych potřebovala věci na celý den (a nebo pak jde i mm a ten nese batoh). takže jsem ti nepomohla 😀.

katyxq
4. dub 2013

@alenavy Já používám batoh - co nosím malou na zádech, tak batoh hodím na břicho 😉

alenavy
4. dub 2013

@cervena_vila Omluv laktační debilitu, co je to DH?