Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

katyxq
9. led 2013

@mochenkaa Já malou oblíkám takhle https://www.modrykonik.cz/fotoblog/katyxq/album... , já mám bavlněné tílko nebo triko a svetr s rolákem, přes to máme softshellovou nosící bundu.

dandelion
9. led 2013

@cervena_vila Hacku i se stojanem budu mít brzo k prodeji.. 🙂) muž to vymyslel tak, že konferenčák otočíme na bok a na nohy uvážem šátek :D 🙂 my teda máme ještě závěsný křeslo.. to mám ještě za svobodna, tak ho budem vrtat do stropu.. 🙂
@mahafi musím to zkusit 🙂))
@elvis12 je to super 🙂 je tam moc spokojená.. hledej šmudlo 🙂
@katyxq je to super fakt že jo 🙂)) a udělám tolik práce :D malou vážu dost vysoko, takže vidí.. 🙂 což byl pro mě účel 🙂

maly_prcek
9. led 2013

@janakkk No konečně se tady někdo nerozplývá nad indiama 🙂 Mně se ten vzor prostě nelíbí... ulítávám si na vlnkách 😵 A vlny voda zrovna mám... 😵 Ale je to teda tenší šátek. Já jsem si batolecí kraťas kupovala Hoppediz antiqua, to je pěkný tlusťoch, pěkně široký a při nošení to je poznat. Kupovala jsem z druhé ruky a střihla ho... Ono těch kraťasů zas tolik na výběr nebývá a tenhle byl za pěknou cenu... Pak jsem měla v užším výběru Storch Leo, ten jsem měla a na zádech se nosil taky pěkně, pak jsem pokukovala ještě po nějakém Easycare nebo Didy indio, ale já ty india fakt moc nemusím.

Manducu doma máme, nosí v ní z 90% můj muž. Já si ji beru, když vím, že budu muset několikrát sundávat a nandávat a ponesu dlouho. Já nosítka teda na záda ráda nemám. To dítě je tam totiž hodně nízko a nemá dobrý rozhled. Šátek si navážu vysoko a dítko hledí přes rameno, s nosítkem tohle nedáš.

Dobré, tak sem můžu chodit... Žluté a zelené šátky mně nechávají chladnou a india taky. 🙂

janakkk
9. led 2013

@maly_prcek ha! spřízněná duše 🙂 mě se india vzor taky nelíbí 🙂 a barvy tu jedou převážně holčičí, to se mě taky netýká 🙂 no teda, aby ten muj hoppediz, co se ho chci zbavit, z toho nakonec nevyšel nejlíp 😕 😕 od pátku budu mít půjčené na vyzkoušení Storch Inka, tak budu mít srovnání.....já mám totiž jen jeden šátek a nikdy mě nenapadlo koukat po dalších, dokud mi vyhovoval funkčně 🙂 🙂 ale teď mi to fakt nevyhovuje :-/ no jeje, vlny voda závidím moc 😵 😵 ...nechystáš se je prodat? 😀
Já jsem dneska Manducu zkusila poprvé (po nosítkách jsem doteď nekoukala- na co? když mám šátek, že? 😀) a bylo to teda super, mě se moc líbilo, že je to dítě hned tam, hned venku a ani se mi nezdál tak těžký, jako v šátku,bylo to pohodlný, ta váha se líp rozložila.....fakt jsem nalomená.....do šátku jsem chtěla investovat max 1500, nosítko by bylo skoro dvojnásobek..... ☹

rebelie
9. led 2013

@kalipso Ahoj, jen nakukuju - jak jsem četla Tvůj dotaz, napadlo mě, že malá může být lehce hypertonická - myslím, že miminka jinak moc nemaj rádi, když jsou natažený, tak z toho usuzuju... což není nic, čeho by ses měla děsit, jen že by bylo dobré nosit (teď myslím na rukou, bez šátku) co nejvíc v klubíčku, aby relaxovala... a možná postupně ten šátek půjde - vázala bych vždycky, když je dobře naladěná (najedená, vyspinkaná apod.) a doufala bych, že z 5 minut bude 10, pak 15, až si postupně na nošení zvykne... A to pohupování a jemné poplácávání po zadečku, jak píše @dandelion (ahoj!), taky pomáhá...
@mochenkaa Já můžu vřele doporučit Didymos Indio obyč.= bavlněné a Hopeddiz - taky obyč. bavlna (mám La Paz). Zato nedoporučuju Vatanai Tibet - na mě je ten šátek moc tenký a moc úzký. Výhoda Hoppedizu je, že je relativně levnej... Jo a rozhodně doporučuju kupovat šátek z druhé ruky, který je už zanošený.
@maly_prcek Ty jo, já v batohu nebyla s to nést dítě déle jak 15-20 minut, a to i když byl teprve půlroční, teď by mi to asi uřízlo ruce hned (ale už jsem to poslední půl roku nezkoušela). Nosím jedinně v hammocku - ze začátku jsem to musela trochu potrénovat, ale je mi fakt příjemný...
@dandelion Vřele doporučuji nahazovat přes hlavu - http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=64 - tam nahazuješ dítě už s šátkem nastrkaným pod zadek (uděláš mu z šátku vlastně takový kaťata), takže pak neřešíš, že se Ti nepodařilo pořádně podhrnout... Já tak nahazuju dodnes (pokud je možnost Báše někam položit).

rebelie
9. led 2013

@janakkk Didy Iris se líbí i mně (a nebývá zas tak drahý).
@dandelion Smaragdové Indio jsem měla, než jsem ho půjčila a přišla o něj ☹((.
@janakkk Hele, já jsem asi natvrdlá, ale proš s těžším dítětem koukáš po kratším šátku? Jsem si nějak nevšimla, že bych s rostoucím dítětem potřebovala kratší šátek...
@dandelion Ten Gold - pokud ho neztratíš - si svoji hodnotu udrží, takže já - pokud bych ty prachy měla a byla to srdeční záležitost, bych do něj klidně šla.

rebelie
9. led 2013

@janakkk Já teda nosítko doporučuju - šátek mám radši, ale - na záda je nosítko praktičtější, nemají problém v něm nosit i dědečci, kamarádi apod., což se taky občas hodí, a pak, když někdy člověk potřebuje vyndavat, nandavat, takt o jde snáz... a obzvlášť v zimě na sněhu se to šikne - např. si neumím představit, jak venku na běžkách vymotávám dítě z šátku na zádech.... Mít obojí je podle mě nejlepší kombinace - a vzhledem k tomu, že my bychom bez problémů oželeli kočárek (a ty, co máme nás nestály skoro nic), tak si člověk klidně může šátek i nosítko dovolit.

maly_prcek
9. led 2013

@janakkk No, je fakt, že se Hopp hůř dotahuje, ale mně to na batoh teda nevadí... Já nemám moc ráda klouzavé šátky, třeba Ellevill mi klouzal na můj vkus až moc. Ten Storch taky moc klouzavý není... To spíš zkus nějaký Didy. Vlnky nedám, i když je už moc nenosím a nevím, jestli bude ještě nějaký malý nošenec... ale i kdyby z něho měly být nejdražší polštářky ve střední Evropě, tak nedám, ten vzor prostě miluju 😵
Já jsem měla na začátku jeden dlouhý, pak to chtělo něco kratšího a hutného a už byly dva. A pak to chtělo nějaký holčičí (ER) když druhé dítko bude holčička a už byly tři. A do toho manžel sám nenaváže nic, sukuju to na něj já, tak chtěl Manducu. Ale už mám stop-stav. 😉 Manduca se dá sehnat i z druhé ruky kolem těch 1500Kč, i když jich není moc.

@rebelie A zkoušela sis ten batoh zakončit tibeťanem? A naskládat šátek na ramena? Hlavně ten tibeťan pomáhá proti zařezávání... Ale na dlouhé nošení vážu taky hammock.

maly_prcek
9. led 2013

@rebelie Netoužíš po kratším šátku s větším dítkem - protože vážeš hammock a tam potřebuješ dlouhý šátek. Na batoh sneseš klidně o 1m kratší. A taky sukuj furt hammock, když už dítko kus ťape a v půlce procházky řekne, že ho bolí nožičky, pak uvidí hřiště a chce zas dolů a pak už se moc proběhlo a domů už z hřiště nedojde 🙂

Jinak souhlasím, že nosítko se určitě užije (netlačí tolik na ramena, nic nevláčíš v blatě/sněhu,...). I když teda já Manducu na záda dávám těžce (protože to moc nedělám, tak to neumím 🙂 ). A taky jak Manducu nosí hlavně MM, tak je nastavená na něj a já jsem o dost menší, tak ji musím celou přenastavit a to mě nebaví a radši vezmu šátek. A taky kvůli tomu rozhledu.

dzejnyy
10. led 2013

@katyxq
@dandelion
No budu muset taky trénovat úvazy na záda. Zatím si troufám na záda jen s Manducou 😨 Ostatně by se to mohlo hodit, až mi třeba někdy začne zase růst pupek 😉

rebelie
10. led 2013

@maly_prcek Jasně, bez Tibeťána to byl úplně děs... Ale možná, až bude takhle popobíhat, tak fakt ještě batoh docením (už abych to začala zkoušet)... A já mám obrovskou výhodu - jsme s mužem podobně velcí, takže si nosítka nepřenastavujeme, nebo jen minimálně. A s tím Hoppem - mně nepřijde, že by se špatně dotahoval...

maly_prcek
10. led 2013

@rebelie A cche si to na ramenou vychytat místo, kde ten šátek vede, já když třeba navážu moc blízko krku a tlačí to na trapéz, tak to mám po chvilce úplně rařezané a začne mě bolet hlava... Když to mám moc dole, tak mně zas bolí ramena...
Tak zřeba oproti vlnkám klouže Hopp málo...

dandelion
10. led 2013

@rebelie Ahoooooj 🙂 tebe tu ráda čtu!! 🙂)) .. nához přes hlavu musím zkusit.. vezmi si jak dlouho jsem sbírala odvahu jí hodit přes rameno (se skříženýma rukama a malou držím pod rukama). Ale určitě se k tomu dopracuju :D 🙂 .. Jakto žes o smaragd přišla??? To se někomu moc dobře hodil, nebo? Ach jo.. chodila jsem k tobě do alba slintat :D 🙂 .. ovšem ta cena je pro mě momentálně nedostupná :/ měla jsem co dělat ukecat muže na Lilu Royal 2 za 2300,- :D a nakonec paní couvla, že si ho ještě nechá :D 🙂 teď mi má přijít Aare na doma na bok ve 2ce... a snad na jaro léto pořídím nějakou hezkou 6tku 🙂)
@dzejnyy joo pupek :D 🙂) mě se to moc zamlouvá a štve mě že jsem nezačala nosit na zádech dřív.. :/

kalipso
10. led 2013

@rebelie vidíš, to mě nenapadlo, že by se tomu jak se natahuje mohlo i nějak říkat, nikdo se k tomu totiž nijak nevyjádřil (ani v porodnici, ani doktorka) a to malá lehává s propnutýma nožkama od začátku (ne furt, ale poměrně dost velkou část dne). Jsem si říkala, že je to zvláštní, že všude píšou, jak mají miminka první 2 měsíce nožky pokrčený většinu času a ona se propíná a ošívá. ☹ Tak snad to přejde, v klubíčku se jí snažíme chovat, ale brání se... ale to ona se brání snad při čemkoli, tak budeme zkoušet dál. 🙂

mochenkaa
10. led 2013

@elvis12 není zač, já slintám na tvé trávě 😵 😀
@katyxq A máš na malé ještě zateplenou kapsu? Já nahoru dávám tu. A malého jsem měla outlast body, svetr, bavlněné punčochy, froté ponožky, lehce vyteplené bavlněné kalhoty a merino capáčky, na hlavu outlast kuklu a pletenou čepku ke svetru. A studený nebyl ani trochu. Ale sebe řeším, protože když si dám svetr, tak mě je sice akorát, ale malý má hlavu na té vlně a to si nejsem jistá, jestli je ok 😒

Jinak jsem se dívala na didymos stránky a mám průser ☹ 😀 Nutně bych potřebovala žluté indio, vlny stříbrné, vlny zelené, vlny sekvoje, elipsy černé a čokoládu 😀 Teď ještě vychytat správnou velikost a hledat na bazárkách 🙂 Aspoň jeden z nich 😵 😵

dandelion
10. led 2013

@mochenkaa Olééééé... Evička spustila lavinu :D 🙂 Taky jich potřebuju víc, ale jednou chci Erbu a Gold-rubín :D 🙂

janakkk
10. led 2013

@kalipso tohle mi malý dělávál taky, byl pořád propnutý dozadu, hodně řval, do klubíčka (nedej bůh do šátku) nešel ohnout ani násilím, tygr v jeho provedení bylo spíš letadlo (hlava nahoru, nohy a ruce držel rovně ve vzduchu)....přešlo to samo, kolem 4 měsíců 🙂

mochenkaa
10. led 2013

@dandelion Prosím tě, já budu ráda za jeden. Nezapomeň že teprve pořizuju látkovou výbavičku, nemůžu všechno hned 😀 A myslím, že až M uvidí ceny, tak mě zabije 😅 😅

No nic, jdu. Dítě mi odcouvalo skoro do ložnice 😀

dandelion
10. led 2013

@mochenkaa Unás jsou domluvený 4 šátky :D plus pastelka na houpačku :D

janakkk
10. led 2013

@rebelie ahoj, 🙂 no, ono se to zdá nelogický, ale není: doteď jsem vázala KSK s 5,5m šátkem a musela jsem mít cancoury kolem sebe omotaný 2x, abych je netahala po zemi (blbej nápad, koupit dlouhej šátek, aby mohl nosit i tatínek), s rostoucím dítětem už není KSK pohodlnej a většina jinývh úvazů spotřebuje podstatně míň materiálu než KSK...to už bych se těma cancourama musela obtočit celá 😀 proto tedy kratší šátek.....chtěla jsem zkusit jinou značku, protože mám pocit, že ten můj je hodně hrubej, neumím ho dotáhnout, prostě rvu vší silou,nadskakuju, ale šátek drží a neproklouzne (posledně mě do šátku musel dotahovat přítel) 😒

janakkk
10. led 2013

@maly_prcek zkusím ještě ten batoh a uvidíme, asi to nakonec dopadne tak, že koupím nosítko, zkrátím hoppediz a bude 🙂 to se nedivím, já mít vlnky, tak je taky nedám 😀 😀

elvis12
10. led 2013

@mochenkaa
@katyxq ja jsem asi divna, ale ja neoblikam skoro vubec. Ani ji, ani sebe. Doty ma outlast body, longies / puncochace, outlast kukla s cepici a ty salling boty. Ja mam triko s dlouhym nebo s kratkym. Jinak nic. Pres Doty mam tu zateplovaci kapsu od Hoppu a k tomu byl pro me nakrcnik. Tak kdyz ho nezapomenu, tak mam ten. Jinak svoji zimni bundu, kterou nezapnu. Tot vse. Nikdy nebyla studena a me zima taky neni.

katyxq
10. led 2013

@mochenkaa Ne, kapsu nemám, maleou mám pod nosící bundou (Angel wings - softshell podšitý tenkým flísem).
@elvis12 No právě, máš zimní bundu a zateplenou kapsu, ta moje nosící bunda je bez svetru podzimní 😉.

dandelion
10. led 2013

@elvis12 @mochenkaa @katyxq taky nás moc nenabaluju.. 🙂 já tričko s KR nebo DR, na to lehčí bolérko s dlouhým rukávem, a zimní bundu.. (nákrčník už asi ani pořizovat nebudu :D 🙂 a to jsem chtěla).. a malá má outlast body, froté punčocháče, froté ponožky, vlněný ponožky a Manymonths capáky s nápletem... outlast, nebo merino kuklu, podle toho na jak dlouho jdem ven... a když beru šátek tak je takhle a když manducu, tak jí dávám ještě mikču... přes to MaM kapsu a jdem 🙂

rebelie
10. led 2013

@kalipso Děti, které se hodně propínají někdy jsou až do luku) jsou hypertonické, což znamená, že mají trochu větší napětí ev svalech než by bylo zdrávo (ale fakt neříkám, že to Tvoje malá má - na dálku to nikdo neurčí, navíc nejsem lélař). Dost by pomohlo, kdybyste zkoušeli to klubíčko (ne to lámat přes koleno, ale zase to nevzdávat a nabízet) a možná by nebyla od věci baby masáž, která je ostatně úžasná i u dítěte, které je úplně tabulkové a bez problémů... masírovala bych opravdu spíš jemně, pomalu, táhle, aby se uvolnila...
@dandelion Kamarádka, co měla Indio půjčené, se stěhovala a někdo (stěhováci, nebo někdo ze sousedů) ukradl jednu krabici, ve které krom dalších věcí bylo i moje Indio...
@maly_prcek Hm, tak mě asi míň klouzavé šátky vyhovují - uzly se nepovolují, můžeš při vázání přehmátnout, aniž by se vše povolilo a tak...
@janakkk Aha, já mám 4,7m a vážu KSK doteď (ale na břiše už moc nenosím, bolí mě z toho bederka), dvojitej kříž a double hammock a na vše mi to vychází tak akorát... Ale 5,5m je fakt obrovský, takže rozumím...
@elvis12 Taky oblíkám minimálně, jen outlast už moc nedávám, oproti vlně se nacucá potem a nehřeje... takže body Manymonths - má dvě a nic jiného teď nenosí, jsou drahé jak pes, ale vyplatí se... přes to body má většinou tenké bavlněné triko (aby uprasil to a body se nemuselo prát), toť vše... a jako @dandelion do Manducy dávám o vrstvu (tenkou mikču) víc...

dandelion
10. led 2013

@rebelie a v čem teď teda nosíš? India je škoda :( Fakt! Mě by to krutě naštvalo :D 🙂

rebelie
10. led 2013

@dandelion Hoppediz La Paz. A Indio mi ta holka zaplatila, takže, až mi něco cvrkne o klobouček, koupím... lus máme Manducu, kterou v březnu vracíme a budeme pořizovat Kibi - snad už bude nové, tlumeně modré.

aemmi
10. led 2013

Ahoj všem, chtěla jsem psát na látkovky, ale koukám, že jste se přestěhovaly 🙂
Prosím, poradte nějaké stránky, videa, atd., odkud bych se mohla naučit uvázat šátek, celkem nic o tom nevím, ale šátek už doma mám 😀 druhé miminko chci zkusit nosit, nejdřív hlavně doma a dál uvidíme, jak se nám to oběma zalíbí.

dandelion
10. led 2013

@rebelie La paz je jeden z mála hnědých šátků 🙂 A že já jsem na tu hnědou vysazená :D 🙂 Ale na mě moc proužků :/ Ale hodí se mi k vám 🙂 A po čem číháš? barevně, materiálově? 🙂 Takže nakonec přeci jen KiBi? 🙂