Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

somalicats
26. lis 2014

@primaska U hypotoniků, případně kombinace problémů se šátky úplně nezavrhují, záleží na konkrétním dítěti. My měli šátek zakázán do třetího měsíce, pak povolen na určitou dobu během dne. Teď už šátkuju bez omezení.
Jinak osobně si nemůžu šátek vynachválit zejména při pohybu po Praze - pražská MHD rozhodně není bezbariérová a je mnohem jednodušší mít dítko v šátku, než v kočárku a doufat, že se najde ochotný spolucestující, který pomůže.

cottie
3. pro 2014

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli máte některá zkušenost s šátkem JE PORTE MON BÉBÉ? Zvažuji že bych ho koupila, připadá mi s ním jednoduchá manipulace tím že je z části i elastický, ale není nad osobní zkušenost. Tak prosím o nějaké reference jestli ho některá máte 🙂

magrathea13
4. led 2015

S Je Porte Mon Bebe max spokojna. Maleho nosim od 2,5 kg (do 5 kg v koliske) a je spokojny - je to nespavec a jedine v satke zaspal takmer mavnutim carovneho prutika. V lete sa nepotil, teraz v zime (7,5 kg) dam pod poslednu vrstvu deku a v pohode. Mala som ho v satke aj cely den a bolesti chrbta neboli. Rano naviazem a podla potreby v priebehu dna vkladam a vykladam (dotahovat nemusim) - nemusim nic rozvazovat a znova viazat a vymetat zem🙂)) Vacsia dlzka ma vyhodu v tom, ze uzol pride dopredu. Na nosenie na chrbte by som ju, ale nedoporucovala - na to mame Manducu😀 Satka mierne pruzi, ale maly to miluje - v Manduce mu to evidentne chyba🙂)) Fungujeme v kombinacii satka JPMBB pre mna a Manduca manzel.

lenkasubrtova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kacule6
23. bře 2015

Ahoj,kdo se prosím dobře vyznáte v šátkování,můžete mi prosím poradit,v jaké poloze začít nosit 3měsíční holčičku,má asi 5,5kg.Šátek máme zatím elastický,nevím,jestli se jí to vůbec bude líbit,proto jsme do něj zatím moc nechtěli investovat
Děkuji všem za rady 🙂

kimby
19. dub 2015

@kacule6 trošku pozdě, ale odepíšu. Nosím od 4 týdnů (aktuálně je malému 7měs). Ve vašem případě bych nosila např. Kříž s kapsou uvnitř apod.(vertiální úvazy), mrkněte na youtube a napište si do vyhledávače uživatele Vozino1 nebo vázání šátku. Úvazy tam na vás vyjedou (česky) a uvidíte od miminek po starší děti.

Nebo mrkněte zda ve vašem městě někdo nedělá kurz šátkování (já jsem byla) a stálo to za to. Další úvazy už zkouším dle netu

kacule6
19. dub 2015

@kimby děkuji,už to sem tam zkoušíme,ale jak není od malinka zvyklá,tak ze začátku v šátku vždycky chvíli brečí a pak usne.Tak snad si zvykne,protože nenosíme v šátku pořád. 🙂

kimby
19. dub 2015

@kacule6 já také nenosím pořád, syn je tak půl na půl (kočárek/šátek) dle situace a místa, kam jdeme.
Chce to vychytat dobu, kdy vážu (vím, že půjde spát, aby byl najezený, přebalený a už připravený ke spánku, ale ne přetažený). Při vázání se to chce trošku houpat-hýbat...někdy se stane, že je nutné děti "spacifikovat", ale většinou krásně usnou 🙂

marse323
26. dub 2015

ahoj, prosím jaké máte zkušenosti s šátky Baby Doo.
Děkuji

rencatupa
29. dub 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Ahojte, za pár měsíců mě čeká mé první mimino, tak sbírám co nejvíc informací (předpokládám, že potom už nebudu mít tolik času 🙂 : hrozně se mi líbí nošení dětí v šátku, vyhlédla jsem si tento http://www.funbaby.cz/eshop/nosice/womar-satek-zaffiro-col-18 , máte s ním někdo zkušenosti? Srazí se po vyprání? A odkdy se v něm dá miminko nosit, četla jsem, že je už od 3,5 kg, tak to je novorozenec, ale zdá se mi to hoooodně malinké.

bamarket
8. kvě 2015

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak oblékáte mimčo do šátku v létě. Četla jsem o funkčním prádle z merino vlny, že v zimě zahřeje, v létě ochladí. Jen většina body z merino vlny je s dlouhým rukávem, nevadí to v létě? Vím, že se miminka stejně nemají dávat první rok na sluníčko, tak jsem si říkala, že by dlouhý rukáv neměl vadit, a pokud jí v tom nebude vedro, jak píšou, tak by to bylo fajn. Zajímalo by mě, jestli s tím máte některá zkušenost. Nechci koupit drahé body zbytečně. Díky za rady 🙂

jitulen77
12. kvě 2015

@rencatupa ahoj, zkus posbírat o nošení co nejvíce informací, existují skupinky na facebooku - nosíme děti, ergonomické nošení dětí, nosíš nosím nosíme, nebo web nosenideti.cz...šátky na nošení dětí jsou speciálně tkané právě na nošení, některé prodávané šátky se za toto pouze vydávají...a to je právě i bohužel tebou vybraný šátek zn. Womar, Pentelka, Medley...zkus se poohlídnout např. po zn. Natibaby, Yaro, Didymos, Oscha, Ellevill, Storchenwiege...veškeré informace ale určitě najdeš ve skupinkách co jsem ti doporučila, popř. ti určitě někdo poradí...a nosit se dá rozhodně již od narození 🙂

terezka1988
29. kvě 2015

Dobrý den maminky 🙂 chtěla bych Vás poprosit o radu, máme 6 měsíčního klučíka s váhou 7,5 kg, ve středu jsme byli na neurologii a doktorka doporučila nošení v šátku z důvodu že má hyperkinezu-prostě sebou pořád mele jak nožkama tak ručkama. Potřebovala bych poradit jaký šátek koupit, vůbec se v tom nevyznám. Podle doktorky by jsme měli nosit zřejmě asi v kolíbce ,tak abychom malému co nejvíc omezili pohyb rukou i nohou. Má konfekční velikost 38 a jsem 160cm vysoká.
Budu moc ráda za všechny tipy a názory dekuji 🙂

konidana
29. kvě 2015

@terezka1988 nevím , jestli takhle velké dítě ještě uvážeš do kolíbky... Ale když se šátek pořádně utáhne, a to se musí vždy, tak se děcko moc mrskat nemůže:D Já používala od 2. nebo 3. měsíce dětí úvaz kříž s kapsou. Nosila jsem jen na břiše (na zádech batoh) Pevný tkaný šátek, délka pro tebe asi 4,5m.

konidana
29. kvě 2015

@rencatupa S tímto šátkem zkušenosti nemám, ale vypadá dobře. Miminka se mohou v šátku nosit hned od narození. Elastický šátek je jen pro malá miminka (ale lépe se prý váže), pevný je univerzální pro novorozence i větší děti.

terezka1988
29. kvě 2015

@konidana děkuji za info 🙂 on malej totiž porad od rana do vecera kope nožičkama a v tom mi mu musíme zabranit proto zrejme ta kolíbka...nevim zda když ho budu mit na brise jakože v sede s roztazenýma nožkama tak aby to k necemu bylo... ☹ A doporučila by jsi mi nejakeho výrobce za rozumnou cenu?
Koukala jsem tady na bazar na šátky a pani tam nabízí NOVÉ ŠÁTKY za 455Kč je to vůbec mozne?

jitulen77
29. kvě 2015

@terezka1988 ....mrkni o pár příspěvků výš, psala jsem zde, kde nasbírat informace, taky jaké šátky vybírat...popravdě si opravdu nedovedu představit vázat tak velké dítko do kolébky, rozhodně bych vázala ve vertikálním postavení, kdy máš dítko přitisknuté k sobě, jak píšeš v sedě na bříšku...ta poloha je fixovaná šátkem, takže by se pohyb určitě částečně omezil i takto

tria002
30. kvě 2015

@terezka1988 na fb je skupinka Nosime deti. Tam ti poradi, odkazou na uvazy a je tam i prodejni album, pripadne vlozis poptavku a oni poradi.
Kolebka neni vhodna ani pro miminko, natoz pro pulrocniho prcka. Nevidis na nej, ztizene dychani, nebezpeci vdechnuti zvratku atd. Mimo to se spatne vaze i zkusenym satkarkam, aby v ni bylo ditko ve spravne poloze, natoz nekomu, kdo se uci..
Ja zacinala s tydennim prckem s krizem s kapsou, ted nosime uz na zadech. Je mu 5.mesicu, ma rozhled a je tam tak spokojeny, ze ani nepipne. Az se me mudra ptala, jestli vubec vydava nejake zvuky. 🙂
Je to snazsi,nez by se zdalo. Drzim palce a pokud nemas fb, rada poradim i tu.
Urcite se uz vyhni satkum elastickym a tem za ctyri stovky.
Pripadne porid mei tai. Je ergonomicke, skvele pro nosice i nosence a vaze se jen kolem pasu a pres ramena. Mam satek Hoppediz a mei tai.

terezka1988
30. kvě 2015

@tria002 ahojky tak skupinku už jsem si na fcb našla tak čekám na přijetí 🙂 také si úplně nedovedu představit že bych takhle velkého chlapa měla nějak vměstnat do kolébky co vidím na fotkách...Našla jsem šátek Babylonia velikost by mi asi teda seděla má 4,6 m, co říkáte na tuto značku? Máte s ní někdo zkušenost?
U toho mei tai není problém takhle dítko nosit když ještě nesedí? děkuji za tvé rady a jdu zkoumat a pročítat dál 🙂

tria002
30. kvě 2015

Neni.. Mei tai se da sehnat i variabilni. Ja v nem nosim od 4.mesice.

petkasv
17. črc 2015

Hezký den,
ráda bych všechny maminky a ostatní, ráda pozvala na akci Dítě na těle 2015, která úzce souvisí s nošením dětí v šátcích nebo ergo nosítkách, kdy se společně pokusíme překonat loňský rekord. Musí se nás sejít více než 160 na jednom místě, sejdeme se v Milovickém Mirakulu!!!
odkaz na událost na FB - https://www.facebook.com/events/911975188864581/
odkaz na webové stránky http://ditenatele.t-net.cz/
budu ráda, když se budete chtít přidat, nutností je zaregistrovat se!!
Děkuji a těším se, budu ráda za případné sdílení 🙂
Peťka

petkasv
17. črc 2015

Omlouvám se ještě jednou 😀 ,
ráda bych všechny maminky a ostatní, ráda pozvala na akci Dítě na těle 2015, která úzce souvisí s nošením dětí v šátcích nebo ergo nosítkách, kdy se společně pokusíme překonat loňský rekord. Musí se nás sejít více než 160 na jednom místě, sejdeme se v Milovickém Mirakulu!!!
odkaz na událost na FB - https://www.facebook.com/events/911975188864581/
odkaz na webové stránky http://ditenatele.t-net.cz/
budu ráda, když se budete chtít přidat, nutností je zaregistrovat se!!
Děkuji a těším se, budu ráda za případné sdílení 🙂
Peťka

dankakotrbova
24. zář 2015

@tria002 ahoj, mei tai se mi moc líbí, hlavně ta "pohodlnost" úvazu. Je to vhodné i pro novorozence? a jaké bundy používáte v zimě, abyste se vlezly pod bundu i s mimčem?

tria002
24. zář 2015

Ja mela na novorozence elasticky satek. Dobre se utahoval a odpustil chyby. Mei tai mam od ctyr mesicu.
Daji se sehnat nosici bundy nebo kapsy. Ja se s prckem vkezla pod muj kabat

zabickaaa
17. pro 2015

Holky potřebuji radu, chci zkusit šátkováni s malým miminkem (elastický šátek). Vybrat Mobx wrap nebo Boba wrap? Máte zkušenosti?

kostitras
2. únor 2016

Ahoj, chci se zeptat na velikost šatku, mela jsem 4,5 ale ted potrebuji novy, tady na bazaru se mi jeden libi, ale je to vel. 3,7. Jsem drobna 160cm. Myslite, ze to bude kratke? Ten puvodni mi vzdy prebyval, ale neodhadnu to. Dekuju mic za rady

konidana
2. únor 2016

@kostitras jestli ty velikosti jsou metry délky šátku, tak mohu říci, že 0,5 m je docela dost. Bála bych se že bude pár cm chybět a nepůjde pořádně vázat. Ale já má zkušenost jen s dlouhým šátkem 5m a jestě delším pro manžela (6m) - to bylo zase zbytečně dlouhé, stačil by mu 5,5m. Ten 5m uvázal strašně špatně jen na cípečky. A dítě poroste, takže kratší šátek se bude zkracovat ještě víc.

kostitras
2. únor 2016

@konidana Dekuju za nazor, myslela jsem si to. Zkusim sehnat vetsi, chtela bych z druhe ruky.

lenockalv
19. únor 2016

Ahoj holky 🙂...som v 23tt a velmi silne uvazujem o kupe satku. Rozmyslam nad značkou Fidella http://www.isatky.cz/cs/133-fidella. Skusenost s tym nemam vobec ziadnu preto som sa aj obratila na majitelku eshopu ktora mi sice vsetko ochotne vysvetlila, ale chcem pocut aj nazory vas mamiciek 🙂 Mate ju niekto?...zamilovala som sa do ruzovej pre moju bambulu 😀

pavlina014
Odpověď byla odstraněná
Zobraz