Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

bobikjana
2. kvě 2016

Dobrý den mám dotaz ohledně šátku baby doo… Máte někdo zkušenost s nošením větších dítek v tomhle šátku (od 8 meěsíce do 3 let)??? šátky jsou do toho věku koncipované…) Hlavně mě zajímá, zda stačí délka a šířka na úvazy, zda se nezařezává do ramen, zda se v něm dítě neprověsí a jestli je vhodný i na léto. Konkrétně si chceme pořídit tento, ale klidně uvítám i zkušenosti s jinými šátky této značky http://www.babydoo.cz/…20-detail-17
Prosím o reakce jen maminke, které opravdu v těchto šátcích nosili ne domněnky, ty si vytvoříme i sami

konidana
2. kvě 2016

@bobikjana mám zkušenost jen s jiným tkaným šátkem, ve kterém jsem děti nosila celoročně bez problémů až do těch 3 let. Jednou dokonce i 4letou (několikakilometrový přesun s dítětem, které onemocnělo). Délka stačila, jsem vyšší a hubená a měla jsem šátek 5m. Manželovi, který je širší, jsem musela pořídit šátek 5,5m, ale on do do toho 5m stěží uvázal i menší dítě. Vázali jsme vlastně jen kříž s kapsou. Na ramenou se šátek musí dobře srovnat, pak se nezařezává, ale na vícehodinové nošení 17kg dítěte to už tedy moc není:D

bobikjana
2. kvě 2016

@konidana Díky za názor. Kamarádka má osmiměsíční holčičku, chce jen přenášet a já 11kg 2 letou holčičku, chceme šátek na léto na výlety na poponesení, když už bude unavená , Takže ani jedna nepotřebujeme na dlouhé nošení. Obě jsme vcelku hubené. Já mám nahoře velikost 38. a zkoušeli jsme vázání křížem s kapsou, ale asi by nebyl problém naučit se jiný úvaz

ednagir
16. čer 2016

Zdravím vás a prosím o radu... zvažuji koupi šátku - na tohle letní období. Prcek má 10m, 9kg a potřebovala bych něco na poponesení na výletě, vyběhnutí na hřiště, cestu, kam nemůžu s kočárkem apod... Snažila jsem se vyznat v nabídce, bohužel se nechytám... Já jsem vysoká štíhlá 170/55, manžel velký ramenatý 180/90 a chtěla bych nějaký, který můžeme použít oba... Poradíte prosím velikost a materiál (případně rovnou šátek), se kterým máte dobrou zkušenost?
Jinak podotýkám, že jsem se snažila louskat vy velikostní tabulky, ale nedává mi to smysl :/
Díky moc 🙂

konidana
17. čer 2016

@ednagir Tak pokud pro oba tak by měl stačit šátek délky 5m. Já mám 180/70 a měla jsem také 5m, ale mému manželovi 180/100 pro dvouleté dítě(asi 12-15kg) již nestačil (kříž s kapsou-spíš bez kapsy zavázal, ale strašně blbě na cípečky), pro něj jsem nechávala šít 5,5m, který jsem pak nosila občas i já. Ramenatý asi moc neva, ale ten můj má i velké břicho.
Jinak univerzál je tkaný šátek (bavlna).

andysek2512
17. čer 2016

@ednagir ahojky, já mám little frog šátek, vel 5 já mam 160 cm a 55 kg a pritel 175 cm a asi 75 kg. A je nam v pohodě.... I když pritel by možná užil vel 6..... Mrkni na Facebook na skupinku nosíme děti .. Poradi ti jaký šátek pořídit🙂)))

nonnni
17. čer 2016

@ednagir no zalezi i jaky mas cenovy strop. Taktez, zda chces nosit treba na zadech, coz je na poponaseni asi vetsi rychlovka, nebo na brise.

Za obyc batoh ti na zada staci treba i velikost 4 (i manzelovi, maximalne podvaze pod zadeckem), ale pokud chces na na vetsi mnozstvi uvazu, tak urcite velikost 7, coz je klasicky 5,20m.

Na vetsi ditko uz jsou dobre primesy, zvysuji nosnost, ale zase zalezi k jakym ucelum hodlas pouzivat. Takze bych se podivala na satky Yaro a Lenny Lamb a koukla bych na kontaktnisvet.cz ...to je takova nizsi cenova hladina a da se luxusne vybrat. Pokud nemas strop, tak za lepsi prumer das kolem osmi tisic a za nadprumer kolem patnacti a vys...ale opet nevim, zda tohle je to, co mas na mysli.

Objenavat muzes pres ceske weby (kontaktnisvet, satkomanie, isatky...a dalsi), nebo muzes objednavat primo od vyrobcu.

Ted se tu da konecne koupit i omnifera bez losovani a jsou cenove skvele, kolem 4 000 i s postou...

Vyvaruj se elastickych satku (uz na to je ditko velke), znacek jako Medley, womar, pentelka...

Pripadne muzes poridit nositko, tam se vyvaruj padelku znacek manduca a ergobaby, ale ty uz mi prijdou stejne male...

Dale bacha na visitka...vse co nema dostatek latky na spravne podsazeni a ma vypolstrovana zadicka, branici spravnemu drzeni tela ditete...

Muzes zkusit i ring sling...

Asi njelepsi bych doporucila najit nejakou regionalni skupinku a vyzkouset...materialy, delky, uvazy, nositka...

Co se velikosti tyce, tak kazda velikost je cca pul metru...vel 7 mas 520cm, vel 6- 470cm, vel 5- 420cm, vel 4 370cm atd...

na vetsinu uvazu se posuzuje konfekcni velikost nocice...takze treba se setkou vel 40-42 uvaze vsechny zakladni uvazy...bricho i zada...

U tebe je problem, ze manzel bude potrebovat vel 7 a ty by ses nejspis v pohode vesla do velikosti 5...

Na zada se ten rozdil trochy potira, tam bych rekla, ze byste s petkou uvazali oba v pohode a ty pak i na bricho...ale ja treba rada vazu i na zada sestkou i sedmickou, clovek si dela pohodlna zakonceni...

Kdyztak se ptej🙂

nonnni
17. čer 2016

@andysek2512 little frog uz bych nekupovala, je tak do tech deviti kilo...ale jako satek na miminko je skvely.
Krom noseni deti je dobre i ergonomicke noseni a nosime deti-prodej...jsou tam alba a rovnou si muzes vybrat...jeste noseni deti OT je takove uvolnenejsi...

ednagir
17. čer 2016

@nonnni Super, děkuju moc...
šátek plánuju spíš na takové to poponášení/krátký výlet, kam se nedá zajet s kočárkem (já mívám problémy se zády, proto jsem chtěla, aby něco šlo navázat i na chlapa)
Pokud na chlapa zvládnu navázat aspoň něco s kratším šátkem, tak by to asi bylo nejlepší.

O nosítkách jsem taky přemýšlela, ale šátek mi přijde mnohem univerzálnější (a hezčí 🙂 ) každopádně si to ještě nechám projít hlavou

Ještě se zeptám - bylo mi řečeno (já vím, jedna paní povídala....,ale zeptat se můžu 🙂 ), že když dítko není zvyklé na šátek od malinka, že se mu do něj pak už nechce. Podle mě je každý prcek jiný a mýho teď začlo mazlící období

Jinak ti hrozně moc děkuju za odpověd moc mi pomohla!

nonnni
17. čer 2016

@ednagir no urcite bych to nerekla, ze plosne nenosene dite se satku/noseni brani...ale pokud mas dite, ktere je silne nekontaktni, tak mu to nemusi byt prijemne, ale vetsina deti se nosi rado🙂 A casto se s nosenim zacina az pozdeji, prave v tomto obdobi, takze toho bych se az tolik nebala.

Na druhou stranu, fakt je super si moci satek vyzkouset atd...take pozor na primes vlny, muze kousat...tebe, nebo ditko...zejmena pak v lete, kdyz nemas chranici vrstvy odevu. Zdaleka ne kazdy satek s vlnou kouse, ale proste muze. Na druhou stranu se vlna casto doporucuje, protoze treba merino je termoregulacni.

Pokud mas FB, tak bych se prihlasila do nosime deti, to je takovy odrazovy mustek. A pak se pokusila najit regionalni skupinku a jit na sraz. Take mam problemy se zady a dobre utazeny uvaz mi velmi pomaha od bolesti a to uz taham 13kg a 20. mesicni dite.

Pokud bys chtela pomoc nejakou skupinku najit, tak mi klidne napis do SZ. I kdybys nasla nejaky satek a chtela to zkonzultovat, abys nenaletela🙂

nonnni
17. čer 2016

@ednagir jo a na uvazy klasicky jsou dobre dva kanaly na YT...duhovka vonzino...

a hlavne se toho nebat!!!!!

https://www.youtube.com/results?search_query=vo...

https://www.youtube.com/results?search_query=wr...

andysek2512
17. čer 2016

@nonnni tak já mám doporučený od kamarádky a vydrží mi celé nosící období tak nějak 🙂 mám 100% bavlnu 🙂 jojo tyhle skupinky všechny mám 🙂 já mám šátek a ještě čekám na nositko - storchenweige, chtěla jsem manducu ale byla ještě obr a ta novovložka tam je k ničemu... :D

nonnni
17. čer 2016

@andysek2512 storchenweige je suer noditko, ale za chvili vam take bude male☹ tedy mozna ne,pokud je miminko droboucke, ale celkove je to nositko na novosky.

Hele, sama pises, ze jsi v tech skupinkach, takze sama vis, ze LF ve 100% bavlne jiste vydrzi, ale ve viceuvazech, mas tam gramaz kolem 250...na samotny batoh fakt nevim, zda je to idelani satek☹ Ale zase, jsou lide, kteri odnosi v sanami oblacku a nereknou ani popel🙂

Jsou nosnejsi satky za podobny peniz, zejmena treba zanoseny bambus, nebo len...tam ta nizsi gramaz je komlenzovana primesi a unese hodne🙂

Urcite bych nesla do nezanoseneho satku treba natibaby, nebo oscha ve lnu...to by satkovani kazdy vzdal na prvni dobrou 😀 Ja ted zanasim oschu se 70% lnu a vcera jsem na tom malem nechala zapesti...ale za chvili to bude mazel🙂

konidana
18. čer 2016

@ednagir pokud jen jeden šátek , tak lepší delší. Holt si na přebytečné cípy ještě zavážeš mašli🙂 Ale také záleží co budete používat za úvazy.

andysek2512
18. čer 2016

@nonnni jjj nás Brouček nebude žádný obr. Navíc to máme spíš na spinkani. Jakmile je totiž vyspali tak se mu v šátku moc nelíbí a radsi má volnost aby si mohl hrát a to mu jsou teprve 3 měsíce😀 natož až začne běhat🙂))
Jjjj to verim. Že některé šátky jsou něco na zanášení:D a nositko jsme pořídili ptz nechce být v šátku a kibi, manduca byli ještě ohromné a zas ergobaby, fidella už jsou zase cenové jinde a to jsem nechtěla....

nonnni
18. čer 2016

@andysek2512 sama urcite vis, ze tam jde o to podsazeni a latku od kolinka ke kolinku...a dost dlouha zada. ..tak snad vydrzi co nejdele 🙂

andysek2512
18. čer 2016

@nonnni jjj vím, no uvidíme🙂))) hlavně to potřebují teď přes leto a na večerní občasné uspávání🙂)) a dyztak to zas obmenim za něco jineho když pak bude už malé🙂)))

nonnni
18. čer 2016

@andysek2512 dobre je, ze jsou i dobre prodejna🙂

andysek2512
18. čer 2016

@nonnni jojo to je pravda, na to teda dyžtak hlavně spolehám 🙂))) že když by něco tak nositko prodám 🙂

vojato
30. črc 2016

Ahojte mamčiny 😀. Šátkujete některá se skoliózou těžšího stupně??

ivchez
16. říj 2016

Holky nějaká zkušenost s šátky Natibaby (líbí se mi levander) nebo Amazonas lolipop? Našla jsem i za dobrý peníz dydimos doubleface Robert, ale je to ten tenčí s gramazi 190 a navíc 5,7m to už bude na mne velké. Mám 170 cm a 98 kg tak počítám, že 5 m by mi mohlo stačit.

maru9
16. říj 2016

Ja mam ted cca 5,2 m s vel. 42/44 (167/75 kg), mala 6m, a kdyz si vazu na mikinu ji taky trosku oblecenou, tak je to akorat, myslim ze i tech 5,7 by nemusela byt takova katastrofa (jen to tahani cipu po zemi.. )
Tenky jsem mela do 3m a cim pak byla vetsi tim mi to bylo nepohodlnejsi tak s tim pocitej, že pak budes muset poridit nosnejsi, kdyz ted koupis tensi.
Jinak s uvedenymi satky zkusenost nemam

ferda1992
11. lis 2016

Ahoj. Mam prosbu. V prosinci se nám má narodit dcera. A premyslim, jak nejlépe vyřešit rychlo procházky se psem a rychlonakupy. Jinak budu používat kočárek. Co se týče nosítek, asi není ideál žádné úplně od začátku. Proto se chci zeptat, jestli by jste byli tak moc hodne a pomohli mi s výběrem šátku pro začátek. Jen pro krátkodobé nošení.
Teď jsem četla. Že pro začátek stačí šátek elastic.
Kdyby jste prosím měla některá minutku. K mohla by jsi mi poradit?
Mox toho nemam nacteneho. Jsem nováček. Tak se zkousim pozeptat ve vyšších kategorií 🙂 děkuji a hezký den 🙂)

hz
11. lis 2016

@ferda1992 ahoj, taky za mesic rodim. ma satky dva-oba s primesi-konopi-bavlna-len-Oscha a Didymos. pocitam, ze je vyuziji dele. pak mam jeste Kibi. ale musim podotknout, ze uz mam jedno dite odnosene.
Zacinala jsem na elastiku, ale po mesici sel pryc, bo se provesoval a byl nepohodlny, tak jsem koupila pevny. doporucuji poridit uz zanoseny satek, lepe se vaze..

petuliee
11. lis 2016

Taky muzu nošeni jedine doporučit mladsi dcerka to byl silenej závislak a kontaktní dítě hned od narozeni. díky šátku sem zvladala vařit uklizet vysavat a věnovat se starší dcerce, taky dopuručuju zanošený šátek, nejlepší mě přišly oscha, didimos 🙂 pak kibi je taky fajn ale je az od 3-4m podle toho jak je mimouš velkej 🙂

hz
11. lis 2016

@petuliee dobra shoda a vkus 👍 😉

petuliee
11. lis 2016

🙂 oschu sem měla ted na testování a je to jeden z favoritu na dalšiho prcka 🙂 nikdy nezklame 🙂
@hz

hz
11. lis 2016

@petuliee ja ted Oschu koupila z druhe ruky https://www.oschaslings.com/shop/baby-wraps/ros... ikdyz to bude kluk, je mi to fuk, moc me lakala, neslo to, musela jsem ji koupit 🙂 uz se tesim, az navazu..

petuliee
11. lis 2016

@hz vypada božsky <3

odula
11. lis 2016

Zdravím řeším dilema - didymos 100% bavlna autumn leaves https://www.didymos.com/en/New-In/Baby-Wrap-Sli... nebo coral fish https://www.didymos.com/en/Babywearing/DIDYMOS-... jsem začátečník ale myslim ze bych zvladla zanosit len a láká me ze je nosnejsi a asi vhodnější na léto. Co byste brali?