Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

janakkk
9. led 2013

@dandelion taky dneska nahazuju na záda 😀 to mi nedělá překvapivě problém, ale omotat pak ten hammock jsem nezvládla 😠 😠
smyčka na bok taky nic moc, malej se v tom klátil
ještě mě dneska čeká koníkna bok ( i když ten uzel na zádech vypadá, že bude strašně tlačit, navíc k těm úvazům na bok nemám moc důvěru, s ohledem na váhu svého dítěte- to budu za chvíli křivá)

dandelion
9. led 2013

@janakkk já uvázala jen batoh.. pro začátek.. příště musím víc látky založit pod prdelku, ale jinak dobrý.. 🙂) rebozzo je u mě problém pořádně dotáhnout, ale na chvilky k plotně nám to vyhovuje.. 🙂 akorát tu 6tku mám pak omotanou kolem krku :D

janakkk
9. led 2013

@dandelion co je rebozzo?

janakkk
9. led 2013

@dandelion neche se mi to googlit, jsem na odchodu na procházku :D

dandelion
9. led 2013

@janakkk on to je vlastně koník s posuvným uzlem na bok 🙂 ;)

janistr
9. led 2013

@dandelion Já čekám na tu scillu, zítra by snad měla dojít a taky se chystám pilovat zádové úvazy 🙂. V KiBi mi přijde, že je na zádech dost nízko, šátek navážu rozhodně výš 🙂.

dandelion
9. led 2013

@janistr právě proto jsem chtěla nosit na zádech v šátku 🙂 v manduce byla nízko a nudila se.. navázala jsem na podruhý dost vysoko, že jsme měly hlavy u sebe a koukala mi přes rameno 🙂 byla spokojená 🙂 Jsem ráda že jsem se odhodlala 🙂 teď už jí asi doma jinak než na zádech nebo na boku nosit nebudu :D 🙂 KSK je na ven 🙂

mochenkaa
9. led 2013

Holkýýý, furt lobuju o šátek za zub. Jakou značku a materiál by jste mi doporučily?

dandelion
9. led 2013

@mochenkaa já miluju to lněné Indio 🙂 ale kromě hutnýho Šanami nemám srovnání.. bála bych se vlny, že se praním srazí a bambus je pro malá miminka a konopí trvá než se zanosí 🙂 takže za mě len a na léto bude nejvíc úžasný 🙂

dandelion
9. led 2013

@mochenkaa na ND je inzerát na Neobulle Petit Prince ten je taky krásnej a není zase tak moc drahej 🙂
http://www.nosenideti.cz/bazar.php

dandelion
9. led 2013

@mochenkaa a pak je hezký Nati Namib za 1000,- 🙂

janakkk
9. led 2013

mě přijde, že v tom bazaru jsou samý holčičí a hrozně dlouhý 😒 😒

dandelion
9. led 2013

@janakkk zrovna ten Prince je klučičí ne? 🙂) já mít kluka tak ho chci :D

maly_prcek
9. led 2013

@kalipso D. se to taky ze začátku nelíbilo - myslím, že se mu nelíbil hlavně ten proces navazování, než jsem to tam našolichala, x-krát jsem dotahovala... Kolíbka děs. Vázala jsem když byl na spaní, dala cumel a pak se rytmicky kývala, poplácávala. Časem se to poddalo.

dandelion
9. led 2013

Mám nabídnutýho Goldrubína r. 2010 v 5tce.. :/ dilema ženy dilema.. :/

elvis12
9. led 2013

@dandelion ou jeee!!! At zije nahazovani na zada! To je ten vic zlatej? Hod odkaz na foto prosim 🙂
@mochenkaa rozhodne nic nezkazis klasikou bavlna 😉 a len take super. Konopi se dyl zanasi, hedvabi bomba, ale narocny na udrzbu, to stejne s vlnou. Bambus neznam :-/ udajne neni moc nosny, ale urcite by se nasel i nejaky nosny bambus, jen ted nevim jaky 😀

maly_prcek
9. led 2013

Naše první navazování na záda si velmi dobře pamatuju 😀 Byla ve mně tááááákhle malinkatá dušička, MM zezadu D. chytal a ještě jsem byli nad pohovkou... 🙂

U hammocku jsem taky celá spocená, ale zas když jdem někam na dýl, tak se to vyplatí, protože se fakt nese líp jak batoh. Nejvíc nosím batoh, ten je šup šup, když udělám vepředu tibeťana, tak se nese taky dobře... Na bok vážu vyloženě jenom když jdem třeba do obchodu a vím, že to bude na chviličku nebo že budu x-krát dávat tam a na zem, jinak je mi to taky nepohodlné.

@janakkk V tomhle věku už pokukuj po nějakém tlusťochovi... Mimochodem, můj 3,2 Hoppík taky nebyl na začátku 3,2 🙂 Budu mít k Hopíkovi i taštičku 🙂

@mochenkaa Já už mám teda samé bavlněné, měla jsem třeba hedvábí, ale moc mně nebavilo na to furt dávat pozor (tenký, světlý, snadno se zatrhával)... Já bych se rozhodovala podle nějaké osvědčené značky, podle tloušťky (už bude jen těší a těší) a podle vzhledu. Stejně nejvíc nosím šátky, které se mi libí 🙂

elvis12
9. led 2013

@maly_prcek s tim vzhledem souhlasim 😉 musi se proste libit. Sebelepsi satek kdyz nebude dle meho vkusu stejne nikdy nenavazu 😉

dandelion
9. led 2013

@elvis12 hele super.. už třikrát jsem jí nahodila.. ale teda přes rameno.. 🙂 se skříženýma rukama.. 🙂 jen musím dopilovat jak jí pod zadeček narvat víc látky :D 🙂 to mi nejde.. 🙂 GR bych si fakt přála.. :/ tak vzít 5tku na batoh??? :P

dandelion
9. led 2013

@elvis12 joojo já mám nějak už averzi na pastelku.. :D tak jsme z ní udělali Štěp houpačku :D

mochenkaa
9. led 2013

@dandelion @elvis12 Co tento? http://www.nosenideti.cz/karta_zbozi/193/Did4/D... Je nádherný 😵 😵 Ale cena mi beztak neprojde ☹

dandelion
9. led 2013

@mochenkaa ten je! ale na mě moc žlutej.. 🙂) já chci Golda a pak něco do zelena a končím :D

mochenkaa
9. led 2013

@dandelion Já mám ráda výrazné barvy 😵 Ale asi bude dost nepraktický na špinění, ne?

dandelion
9. led 2013

@mochenkaa to je otázka.. spíš na vás půjdou v létě breberky :D

mochenkaa
9. led 2013

@dandelion Ha, to mě nenapadlo 😀
Každopádně ta zlatá je boží 😵 😵

dandelion
9. led 2013

@mochenkaa musím ho mít :D 🙂

mochenkaa
9. led 2013

@dandelion chápu. Já nejraději tyrkys, ale už manduca je petrolejka a vím, jak těžko se mi k tomu ladilo všechno ostatní 😀
Jo, co máš na sobě když malou nosíš? Co obléct jemu vím, ale co já?

mataharyy
9. led 2013

Ahoj, tak já mám MaM už čtyři roky, teď se v něm za nedlouho bude nosit třetí dítko a je super, až na obrázek, který časem trochu utrpěl, má kolem pěti metrů, takže je komické se do něj občas zamotat 😀 ale zase z něj uvážu opravdu cokoliv a nedám na něj dopustit. Dokonce jsem se rozhodla že na třetí dítě ani nebudu pořizovat kočárek (hluboký), protože stejně bych se nikam nedostala, s šátkem je to podstatně praktičtější a člověk je mobilnější při chytání zbývajících dětí 😵 😀 Takže vřele doporučuji 🙂

janakkk
9. led 2013

@dandelion ale je moc dlouhej (a drahej) 😒