Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

aemmi
10. led 2013

@dandelion díky, nevypadá to zrovna jednouduše, snad se do toho taky dostanu

dandelion
10. led 2013

@aemmi určitě 🙂 ve finále jsem si s každým úvazem říkala že je vlastně jednoduchý.. ale je to o párkrát než se to člověk naučí 🙂

maly_prcek
10. led 2013

@aemmi Tady jsou úvazy hezky rozdělené a jsou tam i variace http://www.nosenideti.cz/navod.php?skupina_id=1...

@kalipso On to nemusí žádný problém, spousta miminek je víc dráždivých, nemusí tam být ani zvýšený svalový tonus, může to být i reakce na podněty z okolí. Ta nerovová soustava je ještě hodně nezralá a neumí si s tím poradit. Každopádně je určitě dobré s tím něco dělat - jak psala Rebelie, hodně chovat v klubíčku, masírovat, zavinovat, pokládat na měkké na spaní (viz. peřinka v Něžná náruč rodičů), dbát na pomalou a správnou manipulaci s miminkem (protože když na něj půjdeš hrrr a nebudeš ho chytat správně, tak právě ty hypertonické obranné a úlekové reakce podporuješ), dítku odstranit přemíru podnětů (na spaní v kočárku zadělat výhled plínkou, na hraní dávat jen omezené množství hraček...), udělat režim odpočinek-hraní/bdění (aby se učilo opravdu ty svaly uvolnit)...

Oblíkáme podobně - na nohy longies a vlněné ponožky/zeď už i boty, nahoru merino-hedvábné triko a flísovou mikinu, na hlavu kukličku + když je zima tak kapuci. Já si dávám Merino triko a flísku. A navrch zim. bundu+kapsu nebo nosící bundu.

maly_prcek
10. led 2013

Já jsem včera celý polední klid zkoumala rebozo 🙂

segafredo
10. led 2013

Holky,poraďte mi, nechce se mi vás dočítat celé. Mimi se mi narodí v květnu, chci si pořídit šátek - chci používat jen občas, když bdueme mít výšlap na hory nebo tak, ale nevím jaký - na úvazy jsem se dívala a budu si mimi asi vázat jen před sebe. Díky

dandelion
10. led 2013

@rebelie Nahozeno a povedlo se! 🙂)

dandelion
10. led 2013

@maly_prcek jinak prosím tě.. jak si psala že je těžký uvázat vyhovující batoh.. mě dneska bolela hlava, když jsem nosila.. docela fest.. trochu se mi i motala.. kde je chyba?

mahafi
10. led 2013

teď tu studuju nahození na záda, zkusmo jsem si jí tam nandala bez šátku jak přes ramenop, tak přes hlavu (ale s tím mám trochu psychický problém 😀), ale co je nejhorší.. asi se mi moc líbí ten gekonkovej šátek, který tam na tom videu vonzino má 😀. No nic.. jdu to zkoušet se šátkem.. i když do toho svýho 5,2 m se spíš zamotám než něco umotám.. 😀.

dandelion
10. led 2013

@mahafi já dneska už nahodila přes hlavu a je to super.. má látku hodně založenou.. no jsem ráda že jsem už na to přišla :D 🙂

mahafi
10. led 2013

@dandelion no mně figurantka usnula v dvojitým kříži, takže jsem měla po zkoušení 😀, ale chci to ještě před spaním zkusit 🙂. U toho nahození přes hlavu mám trochu psychický problém jí dát hlavou dolů.. 😀, ale jí to asi nevadí 😀 (nevím, proč mi topřijde tak divný, když s ní netopýra dělám normálně 😀) (jo a budu to muset zkoušet bez tatínka, ten u toho dělal strašný vyděšený ksichty.. 😀).

mvkoty
10. led 2013

@mahafi já jsem nahazovala přes hlavu ale bokem a nemusela jsem malou dávat hlavou dolů a bylo to i pohodlnější.

maly_prcek
10. led 2013

@dandelion Přetížíš/dlouhodobě stlačíš si při nošení určitý sval a to se pak projeví např bolestí hlavy... Ale může to být bolest krční láteře, potíže s polykáním, ... těch svalů kolem krku je hodně, některé jsou uložené i hodně vespod. Já tomu zas tak moc nerozumím, vím jen to, co bolí mě 🙂

dandelion
10. led 2013

@maly_prcek no a jak navázat lépe? co si pohlídat?

dandelion
10. led 2013

@mvkoty já právě včera taky, ale nikdy se mi nepovedlo podsunout dostatek látky pod prdelku 🙂

mvkoty
10. led 2013

Trocha nostalgie takhle se šátkovalo u nás

mvkoty
10. led 2013

@dandelion já to dělala tak že jsem si na raminka dala kraj abych měla dost pod zadečkem a pak jen soukala a soukala. Co jsi vázala za úvaz?

janakkk
10. led 2013

@mvkoty ten modor-zeleno proužkovanej je nádhernej, co to je za šátek? 🙂

mvkoty
10. led 2013

@janakkk to byl nějaký polský Womar zafari a byrvičky byly dokonalé....teď už mám doma jen ten vialový to je Didymos Clematis se lnem, ale malá už nosit nechce ☹ tak ho budu posílat do světa
A ten druhý modro zelený je amazonas ten nahoře v pravo

veronnica
10. led 2013

Mam tenhle .. podle me jeden z nejkvalitnejsich, stravila jsem vybiranim snad hodiny :D, koupila jsem ho za 1200. Bohuzel jsem malo indianska babicka a vzdycky jsem se na tom malem obesila, takze jsem si koupila nositko, jakmile to slo a ten satek prodam. Pokud byste o nej nektera mela zajem, za 700 prodam, je uplne nepouzity, venku jsem s nim nebyla ani jednou. Je to tkany satek od Medley.

veronnica
10. led 2013

Jo a je to 5 m 🙂

mvkoty
10. led 2013

@veronnica jé to je medley ☹ já bych typla že je to ŠaNaMi..........j měla šátků asi 8 ale pokaždé jsem ho chvíli nosila pak si vyhlídla jiný a domácí prodala a koupila jiný 🙂 Teď mám ten Clematis ale není nošenec, takže půjde do světa.Je troufnu si říct nový kupovaný v Německu, je k němu origo doklad, návody i cd a krabice velikost 6. Tak pokud budete některá chtít je k dispozici

janistr
10. led 2013

@mvkoty Ten Clematis se zase moc líbí mně - je nádherný 🙂.

mvkoty
10. led 2013

@janistr jojo je dokonalý byla to láska na první pohled

xsenova
10. led 2013

Zdravim vsetkych 🙂 nevedeli by ste mi poradit? mame doma mimco - 5tyzdnov - a ma reflux. Pocas dna je "neodlozitelna" 😀 co by bolo vhodne na nosenie? Kupili sme baby vak od pecha - ale tam ju nemozem davat pretoze je prilis v klubicku, co pre nu nie je dobre. Neviete poradit, co by bolo vhodne na nosenie?

veronnica
10. led 2013

@xsenova Ahoj, takhle malinke jedine v satku uvaz "kolebka" nebo babyvak, to je asi jednodussi pro tebe.

mvkoty
10. led 2013

@xsenova v 5týdnech můžeš už vázat v šátku vertikální úvazy a nebo zkusit manducu s novorozeneckou vložkou
Já vázala vertikál od prvních dnů, je to lepší i na kyčle

xsenova
10. led 2013

@veronnica Veru nemozem baby vak lebo sa jej vracia mlieko v klubicku a potom ju pali zaha a place. O tej manduce som pocula dobre veci. Asi si ju zadovazim 🙂

katyxq
10. led 2013

@dandelion
@mvkoty Tak mně přesunutí na záda přes bok nešlo vůbec, u nahození přes hlavu jsem se sice třepala, ale dalos eto a Šárka z toho měla akorát prču 😀.

katyxq
10. led 2013

@xsenova Zkusila bych pevný šátek a vertikální úvaz (kříž s kapsou uvnitř)

janakkk
10. led 2013

@katyxq prosím...hoď odkaz na házení přes hlavu, ať mám zítra čím pobavit dítě 😉 😉