Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

janistr
13. únor 2013

@dandelion Eli, na kdy je nakonec definitivně naplánovaný ten sraz? Na 16.3.?

maly_prcek
13. únor 2013

@mochenkaa Jo, určitě si vezmi kratší, třeba na tom hammocku se ten šátek docela dost protahuje, tak aby ses nezamotala... 🙂 Já mám třeba šátek 4,2 🙂 Uvážu i s 3,7, ale na svetru už jsem na cipech...
Zaru jsem měla a nemusím. Děsně mi to s ní klouzalo... Jinak ta cena je normální...

mahafi
13. únor 2013

@janistr taktak.. 16.3. 🙂, přidáš se? 🙂

janistr
13. únor 2013

@dandelion Ehm, jaktože o té soukromé diskuzi nevím? :D

dandelion
13. únor 2013

@janistr no ať už tam seš :D

terezka312
13. únor 2013

@janistr mně nějak nedošlo, že když lidi do té diskuze přidám, že se jim automaticky nepošle pozvánka 😅 😀 Jsem myslela, že jo. Ale už to napravuju 🙂

dandelion
14. únor 2013

Holky prosím hlásit, když někde narazíte na Vatanai Carenero (nejlépe 5m), Indio Erba, Girasol ER 🙂 Děkuju 🙂

cholitto
14. únor 2013

Holky, tak to je asi Girasol OR, ale i tak je nááádherný 😀 a už je domááááááááá

mahafi
14. únor 2013

U nás dneska přistálo modré kibi 🙂, tak jsme ho museli hned vyzkoušet. Je hrozný nezvyk jí házet na záda venku, když mám zimní bundu a zmrzlý ruce a ona kombinézu, se bojím, že mi sklouzne, ale to vypilujeme. Doma to bylo naprosto bez problémů a uvařiůli jsme první kibí večeři 😀.
@cholitto je nádhernej 😵

terezka312
14. únor 2013

@dandelion indio erba je nádherný!!! 😵

dandelion
15. únor 2013

@terezka312 už jsem na něj dostala nabídku.. grrr potřebuju aby se prodal kočár... :D

terezka312
15. únor 2013

@dandelion budu ti ho tiše závidět 🙂

dandelion
15. únor 2013

@terezka312 no jo jenže kde na něj vzít :D ten bude počítám taky ke 3tis..

cholitto
15. únor 2013

Holky moc prosím o radu - jak se mám starat o šátek? Mám ten zanošený girasol. V čem perete, jak sušíte apod. Mám sušičku, ale předpokládám, že ho do ní nebudu raději dávat 🙂 Moc díky!

dandelion
15. únor 2013

http://www.nosenideti.cz/foto.php?volba=zobrazi... toto všecko u paní na prodej...

janistr
15. únor 2013

@dandelion Ona toho má na prodej, myslím, ještě mnohem víc 🙂.

mahafi
15. únor 2013

Holky, jak vy ty šátky takhle krásně vyhmátnete? já vás obdivuju 🙂.

dandelion
15. únor 2013

@janistr No já vím :D tohle je konopí :D Ale já zůstanu při zemi :( Koupím zlato a končím.. :(

janistr
15. únor 2013

@dandelion Já teď taky na žádný další šátek nemám, až došetřím na wishbona, tak bych mohla spořit na nějaký letní 🙂.

dandelion
15. únor 2013

@janistr No zrovna jsme to řešili s mužem, jestli to konopí by nemohlo být do letní trojky se zlatem a mandarinkou :D 🙂

nikmik
15. únor 2013

Ahoj, můžete mi prosím poradit? je do začátku vhodný elastický šátek Liliputi? S elastickým šátkem bych se chtěla naučit vázat a mít v něm mimčo tak do 5 měs. ( podle váhy ), pak bych si pořídila pevný nebo ergo. nosítko. Šátek bych chtěla levnější, ale nevím, který vybrat, abych nekoupila nějaký "šmejd".

cervena_vila
15. únor 2013

@cholitto Já šátek suším v sušičce, protože ho peru vždy po nějaké "nehodě" a potřebuju ho rychle. Akorát to trošku drbe ty okraje - že má kraje zmačkané do harmoniky a víc to tam chlupatí. Ale nepředpokládám, že bych do něj za těch pár let vydřela díry 😅. Jednou jsem ho přicvakla do zámku dveří auta tak, že jsem pak musela zašívat, kde se povolila osnova, ale dítě mi z něj nikdy dírkou nevypadlo, tak co řešit... Akorát při sušení je třeba dávat pozor na sluníčko, protože Girasoly prý blednou (může vyblednout nepravidelně, když máš malý sušák a vystavíš ho přeložený na polední slunce). Peru v dm sensitive prášku, aviváže dávám náprstek.

cervena_vila
15. únor 2013

@nikmik s elastickými nemám zkušenost a to nosím už druhé dítě. "Šmejd" na nošení u pevného šátku je kanafas (všechny kostkované babičkovské) a cokoliv, co vlaje jako pavučinka, nebo je tvrdé, že se nedá ohnout. Konkrétně nedoporučuji šátky Medley, osobně jsem držela v ruce jejich bambusový elastik a ta metráž není určená pro šátek, byl elastický až moc. A pevné šátky mají zase příliš prkenné.

mahafi
16. únor 2013

@nikmik já jsem měla MaM eco, byla jsem s ním na malý mimi spokojená, vydržel nám dlouho, liliputi neznám, ale co jsem slyšela, tak se brzy vytahá, ten mam eco je o něco pevnější.

madlisek
16. únor 2013

Ahoj holky, hledala jsem teď na diskusi, jaké jsou tu reference na kibi a koukám, že @mahafi už ho mají doma 🙂 My budeme za pár týdnů vracet manducu původní majitelce a myslím, že kibi bude nejlepší, bude jak batoleti, na které ji potřebujeme teď, tak později miminku. @mahafi, jak jsi spokojená?

@cholitto mám úplně stejný girasol (moc vám to v něm sluší!), peru na 30 v ecoveru na jemné prádlo a žehlím 🙂

madlisek
16. únor 2013

@nikmik elastický mám Moby a byla jsem spokojená, dokud jsem se pořádně nenaučila vázat s pevným, v tom se mi i malé miminko nosilo líp. Ale kamarádka liliputi má a spokojená je 🙂

mahafi
16. únor 2013

@madlisek chtěla jsem ti o něm psát 🙂, je naprosto super 🙂, Madlíkovi je krásně (do šířky na druhou velikost ze čtyř), takže vůle na růst tam ještě je. teď jsem se s ní vrátila z venku a vytuhla v něm.. a i když neměla tu kapucku, tak jí nikam nepadala hlavička. Já jsem zatím unešená 🙂. Jak sedí malým mimi teda neposoudím, ale myslím, že ho má @janistr ? tak určitě poreferuje, jak se v něm nosí i menší miminko. M. se do manduky a erga nenechala ani pořádně nainstalovat, v kibi (a předtím v becu) se stulila a byla spokojená.

janistr
16. únor 2013

@madlisek Jo, jo, my ho máme od Helenčiných 4 měsíců a jsem moc spokojená. Ze začátku se tam teda schovala komplet celá, jak je ta zádová opěrka vyšší, ale vůbec jí to nevadilo, od nějakých 5-6 měsíců už sedí úplně krásně. Zatím máme pořád na nejmenší velikost, brzy budeme dávat na druhou (aby to měla ideálně od kolínka ke kolínku). Kamarádka, co ho má v něm zkoušela nosit i čtyřletou holčičku a pořád jí sedělo, takže myslím, že fakt vydrží na celé to nosící období 🙂.

madlisek
16. únor 2013

@mahafi @janistr Děkuju, to je skvělý, že se tam holčičkám líbí a i nosičky jsou spokojené 🙂 Včera jsme to doma podorobně zkoumali, koukali jsme na to propagační video a dost nás to nadchlo. Jen bych se vás chtěla zeptat na tu potiskovou látku, jak odolně se tváří? Muž se trochu bojí, že se to prodře, jsme zvyklí na tu batohovou bavlnu z manducy a tohle působí jako tenčí látka.