Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

cervena_vila
26. čer 2013

@cinky Lněné šátky se musí často žehlit, jinak dělají sklady, ve kterých ta látka řídne a můžou se nešetrným zacházení protrhat.
@slunicko01 Já jsem i letní miminko nosila v pevném šátku v bavlně, ale teď mám šátek bambus/bavlna (Nati) a nemůžu si ho vynachválit. Záleží i kolik chceš investovat. Ideální by bylo, když si najdeš několik šátků, co se ti líbí, a pokud je známe, napíšeme ti, který je nejlepší.

slunicko01
26. čer 2013

Holky diky moc,
@cervena_vila libi se mi ellevill zara purple, dalsi paisley silverpink s tim bambusem. Ale vic se mi libi ta fialova. Na ty nati jsem jeste nekoukala. Plus taky nevim, jestli mi staci 4.2 nebo 4.7 m. Mam nejakych 175cm, velikost tak 38.

cervena_vila
26. čer 2013

@slunicko01 Na všechny vícevrstvé úvazy, které zůročíš během nošení, bych k tvým údajům vzala 4,7. A Ellevill Zara jsou boží šátky. Osobně žádný nemám, ale jsou fakt dobré.

elvis12
12. črc 2013

@cervena_vila plamenaci jsou bambus/ bavlna? Jak je to s nosnosti?

cervena_vila
12. črc 2013

@elvis12 70% bambus, 30% viskóza a nesou dobře i mou starší (16kg). Je to takový hladký pružný šátek, jsem do toho materiálu úplně zamilovaná.

malejmonasek
22. črc 2013

Ahoj holky,trošku Vám obnovím diskuzi.Mám 2 roční a 3 a půl měsíční holčičky a chtěla bych začít šátkovat,jsem úplný začátečník ale potřebuji něco na nošení obou dětí a šátkování se mi moc líbí....Ale nevím jaký šátek si vybrat?Chtěla bych šátkovat celoročně a jelikož měřím 164cm/50 kg mám takoví "vosí" pas tak nevím ani jak dlouhý.....a chtěla bych zkoušet různé úvazy tak nevím ani jak pevný....poradí mi prosím někdo?Chtěla bych si ho objednat co nejdříve....Děkuji.

katyxq
22. črc 2013

@malejmonasek za mě - 100% bavlna, vel. 6 (4.5-4.7m) a některou z ověřených značek, konkrétně třeba Didymos Indio, Ellevill Zara, nejlepší je zkusit si víc značek, co ti bude vyhovovat, jestli víc nebo míň klouzavý šátek (drsnější šátky se lépe vážou, protože méně prokluzují, ale zase se obtížněji dotahují na těsno, protože drhnou, ale pak zase drží jak přibité, taky jsou obvykle ze silnějšího materiálu, takže jsou nosnější, ale zase na léto méně vhodné) ... jsme ti asi moc nepomohla, co? Ale fakt je, že každá šátkařka víc miluje jiný šátek 😉.

cervena_vila
22. črc 2013

@malejmonasek Na malé miminko se většinou vážou kolíbky, když pak drží hlavu, váže se vertikálně. Oblíbený je úvaz "kříž s kapsou uvnitř", je snadné ho uvázat. Dvouleté dítě budeš nosit na zádech, nejjednodušší je "batoh", má víc variant, jistě si najdeš svou oblíbenou. Na delší nošení je prostě nejlepší dvojitý hammock (DH), s tím je víc práce na umotání, ale dobře rozloží váhu dítěte a je velmi pohodlný.
Pokud jsi doteď nenosila, je možné, že dvouleťačku už nenavážeš - sama chodí a ráda objevuje svět a najednou má být přivázaná k mamince? To se jí asi nebude líbit. Soustřeď se spíš na tu malou, ať si vychováš nošenečka 😉
Se značkami šátku je to jako ptát se na to, jaká je nejlepší značka bot - každý má rád něco jiného. Za mě Néobulle, se kterými jsem začínala - taky jsou moc příjemné a mají krásné barvy.

madlisek
22. črc 2013

@malejmonasek Ahoj Moni 🙂 Také doporučuju bavlnu. Jsem podobných rozměrů a mám šátky 4,2m a 4,6 a doporučovala bych ten delší (vel. 6), lépe se s tím vážou třívrstvé úvazy, nehrozí, že by to bylo na cípech 🙂

maly_prcek
22. črc 2013

@slunicko01 Já teď v létě nosím Didymos vlny i na naši skoro dvou-leťačku. Původně jsem je už odložila, že na větší dítko už mám tlustší šátky, ale jak byly ty horka, tak jsem je zas vytáhla - jsou tenší, hodně pružné a s dvojitým hammockem se mi nosilo pěkně...
Ellevill třeba já osobně zase nemusím - na mě je hodně klouzavý... A to jsem ho měla v době, kdy jsem už nebyla žádný začátečník a stejně jsem ho neuměla pořádně dotáhnout. Takže zrovna Ellevill bych si předem někde vyzkoušela...

maly_prcek
22. črc 2013

@malejmonasek Vidím že jsi už objednala - Storchem Leo jsi určitě chybu neudělala, mně se s ním vázalo dobře, hodně odpustí, nemusíš se bát ho položit na trávu, je odolný. Já mám 158cm a 43 kilo a uvážu i s 3,7m 🙂 Myslím, že s 4,2m dáš všechno i s mikinou, můj muž s ním taky občas vázal (on je teda Manducový) a s uzlem pod zadeček mu to vycházelo dobře a on je pánské Lko...

malejmonasek
23. črc 2013

@katyxq Děkuji moc za odpověď 🙂

@cervena_vila No ona ta moje dvouleťačka sice ráda chodí ale ještě radši se nosí,je to takoví mazlíček a jelikož má jen 10 kg a 90 cm tak snad se mi ji povede ještě uvázat....nosící je právě až moc,ale v těhotenství jsem ji nemohla nosit :-/

@madlisek Ahojky 🙂 Tak jsem objednala ten Storchem Leo ale jen délku 4,2m tak snad bude stačit :-/ A Andulka se ještě nosí? 😵

@maly_prcek Tak to jsem moc ráda že jsem neudělala chybu 🙂 A ještě více jsi mě potěšila s manželem,můj muž to chce také zkusit a má triko Lko tak snad mu to taky půjde. 🙂

madlisek
23. črc 2013

@malejmonasek to bude určitě stačit 🙂 Andulka se nosí ráda pořád, teď o víkendech nosí manžel miminko na břiše a já Andulku na zádech a v kočárku táhneme všechny věci 🙂

cervena_vila
23. črc 2013

@madlisek Já jsem nakonec z kočárku přesedlala na tu důchodcovskou tašku 😀 - když je větší dítě unavené, veze se na tašce.
@malejmonasek Taky myslím, že ta dýlka je dobrá, mám o deset cm i kilo víc a uvážu s ní taky leccos a chlap má radši ty jednoduché úvazy, žádné dlouhé motání.

billinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cervena_vila
31. črc 2013

@billinka já o bambusu pouze vím, že by se neměl používat ocet (místo aviváže), jinak jsem žádnou speciální radu na údržbu nedostala, zacházím s ním jako s jakýmkoliv jiným textilem.

jjanickaa
2. říj 2013

Holky, chtěla jsem moc poprosit Vás zkušenější 🙂 Chtěla bych si taky pořídit šátek...pevný, použitý - našla jsem za super cenu ŠANAMI /mám strach koupit nějaký moc drahý, když nevím, jestli se s tím poperu a jestli by byl spokojený i prcek/, ale má délku 5 m, což už je asi hodně moc, že? Moc děkuju za odpovědi 🙂

katyxq
3. říj 2013

@jjanickaa jakou máš konfekční velikost? I pokud jsi spíš štíhlá, tak takhle dlouhý šátel uvážeš, jen se ti s ním bude trochu hůř manipulovat a budeš si muset cípy obtočit kolem těla.

jjanickaa
3. říj 2013

@katyxq Tak bude asi lepší se podívat po něčem kratším, co? Cca 38-40, ale mám docela širkoký hrudník a velká prsa, tak tam se nějaký cm ztratí, ale co jsem četla, tak většina z vás má 4,2m nebo 4,6, bohužel jsem fakt úplný amatér, ale moc bych chtěla šátek využít , pokud by to šlo a drobek by byl spokojený.

katyxq
3. říj 2013

@jjanickaa být tebou, tak bych brala 4,5-4,7m, ten ti jistojistě vystačí na všechny úvazy 🙂

jjanickaa
3. říj 2013

A bude stačit i partnerovi /183 cm, cca velikost M-L/? Jinak vím, že asi není z těch lepších, ale může být i od té značky? Děkuju, jsem ráda, že se našla dobrá duše, která poradila 🙂

katyxq
3. říj 2013

@jjanickaa i partnerovi by to mělo vystačit (nejde ani tak o výšku těla, jako o obvod hrudníku), se Šanami zkušenost nemám, není to žádná top kvalita, ale ani šunt, pokud vím, měla ho ze začátku @dandelion?

dandelion
3. říj 2013

@jjanickaa Šanami jedině Exklusiv, ty klasický jsou tak trochu kusy hadru..

jjanickaa
3. říj 2013

Holky díky moc!

cholitto
17. říj 2013

AHoj holky, tak jsem tu po delsi dobe s prosbou o radu. Muzete mi prosim poradit jaky uvaz je jednoduchy na zada? Nejak se v nich nevyznam a Kubik uz se vepredu celkem pronese, ma uz 10kg. Diky moc!

madlisek
17. říj 2013

@cholitto jednoduchý je batoh, ale ten není moc na dlouhé procházky, spíš na ponošení chvilku doma, protože váhu nesou jen ramena. Lepší a bezpečnější je dvojitý hammock, ale ten je zase o něco složitější 🙂 Na youtube jsou návody 🙂

cervena_vila
17. říj 2013

@cholitto Do začátku je batoh nejlepší, má víc variant - třeba s delším šátkem batoh s roztaženými pruhy - nejsou smotané pod nožičkami, takže víc vrstev přes zadeček a netlačí, nebo můj oblíbený batoh zakončený tibeťanem - uvážeš batoh, ale místo uzlu kolem pasu se konce překříží na tvých prsou a provléknou ramenními pruhy a zavážou nebo zastrčí. Tebe to pak nebude tlačit v pase a je to pohodlnější na delší nošení, než je ten klasický batoh k plotně, kdy jen nahodíš a uvážeš v pase.
Až zmákneš batoh, koukni na dvojitý hammock (DH, double hammock), to je skvělý úvaz na dýl, trošku náročnější na naučení, člověk se do toho párkrát zamotá, ale za čas to stejně uvážeš snadno jako tkaničky...

cholitto
20. říj 2013

@cervena_vila
@madlisek dekuju hollky, mrknu na navody a vyzkousim! 😉

zlatelevizeedna
7. led 2014

Mám dotaz🙂. Jak jste se učily vázat šátek? Podle knihy/videa na webu? Nebo kurz? Chci si pořídit šátek, ale mám strach, abych ho nevázala blbě, a kurz v okolí asi není...

mahafi
7. led 2014

@zlatelevizeedna já jsem koukala na videa na youtube k vonzino1 http://www.youtube.com/results?search_query=von... váže hezky, je to přehledné, říká, na co si máš dát pozor, mně vyhovovala 🙂. šátek je prima, je fajn, že do něj chceš jít 🙂.