Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

mvkoty
9. dub 2013

@dandelion já se taky moc těším, jen vilka bude až začátkem května a solsburáček asi koncem května když to bodře dopadne a bude dobrá výplata 🙂 jinak bude solsburáček muset počkat do června

dandelion
9. dub 2013

@mvkoty a nechceš zatím solsburáka půjčit? 🙂

mvkoty
9. dub 2013

@dandelion ty máš k dispozici???To víš že bych docela ráda uvítala ho první ozkoušet. To by bylo dokonalé. Můžu ti na oplátku půjčit clematis

dandelion
10. dub 2013

@mvkoty Nemusíš ;) lněný šátky mám dva 🙂) mě dneska dojde Smaragd a třeba si rozmyslím tu vypůjčku od @nika na Carenero 🙂 písni mi do IP adresu... jen ho vyperu ;)

mvkoty
10. dub 2013

@dandelion Ty jsi poklad. Moc děkuji \🙂 Máš to u mě

dandelion
10. dub 2013

@mvkoty jen je to 4,5m.. já ho vážu s tibeťanem...

mvkoty
10. dub 2013

@dandelion To je akorát to je velikost 6 viď. To budu mít akorát i na DH 🙂

cervena_vila
10. dub 2013

@mvkoty V naší lokální nosící partě jsme dvě s Néobulle Violette - je to výjimečný šátek. 😵 (dočítám stránky vzad)

mvkoty
11. dub 2013

@cervena_vila tak to jsem ráda, že jsem se pro něj rozhodla 🙂 solsburáček mi půjčí Eliška tak vyzkouším a uvidím jestli ho dokoupím 🙂

madlisek
11. dub 2013

Holky, co máte šátky se lnem (@dandelion @elvis12) - je pravda, že jsou náročnější na údržbu? Přemýšlím o nějakém šátku na léto a u bambusu a hedvábí se bojím, že mi nevydrží na dlouho kvůli nosnosti.

elvis12
11. dub 2013

@madlisek zalezi, co povazujes za narocnejsi 🙂 Satky se lnem by se mely casteji prat a po kazdem noseni zehlit. Len ma tendenci se skladat stale do stejnych zahybu a tim je to vlakno namahany a drive se znici (tim nemyslim, ze v nem neodnosis dite, ale nevydrzi tak dlouho, jako kdyz se zehli) Ja satky se lnem poctive zehlim. Ale ja vlastne zehlim vsechny, mam rada satky nezmuchlany, proste se mi pak vic libi 😀

madlisek
11. dub 2013

@elvis12 Děkuju za odpověď 🙂 Po každém nošení znamená, že přijdeš domů, odvážeš dítě a hned jdeš žehlit? Nebo šátek zatím odložíš složený a žehlíš třeba až večer? Nebo až druhý den? Omlouvám se za hloupé dotazy 😅 Sama šátky žehlím jenom po vyprání, ale mám zkušenosti jen s bavlnou.

elvis12
11. dub 2013

@madlisek nene, odlozim, slozim, treba zase navazu, odlozim a kdyz vim, ze ten den uz vazat nebudu, tak ho vecer vyzehlim (nebo druhy den, to je asi jedno) jen to nedelam tak, jako nekdy s bavlnou, ze ho nosim xkrat a nezehlim 😀

dandelion
11. dub 2013

@madlisek já teda nejsem tak poctivá jako Evča, ale občas je vyžehlím.. ono ti pak je i nepříjemný jak je "zmuchlaný"... 🙂 Jinak je mám moc ráda 🙂 Jsou takové vzdušné.. Třeba je fakt velkej rozdíl mezi bavlněným indiem a lněným.. a je i rozdíl mezi GD a mandarinkou 🙂 Každopádně len doporučuju 🙂

madlisek
12. dub 2013

@elvis12 @dandelion Děkuju, holky! Mám z toho trochu strach, abych ho nezničila

elvis12
12. dub 2013

@madlisek to se neboj!!! Kdyz ho nebudes zehlit, tak nevydrzi tak dlouho (treba na tri deti) pravdepodobne se nekde prodre dira. Ale to je cely. 😉

dandelion
12. dub 2013

@madlisek neee to se neboj 🙂 já to fakt flákám a nepřijde mi že by to bylo nějak znát, ale je pravda, že mít jen lněný šátek je na houby.. já jsem teď za ten smaragd moc ráda 🙂

mahafi
12. dub 2013

toto je hrozná diskuze.. pořád mám pocit, že nutně potřebuju něaký nový šátek... ach joooo... 😀

madlisek
12. dub 2013

@elvis12 @dandelion No tak jste mě nalomily 😀 Začnu vyhlížet nějaký Nati, chtěla bych mít nějaký šátek se vzorem 🙂 A taky by se mi veeeelmi líbil tenhle šátek - sice bavlna, ale ty barvy 😵 😵

mahafi
13. dub 2013

@madlisek uaaaa, ten je náááádhernej 😵

madlisek
13. dub 2013

Máte tu prosím někdo zkušenosti s ring slingem? Mně to vždycky přišlo jako zbytečný, když má člověk pořádný šátek, ale poslední dobou o něm začínám uvažovat - na vyběhnutí z auta do obchodu, na poponášení doma... Zvlášť kdyby to bylo z nějakýho krásnýho Girasolu 🙂

mvkoty
14. dub 2013

Ahojky holky jdu se pochlubit.
Mám doma půjčená šátek od Elišky @dancelion moc moc moc děkuji je naprosto dokonalý a koukejte jestli nám sluší. Foto nic moc fotila jsem nás sama telefonem

mvkoty
14. dub 2013

Holky a ještě jdu na rada vatanai tibet co vy na to????

madlisek
14. dub 2013

@mvkoty sluší vám moc 😵 Tibet jsem měla, na léto na novoška byl moc fajn, ale cca ve 3m už mě docela bolela ramena. Je hodně tenký, moc pěkně se s ním váže, ale na větší dítko moc není.

dandelion
14. dub 2013

@mvkoty tééééééda 🙂 paráda! moc vám sluší 🙂 a jak se ti zdá nosnost?

mvkoty
14. dub 2013

@dandelion je naprosto dokonalý a i na Viku v pohodě, nikde nic neřeže a to má malá cca12kg.
@madlisek já nad ním přemýšlím mít ho jako takový domácí šátek co mi nebude vadit když bude sem tam trochu upatlaný a když třeba venku budu vázat že ho někde trochu urousám. No uvidím jestli nakonec aukci vyhraju.

janistr
14. dub 2013

@madlisek Zkušenost s RS nemám, ale taky mě moc láká. Pokud malou jen tak doma poponáším na ruce, tak zásadně na boku, tak by se mi asi hodil. Pořád přemýšlím, jestli bych ho fakt využila 🙂.

janistr
14. dub 2013

@mvkoty Solsburák sluší 🙂.

dandelion
14. dub 2013

@mvkoty přesně na takové nošení ho mám já 🙂) páč indio na doma nosím minimálně 🙂

mvkoty
14. dub 2013

@dandelion no to jsem ráda, že nejsem jediná nechci takhle odrovnat clematis a neobulle bude až koncem měsíce a ten bude taky asi jen tak svátečně na výlety. Už se na něj těším 🙂