Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

dandelion
14. dub 2013

@mvkoty mě solsburák vždy zvedl náladu 🙂 a přitom ho považuju za "hadr" :D 🙂

mvkoty
14. dub 2013

@dandelion on je prostě sluníčkový a hned zvedne náladu 🙂

madlisek
17. dub 2013

@janistr Máme doma několik babyvaků, které jsou na to poponášení na boku u větších dětí celkem fajn, mohla bych ti kdyžtak jeden půjčit. Ale na takový drobky jako je Julinka to bohužel ještě není, tam to fakt chce pevné přivázání a po celé délce zad.

janistr
19. dub 2013

@madlisek Já bych to přesně potřebovala na takové ty desetiminutovky (něco rychle nakrájet, sebrat prádlo), když má Helu zrovna chovací den. Na to se mi nechce vytahovat šátek a v nosítku na zádech zase špatně vidí na to, co dělám a na břiše už mi překáží 🙂. Tak možná bych babyvak zkusila, kdybys byla tak hodná 🙂.

madlisek
20. dub 2013

@janistr Prima, napiš mi do IP email, pošlu ti fotky, abys viděla, jak to vypadá 🙂

dandelion
20. dub 2013

@janistr já jsem stejně s malou když byla na boku nic nemohla dělat.. nedosáhla jsem přes ní... nebo spíš přes sebe??

katyxq
20. dub 2013

@janistr @dandelion Já s malou na boku vařila často a občas to praktikuje doteď, tak asi závisí na proporcích nosiče (dandelion, si nevybereš, já mám ruce jak kostlivec, blé, s lehkou nadváhou jsem si připadala hezčí, teď se ale líp cítím) a nošence

dandelion
20. dub 2013

@katyxq přesně.. já tím že jsem "větší", tak už přes Štěp nedosáhnu.. ani když je na břiše..

janistr
20. dub 2013

@dandelion
@katyxq Budu to muset ozkoušet 🙂.

elvis12
28. dub 2013

@janistr o RS taky dost vazne uvazuju. Zacala jsem ted Doty nosit po doma, nebo na rychle vybehnuti na boku a je to bomba! Asi konecne dorostla do toho, ze se ji na tom boku nebojim nosit a tak celkem dobre tam zapadne. Driv jsem ji tam mela neustale nakrivo, ted je tam tak pomerne dobre (kdz se zrovna nevyklani 😀 ) Zatim ji nosim v satku 3ce a jde to. Ale mam ho ve spatny barve (svetloulince ruzova 😖 dovedes si predstavit, jak vypada, kdyz ji dam neco do ruky 😝 😀 )

janistr
28. dub 2013

@elvis12 Já mám teď ale dilema, jestli shánět nějaký krásný, nebo jen nějaký pracovní (na to by mohl stačit ten baby vak) 🙂. Protože počítám, že na boku budu nosit hlavně doma u plotny 🙂.

dandelion
28. dub 2013

@janistr @elvis12 mě to nošení na boku bavilo jen pár dní.. :/ teď už jí házím i doma na záda...

elvis12
28. dub 2013

@janistr no, tak to jsem taky premyslela... Ale vidim to zatim na pracovni. Aby to presne nebylo pak o tom, ze se ji budes bat dat neco do ruky, aby ho cely neupatlala 😀 Ja teda nevim, jak papa Helu, ale Doty to ma ruka - ruka - vsechno okolo sebe - pusa.
@dandelion me to celkem bavi. na ty zada je to pro me celkem zdlouhavy. tu 3ku mam uz predvazanou, jen to na sebe hodim a je to. Na takovy to rychle neco udelat to staci. Na delsi dobu taky vazu zada/bricho

dandelion
28. dub 2013

@elvis12 já s ní totiž stejně nic když byla na boku neudělala.. do všeho mi hmatala :D takže jí dám na záda, hračku nebo křupku do ruky a myju nádobí nebo něco vařím.. teď už i na doma vážu DH, protože ho musím trénovat :D

elvis12
28. dub 2013

@dandelion taky bych mela vazat DH abych trenovala 🙂 ale uz jsem s nim byla nekolikrat venku a dobry 🙂

janistr
28. dub 2013

@elvis12 Helu teď už od jídla není tak špinavá jako dřív (ale čistá taky rozhodně není 🙂), ale stejně bych se asi o nějaký hezký bála (i třeba, že mi na něj prskne olej, nebo něco).
@dandelion Taky bych měla DH pořádně trénovat i doma 🙂. Ven už ho vážu, minule jsem to zvládla i na návštěvě. Tam to teda bylo trochu ve stresu, protože jsme odcházeli v čase, kdy už se Helu normálně koupe, byla už unavená a při vázání brečela (jak bylo dovázáno, tak už ne). Kamarádi, co jsem u nich byla (děti ještě nemají) na to divně koukali (pak teda, když už bylo dovázáno, tak chválili 🙂). Domů jsme jeli tramvají a Hel tam se všema koketovala, nějakou slečnu chytla za vlasy (je totiž brutální vlasofil 🙂, slečna to naštěstí vzala v pohodě 🙂). Jinak na doma mi pořád víc vyhovuje batoh, protože je to fakt rychlovka (Hel totiž při vázání na záda nějak extra nespolupracuje 🙂).

elvis12
3. kvě 2013

Holky, prodávám Kibi a girasol Ardent creme... jen kdyby nahodou. 😉 info v IP nabo na ND

mahafi
3. kvě 2013

@elvis12 škoda, že je ten girasol 7ka ☹.
mám asi blbý dotaz.. když jste venku, dítě chce chodit, odvážete ho z šátku z úvazu na záda a pak ho potřebujete nandat zpátky.. jak to děláte (pokládáte na zem, nebo je na to nějaký způsob, jak ho nahodit i stojící? (přes hlavu)) tohle mi totiž vrtá hlavou a když jdeme ven, když vím, že jí budu nandavat a vyndavat, tak bereme kibi, i když bych dost často radši šátek..asi zase hledám problléím, kde není, co.. 😀.
zatím vážu batoh s roztaženými pruhy (sedí mi v tom líp než v klasickým batohu a je mi to pohodlnější), k dh zatím sbírám odvahu.. ☹, ale já to zlomím 😀.

elvis12
3. kvě 2013

jeste pridavam indio rose silk ☹ ☹ ☹ 😠 😀

janistr
3. kvě 2013

@mahafi Pokud je kam položit, pokládám, pokud ne, tak zatím vážu na břicho, protože když nahodím přes rameno, neumím nastrkat pořádně látku pod zadek.

mahafi
3. kvě 2013

@janistr no právě, já to s náhozem přes rameno umím jen do nosítka, se šátkem pak hrozně panikařím 😀... díky 🙂
I když jsem zjistila, že když vím, že se na mě někdo kouká, tak mi nejde vůbec nic, ani zapnout do nosítka (teď jsem šla se svým strejdou a nahazovala madlíka a vypadala jsem jak tydýt 😀).

@elvis12 co to co to.. redukuješ nosící zásoby? ☹

janistr
3. kvě 2013

@mahafi Tak mně to, v čem jsem si už jistá, jde i před lidma, ale nedávno jsem musela po cvičení převazovat DH, protože mi to ne a nešlo 🙂. Nakonec jsem se odplížila s Helu v KsK na břiše 🙂).

cervena_vila
3. kvě 2013

@elvis12 Kibi nesedlo? Zatím jsem slyšela samou chválu.

cervena_vila
3. kvě 2013

@mahafi Já venku nahazuji dítě ze stoje nebo ze sedu. Urovnám mu šátek na zádíčka jako plášť a nahodím přes rameno (se zkříženýma rukama - je to tak?). Obvykle si jeden cíp skřípnu mezi sebe a dítě, takže zvolna jednou rukou potahuji, abych ho uvolnila, druhou rukou za zády jistím dítě za plínu. Látku pod zadeček dávám jen mírně, v DH zadeček nikdy nevyleze a batoh vážu jen na krátkou dobu, kdy se to nestihne vytáhnout.

elvis12
3. kvě 2013

@mahafi redukuju... Mam toho moc. Respektive mam satky, ktery proste nenosim. Mam oblibeny nektery a na ostatni se nedostava. A navic, chci poridit jiny, tak neco musi pryc. Jdou ty, co nosim nejmin 🙂
@cervena_vila bohuzel nesedlo... Pada mi z ramen. nevim, jak to popsat. proste mi nejak neni prijemny na noseni. Treba ho za rok koupim zase zpatky, az bude Doty vetsi a do erga uz se nevejde... Zatim mi vic sedi ergo.

dandelion
3. kvě 2013

@janistr jo taky nemám dobrý pocit, pokud není dost látky pod zadkem :D 🙂
@mahafi takže já se snažím najít lavičku, nebo nějaký místo kde můžu položit.. ...a to já bych zase 7čku ráda :D Zítra zkusím jak mi sedne 🙂

dandelion
3. kvě 2013

@elvis12 které máš oblíbené? 🙂

elvis12
3. kvě 2013

@dandelion zary, scillu, smaragd, lilu a travu

mahafi
4. kvě 2013

díky za rady🙂, nějak to vykoumesim.., zkusim poprvý a ono to pude 😀.
máte zkušenost s amazonas? na to moje batole už asi neee, co.. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=65633317&tab=4 nějak mám poslední dobou takovou "šedivou" náladu, tak jsem si řekla, že by to chtělo nový šátek a tenhle mě uchvátil barevností.. takový antidepresivní.. 😀. pak jsem našla ještě toto.. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=65451950&tab=6 ale je pravda, že já jsem spíš na tlumenější barvy a tohle už je na mě divočina a růžový 😀. asi to nechám uležet a koupím něco pořádnýho.. 🙂. Ach jo.. potřebovala bych být rozhodnější, to mě jednou zničí ☹.
@elvis12 chápu 🙂. a co plánuješ pořídit? (jen ze zvědavosti 🙂 ).

dandelion
4. kvě 2013

@mahafi Evča má na cestě Paisley bambus/len 🙂) tento http://www.nosenideti.cz/karta_zbozi/273/ESilve... :D