Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

mvkoty
21. led 2013

@rebelie to máš pravdu, taky jsem psala pokud má novouška na skoro tříměsíční bych brala taky už pevný🙂 já měla Viku prťavce takže byla v elastiku skoro do 5měsíců 🙂

mvkoty
21. led 2013

@mochenkaa Vikas taky neměla nikdy ráda látku přes hlavu i teď kolikrát usne na zádech tak jí nesmím dát pruh přes hlevu to je okamžitě vzhůru takže jí očas hlava bimbá ☹

dandelion
21. led 2013

@rebelie on to je spíš sraz "látkařek" 🙂 ale ty tam rozhodně patříš! 🙂)

mahafi
22. led 2013

@mvkoty jestli ještě hledáš šátek, tak jsem včera procházela mmb a bylo tam docela dost amazonasů za slušný ceny (kolem 800-900), prý odnosí i batole 🙂.. tam po dvou slintám a púřemýšlím, jestli náhodou nutně nepotřebuju 😀.

mvkoty
22. led 2013

@mahafi moc děkuji že jsi si vzpomně la 🙂 já amazoňana měla ale dost se mi prověšoval....ale uvidím. Nakonec jsem tu panamu nevzala. Tak tahám ten co mám ikdyž je to jen občas

mvkoty
22. led 2013

A ještě mám jeden vyhlídnutý na aukru, jen jsem psala paní obližší info fascinují mě inz typu prodám šátek na nošení mimina cena ... a víc nic, jedna fotka ale co je to za šátek , rozměry, složení prostě nic.

mahafi
22. led 2013

@mvkoty jojo, to mě taky fascinuje.. 😀. A taky nemám ráda, když tu cenu neuvedou vůbec, já pak ztrácím chuť tam vůbec psát 😅 . ooo díky za info, takže amazonas nebrat na starší děti.. tak tím je vyřešena má potřeba.. 😀

ela9
22. led 2013

Ahoj tak ja mam vyzkouseny jen Didydimos a s tim jsem hodne spokojena a pak jsem si pred lety koupila buretovy satek a ten take pouzivam dodnes, to je na druhe mimi. doma v buretu a venku v Didydimos. Ten buret je skvely i v tom ze je trosku uzsi lepsi ne mensi mimi a rychle schne. Bohuzel uz ho nevyrabi.

mvkoty
22. led 2013

@mahafi tak dneska jsem se docela namýchla respektive inzerentka na bráně k dětem. má tam na bazarku několik šátků a u nich cenu 1,- je mi jasné že je za tuhle cenu neprodává, ale když jsem se zeptala na cenu tak mi poslala cenou za nový átek u kterého mám i zárukou aina prodává šátek bez záruky.

katyxq
22. led 2013

@cholitto Nosím na břiše (nejdřív kříž s kapsou uvnitř, teď dvojitý kříž), malá je dlouhá žížala (nemá ani 7,5kg), takže váhově i dopředu v pohodě, ale už mi začala překážet ve výhledu 😀, tak začínám trénovat úvazy na záda. Doma nosím v krátkém šátku na bok - koník s posuvným uzlem (neboli rebozzo).
Mám bavlněný Ellevill Zara aubergin 4,7m a uvázala jsem s ním KSK v pohodě i dva a půl měsíce po porodu při mojí vel.42, ještě jsem měla dost velkou rezervu. A na léto sním o lněném Didymos Indio holunder aqua 😵 (ale to stejně skončí jen u kochání se).
Máme i nosítko Beco, ale používá ho jen manžel, já preferuju šátek, v Becu mě hodně brzo bolí záda, mám skoliózu a šátek prostě podstatně líp roznáší váhu.

cervena_vila
23. led 2013

Jediná možnost, jak udržet nemocnou tříleťačku v klidu. Teď ji zkusím uložit do postýlky.

mvkoty
23. led 2013

@cervena_vila ty brďo v batohu to jsi machr.......já teď měla malou půl hodiny v batohokapse a ramena bolí docela fest

cervena_vila
23. led 2013

@mvkoty To je DH, jen není vidět přes ruku ten přední pruh

mvkoty
23. led 2013

@cervena_vila tak to joooo v tom se krásně nosí mě je nejpohodlnější....jen jsem zas po čase chtěla vyzkoušet něco jiného a zjistila jsem že je to pořád stejné, že prostě dvouletou slečnu jinak než v DH nosit nemůžu

cholitto
25. led 2013

@mvkoty @rebelie Holky, díky za odpověď, prckovi budou tři měsíce a má kolem 6kg, takže ten elestický bude asi zbytečný. Mám šátek půjčený od kamarádky a chystám se koupit nový - nebo zanošený jak píšete 🙂
Líbí se mi ty šátky Zara, ale to jsou ceny :( ale to je asi normální, že jo, nebo seženu nějaký pod 2t? Co myslíte?
Přidávám fotky jak ho mám uvázaného, prosím o komentáře... 🙂

mvkoty
25. led 2013

@cholitto Zara šátky jsou pěkné zkus kouknout na nošení dětí jestli tam objevíš ale nejspíš budou všechny kolem 2tisíc.
K úvazu poloha za mě dobrá možná bych jen více dotáhla kraje jinak dobrý

cholitto
25. led 2013

A jaky je rozdil v noseni apod v tech znackach? Zara, Didymos a Storchenwiege napr.? Tedy rozdil v cene uz jsem videla 🙂 Holky a jeste poradte, libi se mi barvy jako levandulova, bordo nebo sv.hneda. premyslim tedy spise o tom, vzit nejakou barvu, aby se mi to hodilo k obleceni, je to tak? Pochybuju o tom, ze mi manzel schvali vic satku 😀 jako treba ma @dandelion 😉 ticha zavist, mas krasny vyber 😉
Blbe je, ze se vubec neorientuji v cenach, dokazete mi jeste poradit co je o.k. a co uz je treba predrazene? Takze mmam koukat na bavlneny, asi vel.6 (mam 38/40 konf. Velikost)?
Omlouvam se za "blbe" dotazy, jeste se v tom neorientuji 😉 diky moc 😅

katyxq
25. led 2013

@cholitto vel. 6 by ti měla vystačit v pohodě i na kříž s kapsou uvnitř a na straší pak na záda double hammock, jako univerzální šátek ber čistou bavlnu, barvu bych vybírala tak, aby se ti hodila k oblečení. A dobrý šátek pod 2 tisíce - obávám se, že neseženeš ani bazarový. Asi bych doporučila zajít do nějaké kamenné prodejny se šátky a jednotlivé značky si osahat, každému vyhovuje něco jiného - hodně lidí přísahá na Ellevill Zara nebo Didymos Indio.

dandelion
26. led 2013

@cholitto já jsem asi hrozná, ale já doporučuju Didymos Indio bavlna/len.. moc se těším na léto 🙂 Zara je prý taky dobrá, tenká.. 6tka ti bude stačit určitě 🙂 ;) já mám konf. 46 a se šestkou navážu KsK a včera jsem za cípy uvázala i DH 🙂 Jinak hledej na bazaru, já za to moje Indio dala jenom 1300,- 🙂 A je báječný! 🙂 Byly tu i Zary za 1500,- Takže číhat! 🙂)

janistr
26. led 2013

@cholitto Já taky můžu potvrdit, že se dají kvalitní šátky sehnat na bazarech celkem v pohodě do 2 tis., jen to chce hledat a třeba si chvíli počkat 🙂. Já mám svoje Indio za 1500,-.

mahafi
26. led 2013

Tak konečně mi je dobře a začala jsem s tréninkem úvazy na záda, začala jsem batohem.. a jsem asi lemro, ale zatím mám problém roztáhnout ty pruhy za zády přes madlíka 😀, ale nevzdám se.. i mi přijde, že je to asi tím, že mi to trochu znepříjemňuje i ten můj megašátek, že se mi s tím blbě manipuluje.. no uvidíme.. 😀

dandelion
26. led 2013

@mahafi co roztahuješ u batohu za pruhy?

mahafi
26. led 2013

@dandelion já jsem to dlala podle tohohle

https://www.youtube.com/watch?v=MCuUyZZKyDs

a nejde mi tam pořádně přetáhnout ty pruhy přes madlí záda..(daří se mi to jen kousínek) nebo existuje nějakej jednodušší způsob?

dandelion
26. led 2013
dandelion
26. led 2013

@mahafi to je vyšší dívčí :D 🙂 já vážu obyč batoh...

https://www.youtube.com/watch?v=Vf5NC-wcg7A
mahafi
26. led 2013

@dandelion ach taaaaak 😀, tak teď jsem to zkusila znovu a už je to lepšejší.. po o zkusímn ten obyč batoh,.. 🙂 (já myslela, e to co se snažím uvázat je obyč 😀). Díkes

ivanka.7
26. led 2013

@dandelion
@katyxq
@cholitto Ja by som len k tomu Didymosu - nie je Indio ako Indio. Minule sme si porovnávali dve rôzne Indio a to moje bolo o dosť jemnejšie. Mám čistú bavlnu, gramáž tak 175-180g/m2, silbergrau, veľkosť 5. A v zanosení to nebude, Indio je zanosené hneď. Inak som v ňom nosila aj v lete v 30tkách teplotách a v pohode. Iste, nenosila som 3 hodiny, ale to by som aj tak nenosila, lebo Elianka nie je na také dlhé nosenie, ona mi tak dlho nevydržala nikdy nikde :D 1,5 hodiny strop :D
Na ceste mám Ellevill Zara Aubergin 6, tak sa na nu tesim 🙂

katyxq
26. led 2013

@ivanka.7 Zara Aubergin je nádherná 😵 (mám ji 😉), oproti fotkám výrobce trochu míň výrazná.

ivanka.7
26. led 2013

@katyxq to sa teším 🙂 ja som vyberala tak, aby sa mi farba páčila a bola výraznejšia ako tá strieborná čo mám Indio, ale zas nie príliš krikľavá a zároveň, aby bola univerzálna, lebo kto vie ako dlho Eli ešte ponosím, tak nech v tom môžeme ja, či prípadné ďalšie rodinné príslušníčky nosiť aj chlapcov.

mahafi
26. led 2013

Můžu mít úplně stupidní dotaz? u těch didymosů, rozlišuje se rub a líc? a ještě, v čem je lepší příměs lnu? slintám konkrétně nad těmahle šátkama (gekoni tyrkys/fialová a karibské rybičky s 50% lnem) a nevím, co je lepší (no ale jak se znám, tak stejně nakonec nekoupím nic.. i když.., ti gekoni jsou prostě krásní (pokud se teda dají nosit tyrkysovým podkladem navrch). Bych sem dala konkrétní odkazy z bazaru ND, ale nějak mi to nende.. ☹