Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

mahafi
4. kvě 2013

@dandelion no tak ten je 😵

madlisek
7. kvě 2013

@mahafi házím přes rameno 🙂 Nohu o něco opřu, přes koleno hodím šátek, na šátek posadím dítě, udělám raneček a hodím - odpozorováno na kurzu v Bráně 🙂

madlisek
7. kvě 2013

Ale je fakt, že malou nosím na břiše a velkou na zádech v Kibi, takže venku jsem DH už dlouho nevázala, jen na doma, když má A. nosivou 🙂

dandelion
7. kvě 2013

@madlisek to mi budeš muset ukázat :D

dandelion
7. kvě 2013

Holky, prodávám Indio Gold Rubin vel. 6 kupovaný v únoru. Je to 50% bavlna, 50%len..

mahafi
7. kvě 2013

@madlisek díky.. zatím si to moc neumím představit.. ale zkusím to přečíst víckrát 🙂.
Nakonec jste pořídili kibi? 🙂

@dandelion ty prodáváš ten, cos tak dlouho sháněla? 🙂 to musí být těžký loučení.. 🙂

čeká mě teď velký úkol.. madlence ušít šátek nebo nosítko na nošení orangutana 😀.

dandelion
7. kvě 2013

@mahafi já nosítko štěpánce koupím na fleru ;) ... no neuvážu ho :/ a potřebuju peníze na jiný...

mahafi
7. kvě 2013

@dandelion máš už nějaký vyhlídnutý? že bych ho okoukla 🙂. asi to u nás vidím na mei tai, to je takový nejjednodušší na ušití.. s minikibi bych se asi neto.. netohleto 😀 a šátek je asi moc složitý na uvázání a madlen ka by se vztekla, než bych jí tam toho lidoopa navázala 😀 )no má vlastně i šapiťáckou panenku, tu asi bude nosit taky 😀).
s tím šátkem mě to mrzí.. je fakt pěkný a chtěla jsi ho dlouho.. ale chápu 🙂
2000 za indio lila royal v 6 je dobrá cena, že jo? asi jsem nalomená 😀..

dandelion
7. kvě 2013

@mahafi na tu lilu jsem psala a brala bych jí hned.. ale já tu 6tku fakt DH nedám 😠 jsem tlustoprd 😅

dandelion
7. kvě 2013

@mahafi Jinak momentálně je 7ma jen Rubín... na ND.. no uvidíme.. Smaragd je prostě nej.. a budu čekat co se naskytne..

mahafi
7. kvě 2013

@dandelion no já jsem dh ještě nepokořila.. potřebuju klid na nastudování, takže vlastně nevím, jak mi to půjde vázat, jestli 6ka stačí.. zatím mi vyhovuje ten batoh s roztaženými pruhy (ono jí to vytvoří super sedátko, sedí tam líp jak v batohu a mě netáhnou ramena, ale ten dh bude určitě lepší) (a taky budu muset madle ukrást orangutana, abych to měla na čem zkoušet.. ona hrozně vycítí, jak jsem si nejistá a začne sebou šít a jakýkoliv nácvik je tudíž v háji ☹ ). lilu nechám uležet (a asi už stejnak bude prodaná) .. ale líbí se mi moc 🙂. Teď jsem platila girasol lampo.. těším se na něj.

dandelion
7. kvě 2013

@mahafi hmmm lamo je krásný 🙂 mě DH vyhovuje maximálně!! jen nesmím pospíchat :D Jinak 6tka ti stopro stačit bude 🙂 já mám metrák a konfekci 46/48.. tak asi tak 🙂

mahafi
8. kvě 2013

@dandelion těším se na něj, bude změna 🙂. a ty tenký proužky se mi líbí.., uvidíme, jaký bude v reálu.
hele mně přijde, že v tý šestce asi nebudu mít moc rezervy.., jsem docela vysoká a madla už není nejmenší.. ale snad to nějak půjde 🙂. Podle fotek ti to moc sluší 🙂. jdu to dh nastudovat.. 😀 (akorát tu máme hrozný připojení, tak nevím, jestli mi půjde video.., jsme na chatě).

mahafi
8. kvě 2013

tak jsem zkoušela dh.. budu muset natrénovat dotahování, ale teda se šestkou je to taktak (moc rezervy tam nejsou)... tak uvidíme.. až bude figurantka způspobilá k dalšímu pokusu, tak budeme zas trénovat 🙂. Jsem tu s našima a táta při videu od vonzino málem dostal infarkt 😀 (při tom nahazování..), ještě že neviděl, jak si madlíka nahazuju přes hlavu 😀.

dandelion
8. kvě 2013

@mahafi No.. dneska jsem se při DH pěkně zpotila.. malá nemá od rána náladu.. při vázání propínala nohy, vztekala se.. uvázala jsem ho a koukám, totálně šejdrem :D 🙂 no jo když nespolupracuje je to na houby :/

mahafi
8. kvě 2013

@dandelion m. naštěstí dvakrát spolupracovala.. ale pak už nechtěla a radši šla běhat ven 😀.. pravda.. trochu jsem jí uplatila křupkama 😀, ale opna má ráda to nahazování 🙂. musím u toho úvazu vychytat, kde jí mám mít při nahazování, když mám mít střed na prsou.. a pak to dotáhnout přes ty prsa.. ale je to fakt pohodlný 🙂.. takže budu pilovat.., stojí to za to.
teď se snažím dát dohromady to nosítko pro madleněcího orangutana.. no.. jsem na to zvědavá.. 😀. už visím, jak to došiju a ona najednou nebude chtít nosit.. 😀. snad to někdy dodělám, zatím jsou jen našpendlený dílčí prvky..

janistr
8. kvě 2013

@dandelion Vítej v klubu nespolupracujících dětí 🙂. Hel spolupracuje až poslední dobou (a to ne vždycky), jinak se tam vždycky hrozně mlela, natahovala nohy a vůbec dělala různý nepřístojnosti 🙂. Tohle se povedlo nedávno mně (úvaz hezkej, souměrnej, ale celej posunutej na stranu 🙂):

nnell
8. kvě 2013

@dandelion to indio je krásné, za kolik ho prodáváš? Tedy pokud je ještě k mání 😉

dandelion
8. kvě 2013

@mahafi já si vezmu šátek, střed si položím na prsa a druhou rukou táhnu na záda a kde je střed na zádech, tak to položím a tam položím malou :D 🙂 asi jsem to napsala zmateně :D 🙂 Jsi šikovná 🙂) Já neumím ani zadní steh :D
@janistr no štěpka se začala vyklánět do strany při vázání... ale často poslechne a dělá hají.. no ale dneska byl teda den.. :/ mě žere že do zadu nevidím.. jsem pa často nervózní jak je podsazená, jestli není nakřivo.. a jak se ti to takhle nosilo? vadilo že je ke straně? protože jinak je krásný.. 🙂 jinak nejlepší DH se mi povedl ten co jsem vázala Jirkovi :D :D :D

janistr
8. kvě 2013

@dandelion No, neslo se mi to dobře, jen jsem měla pocit, že má jednu nožičku víc vepředu, tak jsem si to šla vyfotit a zjistila, že je celá posunutá 🙂.

madlisek
8. kvě 2013

@dandelion to je skvělá vychytávka s tím kam umístit dítě u DH 🙂 Já to vždycky odhaduju a ne vždycky mi to vyjde 🙂

@mahafi Jee, to je krásný šátek 😵 Takový optimistický, letní 🙂 A dej potom prosím fotku orangutaního nosítka 🙂

janistr
8. kvě 2013

@madlisek
@mahafi Fotku orangutaního nosítka budu taky očekávat 🙂.

madlisek
8. kvě 2013

@janistr Jani, babyvak jsem poslala včera, tak snad ho v pátek budete mít doma 🙂

janistr
8. kvě 2013

@madlisek Super, děkuji moc 🙂.

janistr
9. kvě 2013

@madlisek Babyvak dorazil, jak se Hel vzbudí, vyzkouším 🙂.

jennyska
10. kvě 2013

Ahoj všem!

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s Kontaktním rodičovstvím, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/kontaktni-rodicovstvi/ .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého. 😉

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě maminkám k pomoci, radě a podržení třeba i v těch nelehkých životních chvílích. Děkuji Vám, že si navzájem pomáháme!

Mějte krásný den! 🙂
Jennyska
Modrykonik.cz - Asmira team

mahafi
10. kvě 2013

Tak jsem to dotvořila.. není to nic moc, ale líp to zatím nezvládám ☹, je to jakoby mei tai, přijde mi to nejjednodušší na ušití. Dávám fotku i madlíka s orangutanem v akci (i se hp snažila odborně vyndat 😀), ale na orangutana se musí opatrně a pomalu 😀, aby si na nošení zvykal postupně... 😀. M. nevydrží chvilku v klidu, takže fotky jsou děsná kvalita, navíc je nemocná, tak nemá moc náladu.. @madlisek @janistr @dandelion @katyxq a ostatní 🙂
jo a včera jsem zkoušela dh a vůbec jsem nevychytala kam jí položit a měla jsem ten jeden konec kráááátkej.. jsem lemro ☹. dneska jsem nezkoušela, jak jí je blbě, tak jí nechci moc dráždit 🙂. Jo a byla jsem jí včera uspávat v šátku, měla jsem jí na břiše a šly jsme do lesa.. a teda byl to záhul.. už je nějaká dlouhá, už se v tom nosit moc nedá ☹. Akorát já jí z toho dh neumím pořádně vymotat, tak by se mi určitě vzbudila ☹. Asi bych potřebovala osobní konzultaci 🙂.

madlisek
10. kvě 2013

@mahafi nosítko se mi moc líbí, krásná látka, no a Madlí vypadá jako profesionální nosnice 🙂 Včera jsem taky uspávala Andulku na břiše v KsK a záda dost protestovala, nějak nám ty děti rostou 😒

mahafi
10. kvě 2013

@madlisek díky 🙂. to je látka z ikea. doufám, že se jí nošení zalíbí a bude pak nosit vnoučata 😀. no rostou teda děsně, před nedávnem to bylo miminko.. 🙂.

madlisek
12. kvě 2013

@mahafi Nosit vnoučata, to je krásná představa 😵

@dandelion Eli, moc ti děkuju za tip na odhadnutí kam dát dítě při vázání DH! Od té doby to jinak nevážu a pokaždé je to přesně (předtím byl každý cíp jiná ves 😀 )