Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

madlisek
22. únor 2013

@katyxq to je taky krásný, ale v ČR jich je jen málo, viď? Levandule je úžasná na novoška, taková něžná. Na starší dítko mi přijde taková málo výrazná

dandelion
23. únor 2013

@elvis12 😅 😅 😅 i ty jedna...

alenavy
23. únor 2013

Ahoj holky, začíná se u nás blýskat na časy, že by mimčo souhlasilo se šátkem a manducou (v manduce se mi už i usmálo, hurá!). A chtěla bych i šátek, mám sice elastickej, ale není mi moc sympatickej. Byla jsem na kurzu a pevnej se mi líbil víc. Jenže malá byla utahaná a začala bečet, tak jsem z kurzu zmizla. Chtěla jsem se poptat ostatních maminek, což se mi nepovedlo. Tak zkusím tady. Jakýpak je váš oblíbený? A když měřím 173 cm, vážím něco pod 60, jakpak dlouhej? Já sice něco pročítala zpětně, ale jak se v tom nevyznám, tak jsem si nebyla jistá, jestli je něco název šátku nebo úvazu nebo jestli je to nějaká zkratka nebo šifra 😅

Jo a co jsem se chtěla zeptat - máte vyloženě spešl oblečení, nebo ochranné kapsy..? Zrovna dneska tam chumelí a já s kočárem nemám šanci vyjet, tak nejspíš zůstanu doma:( Nebo zkusím vyštrachat nějakou bundu od drahé polovičky a zkusím vyrazit na chvilku v manduce. A děti oblíkáte na ven jako na doma, když je přes ně buď bunda nebo ta kapsa?

katyxq
23. únor 2013

@alenavy já miluju svůj šátek - Ellevill Zara 🙂, neměnila bych (ale uvidíme, až vyzkouším nějaké Indio), mám ráda tyhle vzory, proužkatý šátek bych rozhodně nechtěla (zvláš takové ty "etno" barvy 😀). A mám nosící bundu AngelWings, malou pod ni oblíkám o fousek tepleji než sebe, teď už chce mít ruce venku, tak má na sobě taky bundu.

madlisek
23. únor 2013

@alenavy Mám Zaru a Girasol, spokojená jsem s oběma, pořád je střídám. Při tvojí výšce by byla dobrá ta velikost 6, to je cca 4,6m, s tím myslím uvážeš pohodlně všechny úvazy 🙂
Druhá dcerka je ještě maličká, nosím ji pod svetrem a bundou v kolíbce, má merino body a kaťata, přes to bavlněnej overálek a ještě je celá zavinutá v zavinovačce z merino úpletu 🙂 Starší jsem jako malou takhle v zimě mívala v tom, co doma, tzn. v merinu a přes to bavlěné tričko, jen na nohy jsem dala o vrstvu víc - vlněné capáčky od disany a vlněné návleky. Jinak byla taky pod svetrem a bundou. Mám softshellku od Angel Wings a tu kapsu od MaM - tu nosím, když jdu někam za "dámu", ke kabátu, ta softshellka je dost sportovní. Ale ze začátku jsem taky nosila v poděděné velké bundě, naprosto to stačí 🙂

mochenkaa
23. únor 2013

Holky, po delší době žádám o zhodnocení úvazu. Může to takto být?
A co délka? Je KsK, myslím, že bych dokázala dotáhnou o něco víc. Toto je vel 6., já bych řekla, že vel 5 bude lepší, ne?

terezka312
23. únor 2013

@alenavy Já jsem naprosto spokojená s šátky Didymos. Co se dýlky týče, tak já jsem vyšší a těžší než ty a mám 6, teoreticky by ti mohla stačit 5, taky záleží, jestli budeš nosit jen ty, nebo třeba manžel, který by byl větší.
Speciální nosící oblečení nemám, zatím si v pohodě vystačím s MaM ochrannou kapsou. A oblékám pod ni jen merino bodyčko, kuklu a na nohy toho pak dám radši víc, tj. punčocháče, dlouhý vln´áky a capáčky s návleky manymonths + ponožky.

dandelion
23. únor 2013

@mochenkaa no podívejme se 🙂) si šikovná 🙂 ještě by chtělo zkusit 2hammock, ale on bude dost na stejno 🙂 se 6tkou vážu sice jen tak tak i já oboje 🙂

elvis12
23. únor 2013

@alenavy ahoj! ja mam zary a didymos india s jinyma jsem nevazala, ale jsem moc spokojena s obema znackama... Zalezi taky co si predstaujes za material. Mam bavlnu - dle meho univerzal, hedvabi - moc prijemny, ale narocny na udrzbu a tak nejak se o nej proste bojim. do lesa bych s nim nesla 😀 konopi - bylo skoro novy a musela jsem ho zanosit - zanoseny je moc prijemny, novy byl jak prkno, len - nezanasela jsem, mam zanoseny a jsou moc pohodlny, ale maj se po kazdem pouziti zehlit, coz je tez pro nekoho nevyhoda. Mam jen ochranou kapsu, ale planuju poridit bundu. Mala je narozena v cervnu, tuto zimu je to ok, je na brise - kapsa je ideal, ale za rok uz bude v zime na zadech a tam kapsu nedam (nechci ji nosit az na obleceni) Jinak oblekam ji vlneny kalhoty, vlneny capaky, outlast body a kuklu. Na to kapsa. Nam to staci a vyhovuje.
@mochenkaa zkus s tim umotat DH, at vis, jestli by ti to stacilo. Ja s 5 ksk nedam, ale na 6 nema takovou rezervu jak ty. Tak tezko rict, chtelo by to tu 5ku vyzkouset. Zas kdyz je to moc kratky, tak se to pak blbe vaze (me...) jinak znacny zlepseni! chvalim 🙂 Davis vypada spokojeny 🙂 Na jedny fotce mi prijde, ze mu pada jedna noha, ale mozna je to jen fotkou. Dotazeny to vypada v pohode. Podsazeni nebudu hodnotit, mam divny meritko. mam pocit, ze ji mam podsazenou vzdycky malo, nebo blbe 🤐 Myslim, ze jsi zaklad zvladla v pohode a je na case poridit vlastni satek! 😵 zaslouzis si ho...

dandelion
23. únor 2013

@elvis12 jeee koukám že pocit ne úplně výborného navázání máš i ty.. já s tím pořád bojuju :D teď podsadit v DH.. no tak nějak je, ale ne ideálně.. Ale trénuju... Konopí mě lákalo, ale asi ho nechci.. bude nejspíš Smaragd.. jen ho Jirka chce u tebe obhlídnout na srazu :D dneska už dvakrát sám od sebe vázal :D sice tak habaďůrácky, ale bylo podsazeno a ve finále se s tím docela hezky popral 🙂 jen jsem ho nestihla vyfotit.. Já len ještě nežehlila.. :/ ale dneska jsem prala mandarinku, tak jí ještě nedoschlou vyžehlím... říkají žehlit alespoň po každém vyprání a prát častěji... tak uvidím.. stejně se v létě budou asi prát často...

mochenkaa
23. únor 2013

@dandelion @elvis12 No, s tím podsazením mám právě takové všelijaké pocity, tak jsem to chtěla zhodnotit 😉
no jo, ale já ho neumím hodit na záda, když jsme to zkoušeli naposledy, tak jsem mu o svoji hlavu málem vyrazila těch jeho 5 zubů ☹ 😀 Do toho mě u toho viděl M, takže havárka... Musím se zase odhodlat

dandelion
23. únor 2013

@mochenkaa :D štěp má teď už srandu z nahazování.. a to když jí nahazuju ze země tak je to dlouhej nához :D odhodlej.. fakt je to nejlepší.. 🙂 jinak s podsazením.. je to jako u mě :D není to špatně a není to úplně 100%.. ale to půjde líp a líp.. 🙂 taky si to pořád říkám :D

mochenkaa
23. únor 2013

@dandelion jo, zítra to vyzkouším. Dnes už radši ne, to už bude doma M 😀
Už se těším na vlastní šátek 😵 😵 Chci ten rubín-mandarinka, ale zjistila jsem, že mám na sebě oblečení jen v černá/šedá/švestková/petrolejová/tyrkysová 😕 Tak teď řeším co k šátku 😀

madlisek
23. únor 2013

@mochenkaa ze strany mi přijde, že by to možná chtělo podsadit o fousek víc, ale ze zadu to vypadá velmi dobře, tak je to opravdu asi jen dojem 🙂 Kdyžtak můžeš po navázání zatlačit zespodu do nožiček, o kousek se zvednou a zadeček se ještě víc podsadí.

mochenkaa
23. únor 2013

@madlisek Děkuju, jsem z toho furt ještě nejistá 🙂

katyxq
23. únor 2013

@mochenkaa pěkný, pěkný 🙂 - možná trochu víc podsadit prdelku a na jedné ftce mi taky přijde, že má jednu nohu výš než druhou, ale může mást fotka nebo se zrovna vrtěl.

mochenkaa
23. únor 2013

@katyxq Ani nechtěj vědět jak tam sebou házel 😀 A hlavně, i když fotím ZA ním, tak to musí nutně vidět... To podsazení musím vychytat, samotné mi nepřišlo úplně ok

elvis12
23. únor 2013

@mochenkaa hele me na to podsazeni nejvic pomaha to, kdyz vrchem sahnu mezi nas a vytahnu ten spodni okraj kapsy az kam to jde. Driv jsem tam sahala bokem, ale to se to nepodsadi tak dobre. Ted jsem uz s podsazenim podstatne spokojenejsi. Spokojena nebudu asi nikdy. Vzdy je co zlepsit.

mochenkaa
23. únor 2013

@elvis12 Musim to zkusit. Da se tam dostat i pres prsa?? 😀

dandelion
23. únor 2013

@mochenkaa jde.. blbě ale jde :D

elvis12
23. únor 2013

@mochenkaa blbe, ale da! Taky mam velky, proto jsem tam sahala bokem, ale tim se to podsazeni udela mensi a jeste nesymetricky. Pak jsem to zkusila vrchem a je to super! Zkus to, pomaha to opravdu hooodne

madlisek
23. únor 2013

@elvis12 trochu off topic, ale koukám, že jste fotili břicho s Luckou PK 🙂 Svět je malej, nám fotila svatbu a první těhotenství 🙂

maly_prcek
23. únor 2013

@alenavy Za nás můžu doporučit Didymos, Storch Leo, Girasol. Ellevill mně prostě hodně klouzal, nevázalo se mi s ním dobře... Určitě bych se nebála jít i do použitého šátku. Velikost 4,6 bych taky viděla jako akorát.
My oblíkáme v zimě vlněné longies, merino-hedvábné triko a míkinu s kapucí, outlast kukličku a na nohy obyč ponožky+tlusté vlněné ponožky (teď už boty, páč dítko už dost i ťape) a na vrch nosící bundu (přešívala jsem si softshelku na nošení) a máme i kapsu (2 vrstvy flísu). Nosící bunda je fajn, když často měníš prostředí zima-teplo (MHD, obchody atd.), protože jednoduše rozepneš a není nikomu vedro. Kapsu nosím k oblečení, které není nosící (kabáty) a nebo když vím, že budu jen v zimě a nosí ji můj muž. Takže využíváme oboje...

maly_prcek
23. únor 2013

@mochenkaa Já bych kratší šátek nebrala, myslím si, že na mikinu/svetr už bys byla hodně na cípech... A taky malá ještě povyroste 🙂 Jinak bych taky víc podsadila... Jak píšou holky - taky mi nejvíc pomáhá hezky zastrčit spodní cíp šátku mezi mně a dítko, pěkně od kolínka ke kolínku... To jsem se naučila díky Ellevill, páč tam to bez pořádného podstrčení spodního lemu nešlo... 🙂 A nakonec taky zatlačím za nožičky a ještě víc podsadím.

elvis12
23. únor 2013

@madlisek super!! fotila nam bricho a rodinu 😉 dnes jsme meli fotit zas, ale odpadlo to. Doty ma sestou nemoc 😝 je bajecna 🙂

elvis12
24. únor 2013

nasla jsem na prodej ten muj vysneny satek!!! Stoji 7000!!!! 🤐 🤐 ☹ 😠 😠 😀

dandelion
24. únor 2013

@elvis12 kde???? 😀 😀 😀

elvis12
24. únor 2013

nekde v cizine 😀 Jinak pro tebe jsem taky neco nasla 🙂 http://www.google.cz/search?q=mocca+indio&hl=cs...

elvis12
24. únor 2013

@dandelion zde lepsi http://www.didymos.de/en/Babywearing/DIDYMOS-Ba... a urcite pujde objednat pres ND

dandelion
24. únor 2013

@elvis12 vidíš na mocca jsem koukala včera.. 🙂