Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

dandelion
4. dub 2013

@alenavy Double Hammock ;)

cervena_vila
4. dub 2013

@alenavy dvojitý hamock - double hammock, nejlepší úvaz na záda 😉

evelp
4. dub 2013

@cervena_vila už tak měsíc se chystám to vyzkoušet a já jsem se k tomu prostě pořád nedostala! jsem lenoch, ale už musím, protože je hrozně těžkej a na břiše už to moc nejde

cervena_vila
4. dub 2013

@evelp Já mám problém, že není jaro. Nosící vsadku mám jen na břicho 😖 budu muset asi šmiknout bundu, jestli se neoteplí.

janistr
4. dub 2013

@katyxq No jo, když on ten batoh na břiše nevypadá nic moc 🙂.

katyxq
4. dub 2013

@janistr nevypadá, ale je to funkční 😀

madlisek
4. dub 2013

@janistr @dandelion Mně teda taška přes rameno na celý den taky nevyhovovala, bylo to moc těžké a jednostranné zatížení, ale zase s baťohem vepředu vypadá člověk jako pako 🙂 Ale stejně jako @mahafi jsem to nikdy moc nepotřebovala.

dandelion
4. dub 2013

@madlisek joo tak na celý den ne :D 🙂 max na tři hodiny 🙂

alenavy
5. dub 2013

@dandelion
@cervena_vila
Ahaaaaa 😝 Já takhle daleko nejsem, já nosím v manduce a šátek trénuju, zatím jen ten kříž s kapsou🙂

dandelion
5. dub 2013

@alenavy Však na to přijdeš, až ti nebude KsK pohodlný :D 🙂 cca od 9kg 🙂

terezka312
5. dub 2013

Tenhle se mi líbí, takovou barvu šátku sice nechci, ale je krásnej 😵 Didymos se lnem.

mahafi
5. dub 2013

@terezka312 ten je 😵 😵 😵 😵 já bych i tu barvu brala.. krásný 😵

cervena_vila
5. dub 2013

@terezka312 Jojo, ten bych brala v červeno růžové 😵 😵 😵

madlisek
5. dub 2013

Holky, tak jsem se odhodlala a na ty záda jí dala a je to teda rozdíl, hodit tam místo batolete takový nemohoucí miminko 😅 Dopadlo to strašně. Chtěla jsem dělat kříž na záda, ale úplně jsem zpanikařila, tak z toho nakonec byl batoh, což mi teda na tak malý mimčo přijde celkem nevhodný. Nezvládla jsem ji pořádně podsadit, ona samozřejmě děsně nadšená, že je zase jiný výhled, tak si nechtěla položit hlavičku.... Stručně řečeno, myslím, že Kiedroňová by měla infarkt... Teď se začnu psychicky připravovat na pokus číslo dvě.

janistr
5. dub 2013

@madlisek To vypilujete, hlavně, že ses odhodlala 🙂.

terezka312
5. dub 2013

@mahafi je luxusní, prý hází takový různý karibský odstíny na světle 😀

cervena_vila
5. dub 2013

@madlisek já měla Mayu poprvé na zádech taky v batohu, myslím, že na trénování je to ideální.

mahafi
5. dub 2013

@terezka312 vau.. to mi radši ani neříkej, nebo h budu nutně potřebovat.. 😀 kde se dá takový skvost sehnat? a teda taky asi bude patřičně drahý, co.. 😀. ale je fakt nááádherný.. 🙂

maly_prcek
5. dub 2013

@madlisek Taky jsem dávala na záda kolem 5m... 😉 Nandávám překřižmo...

Taky nosíme tašku přes rameno (nejvíc doma šitý onebag)... Jinak jsem na tom jako @mahafi, prostě na ťápání s moc věcma jsem zatím nenašla pohodlný způsob, ale taky šlo vyloženě o pár situací za dobu nošení dvou dětí... Mé maximum je krosna a dítě na břiše 🙂 Ale taška na kolečkách by byla nepřéhlednutelná, už vidím ty komentáře kolemjdoucích na adresu alternativních matek😀 😀 😀

dandelion
6. dub 2013

@maly_prcek co je onebag? :D 🙂

alenavy
6. dub 2013

@dandelion Tak se to blíží, máme 7 kg 😀 Mý nervy, já na to koukala na youtube, to nedám!

Jo a zrovna mi kamarádka poslala návod na ušití toho onebagu, což je taška právě vhodná pro nosící matky. Hlavně vtipný je, že já mám návod - já se zraním i když přišívám jen knoflík, haha... http://www.nosenideti.cz/foto.php?volba=zobrazi...

dandelion
6. dub 2013

@alenavy dáš :D malou to hrozně baví 🙂 a přehazuju přes hlavu.. jeden den jsem jí házela přes rameno s překříženýma rukama a teď už jenom přes hlavu :D

alenavy
6. dub 2013

@dandelion Už teď jsem se orosila, při té představě😀 Jo a kdyby někdo chtěl ten onbag a na rozdíl ode mne je schopen rozlišit, co je jehla, co nit a podobný záludný věci, tak tady je návod: http://www.nosenideti.cz/foto.php?volba=zobrazi...

evelp
6. dub 2013

ženy, u DH si na začátku šátek dělím přesně v půlce nebo si ho nějako posunu? mě to totiž na konci blbě vychází...a k tomu mi přijde, že ho mam málo utaženého, ale kdybych utáhla víc, tak se malej udusí. Hodně mě to táhne dozadu, není to tak příjemný jako na břiše. Tak nevím, dělám to nějak špatně...od rána tady s tím bojuju 😀 zkoukla jsem asi 1000 videí, knížku a malej už nechce ani spolupracovat

dandelion
6. dub 2013

@evelp vychází to posunout cca o 20cm.. musíš mít cedulku půlky na prsou.. ;) jinak já s DH bojuju už 4 měsíce a až teď dobojovala a už mám pocit že ho ovládám :D musíš trénovat.. fakt.. nic jinýho nepomáhá :D

maly_prcek
6. dub 2013

@evelp Jj, cedulka na prsa... Taky se mi kolikrát DH nepovede a musím ho vázat znova... Vyplatí se vázat fakt přečlivě.

maly_prcek
6. dub 2013

@dandelion Jj, Onebag je, jak dávala fotku alenavy... Někde mám pdf.kový návod od autorky, kdyby někdo chtěl šít... Já ho teda nosím spíš přes jedno rameno jak tašku než batohově...

@alenavy A třeba na fleru to nikdo na zakázku nešije?

evelp
6. dub 2013

@terezka312 jee, takový mám šátek 🙂

maly_prcek
6. dub 2013

Tak správně je to Onbag, roky žiju v bludu 🙂 http://onbag.co.uk/

madlisek
6. dub 2013

@maly_prcek starší jsem z počátku nahazovala přes hlavu, ale teď už si ji do šátku posadím a v uzlíčku hodím přes rameno. Menší jsem zase házela přes hlavu, u nesedíciho dítěte se mi to dělá líp 🙂