Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

dandelion
12. kvě 2013

@madlisek no super :D 🙂 jsem pyšná, že jsem na to přišla sama :D i když to už asi dřív někdo taky vymyslel 🙂)

mahafi
13. kvě 2013

@dandelion taky pěju chválu, fakt ten tvůj vychytátor funguje 😵

mahafi
15. kvě 2013

Tak mám doma ten girasol lampo.. je nádherný, ještě hezčí než na fotce.. ale na dh budu muset asi zhubnout či co.. aneb není šetka jako šestka ☹, s vatanaiem mám ještě rezervu a tady je to fakt hoodně naknap ☹. ale nevzdám se ho, to neee (ale ty kila a centimetry se asi nevzdají mě.. 😀). možná je to tím, jak je čerstvě vypraný a je takový tuhý, budu doufat, že povolí 🙂.

mahafi
16. kvě 2013

tak sem hážu v rychlosti navázaný šátek.., na uzel se nekoukejte, je to vážně zavázaný na posledních milimetrech šátku ☹. a přitom je asi o 3 cm delší než vatanai.. ☹.

mahafi
16. kvě 2013
dandelion
16. kvě 2013

@mahafi jak je to možný?? 😅

mahafi
16. kvě 2013

@dandelion to by mě taky zajímalo 😀. On ten šátek je o dost tužší, takový míň poddajný nebo jak to říct.. a tím se asi hůř omotává a nedotáhnu ho tolik až na nás.. no nebo jsem přes noc ztloustla 😠 nevylučuju nic 😀. uvidím.. zkusím s
e po ně
m ví
c
vál
et,
on
++ změkne (sorry, madla se mi pl,etla do psaní, tak to máte jako šifrovací c,,,vi,č,ení,,,)65
,8

dandelion
16. kvě 2013

@mahafi zvládla jsem to :D to je divný.. kolik má na dýlku? zkus dotahovat a snad změkne 🙂

madlisek
16. kvě 2013

@mahafi to je nádhera, takový letní barvy svěží! A jaký je to Girasol, má šikmé cípy nebo ne? Ten můj je 5, konce má rovný a DH s ním nenavážu, Zara je taky 5 a DH dám.

mahafi
16. kvě 2013

@dandelion teď mě cestou venku napadlo, že se zatím vykašlu na dh a budu vázat ten batoh s roztaženými prhuhy a to by bylo aby nebylo 😀. jo a dlouhej je stejně jako ten vatanai 🙂 (jsem to, když byly poměřovala na sobě)
@madlisek cípy má zkosený.. podle mě je to tím, jak je o něco tlustší.. ale v porovnání s tím girasolem, co jsem měla předtím, tak je takový tvrdší, ten dřívější (u něj nevím název ☹ ), je takový měkčí, víc jak flanel (asi to popisuju jako hotentot 😀). ALe ty barvy jsou právě dokonalé, takové jemné, ale zároveň svěží 🙂, fakt pozvedne náladu 🙂 (z toho původního girasolu mám spíš deprese 😀, je temně vínový s tmavou zelenou).

mahafi
19. kvě 2013

Tak hlásím, že šátek povolil a už s ním dh uvážu.. dokonce i s tenkým svetrem a na dvojitejt uzel 😀. Nebo že bych za další noc tak rapidně zhubla? 😕 😀 Šly jsme s Madlenkou v dh do kostela.. bylo to super 🙂, jen mi ho pak trochu vyválela na zemi, když nutně potřebovala rabovat mou tašku 😀.

dandelion
21. kvě 2013

Holky, co šátek Amazonas??? Jaké jsou? třeba na doma?

madlisek
21. kvě 2013

@mahafi Jaké byly ohlasy v kostele na DH? 🙂

mahafi
22. kvě 2013

@madlisek já ani nevím.. ona tam byla taková zvláštní situace.. mše nebyla v kostele, ale ve školce naproti (v kostele se maluje), tak byl trochu zmatek a navíc jsme přišly tak nějak spíš pozdě než dřív.., mně osobně nikdo nic neříkal a já se snažila zorientovat, kam mám jít a že jdu pozdě, tak jsem nekoukala po okolí ☹.. ale ať by si myslel kdo chce co chce, tak hlavně, že jsme byly obě dvě spokojený. Šátek i úvaz byl moc pohodlný i na půl hodiny ostré chůze 🙂, takže dost přemýšlím, že na tábor pojedeme jen se šátkem/kibi 🙂. Pak jsem teda byla z tý školky dost v šoku a úplně jsem cítila tíseň, že někdy bude muset do podobného zařízení madlík chodit..hlavně po přečtení jídelníčku 😠 (vím, že o sem nepatří, ale nevím, kde to ventilovat ☹.. člověk se tu snaží o nějaký zásady (aspoň trochu), aby to pak šlo celé do kopru ve školce.. 🙄 ?)

janistr
22. kvě 2013

@mahafi Jo, jo, školky... Já jako jediné řešení vidím nějakou soukromou, ideálně lesní (to je můj velký sen), jenže to si pravděpodobně nebudeme moct dovolit. A najít nějakou slušnou státní je fakt oříšek (teda spíš pořádnej paraořech 🙂).

madlisek
22. kvě 2013

@mahafi @janistr na to zatím raději ani nemyslím. Jako variantu vidím párkrát týdně lesní, což bychom snad byli schopni dát. Ale potkala jsem nedávno u nás na hřišti maminku šátkující bezplenkující a ta mi hodně chválila státní školku u nás, prý učitelka, kterou má její starší syn, má ty děti upřímně ráda a je to znát 🙂 Jenže jak zjistím, ke komu do třídy by A. přišla, že 😒

mahafi
22. kvě 2013

@janistr @madlisek Tak to jsem ráda, že nejsem sama, kdo má podobný postoj.. já jsem teda zatím rozhodnutá tam madlíka dát, až bude fakt nejhůř a nic jinýho mi nezbyde a bude o to sama stát (což zatím fakt nevypadá, že by někdy bylo 😀)... tohle byla nová, zrekonstruovaná školka a nevím, jak se tam chovají k dětem.., třeba to není žádná tragédie.. ale u nás ve školce teď brali 10 dětí a seznam nepřijatých byl na A4 a půl 😀, takže to asi nemusím vlastně řešit 😀.

katyxq
22. kvě 2013

@mahafi , @janistr , @madlisek - vidím to úplně stejně s tou školkou (ale teď jsme našla jednu novou lesní, kousek od místa, kde budeme stavět, tak snad jim to vydrží, jídelníček nic moc, ale nemají problém ohřát vlastní - což vítám 🙂).
A abych nebyla mimo téma - my už skoro nenosíme, jen občas po chvilkách v náručí nebo na bok s krátkým šátkem, malá, jak se naučila pořádně chodit, běhat, tak chce jen ťapat. Mi nošení chybí 😒 (chtělo by to druhátko 😀).

janistr
22. kvě 2013

@madlisek
@mahafi
@katyxq Tak ono je to vždycky o tom, na jaké lidi tam člověk narazí. Samozřejmě i ve státní školce můžou být úžasné učitelky. Nedávno jsme ale šli kolem místní školky a děti tam na zahradě stály frontu na klouzačku a klouzaly se na povel! 😠 To mi přišlo fakt strašný.

madlisek
22. kvě 2013

@janistr já potkávám občas místní školku na hřišti a vůbec se mi nelíbí, jak se ty učitelky k dětem chovají. Člověk se doma (občas za cenu vypětí všech sil) snaží o respektující přístup a ve školce to bude najednou všechno zadupané? 😒

jarkasj
28. kvě 2013

Poradíte mi úvaz pro 4 měsíční mimčo??
Šátkování se mi moc líbí Páťu jsem nosila od narození v kolíbce v kříži s kapsou uvnitř, kolem 2. měsíce se mu to přestalo líbit, tak jsem vázala na břicho kříž s kapsou uvnitř, jenže už se mu nelíbí ani tento úvaz ☹ Chtěla bych ho nosit dál, ale nevím, jaký vybrat úvaz, aby se mu tam líbilo.
Budu ráda, za každou zkušenost - pozitivní i negativní 😉

veruska007
28. kvě 2013

@jarkasj Já ve 4 měs. ještě nosila kluky v kolíbce. Když už byli větší, líbilo se jim mít hlavu blíže k rameni a koukat ven. Až seděli, tak jsem teprve vázala kříž s kapsou, více se mi osvědčila kapsa uvnitř, mimčo na hrudi. Nošení na boku ani na zádech jsem nezkoušela, kluci byli divoši.

klariks
30. kvě 2013

Ahoj holky,poradite mne prosim nejaky dobry bazarek s satkama...shanim nejspis nesehnatelne...zamilovala jsem se do satku Girasol wrappers paradise...bohuzel novy uz se sehnat neda,tak chci zkusit stesti a treba najdu z druhe ruky...

elvis12
31. kvě 2013

@klariks ja nakupuju pres Noseni deti. je tam dle meho nejvetsi vyber a bazar je tez super... Pak snad zahranicni fora. Zde nesehnatelny Girasol Harvest jsem koupila z USA

klariks
2. čer 2013

Diky moc...ja nakonec objednala ze slingomama.nl trosku jiny,ale taky krasny...jsem na nej zvedava...

madlisek
3. čer 2013

Ajajaj, nové maliny od Nati 😵 😵 😵

dandelion
5. čer 2013

@madlisek kde??
@elvis12 Já se asi zamilovala do Gekonů od Nati.. jen je asi nereálný je v 7 sehnat :/ Nebo nevím kam na ně...

madlisek
5. čer 2013
dandelion
5. čer 2013

@madlisek wow... 🙂 to je pořádná růžovka :D 🙂 a já chci gekony.. ach joooo

zimka
5. čer 2013

@jarkasj My jsme používali křížem na břiše bez kapy, jen se roztáhl ten kříž od kolínka ke kolínku. A doma rychlovku - jen do šerpy, malá koukala na všechno, co dělám.