Šátky na nošení dětí. S jakými máte zkušenost?

anka.
21. kvě 2008

Ahoj, s jakýmy máte zkušenosti (značka) a jaké? A nevíte někdo o kamenné prodejně v Praze, kde by se daly sehnat???

terezka312
26. led 2013

@mahafi já mám didymos a podle mě se tam rub a líc nerozlišuje. A len je dobrý na léto kvůli savosti.

mvkoty
26. led 2013

Já comám didymos se lnem tak tam je rub a líc odlišný barvou a švem

cholitto
26. led 2013

@dandelion Ty jsi na tu modrou, viď 😀 😎

cholitto
26. led 2013

já jsem se asi zamilovala do Zary Lavender a Sand, pak TRI Sandstorm a Curry... 😢 Ach jo, tyhle barvy asi v bazárkách moc neseženu co? Jé, to je závislost 😲 Holky, vy mi dáváte, už v tom taky začínám lítat a manželovi jsem tu dopoledne s nadšením ukazovala šátky 😝 No lepší než plínky, ty bohužel nejsou tak vidět 😀

mvkoty
26. led 2013

@cholitto šátkování bych přirovnala k tetování....jakmile ochutnášnení ti pomoci a už v tom lítáš 🙂

mahafi
26. led 2013

a co šátky vatanai? jsou dobrý? jsem našla docela pěkný solsbury, ale nevím, jak je to s kvalitou.. 😅

nika
26. led 2013

@mahafi solsburáček je takový univerzální, je moc fajn, od mimča po batole.

Vystřídala sem toho s malou hodně 🙂 od didiho, přes storchy, natibaby, zary, vatanai i jiné. ted jsou naše šátky na dlouhodobých zápůjčkách a já se těším až se jednou vrátí a budou potřebné i u nás.

@mvkoty přesně je to taková malá závislost 🙂

dandelion
27. led 2013

@mahafi bude solsburák? já netrpělivě čekám poštu :D 🙂 kdes ho našla? 🙂
@nika a co je podle tebe top3?

mahafi
27. led 2013

@dandelion na bazoši, ale ještě jsem k němu neudělala žádné kroky, takže ani nevím, jestli je volnej 😀. Pořád přemýšlím, jestli radši nekoupit něco jinčího (jestli nepočkat na nějaký didymos nebo zaru), ale líbí se mi 🙂.

dandelion
27. led 2013

@mahafi já ho mám z aukra, tak aby to pak nebyl ten samý :D 🙂

mahafi
27. led 2013

@dandelion odkaz http://deti.bazos.cz/inzerat/20956573/Vatanai-s... jo to je právě možný, že je to ten samý 🙂, podle mě se jich zase tolik prodávat nebude 🙂. je to on? abych nepsala paní zbytečně 😀.

dandelion
27. led 2013

@mahafi mě to píše že je inzerát vymazán..

mahafi
27. led 2013

@dandelion aha 🙂, no tak vidíš, to byl určitě on, tak ho paní od večera už smazala 🙂. je krásnej, se těším na fotku, až ho budete mít se štěpi navázaný 🙂

nika
27. led 2013

top3 hm není bohůžel to co mám doma 😀 ale kdo ví časem se to třeba změní. hlavně se to u mně hodně měnilo s tím co jsem očekávala, okusila a co jsem vázala a jak se i Beri vyvíjela, šlo to ze předu na záda,...
doma mám Vatanai carero - moc fajn šátek, lehce klouzavý, super, hodně dlouho jsem nosila v Olafovi od didimosu ale byla to delší 5tka a na 2H mně pak na záda nestačil - to byla srdcovka, první pořádný šátek (nepočítám elastik od medly ☹ a starý kanafas nejmenované značky - děs a hrůza se nedivím že hodně lidí nošení odhodí když zkusí toto), ale šel o dům dál. a pak asi nejoblíbenější byl Didy Indio Jade se lnem, světloulinký, tenký lněný, nosný, i na batole až se to nezdálo, ael taky už má domov jinde.

doma je pak Nati savana a Amazons lilop.
určitě bych přivítala doma šátky s příměsí, ale i balněnky - hoppedizy - krásné zanošené deky,super do lesa a na pracovní šátek doma k plotně. 🙂
s příměsí je jednou v plánu dojít od každého kus, takže jak vlna či merino, tak bambus, len ten je na nošení skvělý 🙂 Solsburáček by se taky hodil do party, nějaké Nati no coton třeba Lutea, pampelišky, vlaštovky třeba s hedvábím. šátků je kvalitních hodně, v dnešní době i dost z druhé ruky.

pamatuji si jak moc jsem chtěla Zaru, moc tak moc že jsem siji opravdu vydupala a nakonec jsem zjistila že se s ní nemůžu sžít ale vůbec, byla doma snad jen 2 týdny a už hledala nový domov, prostě si nesedíme. 🙂

dandelion
27. led 2013

@mahafi a co ty gekoni?
@nika Carenero bych tak moc chtěla.. 🙂) uvidíme jak nám bude Solsburák vyhovovat, kdyžtak budu číhat :D 🙂 Mám Indio mandarinka se lnem a miluju ho od první chvíle! Ačkoliv ta barva nebyla úplně to co jsem chtěla, ale je úžasnej 🙂 Ten nedám 🙂 Mám limit 5 šátků, tak uvidíme co u nás nakonec zůstane 🙂 mám objednané Néobulle Valentin, a doma je Šanami Pastelka, Didymos Aare...

mahafi
27. led 2013

@dandelion no já právě přemýšlím.. moc mi tam nesedí ta fialová, kdyby to bylo v kombinaci s třeba zelenou nebo žlutou.. 😅 ale pak se mi ještě líbily karibský rybičky (no kdyby v tý barvě byly gekoni, tak neváhám.. gekony miluju 😀, jednoho máme doma 😀) se lnem za 2200, no já než se rozhodnu, tak už to taky nebude aktuálí 😀. Já na tu nerozhodnost asi umřu.. 😀

dandelion
27. led 2013

@mahafi :D 🙂 rybičky jsou taky super 🙂) a vidělas ten inzerát na aukru? http://aukro.cz/satek-na-noseni-deti-vatanai-or...

mahafi
27. led 2013

@dandelion hmmm, pěknééé, jen tam píšou, že je elastický, ale to je asi blbost, co 🙂. Aukro mám naprosto nezmapovaný 😀.

dandelion
27. led 2013

@mahafi to je blbost si myslím, že by byl elastický.. počkej kouknu u výrobce..

dandelion
27. led 2013

@mahafi měký, poddajný, elastický a přesto pevný a podporu poskytující šátek.. ale má to tu psaný i Solsburák a vlastně všechny.. 🙂

mahafi
27. led 2013

@dandelion tak na něj asi nakonec nepřihodím 🙂, ale ukázala jsem filipovi rybičky a líbily se mu.. tak že bych se rozhoupala k nim 😀. No.. kdyby ti náhodou solsburáček nesedl.. tak na mě pamatuj 😀

anom
28. led 2013

Ahoj holky. Tak se k Vám vetřu, jestli můžu 😀 Chtěla bych si pořídit šátek na nošení a tak se chci zeptat jestli je tenhle vhodnej http://www.branakdetem.cz/didymos-eva.htm Malá má už skoro sedm kilo a je ráda na ruce, ale moc jí v ruce tahat nechci a hlavně nic neudělám 😀

janistr
28. led 2013

@anom Určitě, Didymosy jsou velmi kvalitní šátky 🙂.

cholitto
28. led 2013

Ja se na aukru vubec neorientuju. Kde je tedy dobre cihat na satky krom nosenideti.cz?
@dandelion mohla bych te poprosit, ty jsi hodne zbehla 🙂 kdybys nekde videla Zaru, dej mi prosim vedet.
Holky a v cem je lepsi satek po nekom? Diky vsem!

dandelion
28. led 2013

@cholitto dám ;) no je měkký, lépe se váže, je poddajnější 🙂

nika
28. led 2013

já holky třeba kdysi ulovila tmavěmodré Indio od didymosu na MMA, docela fajn je i bazárek na .branakdetem.cz

@cholitto zanošený šátek je většinou krásně měkký, poddajný, zase musí člověk dávat pozor na chybky opotřebení, třeba u šátků ze lnem hodně jak vypadají lemy šátku, hodně trpí ve skladech, když se často nežehlí tak je to pak znát.

mahafi
29. led 2013

@nika posím tě, psali jsi, že máš amazonas lollipop? Hodí se i na větší děti (17 měsíců, 9kilo)? procházela jsem mb a asi mám nějakou barevnou náladu a padnul mi do oka 😀, tak jestli si mám nechat zajít chuť nebo to risknout 😀 díky 🙂

nika
29. led 2013

@mahafi já v něm nosila Beri ještě v létě, ale byly to spíše chvilky do 20 minut a to měla 2a 3/4 a skoro 14 kilo, je fakt že jsem musela hodně poctivě skládat na ramena ne motat, to pak bylo znát. já ho brala z druhé ruky hlavně pro malou na houpačku do pokojíčku 🙂 (jsem blázen co) 😀 ale barevně je překrásnýýýý.
jako druhý šátek klidně, i na léto není to deka.

mahafi
29. led 2013

@nika díky 🙂, tak já o něm budu reálně uvažovat 😀