Spaly Vám děti v Manduce? Do kolika kg je Manduca?

lucka662006
26. pro 2013

Ahoj maminky, které používaly manducu, spaly Vám v ní děti? Do kolika je cca manduca kg? Je tam podepřená hlavička dítěte při spaní? Nyní nosím malého v elastickém šátku, je mu 1,5 měsíce, ale až bude mít třeba 8 nebo 9 kg, v čem nosit? Potřebuji, aby v době nošení spal, vozím totiž malou po obědě v kočárku, malá v zastaveném kočáře nespí, takže musím jezdit a malý zase spí v šátku a v kočáře vůbec nechce být. Jedině takto se oba po obědě cca 2 hod. přes den vyspí (malé je 22 měs.). Ale co si mám pořídit na nošení malého jako další krok? Manducu nebo zase šátek? Ještě elastický šátek nebo už jiný? On snáší jen vertikální polohu, "v kolíbce" uvázaný být nechce. V šátku je docela rád. Děkuji moc za zkušenosti a rady.

lucka662006
autor
26. pro 2013

Ještě přidávám, že manduca se mi vzhledově líbí víc než šátek, to je ale jen věc názoru, jak říkám, nosila bych i v šátku, pokud tam bude rád...nevím, co pořídit jako další krok, hlavně, aby se mu tam dobře spalo...

kytkakvete
26. pro 2013

@lucka662006 V manduce ta opora hlavičky není taková jako v šátku, zlepší se když vyndáš kapucku, nebo rozepneš. Mě usíná 8-kilová v manduce na zádech a hlavička se jí bimbá takže po usnutí odkládám do postele. Šátek už určitě pevný, tady ve skupině ti určitě poradí (viz. výše), nebo se mrkni na http://www.nosenideti.cz/ .

martinakl
26. pro 2013

@lucka662006 Já nosím syna (15m, 9kg) v Manduce a pěkně tam i spinká. Když usne, zapnu tu opěrnou kapsičku na hlavu. Každopádně šátek je asi pro dítko lepší, ale já byla líná to vázat 😀

mooncaa
26. pro 2013

@lucka662006 Nosím malou v manduce hlavně ven, protože v kočárku řve a šátek nějak neumím uvázat - nemám na to trpělivost, když mi dítko brečí. Spí mi tam úplně v pohodě, hlavu má podepřenou, protože je malá, tak na to jí stačí ještě ta zádová opěrka - pak tam je kapuce na větší dítko. Bez problémů mi tam spalo i starší dítě jen teda 2,5 letému byla malá ta kapuce - měla jsem v plánu prodloužit ty gumičky, ale zatím na to nedošlo.

xmarg04
26. pro 2013

@lucka662006 Co Kibi? Prijde mi na vetsi dite super...😉 http://www.nosenideti.cz/305/zobrazit_skupinu_z...