V čem nejlépe nosit děťátko?

alca_78
27. dub 2010

Ahojda všem, máte někdo radu, v čem je nejlépe začít nosit 10 měsíční dceru? Nechci šátek, mám pocit, že se to nikdy nenaučím vázat a jsem děsně netrpělivý človíček. Navíc se budeme s tatínkem o nošení rovnoměrně dělit a babičky by se taky rády připojily... 😉 A učit to ještě někoho jiného....?! 🙂 Nějaké osvědčené typy na nosítka či klokanky nebo baby vaky by nebyly? Děkuji předem a zdravím...

morgan
27. dub 2010

Ahoj, já mám Beco, je to sice dost drahý, ale líbí se mi, že když chceš dítě předat někomu jinému, tak ho nemusíš vyndavat, přendáš ho jako batoh 😀, navíc je až do 20kg, a ty designy jsou nádherný 🙂

jindri
27. dub 2010

já mám Manducu a podle mě je to pro děti tak do roka. Po tom roce je lze nosit pouze na zádech a to jsou usazené někde v půli zad, takže vůbec nic nevidí, pouze do stran. Navíc je mi to nepohodlné, bederní pás se mi zařízne do pasu, když si dám pás níž, malá je ještě níž. Ani jí se na zádech nelíbí.
Toť má zkušenost s Manducou. Uvažujeme zda jít do krosničky - Salewa Koala.

kocicinka
28. dub 2010

Ahoj, baby vak je na malé miminko, klokanky jsou fuj. My jsme měli do půl roku šátek a teď nosíme v Manduce a jsme velmi spokojeni. Bederák mě nikde netlačí, váha se krásně rozloží, malého nosím na břiše, ale spíš na zádech. Znám maminky, co v manduce nosí dvouleté, tříleté děti a v pohodě, dětem se to líbí....

jmisa
29. dub 2010

Já mám Liliputi, což je něco jako Ergo,Manduca, jen asi o tisícovku levnější. Nosím na břiše i na zádech, malej není žádný drobek (10 kilo a 77cm) a nikde mě taky nic netlačí, ale chce to si dávat bacha na držení těla.
Na pidi mimčo jsem měla elastický šátek.

alca_78
autor
7. kvě 2010

Díky za reakce. Nakonec jsem se rozhodla pro klokanku Minimonkey (www.hracky-miminka.cz/klokanka-minimonkey-oranz...) - je docela hezká a za relativně dobrou cenu... Pro naše prozatímní přenášení je to OK - rychlá obsluha a zvládne to i chlap 😉 Na procházky počítám do budoucna s Becem, hrozně se mi líbí tenhle design (www.hracky-miminka.cz/nositko-beco-baby-paige), cena je sice dost nemilá, ale měla jsem půjčeno a nemůžu si vynachválit...

shaula
7. kvě 2010

Alco - a proč jsi nešla tedy rovnou do Beca? Monika je na to už velká dost, ne? Co se týče ceny, zkus možná pohledat nějaké z druhé ruky - já takhle koupila obě Erga, co máme, a jsem spokojená 😉

morgan
8. kvě 2010

Sehnat Beco z druhé ruky snad ani nejde ☹, prohledala jsem kde co a nakonec jsem musela koupit nové 😀, asi je to tím, že tady v ČR se neprodává moc dlouho a zatím se ho nikdo nezbavuje 🙂

jindri
8. kvě 2010

alca: do toho bych nešla ani omylem. Zatížení na jedno rameno, to moc dlouho nevydržíš.

raady
9. kvě 2010

Ahoj,
mám Manducu. Do teď jsem nosila Barču na břiše. Je mrňous, nečo málo přes 9 kg a 82 cm. Unesu ji v pohodě ještě teď. Bederní pás se mi nezařezává, váha se pěkně rozloží.
Dnes jsem si ji zkusila dát na záda a moc se jí to nelíbilo. Opravdu moc nevidí a mě zase vadí, že nevidím na ní.
Tak dokud to půjde bude na břiše...vyhovuje mi to i z důvodu, že na záda můžu dát batoh.

hellu
10. kvě 2010

Alca: asi píšu s křížkem po funuse, ale musím to okomentovat - ta klokanka vypadá dost hrůzně. promiň, že ti to tak píšu, ale souhlasím s jindri....ani zadarmo. Být tebou raději investuji rovnou do beca nebo manducy. My nosíme v šátku na zádech, ale chápu, že na to vázání někdo nemá nervy. Ale takový klokanko-vak.....vždyť jsou k sehnání i jiná, dostupnější ergonomická nosítka třeba Liliputi nebo Bondolino (http://www.nosenideti.cz/bazar.php?rubrika=vse&...)