V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

johanda
20. srp 2007

Siloe, my máme mei tai, ergo i šátek a vyhrává to ergo. Malá je taková čamrda, než ji zavážu do šátku, začne se vztekat. Mei tai je nám jaksi úzký skrze pupík a narvat tam malou je někdy problém. Pokud ale budete mít šitý namíru, asi Daníkovi těsný nebude 😉 .V ergu mám holku cobydup a je něm ráda, troufla jsem si už i na Lysou 😉

danae
20. srp 2007

Taky to u starších dětí vidím na Ergo. Přesně to, jak zmínila Johanda, že tam máš dané dítě velmi rychle, a také je nejpohodlnější. Popravdě, co jsme si koupili před půl rokem Ergo, tak jsme jiný šátek/nosítko použili možná pětkrát. Jinak Ergo taháme každý den. Miluju ho 😉

hanka274
20. srp 2007

ahojte, hodte link....neviem co je ergo ani mei tai...

siloe
autor
20. srp 2007

ahojík všem :o)...no,ergo vypadá fajň,možná od malého mimi bych do něj šla,ale teď,v Daníkových téměř dvou letech mi to připadalo,jako celkem drahý špás 😀 a taky se mi zdá,že je celkem neskladný,ne?ale nevím,viděla jsem ho jen na obrázku,na ty hory musí být super,ale jen tak do obchodu či do parku,vytáhnout ho jen,když batole bolí nohy? jde to vůbec? a nebo musíte mít mimi v ergu celou dobu?
a s tím mei tai jste mě celkem vyděsily 😕 😕 přímo své míry jsem paní nedávala,paní jen ví,že Daník má dva roky a obvod mého pasu,a ještě jsem ji prosila o delší popruhy,takže to snad bude O.K 😉

johanda
20. srp 2007

Siloe, Ergo se ti vleze do tašky na kočár 😉 , není to žádná krosna, jen kus "vypolstrovaného hadru". Super na něm je, že dítě je přímo v kontaktu s tvým tělem bez nějakého "rozhraní", nožičky má pěkně doširoka, jako v šátku. Nandávání dítěte vypadá takhle: zapneš si takový polstrovaný pás, na něj posadíš dítě, aby tě objímalo nožkama, jednou rukou držíš caparta, druhou nasadíš ramenní pásy (mezi nima je látka, která ti to mimčo drží u těla), zapneš sponku mezi lopatkama a je to. Celkový čas nandávání si 2 minuty.

johanda
20. srp 2007

hanka274 - zkus www.nosenideti.cz, tam máš i reference

siloe
autor
20. srp 2007

hanka:krom nosenideti.cz ,jsou nositka i na:
www.medley.cz
nebo pouze mei tai na: www.krasnenositko.wz.cz

siloe
autor
20. srp 2007

johanda:aha,zrovna na tom noseni.cz je taková šílená fotka erga,ty popruhy tam tak podivně dovysoka trčí,že mi to připadalo trochu hrůzostrašně 😀 😀 ...a že se to vleze do tašky na kočár,to bych fakt neřekla...no jo,ty obrázky někdy klamou 😒

siloe
autor
20. srp 2007

johanda: koukám,že seš z ostravy.jsou v OVě vidět mamči s dětmi v nosítkách? tedy kromě těch klasických klokanek..protože u nás v Těšíně jsem za celý svůj život viděla snad jeden šátek..jo a vlastně jedno egro,ale ta mamča prošla celkem rychle,taže ani nebyl čas se na něj zblízka kouknout 😀 ..jaké máš barvy? mě se líbí to modré organic

johanda
20. srp 2007

Siloe, taky si tu občas s těma mýma nosítkama připadám mírně exoticky. Znám pár šátkařek, Ergo jsem viděla jenom na jedné mamce (bylo to zezadu, takže ani nevím, jestli to vůbec ergo bylo 😉 ). Potkala jsem i jednu Vietnamku s mei tai.
Občas mě někdo zastaví, co že to mám za vychytanou klokanku 😀 . Modré organic je moc hezké, já mám bordó, na tom není absolutně vidět špína (což je super)

dasap
20. srp 2007

mei tai mě už taky zaujalo, nosili jste v tom někdo menší dítko? máme teď 4 měsíce. Hodilo by se mi něco, do čeho bych malou uložila, když třeba chci jen na chvilku vyběhnout ven se psem..někdy jí nosím jen v ruce, ale to zas mám strach kdyby něco, že nemám volné ruce, navíc už se taky docela pronese...mám doma babybag, ale nějak se jí v tom vůbec nelíbí, a nevidí z toho ven, zapadne tam celá a začne brečet. Myslíte že by se to meitai už dalo tedka použít? Je tam nějaká opora na hlavičku?

siloe
autor
20. srp 2007

dasap:holky možná poradí líp,já mám jen teoretické "zkušenosti".Píše se,že mei tai je pro děti už od tří měsíců. Některé mají látku navíc na podporu hlavičky standartně,u některých se musí dokupovat. standartně to má pokud se nemýlím např. mei tai yokutai /třeba na stránkách www.medley.cz/ jinak pokud můžeš investovat více,tak bych u tak malého dítka šla buď do erga nebo do alpina /alpino mají též na medley/
jinak se mi taky líbí nosítko carry me /např.na nošení dětí/-jsou to takové jakoby oválné pruhy,jako šátek,ale nijak se to neuvazuje,jenom navléká.To by se mi na mimi líbilo hodně,jenomže jsem nikdy na to nečetla žádné reference od mamek,asi je to moc nebere,nevím.Ale jako nápad se mi to zdá dost dobré :o)
http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

hanka274
20. srp 2007

dakujem!! 🙂 🙂

danae
21. srp 2007

Dasap, my jsme si Ergo koupili právě, když byly dceři 4 měsíce a úplně v pohodě jsme ji nosili vpředu. Od asi tak osmého měsíce jsem ji začala nosit na boku. Moc Ergo doporučuju. Je to s ním velmi jednoduché, je malé, lehké...nemůžu si ho vynachválit. Malá se v něm naučila tak suprově, že jsem s ní i několik hodin běhala po horách. Hlavně vpředu v něm úžasně usínala. Je tam kapuca, kterou pak dáš děťátku, aby mu ve spánku nepadala hlavička.

Viděla jsem na některých českých serverech nabídku vyzkoušení Erga na 10 dní za 250 korun.
Třeba tady:
http://www.mikulisek.cz/detail.php?zbozi=173057

Více info o Ergu a hodně fotek najdeš tady. Jsou tam i instruktážní videa, jak Ergo používat:
http://www.ergobabycarrier.com/

siloe
autor
21. srp 2007

pujceni erga je i tady:
http://www.mamaja.cz/scripts/podrobnosti.php?ID...
jenze pořád se nějak nemůžu ubránit pocitu,že ergo vypadá jako taková vylepšená klokanka 😒...na menší dítě ok.ale mě se moc líbí,že mei tai se zavazuje,takže dolů visí cancoury jak u šátku 🙂 jo,kdybych nebyla srab,tak si rovnou pořídím šátek...ale zase se s tím motat,to by mi malý mezitím zdrhnul do pryč ☹
dneska mi paní psala,že mei tai už má pro nás ušitý,takže uvidíme 😅

mracik
21. srp 2007

Ja nosím v Ergu prostredného syna, už má tri roky aj tri mesiace, je na svoj vek dosť veľký a aj tak sa tam ešte zmestí 😉, teraz ho však väčšinou nosí muž, lebo ja mám Šimiho v šatke

siloe
autor
21. srp 2007

mracik:tyjo,to musí být super!! tři děti,z toho dva se nosí 😉 jaké máš zkušenosti se šátkem v létě? slyšela jsem,že je v tom celkem horko.ale asi záleží na typu šátku,že?

dasap
21. srp 2007

děkuji za rady. mě se právě to ergo taky moc nelíbí, a připadá mi to až zbytečně veliký "krám", my zas tak často nikam nechodíme. ale to vyzkoušení by stálo za to.

johanda
22. srp 2007

Dasap, už jsem psala Siloe, ergo není vůbec velký krám. Na těch reklamních fotkách vypadá jako krosna, ale ve skutečnosti je malý a skladný, bez nějaké pevné konstrukce.

siloe
autor
22. srp 2007

dasap: ještě existuje nosítko Patapum. Vím,že si ho holky v diskuzích chválí,je prý o něco skladnější než ergo,nemá tolik vypolstrované popruhy,ale přesto netlačí do ramenou.A je levnější než ergo 😉 jenže jsou ho dvě velikosti.. 😒 najdeš ho taky na nosenideti.cz

haluskacz
22. srp 2007

danae,
me prijde to noseni na boku v ergu desne slozity... jak to delate? ja nosim jeste na brise (coz je drina) nebo na zadech, coz mi zase nevyhovuje, protoze postradam ocni kontakt. Kolik vazi tvoje dcerka?

siloe
autor
22. srp 2007

aha,takže beru zpět...koukala jsem,že na nosenideti ho uz nemaji,ale našla jsem ho na http://www.isatky.cz

soyka
22. srp 2007

tak ak ste niektora mamina zo Slovenska, tak skuste www.nosime.sk
je tam toho aj dost popisane...

my mame satku Ellaroo 4,6m a ja a najma maly sme velmo spokojni...
maly ma 8,5kg, takze po dlhsom noseni si citim chrbat, ale nic hrozne :o)
chodievame von aj na cely den - kojime sa, takze papanie mame stale so sebou a kazde dve hod si robime prestavku :o)))

maly je velmo zive dieta ale v satke mi vacsimou pekne zaspi - kocik uz nechce ani vidiet a ked nie je v satke tak cely den stvorkuje :o)))))

siloe
autor
24. srp 2007

soyka:ani nevím,jestli šátek ellaroo prodávají na českých stránkách.na nosime.sk jsem ho viděla prvně.A jaký máš vzor?

jinak mám v galerce ten náš nový mei tai. zatím bez danielka,ten tam bude,až se ho naučím pořádně uvázat,teď bych dělala jen ostudu 😀 😀 ...ale kupodivu dany nijak neprotestoval a na zádech se mu líbílo. Zítra půjdem s mei taiem asi na prochajdu,tak přidám fotky přímo "z akce" 😀 😀 Jinak první dojmy jsou takové,že naučit vázat se to jde,ale ty cancoury co trčí a všelijak se zamotávají při vázání už mě tolik nefascinujou co dříve 😀 😀

dasap
27. srp 2007

ahoj holky, dneska jsem si po dlouhém váhání objednala MeiTai Yokutai, tak se moc těším, až ho ozkoušíme 🙂

siloe
autor
28. srp 2007

dasap: tak pak musíš poreferovat jaké je 🙂...a jaký sis objednala vzor? jestli se teda není třeba tajné 😅 😅 😅

dasap
28. srp 2007

siloe, vzor BeWild, nějaké podzimní pruhy, s vínovými popruhy. Váhala jsem ještě nad žlutým zigzagem, ale nakonec jsem zvolila ty decentnější pružky🙂 Objednala jsme to na Medley, tam je takových vzorů, že bych si nevybrala nikdy 😀 ale měli jich tam asi osm ve slevě, tak jsem si vybrala z nich.

siloe
autor
28. srp 2007

dasap:jo,na medley i na ty slevy jsem koukala taky,jenže já jsem skrblík a bylo mi líto dávat tisícovku a víc na toho našeho dvouletýho klacka 😀 😀 Ale na mimi bude yokutai určitě super,vypadá takový vyšší než máme my a má tu podpěru hlavičky. My ji nemáme,musela bych si ji dokoupit,ale pro dvouletý dítě to nemá smysl 🙂 ...snad někdy pro další mimi 😉 A ten vzor BeWild vypadá dobře... 😉 tak nějak normálně,což se o každém vzoru tam nedá říct 😀 😀 😀 😀

barborkau
28. srp 2007

Ahoj, precitala som si vase skusenosti a chcem sa opytat, ci z toho Mei Tai neboli chrbat, respektive krk, lebo my mame klasicky nosic - klokanku a dnes som v nej mala malu na chrbte asi 20 minut (ma 8 mesiacov a asi 9kg), lebo ani za svet nechcela byt ani v ohradke ani v stolicke a plakala ako o dusu. Kedze nie som ten typ, aby som ju nechala sa trapit ale zaroven som nieco potrebovala doma spravit, dala som si ju na chrbat. Problem je ale v tom, ze ma podvecer tak priserne zacalo pichat v siji, ze som si musela vziat myorelaxans. Je v tom nejaky rozdiel? Myslim klasicky nosic a Mei Tai??? dakujem za rady 🙂

adula76
28. srp 2007

barborkau - mei tai je iny ako klokanky, tym ze mas dieta blizko ( teda skor uplne) pri tvojom tele, mas blizko tazisko a lepsie sa nosi. Okrem toho ma tento nosic pas, ktory sa uviaze okolo pasa/bedier a dieta tak v podstate sedi a jeho vaha sa rozlozi na pas aj obe ramena. Takze v tom je rozdiel, a este aj v tom, ze mei tai sa da nosi aj na chrbte, zatial co vacsina beznych klokaniek nie.
dasap - napis nam, ked ti dorazi, myslim, ze nie som jedina, kto je zvedavy
😀