V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

izy
17. lis 2007

no hlavne o spani. ale neni to tak strasne🙂 aspon vim, ze mam kazde dopoledne 3 hodiny klid, protoze od 9 do 12 zarucene spi🙂no ale nebudu uz odbocovat od tematu🙂
az se tu nekdy ukaze tiki - co ergo? dej sem fotku at vidim, jak vypada barva v realu🙂

izy
17. lis 2007

no ja bych zas bez kocaru uplne byt nemohla. hlavne teda ted, kdyz je snih a ja nemam zadne neklouzaci boty. se fakt bojim, ze s satkem spadnu. takze jsem dneska vyrazila s kocarem do lesa🙂 nase trojkolka kupodivu vse zvladla . led, blato, vyjete koleje od traktoru, strmy sestum zasnezenym polem🙂 bylo to celkem dobrodruzo. ocenila jsem jedno predni kolecko, protoze v nekterych mistech se vic jak na jedno kolu jet nedalo🙂

kyri
17. lis 2007

katako, tak to je dobrý - já měla ty samý problémy, kdykoli jsem místo sebe a miminka poslechla někoho dalšího anebo si nechala nabourat náš rytmus (podotýkám, že náš přirozený rytmus máme o mnoho radši než nějaký režim 😀 )
pak byl řev a nespokojenost a já vycuclá, takže teď se prostě snažim nedělat nám žádný násilí a hotovka - ono si to okolí nějak přebere, jsou to povětšinou dospělý lidi, tak to zvládnou, což..? 😉

xsipm04
17. lis 2007

Holky, díky za rady ohledně diskuzí na nošení. Už jsem na to zběžně koukala a je to to, co jsem hledala. Já bych klidně nosila v klubíčku ještě dlouho, ale bojím se, že už se mi do něj malá za chvilku nevejde, tak se chci ujistit o nejvhodnější svislé poloze 🙂

Jinak s tím režimkem mi něco připomínáte 🙂 Předevčírem jsem jen řekla mamče, že přikrmovat začnu, až po novém roce, že teď se na to nemám sílu psychicky připravit a připadá mi, že to nepotřebujeme. A mamča hned, no zase to nepřeháněj, vždyť ty nic nedodržuješ, nemáte žadnej režim, abys nedopadla jako.. a začala mi líčit příběh jednich našich známých. Mají stejně staré děti jako jsem já, tj. teď jim bude kolem 27 let, žijí v Anglii a do Prahy přijeli, když dětem bylo asi 5-7 let. Tady tvrdý komunismus, my se ségrou navyklý poslouchat na slovo atd. oni praktikovali dnes bych řekla attachement parenting 🙂 děti nechávali všechno dělat společně s rodičy (takže ten 5ti letý klučík se hned říznul nožem, když ho nechali nakrojit buřta a jeli jsme na pohotovost), no, ale jinak taková ta super výchova, děti hodně motivovali a dnes jsou z nich fajn dospěláci. No ale moje rodiče nejvíc pobouřilo, že prý když u nich byla nějaká akce, tak oni nechali děti lítat po bytě až do 10 hodin a ty pak usnuly na koberci a rodiče je přenesli do postýlek. Naši se jich ptali, kdy jim chodí děti spát (my museli zalehnout vždy v 8hodin) a oni, že to je nepravidelný, že prostě až usnou. A mamča hned na mě, tak abys nedopadla taky tak. Hmmm a já na to, no a co, lepší než hodinu uspávat dítě, kterému se prostě spát nechce, je počkat, až usne samo. Já nakonec taky chodím spát mezi 10-12 hodinou podle toho, jak se mi chce a nemůžu zaručit, že usnu přesně v 10 😀

kili
17. lis 2007

tak som bola teraz vonku zo psom a na chodníkoch by sa dalo korčulovať, tak to by som rozhodne teraz nenosila

s.arik
17. lis 2007

je to děs, to náledí, dávám si ale holt pozor a vždy se snažím mít volné ruce, abych případně dopadla na ně...
(jenom šátkuju, kočár prodávám 🙂 )

kili
17. lis 2007

ja by som vedela dopadnúť tak, aby sa malému nič nestalo, ale asi by som aj tak mala blbý pocit. Ešte keď je len napadaný sneh tak sa to dá.
sarik, nechceš také chrániče rúk, čo sa používajú pri kol.korčuliach? 😀

tlapicka
17. lis 2007

jeee sariku, to je dobry, ja si loni jak zacalo klouzat kocar sla koupit a ty ho prodavas 🙂 koupis si pak sportak nebo budes jako gedren uplne bez? 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
tlapicka
17. lis 2007

nejsem zastanem zadnyho rezimu, ale to ze spi eli sama v postylce beru jako velkou vyhru... japonci postylky nemaji a spi s detmi spolecne. Po duvernych hovorech s tamejsimi matkami seriozne resi problem poceti dalsiho ditete... bezne spi deti s rodici az do skolniho veku!!!
prostory jsou ztisnene, nemaji si kam jit jinam zadovadet apod. Po teto zkusenosti jsme nadsene naucili eli na postylku a maximalne nam to vyhovuje 🙂
a navic jsem klidna, kdyz je tam zavrena. 😎

kett
17. lis 2007

holky, muzu se zeptat, jakou znacku satku byste doporucili? Diky predem

xsipm04
17. lis 2007

kett: Já mám Vatanai a jsem spokojená 🙂 Ale jiný jsem nezkoušela, takže nemůžu posoudit, jestli je něco lepšího.

gedren: Já jsem si tadyty metody nemetody 😀 kontrolovala u svý kamarádky, která už má (v mém věku 😀 ) děti tři a oni taky prděli na režimky, děti jim spaly v postely, taky jsem se ujistila, že si cucaly prstíky 😀 místo dudla, jako to děláme my, no a všechno to prý přešlo s věkem úplně v poho. Ale zrovna včera jsem byla s kamarádkami ale ještě je tak moc dlouho neznám, ale jsou to dobrý mamči 🙂, jinak už bych je něčím nakazila, ale tam jsem si nemohla moc vyskakovat 🙂 a oni strašně řešily, že té jedná prý přestala spát holčička (jsou jí 4 měsíce). Tak holky došli k závěru, že to je proto, že jí nestačí mlíčko a že si bude mamča muset v průběhu dne mlíčko odstříkat a holčičku s ním před spaním dokrmit. No moc jsem to nechápala, ale nechtěla jsem jim do toho kecat. Než něco odstříkala trvalo to asi 20 minut minimálně a při tom pohybu by mi odpadla ruka. Pak jsem se s ní bavila sama a zjistila jsem, že to, že jí nespí holčička znamená, že už jí nespí podle toho režimu, který měly zajetý. Že jí dá v 8 hodin do postýlky a ona začne plakat. Tak jsem se ptala, co dělá když jí pochovají nebo si jí vezmou do své postele. Tak to prý plakat přestane a usne. Tak jsem se jí trošku snažila vysvětlit, že to je normální, že většina takhle malých dětí rytmus nemá a že když si jí vezme spát k sobě do postele, tak se určitě nic nestane. Teď lituju toho,že jsem jí neřekla, ať radši těch 20 minut, které strávila odsříkáváním, stráví masáží nebo jiným věnováním se mimču. Některý holky jsou tak zblblý z toho, co do nich hustí okolí ☹

kett
17. lis 2007

xsipm04: diky. Ty jsi chodila na VSE?🙂

katako
17. lis 2007

Ondra si sám dělá režim. Je fakt, že se mu spíš trochu musím přizpůsobit, konkrétně ale jen s ranním vstáváním. Klidně bych si přispala, ale on se vzbudí, chce jíst, přebalit, hrát si. Naštěstí nebrečí, ale když se tam vrtí a houká moc dlouho, tak už spát nejde. Usíná večer mezi 17.30 a 20.00, podle toho, jak je ospalý. A odpoledne kolem 2. hodiny se pravidelně po kojení pokadí. To jsou asi jediné pravidelnosti.

K tomu nošení na svislo - pokud mimčo drží samo hlavičku, tak proč ne? Nám to vyhovovalo, protože O. dost blinkal a na svislo mu to aspoň v bříšku sedlo. Klidně hodinu spal v šátku a pak se vzbudil a brkl si. Ale pohodlnější to bylo až od 4 měsíců, kdy měl pevnější záda, do té doby se tam trochu sesouval a klidně bych ho nosila ještě v kolíbce, kdyby nebyl už dost velký a neměl problémy s ublinkáváním.

kett
17. lis 2007

xsipm04: a jakou mas delku satku? Mam konfekcni velikost 40, takze uvazuji o 4,5m

kili
17. lis 2007

kett, ja mám hoppediz a tiež spokojnosť 🙂 . Porovnala by som to so storchem (len o tretinu lacnejší), ale ten som videla len raz a to predtým ako som dostala svoj, takže to si skôr myslím, že je podobný, ale podľa popisov mi tak príde. Je ale hrubší a zle sa mi viaže uzol, ale ja mám o pár cm kratšie ruky, tak to môže byť aj tým. A má strašne peknú farebnú škálu, som si ani nevedela vybrať.

kett
17. lis 2007

kili, mas pravdu, tech barev je pozehnane. A jak mas dlouhy?

kili
17. lis 2007

ja mám 4,6m a je to akurát. Najprv ma to videsilo, keď som to videla a na čas ho odložila, ale zistila som, že to tak má byť, ešte mám ale rezervu. Moja veľkosť je tiež asi 40, aj keď teraz to moc nesledujem, lebo nonstop priberám ☹

kili
17. lis 2007

katako, si mi pripomenula, že to bol hlavný dôvod, prečo som Samka začala nosiť zvislo, on mal strašne silný reflux a grcal nonstop.

kett
17. lis 2007

kili, diky moc.

katako
17. lis 2007

Kili, teď řeším potřebu nového pevného šátku (půlroční O. má kolem 9 kil). A podle toho, co jsem četla, by nejlepší byl Storch nebo ten Hoppediz. U Storchu si nemůžu vybrat, protože se mi moc nelíbí vzory, u H. se mi jich líbí víc 🙂

kili
17. lis 2007

katako, myslím, že nebudeš ľutovať, a je naozaj krajší ako Storch

kili
17. lis 2007

... a neviem ako iné šatky, ale má kapsu na suchý zips na drobnosti. Je dosť veľká, že sa tam zmesti mobil, klúče a možno sa tam natrepe aj jedna plienka

listicka77
17. lis 2007

Kett, záleží taky na tom, jak dlouho chceš nosit. Vatanai je dost tenký (takže třeba fajn na léto), je dobrý na malé mimčo. Ale na těžší děcka jsou lepší ty silnější šátky - např. Storch, Hoppediz. Takže pokud bys ráda nosila třeba do roka a déle, tak je lepší silnější. Vatanai se bude s velkým prověšovat a řezat tě do ramen.
U nás není cenový rozdíl mezi Hoppem a Storchem tak velký, aspoň myslím.
Mrkni na nosenideti.cz (v tamních diskuzích se skoro ztratíš).
A pokud nemusíš šetřit každou kačku, tak na malé mimi je ideální elastický šátek (Moby nebo MaM, teď dělá nějaký nový super laciný i firma Medley - stojí jen 590 Kč, ale nečetla jsem nikde reakci někoho, kdo by ho měl, takže to může být třeba šmejd). Ještě jsem neslyšela, že by elastický někomu nevyhovoval, váže se s ním mnohem snadněji než s pevným. Ale tak kolem 6-8 měsíců prcka je třeba přesedlat na pevný.

baileysa
17. lis 2007

ja sa pridavam, tiez mam hoppediz, zatial spokojnost, ale ja som len nosic zaciatocnik a tiez ma na zaciatku vydesila dlzka a teda aj celkova velkost satky...

kett
17. lis 2007

listicko, teda, moc dekuji za bezva vysvetleni🙂🙂
Myslim, ze jestli se malemu v satku zalibi, tak budu v noseni pokracovat. Zkouknu ten elasticky, ze bych se to na nem naucila, a pak presedlala.

katako
17. lis 2007

No já mám elastický 5,5 m dlouhý, tak 4,6 bude aspoň o něco kratší 😀 Jsem ráda, že si Hoppy chválíte, protože to je můj favorit ve výběru. Přidávám odkaz na jednu fotogalerii: http://www.babyheaven.se/hoppediz_fotoalbum.htm
Škoda, že tam nejsou všechny vzory.

xsipm04
17. lis 2007

kett: Jojo, chodila jsem na VŠE 🙂 Ty taky? Používám všude ten jejich login protože ho nikdo nikde nemá. Kupodivu 🙂 tak nemusím pořád vymýšlet nové přezdívky, které bych pak zapomněla.

Šátek mám 4,5 m a dýlka mi připadá v poho. Vidíš, mě ani nenapadlo, že třeba na větší dítě už není vhodný, jak tady píše Listicka. Myslela jsem, že ho můžu nosit až třeba do 2 let dítěte, ale teď nevím. Ale naše malá má už skoro 8 kg a zatím je to v poho, nikde mě neřeže, ale asi je pravda, že je trochu slabší, ale já přes ní většinou zapnu ještě svetr a pak nás trochu překryju bundou, tak zima v něm snad není 🙂

Holky, já s tou svislou polohou pořád nevím, asi na to ještě nejsme připravený, když to pořád tak řeším a rovnou do toho nejdu 😝

listicka77
17. lis 2007

Já to tak určitě udělám. Říkám si, že ta investice (elastický něco přes tisícovku - ale mám slíbený levnější z druhé ruky 🙂; pevný pak kolem 2 tis.) se mezi ostatními výdaji na prcka klíďo ztratí. Ve srovnání s kočárem je to houby (to radši na tom kočáru ušetřím - zvlášť když chci šátkovat).

kett
17. lis 2007

xsipm04: jo jo, taky jsem chodila (xkrek05😉)

Jedine, co me na tom elastickem odrazuje, je ta delka 5,5 metru. Ale zas pisou, ze je tenky, takze se da omotat kolem pasu.
No a kdyby se v nem malemu nahodou nelibilo, tak vyhodim kdyztak jen pulku😉