V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

venonna
30. črc 2008

bambusko, ja periem asi tak ako pisala aj haluska, len obcas... 😉
valka, ja by som tiez este na chrbat nedavala, ale sak skus, mozno ked dobre poutahujes...

lenki33
30. črc 2008

bambu ja periem v slize, nepouzivam avivaz, len ocot, na satky by sa vraj ani nemala davat.Ked chces satku zanosit tak je dobre ju casto prat 😉
uvazy na chrbat v satke som zacala pomaly skusat cca od 3 mesiacov, od 4 ho nosim na chrbte normal,ale v nosici som ho mala len raz a to az pred 2 tyzdnami a to uz sedi, ale nosic je predsa len iny ako satka podla mna

eriqe
30. črc 2008

ja tiez satku periem v slize, samozrejme bez avivaze, moze poskodit satku.
Valka, my na chrbte nosime asi od 5 mesiaca aj v manduce aj v satke a spokojnost na oboch stranach. Len teraz moja potvorka prisla na to, ze kym si ju uviazem na chrbte tak sa moze ona posadit ako na kona, tak si momentalne netrufam viazat sama aj ked do teraz to bolo uplne v pohode. Ach jaj. Musim na nu nieco vymysliet.

anamor
30. črc 2008

mate niektora satku didymos, ako ste spokojne?

venonna
30. črc 2008

eriqe, ked daco vymyslis, daj vediet, nech mozem aplikovat, mam podobny problem 😝

lenki33
30. črc 2008

no didy je predsa mercedes medzi satkami, bohuzial aj cenou

eriqe
30. črc 2008

presne ako pise lenki, mam dve didymosky a som velmi spokojna
Venonna, no ma to stve, lebo pretdym som ju prehodila cez plece, supla cez nu satku a bolo a teraz sa hned posadi a koniec. Snad ju to prejde ked pominie ten osial, ze viem sedieeeet

martina46
31. črc 2008

Eriqe,
to máš teda veselé 😀
mne zas malá začne vykúkať bokom a to sa tiež ťažšie viaže.

venonna
31. črc 2008

eriqe, martina, a co robite, ak vam dieta na chrbte takto vystraja? Vzdate to a skusite neskor? Alebo viazete aj tak? Ja ako kedy, podla mojej trpezlivosti... 😝 Proste je to "kto z koho" 😀

valka
31. črc 2008

skusam nosit v manduce na chrbte - ono jej sa to paci a aj mne, len je fakt, ze sa to neda tak dobre utiahnut ako satka.
na chrbat davate batoh? aky je postup? ja som skusala, ale nejak mi to moc neslo...

venonna
31. črc 2008

valka, skus pokukat nejake videa, napr toto

https://www.youtube.com/watch?v=wsewka-UpkA


je ich tam viac...

rajka
31. črc 2008

zdravím!
jaké máte zkušenosti se šátkem Storchenwiege???
díky 😉

verulka
1. srp 2008

cafte, tak vcera som videla live satky 😵 a ideme si kupit didymos 😉 uz len rozmylsam nad indio modrobiele, zakar paul, a nino jeans 😀 tak som zvedava, ktora to u nas vyhra 😉

martina46
1. srp 2008

Verulka,
ber indio! 😉
Rajka,
storchy sú super, pruhy sú hrubšie, ale aj tam je rozdiel medzi jednotlivými farbami, ja som mala Inku aj Annu, no a Inka bola tenšia. Počula som dokonca, že najtenšia z pruhov.
Teraz mám lea prírodného a tá je super, tenká, vzdušná a pevná. Odporučila by som 🙂
Veronna,
ja to niekdy vzdám. Mne malá začne často robiť ešte aj lodičku na chrbte a to ako naschvál práve keď sa mi konečne podarí dať dosť látky pod zadoček, no a to je koniec.

indy
1. srp 2008

Ahojky my sme cerstvi nosici mame Storch Annu a myslim ze nema chybu Sice nemam s cim porovnat ale na to ze som zaciatocnik tak sa mi dari uvaz urobit velmi pevny. Pomaly ma zacala lakat aj manduca Od akeho veku ste zacali v nej mimi nosit?

bambusko
1. srp 2008

martina, si ma potesila 🙂 mam objednanu storch inku

denisocka
1. srp 2008

baby baby,hrozne s vami 😀

verulka,tak ty sui už až k indiu došla,no dobrá si -jasne,ber ho

ja by som u len idnio,alebo storch leo 😝 ,alwe teraz zas začínam prichádzať na chuť ERGA 😀

verulka
1. srp 2008

deni, no ja som vcera videla viacero, bola som u jednej kocky z nosime.sk...ta mala krasne indio take zelene( tusim olivove) to bolo uzasne, no a pacilo sa mi aj to modre alebo pistacioe..do nedele sa musim rozhodnut a objednat..videla som aj Ergo, je super, ze ma tu kapsu, lebo nieco take mi na manduce chyba 😉
ale sa tesiiim

bambusko
1. srp 2008

deni, vcera som bola v meste na cely den, mali sme kocik aj ergo, takze spali sme v kociku, kym som bola s kamoskou na pokec, chvilu sa hral v kociku, chvilu bol pri mne a ked ho to nebavilo, supla som ho do erga, takze sme vybavili kopec veci, aj nakupili 🙂 ergo je super, jasne, to sa neda povedat, co je lepsie, satka aj ergo su neporovnavatelne

denisocka
1. srp 2008

baby,obe-akosi som zabudla že máte aj nosič 😀 , a nieže ma predbehnete ! 😠 😀 😝

rajka
1. srp 2008

holky děkuji za rady 😉 , já se nemůžu rozhodnout jestli ergo nebo šátek....ergo využije i přítel, šátek by asi nedal...za 14 dní otvírají v Ově kamennou prodejnu "v bavlnce" tak tam hned naběhnu a vyzkouším oboje 😉

bambusko
1. srp 2008

rajka a nakoniec aj oboje kupis 😀

verulka
1. srp 2008

rajka, mne vsetci co nosia tvrdia, ze aj tak nakoniec ta to pohlti 😉

lienockaa
1. srp 2008

mate niekto indio smaragdove?..hlasi sa dalsia postihnuta satkami..😀

bambusko
1. srp 2008

a tie india sa nezatrhavaju? napr. o zips a tak

weroni
1. srp 2008

baby ja som tusim po dvoch tyzdnoch co mam babyavk prisla na to ako ho plnohodnotne vyuzit 😀
Ester by vlastne mala lezat na boku a pritulena tvarou ku mne nie v tej koliske? /tym padom ma aj nozicky od seba nasiroko a nikde sa netlacime a je pekne chrbatik v obluku ako v brusku 🙂

denisocka
1. srp 2008

bambuska-hej,indio je take viac haklivejšie 😅

zrzuska
1. srp 2008

baby ja som uz hotova. teraz ako je zas teplo tak mi mala nechce byt v manduce. ani v kociku (to je jasnacka) tak ju musim iba na rukach vlacit. a uz je tazka pre mna. boli ma z nej chrbat lebo to som vlastne vzdy trochu prehnuta dozadu 😖
co robit? ako nosite v teplach? 😨
dikes.

inak u nas je obchod kde predavaju satky a aj poziciavaju. presne tak ako na www.nosime.sk. tak uvazujem ci si pozicat 😕

zrzuska
1. srp 2008

poznate tieto satky? to su take ako na www.nosime.sk???

http://www.sanami.cz/

ci su to ine? horsie? tieto maju dostat do toho obchodu. a este maju aj drahsie a je taka hrubsia sa mi zdalo. podla vzoriek. a krasnu tam mali, taku tyrkysovu. a ja taku farbu zboznujem.
ale som sa zacudovala lebo mi ukazovala ze by ma naucila ako viazat najtazsie viazanie a na tom obrazku bolo dietatko tvarou von, cize chrbatikom k matke. vsak tak sa nosit nema 😕

denisocka
1. srp 2008

zrzuska-tak potom ber storchenwiege LEO tyrkys,je božská 😀