V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

rajka
15. srp 2008

Ahojky!
Tak ode dneška mám půjčenou Manducu. 😉 Osobně jsem byla rozhodnutá pro Ergo. ale malý v něm strašně řval. V Manduce řval nejdřív taky, ale míň 😉 Asi mu vadila ta nezvyklá poloha. Je zvyklý na nošení ve vaku, takže je to pro něj něco nového. Cestou domů se zklidnil a byl v pohodě, dokonce usnul, tak myslím, že si zvykne 😉 Jen já mám problém se zapnutím toho spojovacího popruhu, mám pocit, že si vykloubím ruce.

verulka
15. srp 2008

rajka, to si ho treba iba lepsie poposuvat- celkovo, ked sa pohras s tymi popruhmi, tak potom je to velmi jednoduche a rychle...mne tiez 1x reval- to mal cerstve 3mes a na 2.den uz bol uzasny 😵

kili
15. srp 2008

rajka, daj si tie popruhy vyššie, čiže bližšie ku krku. A ja osobne to robím ešte tak, že najprv mám obe ruky voľné, čiže chytim jeden, a potom voľnou rukou zdvihnem popruh aby som k tomu spojovaciemu dočiahla pusou a chytím do zubou a potom do ruky 😅 😀

rajka
15. srp 2008

už jsem si to posunula, je to lepší, ale stejně je to gymnastika 🙂

Všimla jsem si, že má malý dost červené otlačené nožičky pod kolínky, není na to nějaká vychytávka??

lalitagopi
15. srp 2008

Ahojte baby! chcela by som sa len spytat na jednu odbornu radu co sa tyka satiek....myslite, ze zavisi na tom materiali, ze z coho to vyrabaju je to nieco special, alebo moze to byt aj nieco ine...napr. indicke sari? 😅
bo mam ich plno a zda sa mi to dost prakicke.

A este jedna vec...ako riesite nosenie v satkach cez zimu...siroky zimny kabat to riesi?
vdaka 🙂

bambusko
15. srp 2008

rajka, mne prvykrat zapinal sponu na ergu manzel, chce to len cvik, teraz to uz ide lahko 🙂 neviem ako v manduce, ale v ergu byva otlacene pod kolienkami ak dieta nie je dost hlboko vsadene, skus poskakat, potiahnut nozky k sebe, nejak ho tam utriast

mracik
15. srp 2008

rajka, po čase sa vycvičíš. Ja som tiež na začiatku nemala šancu to vzadu zapnúť, teraz už zapnem bez problémov. A prvý krát v živote si dokážem spojiť ruky za chrbtom (teda tak, že jedna ide zhora a druhá zdola) 😵

bihan
15. srp 2008

Lalita, vo FR si to ženy šijú samé z rôznych metrážnych látok, ale ide o pohodu nosenia... tie lacnejšie a "domáce" sa väčšinou blbo viažu, uzol musí byť perfektný, lebo inak tlačí a pod... Ale možno by to stálo za skúšku 😅

rajka
15. srp 2008

bambusko, příjde mi, že je tam dost hluboko...paní, co mi to půjčovala, říkala, že sedí dobře (ona je taky taková zkušená nosička), zkoušela jsem ho dát do té novorozenecké vložky, ale nebylo to ono, zdá se mi na to už velký

kili
15. srp 2008

mracik, tak ja si ruky nespojím a zapnem si to aj tak, akosi nepotrebujem ruky naťahovať, keď to robím tak. Ja si ich totiž za chrbtom moc nespojím, keďže ich mám o pár centi kratšie 😝

rajka
15. srp 2008

Jo a pro jistotu jsem si ještě pořídila i šátek, ale z druhé ruky 😉

bambusko
15. srp 2008

rajka, ved som to hovorila, ze kupis oboje 😀

verulka, to tvoje indio je nadherne, mne sa podla obrazkov velmi nepacili, pripominalo mi to internatny prehoz na postel 😝 - pardon - ale ta farebna kombinacia, co mas, vyzera na fotkach krasne 😅

jabrunko
15. srp 2008

lalita dolezita je aby bola satka pevna a zaroven aj pruzna, preto su satky specialne tkane a su pruzne skor do sikma ... mne sa zda sari prilis jemne, ale zase na male mimi by mohlo stacit a ked budes viazat napr. kriz s kapsou, tak mas dieta vlastne istene 3x ,dvoma krizmi a tou kapsou ...
co sa tyka zimy, ja som Dorotku nosila celu zimu teda od narodenia az do skoro 6 mesiacov pod vlneno flisovou bundou z etno shopu, ta sa paradne zvacsovala a bolo nam uzasne teplucko a Dorotka ani nemusela byt naobliekana 🙂

bambusko
15. srp 2008

lalita, kukni 2-3 strany dozadu a verulkine fotky, aj ty budes slintat na jej ponco 😀

lalitagopi
15. srp 2008

Bihan - vdaka! 😉
Jabrunko - uz sa tesim ked to budem skusat, uvidime ako to bude fungovat, bo niektore materialy sa zdaju byt ok, taka pevnejsia bavlna ci taky hruby hodvab...let see
Bambusko...co sa tyka toho ponca...videla som ho, je fakt super. 😎 moja mama je sikovna krajcirka, tvrdi, ze by take bez problemov usila tiez. ale vizera to fakt velmi dobre a prakticky!

denisocka
15. srp 2008

baby,ešte raz a idem do večných lovíšť-predávam RS Storchenwiege ,vzor. anna - ak by niekto chcel,cez IP

denisocka
15. srp 2008

lalita... ja som mala prvu šitu,vdaka nej som sa nadchla pre nosenie ale už nikdy by siom domacu na seba nedala, origoš je origoš 😵

rajka
15. srp 2008

bambusko - tak tak 😀 takže mám baby vak na uspávání,Manducu na výlety a jako bonus šátek 🙂 já jsem spokojená, jen můj chlap nechápe 😉

bambusko
15. srp 2008

rajka, tak to ti este to ponco chyba 😀 😀 😀

listicka77
15. srp 2008

Lalita: Já si teda myslím, že materiál šátku je důležitý i pro správné nošení. Jak psala Jabrunko, látka pruží diagonálně, na délku se nesmí povolovat. A ta diagonální pružnost je důležitá proto, aby se dítěti v tom úvazu pěkně prolisovala prdelka, aby prostě bylo ve správné poloze - kolínka výš než zadeček. A i tak si myslím, že sárí je moc tenké a moc klouzavé. Zkus zajít na nějakou prezentaci nebo kurz vázání, aby sis to v reálu osahala, o čem to je. 😉

verulka
15. srp 2008

bambusko, ja som sa zamilovala uz do obrazku, je to presne moja kombinacia...a podla mna to vyzera uzasne 😀
jo a dnes si uviazal moj drahy Rona do kriza a strasne im to seklo 😵 tak mozno ho ukecam aj na nosenie...
rajka, ja som novor. vlozku tiez nepouzivala, lebo mu bola mala 😀 ja som uz babyvok odlozila, lebo sa mi podarila uviazat aj koliska, ale v tej sa mu moc nepacilo...

venonna
15. srp 2008

lalita, na nosenideti.cz je okrem ineho aj postup a asi aj strih na usitie ponca, nevyzera to zlozito, to by Ti mama spichla v poho 😉
inak som uz asi trapna s tym sitim doma, ale baby dik za pochvalu 🙂

bambusko
15. srp 2008

venonna, co by si bola trapna 🙂 , ja mam ten postup uz davno ulozeny, mala by som namiesto kecania tiez sit 😨

verulka
15. srp 2008

venonna, nie si trapna, len si sikovna...ja osobne som na tieto veci brutal nemona a mama nema cas...

rajka
15. srp 2008

bambusko - to pončo je super!!! kde se to dá sehnat??

bambusko
15. srp 2008

rajka, davala som link asi 2 str. dozadu 😉

venonna
15. srp 2008

kocky dik 😵 ale musim sa priznat, ze som to sila za vydatnej pomoci autorky navodu, ktora mi specialne nafotila postup (tiez som bola blbec z toho, ako to tam je prisite) 😅
bambusko, musim Ti pocgvalit ten flisovy vak na spanie, som sa inspirovala... nafotim 😉

duskaf
15. srp 2008

Ahojte kočky, ten náhodne objavený neznámy neidentifikovateľný nosič, ktorý som objavila v jednom second hande som už nafotila, je to ten pásikavý červeno- biely- dnes sme ho mali namiesto našej manduci. Mohli by ste sa prosím na neho pozrieť? Malá je v ňom spokojná, mňa netlačí, pohodlnejší je na nosenie na chrbte a najprv sa tam drobča zazipsuje takže sa bez problémov dá dať na chrbát.
Len ma zaujíma, či tam malá v ňom podľa Vás veľmi nevisí, určite nie je tak pevná ako v manduce. Ďakujem.

janaboris
16. srp 2008

Prosím prosím kde jste kupovaly nosítko ergo?????Chtěla bych si je nejdřív vyzkoušet.Nemáte tip na obchod kde ho mají na Jižní moravě???(Brno,Blansko,Svitavy,Boskovice,Vyškov)???

kili
16. srp 2008

jana, v brne tuším na www.branakdetem.cz má kamenný obchod, tak skús pohľadať na ich stránke, že kde