V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

weroni
17. zář 2008

jeej viki to je dobry napad alebo este mozno lepsie by bolo pripnut ten druhy pruh tak aby sa neroztahoval k hlavicke nie? nejakou zicherkou to pripnut... skusime... inac ked sme vnutri a dam si cely uväz trocha nizsie tak ze ma zadocek niekde vo vyske mojho pasu tak vtedy sa pekne opiera tou hlavickou - presne jednou stranou ale akonahle ju dam vysssie - co musim kedze ide na nu este bunda, tak uz sa tak vykruti troska...

inac baby asi sa pod bundou neda nosit v koliske vsak?

weroni
17. zář 2008

listi ja si tiez myslim no niekedy by som chcela nech aj vidi von troska aj kedo na mi skoro vzdy v satke zaspi ale mozno raz vystihneme aj bdenie 😅 😀

valka
17. zář 2008

inak je fakt, ze teraz ked zaspi, tak ju este naschval tam utesnim, aby ju nebudil zvuky okolo 😀 tak asi ma vzduchu dost...

endel
17. zář 2008

Holky, máte prosím některá zkušenost se šátkem i manducou/ergem ? Já od narození používám šátek, ale malý už má 11měs. a je dost tězký tak uvažuju nad manducou, jen nevím jestli je to opravdu pohodlnější pro nosiče anebo mám jít do krosny? A ještě by mě zajjímalo jestli zvládáte nosit v šátku na zádech? Já teda nosím, ale jen když jdu s někým, sama bych byla nervozní, že na něho nevidím a hlavně bych nezvládla přetáhnout pruh přes hlavičku kdyby usnul. Děkuju za odpovědi 🙂

valka
17. zář 2008

endel, my nosime teraz v manduce, ale iba na chrbte - vpredu je to nepohodlne pre mna.,tak vpredu satka...a vzadu super...urcite lepsie ako krosna, lebo je to spratnejsie...a uvidis, ze si zvyknes, ze ho nevidis...ale budes citit...ja kontrolujem v stojacich autach - keby co by...ale inak v pohode...
manducu odporucam...satku tiez planujem, ale asi az buduci rok, lebo na chrbat este nezvladam a v zime ju nebudem sulat po zemi...

vikinka27
17. zář 2008

weroni, pod bundou som nosila v koliske celu zimu min. rok, vid zopar stran dozadu som popisovala.
endel, satka a manduca su podobne na nosenie, podobny system, len manduca je jednoduchsia na upevnenie. s vahou ti to nepomoze, ale je to lepsie ako krosna. mas tazisko viac pri tele a nie je take tazke ako krosna.
ja v zadu v satke nenosim, neviem. v manduce ano, aj sama. ale skor vynimocne, tam nosim vak. vak sa vpredu nosit neda 😀

weroni
17. zář 2008

viki ja mam inu sklerozu - sak jasne ze si pisala uz som to mrkla 😀 dik 🙂

endel
17. zář 2008

Díky, tak jsem si to nějak myslela, že na nošení bude šátka a manduca podobná jen ta manduca má snadnější manipulaci. V tom případě nevím jestli ještě do té manduci mám investovat 😝

listicka77
17. zář 2008

Endel, velký rozdíl je v tom, že u manducy netaháš tu váhu na ramenou, ale sedí na kyčlích. Sama jsem byla tím rozdílem překvapená.

kili
17. zář 2008

presne tak, keď sa uviaže batoh u šatky, tak je to len na ramenách. Ale u manduci je to všetko na zadku. Aj ten výkroj má vtedy možno trochu zmysel, ale to fakt neviem, keďže ergo nemám. By som to prirovnala, akoby si pribrala 10kg (teda váhu dieťaťa), síce to cítiť, ale nie je to nič hrozné a dá sa robiť čokoľvek bez únavy. Ja mám teraz na sebe 20kg, takže nejakých pár kilo dieťaťa mi už fakt nič nespraví 😀

listicka77
17. zář 2008

Já teda zkoušela manducu jen na břiše.
Na zádech má šátek tu výhodu, že se dá dítě navázat hodně vysoko, aby vidělo přes rameno.

verulka
18. zář 2008

cafte, taaak mam novinku- dostaneme bundu na nosenie 😵 😵 😵 uplne novu- od mojich rodicov, lebo kedze pochopili, ze koci kasi nebude, tak sa ponukli, ze mi ju kupia, kedze chceme ist v decembri na lyze 😀 takaaaa som stastna (a aj oni, ze konecne mi mozu kupit nieco , co fakt potrebujem- vsak ani na promocky mi nic nedali, lebo som nechcela)..taka som happy 😀 😀 😀
ja sa tesim na nosenie na chrtbe, ale zacnem, az ked sa ronovi prestane pacit vpredu, nech ma zmenu 😉
jo a vcvera sme mali poradnu- takze este nema 5mes a ja nosim 7810g 😝 bude zo mna rambo.Dr. ma polutovala, ale ja som povedala, ze nemam problem, chrbat neboli a obaja sme spokojni 😎

duskaf
18. zář 2008

Tak to je vynikajúce Verulka. Naša Veronka je tiež poriadna, má 10kíl.

roxxxana
18. zář 2008

Tak jste mě nahlodaly...teď zas uvažuju, že bych teda pořídila ještě babyvak. Který je dobrý?

josefa
18. zář 2008

roxxxano, zrovna babyvak jsem mela, ale neni to na dlouhe noseni, boli z nej zada...spis bych Ti doporucila satek, pokud chces nosit mimco v kolibce.

venonna
18. zář 2008

roxana, nalistuj zopar stran dozadu, vikinka tam davala linky na nejake dobre babyvaky... ale osobne tiez vak neoblubujem, tiez ma z neho bolel chrbat. Satka je prste SATKA... 😉

klementina
18. zář 2008

ahojte, ako to tu citam, som coraz viac zmetena - co si mam kupit ak chcem babo nosit, ale nie prioritne, ale popri kocikovani, ak pojdeme niekam do prirody a tak, normalne chcem aj kocikovat - budem mat zimne babo a bola som presvedcena, ze si kupim manducu alebo podla vasich skusenosti je lepsia satka?
nechcem kupovat obe, lebo aj tak dost investujem do kocara.
takze satka, manduca alebo ta satko amazons alebo nieco ine ? da sa to povedat jednoznacne, ci nie?
dakujem

lenki33
18. zář 2008

klementina, ja som tiez uvazovala ako ty, cakala som zimne babo, prioritne som chcela vyuzivat kocik. Satku som kupovala najlacnejsiu len kvoli vychadzkam do prirody, lebo na tie som bola zvyknuta. Dopadlo to tak ze kocik som vyuzila asi 10krat aj to vacsinou ked sme isli niekam do restiky aby som mala Danusa kde dat, kde sa moze hrat. U nas nebol problem s tym ze by v kociari nechcel byt, ale mne kociar a kocikovanie neuveritelne lezie na nervy, je to pre mne neprakticke, nepohodlne a pod. Kociar si nechavam hlavne kvoli tomu ze na mna vsetci tlacia, co ak ho nahodou budete potrebovat, ze sme ho doteraz vlastne nepotrebovali nad tym sa nikto nepozastavuje. No skratka ja keby som nemala satku, tak uz ma asi odvezu v prvom mesiaci. Okrem toho mi neuveritelne pomohla pri problemoch s kolikami, ockovanim atd. Vyuzivam satky stale doma, vonku, skratka nechapem ako to robia tie mamicky co ich nemaju 😉

endel
18. zář 2008

Tak dneska jsem zcela nečekaně měla možnost si vyzkoušet manducu. Jsem totálně nadčená opravdu je to od šátku velký rozdíl jak je ta váha především na bedrech asi si ji objednám už dnes mám pocit, že bez ní nemůžu být ani o den dýl 😀

blumka
18. zář 2008

ahojte, tak sa hlasim opat...prislo nam beco a som z neho nadsena. Terezke sa v nom paci viac ako v ergu a mne sa v nom Terezka paci viac ako ked bola v ergu 😀.
Inak my mame aj kocik, aj satku aj teraz to beco. Kocik mala odmietala od troch mesiacov doteraz, teraz ho uz na kratke prechadzky akceptuje, lebo v nom nemusi lezat ale uz pekne sedi. Ale ak idem niekam na dlhsie beriem satku, tam mi aj zaspi, co sa v kociari nemoze stat. No a beco som kupila len nedavno, takze je vyuzite malo, ale hlavne ked len niekam potrebujem vybehnut alebo ideme autom na nakup a satku sa mi tam nechce valat po zemi a kociar je pre mna nespratny v nasich mini obchodoch, tak vtedy vyberam beco...alebo napr. vcera som s terezkou v becu na chrbte vysavala 😅
Ale favoritna je u mna satka, je to neskutocne dobry pocit ked je Terezka tak blizko pri mne. ona sa tam tak krasne uvolni a ukludni ze tomu az nerozumiem.

certica
18. zář 2008

blumka, v com sa ti zda beco lepsie - len na vizas alebo aj ucelovo?

verul, kde sa ti chystaju rodicia kupit tu bundu, ci to nechavas na nich? (myslim, ci v zahr. alebo u nas)

listicka77
18. zář 2008

klementina: jestli chceš nosit už od narození, tak šátek. nosítka jsou vhodná až později.

blumka
18. zář 2008

certi, ked ti mam pravdu povedat tak neviem 😅 o vizazi pisat nejdem ale terezke viac vyhovuje beco, aj ked ja na tom nevidim rozdiel..no ale ona ho asi citi.

klementina
18. zář 2008

takze satku? a aku? je to moc narocne naucit sa to viazat? lebo kvoli tomu som chcela manducu. kde sa to da pozriet, ake su tie systemy viazania?

natama
18. zář 2008

Ahojte, tak mi to asi neda a taky si asi objednam to krasne ponco, co ma Verulka... tak se chci zeptat, jestli nektera prazska nosnice (jestli sem jeste vubec nejaka chodi 🙂 ), ho nechce objednat spolecne a podelit se o postovne.

ponco MamaButterfky bude stat 2400.- Sk (s motylikmi), verzia Rose by mala stat 2700.- Sk.
Postovne do CR je cca 250.- Sk.

http://nosime.sk/sk/bazar/kategoria547-mamabutt...

lenki33
18. zář 2008

klementina - najlepsie bude skontaktovat sa s nejakou poradkynou nosenia z nosime.sk a ona ti ukaze satky aj ako sa viaze. Inak rozne druhy uvazov su na nosime.sk alebo nosenideti.cz. Ja uz tradicne odporucam satky Didymos, Storchenwiege, Hoppediz 😉 Dlzku cca 4,2 az 4,6m podla konfekcnej velkosti

verulka
18. zář 2008

klementina, ja by som tiez sla do satky..mne to chvilku trvalo, kym sme sa k nej prepracovali. Je najvsestrannjesia- da sa viazat na vsetky sposoby 😉 babyvak na kratke nosenie..ja som s nim zacala ale stacil jeden 3hodkovy vylet a mala som dost. Potom dosla ku nam manduca a musela som sa rozhodnut ci manduca alebo satka...bola som u poradkyni a rozhodnutie padlo. Teraz mam doma 2 krasne staky- 4,2 a aj 4,7m. Vyuzivam hlavne tu dlhsiu (ale mna je dost), kratsiu pouziva hlavne moj drahy. uvazy zvladnes v pohode, ked som ich zvladla ja 😀 iank ak ti nebude vyhovovat, mozes vzdy predat azaobstaras si manducu.
Ja ficim na KsK vnutri aj vonku. Zaparkujem, uviazem, nahodim ponco a ficim..trva to par minut 😉
kocky, ponco mozem len a len odporucat 😉 je to uzasny vymysel 😉
certi, vsetko vybavujem ja, nasi len daju prasulky 😉

listicka77
18. zář 2008

A pokud člověk není blázen do šátků, tak doporučuju pořídit na mimčo elastický šátek (Moby nebo MaM earth třeba), protože se mu v pohodlnosti a snadnosti vázání nevyrovná žádný pevný, byť sebekvalitnější. A cena je taky OK. A pak někdy kolem půl roku přejít na nosítko.

verulka
18. zář 2008

listi, mne sa elastaky nepozdavali 😖 vobec mi to neslo..ja na tu svoju nedam dopustit a zatial ani ronusik 😉

weroni
18. zář 2008

listi mne sa zdaju vyhodene peniaze najprv na elasticku satku a potom nositko, myslim si ze pevna satka sa da vyuzit podstatne dlhsie nez elasticka nie? my sme teda zacali so storchenwiege leo na tyzden a teraz mame annu a obe boli skvele, aj ked anna sa mi zda este ovela lepsia nez leo 🙂

baby inac teda my sme uz druhy den boli vonku v satke a definitivne sme skonstatovali ze ockovi habeme zimnu bundu na nosenie 😀 takze si musi kupit bud novu alebo pozrieme nam dvom nejaku lebo tato je dost velka, stacila by nam mensia... peniazky na origos bundu na nosenie teraz nie su kedze staviame takze budeme to musiet nejak takto poriesit 🙂
a zistila som ze sa do zvisleho uväzu treba obliect fakt minimalne - mala som sice len tielko a tenku mikinu ale spotila som sa riadne a mala mala bodynko s kratkym rukavom a na tom overal ale pod nim mala aj pancusky - kvoli nozickam a bola inac tiez dost mokra 😒 takze oblecenie na zimu vybavene - Esterka a Anna 😀 zajtra vyskusame vonku v koliske, tam sa snad tak nespotime 🙂

veru ty si stastny clovek 😀