V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kili
2. říj 2008

naši sa tiež pohode hrajú sami už od malička. Keby boli v prázdej miestnosti kde je jedna hračka, tak by sa hrali s ňou alebo by niečo iné vymýšľali a vôbec by sa nenudili. Hádam to nie je na škodu, ževraj sa tým rozvýja fantázia dieťaťa, ale teda neviem, či už v takomto nízkom veku 😒 , ale ako ich pozorovala tá psychologička, tak bola spokojná, tak hádam nič zlé nerobím. Len teda sa mám snažiť sa upriamiť na pomenovanie jednej časti tela, ktorú si vyberiem, tak im ukazujem nos, môj, ich... tak sa snažím aspoň tak, aj keď nie vždy si na to spomeniem každý deň 😅
ale často sa hrajú spolu, sú na žožratie, vždy sú na tom istom mieste, blízko seba 😵

weroni
2. říj 2008

babulky prosim ja som to tak nemyslela, nechcela som tym povedat ze ak niektora mamicka nerozprava dietatku nonstop ze je zla 😕 ved aj mne moj muz vravi ze chuda mala uz musi mat zo mna hlavu jak kocku a tiez on ked j s nou tak jej nevie take blbosti rozpravat ako ja 😀 on tomu hovori ze "nie kazdy ma dar trepat hodiny o nicom" 😀

a asi som sa troska zle vyjadrila s tym odkladanim deti, verulka mas uplnu pravdu - to je jasne ze clovek musi raz za cas z toho vsetkeho vypadnut aby nevznikla nejaka ponorka ci co 😀 ja som myslela take mamicky ktore sa uz v piatok nevedia dockat kedy bude znova pondelok aby mohli ich ratolesti odist do skolky alebo ked maju este mensie babenka tak ich furt niekomu davaju na varovanie aby si mohli zit zivot bez nich. Vobec som nemyslela ked si clovek vybehne obcas niekam sam - aj manzelia musia sami niekam ist obcas to mas pravdu verul to je jasna vec ja som sa asi zle vyjadrila 🙂 taketo obcas odlucenie na chvilu podla mna aj prospieva obom stranam - teda aj detom aj rodicom nejak to tak osviezi ten vztah medzi nimi podla mna aj ked este som to nezazila ale myslim si 🙂 z
a tiez si myslim ze je dobre obcas nechat dieta aj len tak - hrat sa same so sebou alebo len tak pozerat a sledovat veci okolo, proste dat mu chvilku na "vydychnutie" (alebo aj sebe 😀)
zase si nemyslite ze ficim na nejakych duracelkach ze nonstop nevypnem a ani na minutu nezavriem pusu 😀
tiez na mna niekedy dojde taka unava ze si proste s malou zdriemnem pri dojceni a tak 🙂

inac ten fotrik s tou satkou fakt nema chybu 😀

kili
2. říj 2008

weroni, neboj, nikto ťa tu tak nepochopil 🙂

bambusko
2. říj 2008

weroni, vsak ta uz trosku pozname a vieme presne ako si to myslela 😉 ty si taky nezmar 😀 vies aka som ja rada, ze su tu este aj ine normalne maminy, co nepodlahli sialenej dobe penazi a shopping&meeting? ze im zalezi na detoch viac ako na vlastnom pohodli a zivote bez zavezkov a nemaju deti, ako pisal a kili, ako gulu na nohe /alebo aj na oboch/? mam zopar kamosiek s viac ako 1 dietatom, mame podobny zivotny styl a vyzeralo to, ze sme exemplare na vyhynutie 😀 ale vdaka konikovi vidim, ze nie sme 🙂

weroni
2. říj 2008

kili a co sa teba tyka tak to je uz predsa uplne ina kapitola s dvojickami sak oni maju vlastne jeden druheho a to je velke plus 🙂 fakt som to nemyslela tak ze je nespravne nerozpravat detom. Ja som len opisala ako vyzera nas den ale nechcela som sa tym rozhodne niekoho dotknut alebo poukazat na to ze mate deckam od rana do vecera kvakat 🙂

jaj a este k tomu hraniu - mne moj manzel vravi ze preto sa viem s detmi tak zahrat lebo som sama vecne decko 😀 takze ak niekedy dospejem mozno ma to tiez prejde 😅

weroni
2. říj 2008

bambusko presne pre toto som aj ja velmi vdacna za konika 😵

weroni
2. říj 2008

inac kili sice sa zopakujem ale ty mas moj velky obdiv lebo Esterka je uplneuzasne dieta a ja sa pri nej normalne vyspim a vsetko ale ja som tiez na tom tak ze ked sa nevyspim som ko... takze keby bola nejaky nocny nervak ako moja sestricka 😀 by som ju urcite tiez rada "odlozila" na chvilu nech sa vyspim 😀 darmo, spanok je spanok 🙂
aj ked som bola po porode prekvapena na aky novy rezim som nabehla, predtym ked som sa v noci zobudila hoci len na wc tak som uz bola taka nevyspata rano a teraz idem spavat aj o druhej, tretej a v noci sa asi trikrat zobudim na dojcenie a to len malej strcim prso a obe spime dalej a zatial to vp ohode zvladam 🙂 ono ten organizmus sa akosi "prepne" narodenim dietatka nie? alebo aj to ze okolo mna mozu traktory padat a nezobudim sa ale ked sa mala suchne tak som hned hore ze co sa deje 😀
No al pssst, musim prezradit ze obcas sa nam uz stalo aj to ze ma manzel budil v noci ze "vstavaj malu treba nakojit" 😀 😝

bambusko
2. říj 2008

ale si fandime, co? uz len cakam, kedy sa do nas obuje nejaky podrypovac, ze sa hrame na najlepsie matky na svete 😀

kili
2. říj 2008

weroni, ja som pred tehotenstvom trpela nespavosťou, teda zriedkavo som zaspala pred hodinou, ale väčšinou mi to trvalo aj dlhšie, čo som sa prevalovala v posteli. A bolo úplne jedno, kedy som sa uložila spať a ako som bola unavená. Po pôrode, aj keď malí neboli doma, som začala zaspávať úplne v pohode, veľmi rýchlo, som nechápala. Potom prišli domov, keď bol doma aj A., tak som spala v noci 2-3h, a to len preto, že jedno kŕmenie prespali, keby ho neprespali, nespím vôbec, keďže nakŕmiť jedného mi trvalo hodinu + príprava mlieka + pol hodina odsávania + prebalovanie a dávanie čúrať a toto každé 3h. Potom som si pospala ešte nejaké 3-4h, keď prišla svokruša varovať každý deň, kedže do práce nastupovala až od ďalšieho mesiaca. Ku podivu mi to stačilo a cítila som sa úplne v pohode. Strašne rada som v noci o 4tej vešala plienky na balkóne, bol august, takže príjemne chladno, super vzduch a ticho, som si to vychutnávala 😵 . Aj keď teda to nočné vstávanie bolo des, som rozmýšľala, že smrť by bola vykúpením 😝 😀 , preto som už ani po kŕmení nešla spať, lebo po polhodinovom spánku som sa aj tak necítila vyspatejše ale to utrpenie som prežívala na novo 😝

venonna
2. říj 2008

weroni, ja Ti tu energiu len tisko zavidim (v dobrom 😉 ), mne sa toto leto akosi vybili baterky, ci co... Malu teraz fakt mozem oznacit za gulu na nohe 😅 ostala taka navesena na mne od pobytu v nemocke, keby nie satky, uz sa asi scvoknem, nikde by som sa nepohla 😝 A teraz, ked ma soplik a teplotu, je satka na nezaplatenie... ten pocit, ked sa nespokojna a unavena ku mne prituli... 😵

verulka
2. říj 2008

baby, este som nedocitala..potom dobehnem..len kuk do albumu, mam novu satocku 😵 😵 😵 😵

venonna
2. říj 2008

verul, satka je paraaadna, Ronkovi fakt sekne 😉 ozaj, ma napadlo, ze ak vies, ze Ti maly bude spinkat, skus naviazat KsK na chrbat alebo jordan, tam sa mu bude myslim, lepsie hajat 🙂

lenki33
2. říj 2008

jjeeej verulka, aj ja uz pocitujem akutny nedostatok nejakej novej satky 😀 ale asi do toho pojdem az na jar, indio mate paradne 😵
dnes som kupila v Taku navleky na nohy pre dospelych ale Danielovi su super, pletene, 2ks za 150SK

certica
2. říj 2008

verul, stava sa z teba maniacka 😎 😀 , ale satka je krasna, vyzera byt taka teplejsia.. aj ked ja sa v tom nevyznam, ale stale intenzivne rozmyslam a neda mi to vyskusat aj satku.
je to porovnatelne, co sa rozlozenia(pocitovania) vahy dietata tyka u nosica a satky?

weroni, dobre sa citas 🙂 a je to super. to sa naucit podla mna neda, to musi clovek v sebe mat...take citenie 😉

venonna
2. říj 2008

kocky, ten uvaz, co som dala vcera link, hodnotim ako blby - lenki mala pravdu - je to zaberak na ramena 😖
certi, myslim si, ze v satke je dieta v lepsej polohe, najma take mensie a ak sa naucis viazat (trocha cviku), aj vaha je rozlozena lepsie ako v nosici... 🙂

verulka
2. říj 2008

weroni, ja som to len trochu rozviedla..presne aby sa nevyskytl nejaky podryvac 😉 presne viem ako si to myslela 😉
ja cerpam energiu z deti...som sa to muselanaucit, inak by ma zozuli a vypluli 😀 oni su kazdy dost odlisni, ale spolocne maju : nizku potrebu spanku a neuveritelnu kopu energie 😀 ...ja som si za tie roky zvykla, ze moc nespim a dari sa mi fungovat 😉
certi, nie som este uplna maniacka 😀 ta modra je uz predana- skor ako som dala inzerat 😉 cize mam 2 satky- dlhu a kratsiu
venona, planujem sa doucit aj dalsie uvazy na chrbat..ale ja netusim moc kedy bude spat 😅 iba ak vecer..
certi, vsak vyzdravte a ukazem satky live 😉 neviem porovnat s nosicom ,lebo na chrbte som nemala...vpredu je to rozlozenie paradne u oboch, az nato,ze satku mozes lepsie utiahnut 😉
baby, to indio je brutal makkulinke, uzasne...a nie je hrubie ako to modre, je to podobne 😉

certica
2. říj 2008

no, ved neviem sa rozhodnut, jednak maly si oblubil celkom aj kocik davnejsie a mna aj kocikovat bavi, ale nosenie je tiez fajn, chcem to proste striedat na ozivenie a zmenu. otazka, ci sa naucim a budem mat trpezlivost na tie uvazy 😅 a ci aj maly nebude moc protestovat, ked nie je zvyknuty od skorsieho veku.

mna stale prenasleduje pocit, ze mi nieco unika, resp. prichadzam o take to prave nosenie, lebo ergo je sice fajne vec, len sa mi zda, ze to len taka jednoduchsia nahrada voci satke. no a mojmu chlapovi sa tie baby so satkami tiez lubia 😀 , uz aj on nazivo nejake 2 stretol

verulka
2. říj 2008

certi, ked zvladam viazat ja, zvladne to fakt kazdy a ked sa mu lubi v ergu, tak bude aj v satke 😉 mangelik ma dobry vkus 😎 vsak vyskusame 😉 a hold, satka je satka 😉

indy
2. říj 2008

ahojte
verulka indio je krasne. Ked je tu rec aj o novych navlekoch tak mi vecer volali z nosime, ze sme boli vylosovani a vyhrali sme navleky toodle bugz. Som bola uplne prekvapena ani som nevedela, ze tam taka sutaz prebieha 🙂 Tak ma to velmi potesilo

valka
2. říj 2008

tak...ja som sa nechala tiez zviest indiom a dohodla som sa s eriqou...a kto by chcel, posuvam dalej ellaroo....ano lenki, to tvoje... 😉

martina46
2. říj 2008

indy,
a ja som tak dufala, ze navleky vyhram ja 😀 😉

verulka
2. říj 2008

aj ja som ich chcela vyhrat 😀 ,,no nic, pockam co bude v sutazi na dalsie obdobie.
alka, ake indio? myslim, z eeri predavala ice, ci nie?

valka
2. říj 2008

ano, to by to malo byt 🙂 uz sa tesim...mozno dovtedy zmakne aj moja lanova satka 😀 teraz je taka strasne tvrda, tak na nej sedim 😀 😀 😀
som dnes skusala batoh a az na to, ze ta moja satka je doooost dlha,tak to bolo do pohody...ale malej sa to az tak nepozdavalo, tak musim viac vymakat...
verul, mimo temy - z ktorej casti ba si?

verulka
2. říj 2008

petrzalka 😉 ty?

valka
2. říj 2008

stare mesto 🙂
kocky, nedame nejake nosicostretko (som dnes videla foto zo stretnutia satkonosicov v stiavnici a som taaaaaaka namotivovana 😅 )

verulka
2. říj 2008

valka bud. tyzden kedykolvek 😉 ja som roky byvala v centre 😉

valka
2. říj 2008

supeeeeer...kto sa este prida?

lubii
2. říj 2008

Dievčatá,pekne píšete,dobre sa vás číta 😉

Certica,ja som si tiež šatku kúpila, až keď mal malý 5 mesiacov. Predtým sme mali babyvak, potom ergo, ale stále som mala ten pocit, ktorý spomínaš,že mi niečo uniká 😉 Tak som neodolala, a som spokojná. Malý sa strašne teší,keď vidí, že ide do šatky

venonna
3. říj 2008

kocky, poradte, kde v interieri sa da uviazat satka ako kolicka/hojdacka? Mala je teraz soplova a dooost nervozna, tak potrebujem ukludnovadlo 😒 Nemate niekto osvedceny tip?

lenki33
3. říj 2008