V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

dukie
6. říj 2008

valka: S tím "od doby, kdy začne sedět" to zní rozumně. Díky. 🙂 Jen mi ještě, prosím, poraď, co je česky "koliska"... 😀

valka
6. říj 2008

jaj, kolebka 🙂 alebo kolibka? 😕

valka
6. říj 2008

manduca je super...mna z nej chrbat neboli...ale manzela ano ☹ tak treba asi vyskusat...ak ti mala vypadava, tak to bude asi zlym uvazom...alebo satkou...

verulka
6. říj 2008

dukie, ja som mala nedoveru velku..ale nudza ma donutila..zacala som vo vaku- tam je v takej polohe ako v naruci, takze sa nijako nekrci 😉 ja som zacala nosit az po3mes, dovtedy som sa trapila vselijako..teraz uz kocik nepouzivam vobec.
Lenin, ja viazem vsetko na brucho aj chrbat- na bok nie, a kolisky nie, tam sa mu nepaci. U nas jordan nemal moc uspech ,ani mne nebol moc pohodlny. ficime na batohu aaj KsK na chrbte..dnes sme uz boli aj vonku, ale len chvilku. Ja mam uz teraz len indio doma, takze neviem ako sa viaze batoh s inou satkou...ale viem, ze pre mna je dlzka 3,6m ako stvorena na batoh a pre muza na JK 😀 akurat su spolu vonku 😵 len ked ten moj truhlik sa nechce nechat odfotit- su nadherni, ron je cely tato, obaja taky snedi a k tomu hnedobiele indio 😵

dukie
6. říj 2008

valka: Děkuji za objasnění významu. 🙂

verulka: I Tobě děkuji za názor. 🙂

venonna
6. říj 2008

leninn, moze to byt kludne satkou (bud nevhodna alebo nezanosena), ze sa Ti nedari podsadit zadocek a urobit poriadnu kapsu. Poskusaj popracovat na tej kapse, mozno sa zadari... 😒
Tu su navody: http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=5

duskaf
6. říj 2008

Kočky neviete mi poradiť odkaz na úváz Jordan, neviem ho nejako nájsť, ďakujem.

venonna
6. říj 2008

dufkas, uplne naspodu stranky:
http://www.nosenideti.cz/napoveda.php?id=uvazy 😉

duskaf
6. říj 2008

venonna Ďakujééém Ti.

duskaf
6. říj 2008

jéééj Ty si zlatá, ešte raz veľmi ďakujem, už len to zajtra vyskúšať.

weroni
6. říj 2008

dukie: ja som dcerku zacala nosit ked mala tri tyzdne ci styri najprv v babyvaku ale kedze je len na jedno rameno a zacala som nosit cim dalej tym viac tak ma bolel chrbat preto som presedlala na satku a v satke sa mi zda ze vies dietatko uviazat tak ze ma rovnejsi chrbatik ako vo vaku 😕 teda vak si nevies natolko prisposobit ako satku.
A okrem toho som si ho vzdy pridrziavala jednou rukou lebo som sa necitila isto ked bol len tak navolno - akurat obcas sa mi podarilo dat si ho tak ze som mala obe ruky volne ale to nie vzdy...
Skoda ze ja som sa o satke dozvedela az po tom babyvaku - keby som vedela skor tak si kupim rovno satku.
Odporucam, my sme na satke uz obe s dcerkou zavisle 😀

K tomu oblecku ti uz vlastne baby napisali ale ja dodavam len ze niet lepsieho termo oblecenia ako dietatko a satka 😀

verulka
6. říj 2008

inak ja davam o 1 vrstvu krpcovi viac..inak je studeny..cize bdynko, pancusky a na to overalik a sup do ponca..bez toho tepluckeho overaliku by mu bolo zima 🤐 on ma rad teplucko 😉

valka
7. říj 2008

tak ja som vcera zo svojej vyrobenej satky uviazala malej na postielku kolisku...a vydrzala tam spat od pol8 do 12...sme s manzom boli uplne mimo, lebo zvycajne sa o 10 zobudi na papanie...tak sa zobudila neskor a uz som bola mrtva ju tam davat spat..tak spala znova s nami 🙂 neviete, ci su nejake pravidla pre deti v hupacej sieti -ze ako maju lezat?
no a dnes rano som ju uspala v manduce, dala do kolisky, ze hadam pospi...a ako som ju fotila,tak sa zobudila...tak uspavam zas, lebo ideme pred obedom cvicit, tak nech je fit 🙂

venonna
7. říj 2008

valka, prave citam Tebou odporucanu autorku Prekopovu, knihu "Preco dieta nechce spat" a tam sa prave vyzdvihuje o.i. aj koliska a ine zavesne postielky - detom to poskytuje pocit bezpecia bez nutnej asistencie matky, takze sa asi niet tak velmi coho obavat (ved aj moj brat este spaval v hacke s trojnozkou, ked nasi kopali zemiaky na roli 😉 ) a deti v niektorych narodoch tak vyrastli a nic im nie je...

valka
7. říj 2008

vennona, ved prave tou knihou som sa dala inspirovat 🙂 znova som ju tam dala...len kvoli tomu som sa pytala, ze niekde som pocula, ze by sa dieta malo davat po uhlopriecke...tak neviem...

kili
7. říj 2008

kolísku z plachty robili aj A. keď bol ešte v nemocnici (myslím ešte na nedonoseneckom), že sa mu tam páčilo. ale oni ju robili len tak, že priviazali 4 rohy a rohy postielky, takže to nebol taký oblúk ako zo šatky.

valka
7. říj 2008

kili, to myslis vazne, ze v nemocnici robili kolisku ? to je super...hadam nejaka humanizacia ci co 🙂

kili
7. říj 2008

majú tam takú staničnú, čo sa o takéto veci stará. Sestričky po staru dávajú deti do zvýšenej polohy a na bruško a ona ich tam chodí furt otáčať na bok a dávať nižšie 😀 . Keď som povedala, že chcem nosiť v šatke, tak sa zhrozila, že ale len v kolíske, som teda prikývla, tak som to teda aj plánovala, ale teda do pol roka by som nečakala so zvislov polohou, ale to som jej už na nos nevešala 😀 Brala to možno asi až moc striktne.

valka
7. říj 2008

to je fantasticke...taketo stanicne by mali byt vsade...si bola na antolskej?
nie je to haluz ze na brusko - kvoli sids ?

katy1979
7. říj 2008

baby neviete mi poradiť lebo už neviem čo mám posunut, na manduce mi stále padá ten jeden popruh čo mám na pleci. vzadu to mám stiahnuté nadoraz, popruhy su tiež pritiahnute a stále sa mi to smyka. neviete čo s tým.
a ináč mám pocit že ten spodný pás čo sa zatahuje mi stále pri nosení povoluje.

verulka
7. říj 2008

kocky, Ronovi sa v koliske nepacilo..mozno bola nejako zle uviazana...tak pockam a skusim neskor
A mam doma ten overal 😵 naaadhera, je makkucky a ta cast na brusku je tenucka..fakt premyslene to maju...konecne budu nozky aj rucky v teplucku...len mylsim, ze na rok mu uz nebude 😉 ale to mi nevadi..to uz (ak vobec) budem nosit len malicko, mylsim...len ta cena je fakt desna..kludne to mohlo byt o cosi lacnejsie..fotky budu neskor, lebo krpcovi vtom bolo horko a strasne plakal. Nooo a akurat sa otepli 😀
jo a mam zaujimavu info- bundy suses nemaju v celej USA 😕 asi vsetko vykupila europa, kedze tu je ich dost...no od novembra bude novy model- 5 roznych farieb, kadejake vylepsenia, ale aj cena o dost vysia 😖 ale snad sa mi podari jednu modru ziskat 😀 prekonzultujem s nasimi a uvidime 😀
kili, mne ortoped povedal, ze hlavne zvisla, nie moc koliska 😉

bambusko
7. říj 2008

verulka, ten overal mas aku velkost? 1-2 roky? ja som myslela na ten

kili
7. říj 2008

valka, už od narodenia ich dávajú na bruško po jedle, že tak lepšie trávia. Tam ich dávajú hlavne kôli tomu, že nemajú čas nosiť dieťa, kým si odgrgne, tak nakŕmia a dajú na bruško. Tam všade majú monitory dychu, tak to asi neriešia. Ale že za celú dobu, čo tam tá sestrička je, ktorej som sa pýtala, tak nebol žiaden poplach, iba plané.

verul, no vidíš, čo doktor, to názor.

verulka
7. říj 2008

bambu, nie od 6mes do 18mes...vidis, ja stale rozmylsam v nasom veku, vy ste starsi..ale inak je fakt uzasny 😵 zajtra skusim opfotit 😉

bambusko
7. říj 2008

v januari bude mat marek rok, tak ten do 18 mesiacov by bol urcite ltt, aj ked mame stale pod 8kg, ael dobehneme 🙂 dnes sme sa v klaisckom flisovom overale dost spotili na bruchu.

a musim sa pochvalit, dnes sa mi konecne podarilo maleho uviazat na chrbat, jupiiiiiiiiiiiiiiiiii!!! 🙂 aj sa mu to pacilo, viazala som jordan, co dala vcera venonna linky, dakujem 🙂 viazala som podla videa, len ten posledny krok som tahala satku popod nohu, lebo, ked som to dala len cez chrbat, nozka mu nejako cudne visela.

indy
7. říj 2008

Ahojte dievcata
mozete mi prezradit o akom overale je tu rec?

verulka
7. říj 2008

indy o tomto:
http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...
dnes mi dosiel..to brusko je skvely napad...bambu, my sme uz riadne pokorili 8kg 😉 ale zase este nebudeme v zime chodit 😀
mne je jordan nepohodlny 😖 dnes sm bola vonku a cely cas bol krpec v batohu, max spokojnost a vobec je to bomba viazat aj na chrbat 😵

weroni
7. říj 2008

baby vy tu inak namotavate na ten chrbat 😀 ja sa teda na to uz tesim ale este si netrufam, asi pockam kym bude Esterka vediet sediet sama.
Inac keby ste videli co som dnes vyviedla s nasou satkou v izbe, nemala som kde zavesit kolisku kedze stol mame obly, tam by to nedrzalo a v postielke ma este mala matrac dost vysoko na kolisku, tak som jeden koniec uviazala o tyc na radiatore, druhy o tu tyc co mame v skrini na vesiaky 😀 aj som ju v tom chvilu hojdala ale netrufala som si ju tam nechat kedze z tej skrine by sa to mohlo urvat asi neviem no neriskovala som, musim poriesit nieco aby som to mohla zavesit bud v jej postielke (spustit matrac nizsie) alebo nad nasou velkou postelou.... to by bolo super 🙂

kili tak to je naozaj krasne s tou stanicnou, ono prave takito ludia by mali pracovat s detickami v nemocniciach... skoda ze su to skor vynimky :-/