V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

weroni
16. říj 2008

baby inac ste ma nahovorili na uväz na chrbte, kuk album 😀 😀 😀 😀 😀

certica
16. říj 2008

verul, risulovi vsetko NAJ 😉
inac mna tie beca akosi vobec neoslovili, uz ich tu davnejsie niekto hadzal. no neviem, asi som divna 😀

certica
16. říj 2008

weroni 😀
inac ma napadlo, ze keby som mala satku, asi by som musela nosit aj vikiho 😅 😀

verulka
16. říj 2008

certi ,diky 😀 tak sme dve anti beco 😀
weroni, novidis, natrenujes a potm s estertkou si to uz budes len uzivat 😀

duskaf
16. říj 2008

Verulka a ako viažeš batoh, lebo mňa neskutočne tlačí a neviem, kde robím chybu. Chcela by som nosiť na chrbte, ak asi skúsim ten kríž s kapsou ako si radila, labo v nosiči vzadu ma nič netlačí, tak prečo v šatke, nerozumiem tomu.

eriqe
16. říj 2008

Duskaf, a ako skladas na pleciach latku, nemoze to byt aj preto?
Listi, ja som mala v rukach aj pruhy aj indio a podla mna indio nie je az take haklive, my sme s nim pochodili tury, kde bolo aj ako deka a nikdy sa jej nic nestalo aj trava sa mi vzdy dala vyprat a to som mala indio ice, teda dost svetle. Ked na mna to bola taka nijaka farba. Kamoska ma indio smaragd a to je nadherne, ale ked ja by som chcela s primesou. No hrozna som a nerozhodna, aj vcera sme s manzelom sedeli nad satkami a aj tak sme sa nerozhodli 😀

indy
16. říj 2008

Weroni presne to iste zacal aj nas Mojmir robit, ze sa vyklana zo satky a kuka do zeme. Cely je vykruteny ako paragraf a ked ho chcem napravit tak sa zacne jedovat. Tak asi objavili caro divat sa z vysky na zem 🙂 A asi to bude aj rovnakym vekom. Esterka sa kolkateho juna narodila?

eriqe
16. říj 2008

to robila aj Rut, nebojte ono to prejde 😉 nam nepomahalo nic ani menit pruhy ale potom to same preslo. Oni potom najdu ine huncutstva, ako zaklananie sa do zadu 😀

indy
16. říj 2008

Eriq a co je horsie predklon alebo zaklon 😉
Mne by to ani nevadilo len sa bojim o jeho chrbticu. On je schopny v takej polohe aj zaspat, ale to uz si ho potom pekne pritisnem na hrud 🙂 A aspon maju ti nasi nosenci v tomto veku vyhodu oproti kocarovym detom, tie este dlho z kocara nevykuknu

eriqe
16. říj 2008

tak asi to zaklananie 😀 ale to si oni aj takto posiluju chrbtove svalstvo, lebo nasa Dr. bola uplne na makko, ze aka je Rut silna a svalnata, ze to musi byt tou satkou 😀

indy
16. říj 2008

Nasho tiez velmi chvali. "Past koniky" zvladol ked mal presne jeden mesiac. To ho doktorka dala na brusko ci aspon zdvihne hlavicku a on ju udrzal zdvihnutu celkom dlhu chvilu.

Mne trochu pomohlo aby sa tak nevyklanal zmenit uvaz. Doteraz som radsej viazala ksk vonku a teraz viazemksk vnutri. V tom je lepsie fixovany.

duskaf
16. říj 2008

Eriqe- veru mohlo by to byť tým, najprv som to mala dosť roztiahnuté a vadilo mi to na ramene, tak som si to potom tak akoby zrolovala, aby mi to sadlo vyššie. Možno nie som zvyknutá, dennodenne dlho nosím vpredu, tak asi mám tie svaly na chrbte a na ramenách vzadu zakrpatené 😀

Mne sa Beco preto páči, lebo to, že sa tam dá dieťa a bezpečne sa vyloží na chrbát, v manduce sa bojím sama dávať na chrbát.

audreyd
16. říj 2008

ahojte, aj ja som začala adeli vláčiť na chrbáte a to dietko je zvedavé ako stará baba, stále sa mi vykláňa z neho. vôbec ju nezaujíma môj chrbát 😀 až sa bojím, že niekedy vypadne 😒
tak naše nosítka sú: babyvak (už má štvrtého majiteľa), manduca (tá je super), skúšala som sestrino mei tai (ale adeli bola ešte malinká, tak sa mi v tom strácala) a teraz sa teším na šatku 🙂

wanda007
16. říj 2008

dievcata, ja uz sa neviem dockat, kedy mi pride ta satka aj s manducou. Musim cely tyzden este cakat. Ja ked vas tu citam, tak myslim na nas babyvak, ktory uz co-to odsluzil, ale nie je uz najvhodnejsi pre moje 10kg dietatko. Takze tesim sa na ten zazrak.

duskaf
16. říj 2008

Našu malú tiež doktorka chváli, aká je vo vývoji motoriky úžasná, pevná, Danko s Filipkom ani zďaleka takí neboli, to nechcem nijako porovnávať, lebo každé drobčiatko je individualita, ale Veronke všetko ide trochu rýchlejšie a inak ako u jej bratov.

eriqe
16. říj 2008

Duska, baby su vraj rychlejsie a jasne je to tazke porovnavat. Audreyd, tak to vyklananie pozname, teda ja som mala vcera Rut na chrbte v manduce a vystrcila hlavu popod moju pazuchu. Som ju potom nevedela vopchat naspat, tak isla radsej dole. Ona je taka opica

audreyd
16. říj 2008

eriqe 😀 😀 😀 ja som si ju tiež minule objavila vedľa lakťa, ako špízuje, že čo robím!!!! a strašne sa jej páčila handra na metle, ako lieta, keĎ som umývala podlahy 😀 očičká vyvalené až navrch hlavy 😀 a patričné zvuky k tomu 🙂

lenki33
16. říj 2008

weron, indy proti zaklananiu je najucinnejsie zacat viazat do batohu a pekne vysoko, aby dietko videlo 🙂
weroni ked mas dlhu satku, tak si ju zakonci na tibetana a nebudes sa musiet bat ze sa ti popruh zosmykne /on sa sice nezosmykne ani tak, ale budes si istejsia/ okrem toho tym ze sa ti to v stede stiahne lepsie sa rozlozi vaha
duska skus tiez toho tibetana, odlahci ti to plecia, alebo skus uviazat na chrbat Ksk alebo jordan 😉
to zakoncenie na tibetana bolo myslim niekde v tom videu co som sem davala ze ako nahadzujem 🙂

sonulah
16. říj 2008

holky, já mam k nošení pár postřehů:
-v MHD si připadám jak exot 😀 , ale lidi mě pouští sednout, víc když je J v šátku než když je v manduce - tuhle ze mě nějaký puberťačky dostaly záchvat smíchu (J byl v KsK, koukaly mu jen nožičky, klasika)
-všechny děti, co nás vidí, řikají: jé, to je hezký! (a asi trochu závidí)
-většina dospělých se při KsK ptají: nedusí se tam? 😉
-jsem spokojená s šátkem šanami, vim, že je to nejlevnější a asi i skoro nejmíň kvalitní šátek, ale já jsem na něj zvyklá a mam pocit, že dvakrát tak drahej by prostě nebyl dvakrát tak dobrej (a nepište mi, že se mýlim, už tak nás to nošení stojí dost peněz 😀 , teď jsem zrovna kupovala zimní bundu, do který se vejdem oba...)
-zatim nevážu na záda, páč jsem srab 😉
-nevyhovuje mi spojení bkm+šátek, ale on v šátku skoro nečůrá, takže v poho 😎
-dík šátku zvládam fakt spoustu věcí, nemít ho, tak nemam, myslim, ani uvařeno...
-kdybych měla porovnat nošení teď, ve 4 měsících věku: radši mam šátek, protože je prostě variabilní - zatim střídam kolíbku se svislým nošením, v manduce bych se zatim bála nosit pořád, ale jsem moc ráda, že jí máme, protože v ní rád nosí muj muž (ten se šátku bojí, akorát jsem teda nemusela kupovat 5m šátek, protože mě by stačil i kratší)
-jsem ráda za nosítka i kvůli tomu, že v kombinaci s autem (když jsem sama bez muže) je to ideální - jsem vždycky hotová, když se někam chystáme v autosedačce a já tahnu dítě v sedačce a ještě vezu kočár, takhle mam šátek/mdc v batohu a je to mnohem elegantnější, z auta vyndam do nosítka a je to
-v našem MC je strašně málo místa na kočáry (tipuju, max. 8 se jich tam vejde) - bez nosítek bych tam musela chodit s předstihem, abysme se vešli a v klidu zaparkovali kočár 😉

weroni
16. říj 2008

indy ester sa narodila 13. juna ale neviem ci sme sa pochopili, ona sa nezaklana dozadu ale naklana sa do boku - ked kuka doprava tak sa naklana doprava a kuka do zeme 😨
inac nemozem si pomoct ale stale sa bojim toho viazania na chrbte asi fakt pockam kym bude Ester aspon s oporou sediet aj ked verulka mi neveri 😀

verulka
16. říj 2008

baby, minule tu bola anketa ci skor lozia deti alebo sedia..tak Ron prve sedel..posadil sa fakt zajimavym sposobom- ako s zuzlal palce na nohach sa prevratil naopak( na nohy) a vytiahol sa do sedu 😉 podarilo sa mu to par krat..sediet ho este nedavam, lebo mam strach, ale pevny je isto z satky 😉

valka
16. říj 2008

verul, super 🙂 tak teraz zeby sedel aj v kociku ? 😀

verulka
16. říj 2008

valka, krasnu bundu mas 😵 nic, kocik nehrozi, drahy to uz skusal.tak je opat na skrini, este tomu davam 2 pokusy a potom ho predam...ja ho uz aj tak kocikovat nebudem..teraz som sa bavila na svojom vyvoji- ked som sem zacala nasmelo prspievat a dufala v kocik, postupne prisla 1. satka, dalsia...viazanie sa mi darilo..a teraz? uz mi kocik ani nechyba 😀

kubinkov
16. říj 2008

Weroni: Já nosím Vojtu v nosítku Alpino a tohle samé dělá taky a moc nepomáhá ho víc dotáhnout. Objevil to v Chorvatsku, když jsme stoupali na útes, byl asi unešený z mých nohou, jak šlapou 😅 Ale je to fakt dřina ho takhle nosit, protože to dělá dost často, zvědavec jeden.
Párkrát jsem nakoukla do téhle diskuse, ale vy všechny nosíte v šátcích a s těmi nemám vůbec zkušenost. Jen než jsem si koupila Alpino, tak jsem si udělala nosítko ze dvou velkých "ruských" šál. A to bylo jediné naše šátkování. 😉

verulka
16. říj 2008

kubi, vsak v pohode prispievaj, tu su aj manducacky a ergacky 😀 dolezite je jedine ze nosis 😉

valka
16. říj 2008

verul, dakujem 🙂 o chvilu budes mat lepsiu...😉
ja tiez uz mam hrozu z kocika...pride mi to take nespratne...takto sa dostanem lahko kdekolvek, tak kocik pride ako strasna gula na nohe 😀

kubinkov
16. říj 2008

Vz jste zkušené nosičky, jak to děláte s nákupem, když nesete dítko? Já nevím, jestli si vzít batoh nebo tašku do ruky. Moc se nenosíme spíš jen příležitostně.

valka
16. říj 2008

kubinkov, chodim ako stromcek vianocny 😀

lenki33
16. říj 2008

verul a aku bundu dostanes?? suse´s ?? a aku farbu?? 🙂
ja chcem nejaku satku 😔 nemate niekto cervene indio??

mumumu
16. říj 2008

Ahojky, prodám málo používané nosítko Mei Tai, více do IP🙂