V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

audreyd
6. lis 2008

šatka sa stále perie, ale plienka už vyzerá bielo 😨 😲 čo to? 😕

lenki33
6. lis 2008

no ved ja to hovorim stale, indio je zazracne 😎

emjee
6. lis 2008

tanuki • 1d • Dnes o 13:06
Ráda bych pořídila na mimčo nosítko a nemohu se rozhodnout, pomůžete mi? Jediné, co jsem byla schopná zaznamenat je, že k Ergu bych si musela koupit ještě novorozeneckou vložku..

katy1979 • 1d • Dnes o 13:42
tanuki pozri vo volnej teme noseni deti.

ja mám manducu a som spokojná. ale neviem či by som do takej polohy dala takého drobca ako máš ty.

novako • 1d • Dnes o 13:50
tanuki: My jsme koupili manducu a spokojenost. Malou v ní nosíme cca od 2,5 měsíce. Nejdřív v novorozenecké vložce, teď už normálně. Řekla bych, že ergo má tu nv vložku líp vyřešenou neboť v ní miminko leží. V manduce je to takový látkový trojúhelník, který v podstatě tu manducu zmenší a miminko se nosí nasvislo.

miquel • 1d, 36tt • Dnes o 13:51
tanuki nebo můžeš kouknout sem http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=117

vyzkoušela jsem manducu, ergo i patapum a nejvíc mi vyhovovala manduca protože je asi neuniverzálnější
měla jsem patapum todler což bylo fajn pro mýho těžkýho syna ten jsem prodala a budu si pořizovat manducu ve který budu moc nosit jam mimi tak i staršího syna

mobina • 1d • Dnes o 17:40
Měla jsem možnost ozkoušet jak Ergo tak Manducu. Manducu tedy jen na chviličku a proto asi rozhodlo, že jsem si pořídila Ergo, který jsem měla na ozkoušení dýl. Jinak si myslím, že obě nosítka jsou stejně kvalitní, takže je to v podstatě asi jedno které si vybereš Nosítka se dají za zálohu i vypůjčit na pár dnů.

verulka
6. lis 2008

jeje, no cakam na fotky 😵
bihan, my sme "hovada" 😅 proste behame kadetade, hlavne po zrucaninach hradov...nase vylety su vzdy narocne, dlhe a vzdy sme s muzom zniceni my a nie deti 😀

lenki33
6. lis 2008

jej verul zrucaniny to mam aj ja rada, daj nejake tipy kde sa vam pacilo 🙂

audreyd
6. lis 2008

verul, koľko hradov máte prelezených? my sme si kedysi dali záväzok, že polozíme všetky na slovensku 😝

audreyd
6. lis 2008

ozaj, šatka sa suší, plienka mierne ružový nádych 😎 visí na balkóne, dúfam, že do rána nedostane nohy 😕

verulka
6. lis 2008

baby, my sme sa toto leto zamerali na zapadne slovensko, vsetky farby kamenov- cerveny, biely, korlatkoplavecky, ...pekne sme si zaslapali aj v rakusku. milujem pusty hrad, oravsky zamok, beckov, cachtice...uz si ani nepamatam, co este 😅 teraz zacneme aj na vzdialenejsie hrady chodit, kedze uz ronusik bude velkac 😉

kulicka
6. lis 2008

ahojte baby,

muzete odpovedet te holcine, co sem preposlala emjee? Prosim prosim. Taky se rozhoduju mezi manducou a ergem. Tu jsem nekde cetla, ze v manduce nosite i velke deti, tak jsem asi spatne pochopila. Da se z manducy ta novorozenecka vlozka vyndat?
Ja bohuzel nemam moznost si obe nositka osahat v krame a zas tak levny nejsou abych mohla strilet od boku 😅
Tak prosim prosim, kdo mate zkusenosti, piste

verulka
6. lis 2008

kulicka, ja som skusala manducu 3t a ergo cvilku. Su si velmi podobne. Ja som novorodenecku vlozku uz nevyuzila- je to v podstate iba taka latka vnutri, neda sa vybrat. S ergom sa robi ovela jednoduchsie- rychlejsie sa utiahne, manduca s ada zvacsit, co je vyhoda...ja sama budem riesit tuto otazku a u mna rozhodne asi to, co sa mi podari lacnejsie zohnat 😅

weroni
7. lis 2008

kulicka ja by som milerada poradila ale my mame iba satku 🙂

audrey no super takze zajtra bude fotoooooooooooo 😀

verulka tak vy ste tiez taki cestovatelia 🙂 my me zase s nasimi pobehali dost hory - Martin - odkial je ocino, Fatru, Tatry, Slovensky raj, nejake jaskyne, tiez hrady najviac si pamätam Strecno kedze je pri MT a tam sme boli viackrat 🙂 Dost ma mrzi ze teraz nam to tak vyslo s tou stavbou domceka ze si ani len cestu do MT za rodinou nemozeme financne no ani casovo dovolit kedze kazda koruna ide do domu - na jar chceme byvat. No dufam ze potom uz zacneme lebo musim mojho muza rozhybat 😀
Inac ked sme uz pri nom tak sme sa dohodli ze vyskusame mu uviazat Esterku 🙂 Zlomila som ho 😀

lenki33
7. lis 2008

kulicka dost tazko sa radi medzi ergom a manducou kazdemu vyhovuje nieco ine, mne teda najviac patapum 😀
manduca ma dlhsiu chrbtovu opierku a je viac na bedrach
ergo je take ergonomickejsie, je vyslovene na pase a ma kratsi pas, tz ze bachrateho chlapa do neho nenavlecies
mne osobne pri testovani trochu viac vyhovovala MDC ale viac sa mi pacilo Ergo, takze ja by som si asi vybrala to co sa mi viac paci 🙂

bambusko
7. lis 2008

kulicka, ja osobne by som novorodenca nedavala ani do erga, ani do manducy - aj ked tu nemam vyskusanu. ak chces dieta nosit a nechces satku, zo zaciatku by som skor kupila babyvak, je ich dost za par korun aj na mmb a od 4-5 mesiacov nosic. nam ergo sadlo od 1. dna a velmi vyhovuje, ale nosim aj v satke

angelik
7. lis 2008

kulicka, ja som mala najprv satku, a myslim, ze pre male babo je perfektna, s babyvakom nemam skusenost
ergo mame, odkedy mala mala asi 7 mesiacov, a teraz nosime v nom (ma nieco cez rok)- je pohodlne a dobre sa dotahuje, ma vacsiu kapsicku ako manduca, ale asi manduca je dlhsia
niekto chvali pas na mdnduce, niekomu je nepohodlny

nuz, kolko ludi, tolko chuti 😉

angelik
7. lis 2008

verulka
aj my vela chodime po zrucaninach a do prirody, ibaze na vychode (len tento rok sme trocha zanedbali)

posla mna z detmi je perfektne vypadnut von sa prevetrat, najma, ak byvame v panelaku, a cim je nas viac, tym je to doma hustejsie 😀

verulka
7. lis 2008

angelik, vychid nas caka dufam toto leto 😉 my to nerobime dobrovolne, ale z donutenia 😀 musim aspon trochu unavit deti 😅

kulicka
7. lis 2008

Hm, holky diky za tipy. Ja zpocatku mimi chci nosit v satku, ale od 3 mesicu "musim" zpet do prace a pak se vidim blbe motat satek nekde v blate v breznu. Navic budu muset davat mimi na zada, pac pred brichem pracuju a to bych ho umlatila, takze mi ten satek prijde takovej min praktickej. Proto uvazuju nad nositkem.

Toz asi vyzkousim tu manducu po porode, pac ta tu je dostupna fyzicky a kdyz mi nebude vyhovovat asi vezmu ergo. Teda to je ale dilema 😀

lenki33
7. lis 2008

kulicko, nevedela som ze to chces pre novoska, aj 3 mesiace su na nosic dost malo hlavne ked tam ma dietko travit vela casu. Ked si kupis satku tak, sa tam babo aj vyspi, urcite lepsie ako v nosici. A motat satek sa da naucit aj tak ze ho netahas po zemi. A keby si ho aj tahala vzdy sa da najst miestecko kde nie je uplne blato, ja chodim do prirody cely rok v kazdom pocasi a velakrat som ho prevazovala a nikdy som nemala takyto problem, prinajhorsom sa trochu zaspinia konce, ale tie neprichadzaju do styku s babatkom.
Okrem toho v satke si ho mozes naviazat vysoko, takze bude vidiet cez tvoje rameno a aj ty s nim budes mat vacsi kontakt, ked bude v nosici vobec na neho nebudes vidiet. Okrem toho v nosici dieta nikdy nebude tak podoprete ako v satke, hlavne ked je male a ked zaspi. Satka ho dokonale obopne a podoprie. Nosice nie su zle ale urcite pre vacsie deti, alebo na kratkodobe nosenie v case bdenia
Na tvojom mieste by som urcite uvazovala skor nad satkou 😉

audreyd
7. lis 2008

no tak ym sme toho pobehali dosť! od klasiky ako Brat. hrad, TN (samozrejme), TO (samozrejme), čachtice, krásna hôrka, bojnice, strečno...................... spišský... beckov... ale ešte ich je kooopec!
verulka, máte aj pajštún zmáknutý? ten je pri ba 🙂

lenki33
7. lis 2008

audrey a ty sa tu len takto nasucho ukazujes?? 😀 kde je indinko mandarinko??

eriqe
7. lis 2008

hm tak zrucanim mame pobehanych malo, my skor len po horach. Teda horach bez hradov 😀 lebo aj vyjst na hrad da zabrat 😉 ale mam velmi rada Pusty hrad, aj som tam chcela zajtra ist, ale zmena ide sa na Zvolen

eriqe
7. lis 2008

nooo a presne kde je fotka? Ja som sem len kvoli tomu dobehla od varenia 😀

valka
7. lis 2008

kulicko, kde budes pracovat? to je super, ze mas pracu, kde mozes byt aj s miminom... 😅

verulka
7. lis 2008

eri, teba budem travovat s nejakymi dobrymi tipmi na turu 😉
audrey, jasne ze mame 😉 to je tu blizko, tak tam chodime relativne casto aj na devin- i ked tam hlavne na sandberg, to je taka pekna prechadzka 😉
inak dalsi vikend ideme navstivit stovezatu 😀 sa tesiiim

elenita
7. lis 2008

Ahojte maminky! 🙂
Rozmyslam nad manducou, ze by sme si jednu zadovazili na Vianoce (predsa len, je to vacsia polozka), ale drobci budu mat vtedy uz 6,5 mesiaca. Myslite si, ze si na nu zvyknu? Ako ste s nou spokojne tie, co ju uz mate? Dietatko sa da nosit iba tvarickou k sebe? Ja som od narodenia malych skusala nosit v babyvaku, ale dcerke sa tam uz od 2 mesiacov vobec nepacilo a syncek stale reval ako tur.....

elenita
7. lis 2008

Resp. co by ste mi ako skusenejsie odporucali? Ide teda uz o vacsie deticky, ide mi o to, aby si zvykli a chcem to vyuzivat v domacnosti, ale aj ak pojdeme niekam na vylety a tak......ak by sa to osvedcili, dokupili by sme aj druhy.....

bambusko
7. lis 2008

elenita, myslim, ze wanda zacala nosit vecsie dieta. aj nedavno mimik. skus si najprv pozicat z nosime.sk 😉

elenita
7. lis 2008

bambusko, tam sa da aj pozicat? Nevsimla som si, dakujem, mozno skusim 😉

bambusko
7. lis 2008

ano da, ja som mala pozicanu satku. a ak sa rozhodnes pre kupu, pozicovne sa ti odpocita z ceny 🙂

weroni
7. lis 2008

audrey fotooooooooooooooooooooooooooo 😀