V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lenki33
24. lis 2008

bambu ja nemam pocit ze vztahova vychova je o tom ze zena ma jedno dieta a do troch rokov nerobi nic ine len sa mu venuje 😉
inak ja by som chcela dalsie dieta co najskor, ale moje telo este zjavne nie, asi to bude tymi nocnymi kojeniami 😅

lenki33
24. lis 2008

no a zabudla som napisat to hlavne k teme, bola som v meste s malym na chrbte 🙂 len som sa bala ze si zacne vytahovat ruky, ale nie. A isla som teda peso z domu, pretahovat cez neho bundu na parkovisku asi nebude nic moc
po mne uz sa ludia ani moc nepozeraju, alebo mi uz to ani nepride 😀

bambusko
24. lis 2008

lenki, citam si v casopise dieta serial clankov o vzatohevj vychove a v septembrovom cisle ma zarazilo toto - mozno je to len interpretacia dr. maliarikovej:

uvahy o vekovom rozdiele medzi surodencami - dieta sa potrebuje nosit a dojcit asi do 3 rokov a vyzaduje dovtedy velku pozornost zo strany rodicov, da sa usudit, ze optimalne by sa dovtedy nemal narodit dalsi surodenec 😨 ak sa narodi mladsi surodenec vtedy, ked ma starsi iba 18 mesiacov a menej, je to dokonca jednym z rizikovych faktorov pre vznik schizofrenneho ochorenia u starsieho surodenca v buducnosti 😕

nad tym som fakt dlho rozmyslala a zda sa mi to, s prepacenim, somarina. skor by som povedala, ze je to faktor, ktory zvysuje riziko zasibavania matky 😀

ak este nemas ms pri kojeni, to vooobec neznamena , ze neotehotnies 😉

olinka6226
24. lis 2008

bambu tak to s tou schyzou u starsieho dietata sa mi zda byt pekna blbost. to zas nejaky propagator kocikov musel vypustit z pusy 😀

lenki33
24. lis 2008

no bohuzial uz druhykrat som narazila na pani Maliarikovu a zase sa mi tento nazor vobec nepaci
ja beriem vztahovu vychovu tak ze plnis dietatu jeho potreby co sa tyka nosenia, spania, kojenia a pod, to ale neznamena ze nemas mat vlastny zivot, alebo ine dieta. Alebo ze sa mas totalne prisposobovat dietatu,podla mna je to skor naopak.Proste sa nejako s dietatom alebo detmi musite "dohodnut" ved tak to je cely zivot. A akurat ma ten odstavec co si tu napisala vytocil 🙄
bambu, mne sa zda ze ten moj Danu preto tak taha v noci ze nechce dalsieho surodenca 😀

olinka6226
24. lis 2008

ale ved aj v KK sa dieta prisposobuje rodicovi. ten mu sice naplna jeho potreby citove alebo fyziologicke, ale neupusta od svojich potrieb... tusim som to napisala nejak divne ale snad pochopite.

juj idem z roboty domov.. tak sa tesim na krpca 😵

bambusko
24. lis 2008

lenki, presne tak, to je aj moj pohld na vychovu. mna vsetky teorie, co sa ma a co nema vytacaju 🙄 jasneze sa vela veci musime ucit, ale ved nejake instinkty nam este zostali a uplne ich neprevalcovala civilizacia, no nie?

nas marek uz nejak zacina prespavat celu noc, hocikedy sa rano pytam draheho, ci som v noci kojila. zeby chcel dalsieho surodenca??? 😨 😀

lenki33
24. lis 2008

olinka napisala si to presne o tom KK, tam bola vztahova vychova popisana podla mna dobre

bambu podla mna je to jasne, chce partaka- brata 😉
inak ani ja o polovici kojeni v noci neviem 😀

audreyd
24. lis 2008

baby, jela maliariková je psychiatrička pre dospelých. profesijne sa zaoberá vzťahovou väzbou dospelých a deťmi sa zaoberá kvôli svojim deťom 😉 medzi nimi je tiež 3 ročný rozdiel... a ona určite nemá kočík, to viem na 100% 😵 jej šéf je j. hašto, akýsi priekopník vzťahovej väzby u nás na slovensku 😉 lenki, možno si ju dokonca aj stretla, ona je trenčanka 🙂

klementina
24. lis 2008

ahojte, mozno je to trosku prichytene za vlasy ten nazor maliarikovej na ten vekovy rozdiel medzi detmi, ale ja co poznam ludi v okoli, ktori maju rozdiel medzi surodencami dva roky a menej, tak vacsinou sa v dospelosti bud nerozpravaju vobec, alebo sa nemaju moc v laske, a povod asi moze byt aj v tom, ze sa ani jednemu nedostalo tolko lasky od rodicov kolko potrebovali... 😒 medzi mnou a mojimi surodencami je rozdiel styri roky a velmi dobre spolu vychadzame aj teraz.....

bambusko
24. lis 2008

u nas je to presne opacne, aj u ludi, co poznam. mam 2 bratov, jeden je mladsi o 2 roky - s tym si vyborne rozumiem a druhy o 4, ale ten vztah je taky vlazny. takisto manzel ma o 4 roky mladsiu sestru a vzdy mi hovoril, ze takyto rozdiel medzi detmi by nikdy nechcel, lebo si vobec nerozumeju. mam kamosku, ktora ma o 1,5 roka mladsiu sestru, su stale spolu, aj byvali nad sebou v jednej bytovke, su najlepsie kamosky. muslim si, ze to je skor o povahe a prisupe rodicov ako o vekovom rozdieli

audreyd
24. lis 2008

no ono je to všetko asi indi vindi, nedá sa paušalizovať 😒

bihan
24. lis 2008

Kočky, nechcete sa presunúť do VV? Toto už s nosením veľa nemá spoločné 😅

audreyd
24. lis 2008

bihan, maliariková práveže veeeľmi presadzuje nosenie 🙂

lubicanoemi
24. lis 2008

bihan, je tu debata o vv?
chcela som sa opýtať, či neviete o nejakých pekných bundách na nosenie...tie všetky čo sú online na noseni a tak, sú všetky také športové, čierny alebo červený "šušťák", to ja nemusím..neviete o niečom látkovom a farebnom?

lenki33
24. lis 2008

lubica skus Sanu babu, pokukaj na nosenideti.cz tam su fotky aj s SB

eriqe
24. lis 2008

Lubi ja mam aj Sanu Babu, minulu zimu bola super, ale teraz uz z nej malej trcia nohy, ale to ja mam taku kratku, boli aj dlhsie. Tie s kvietkami boli dlhsie ako pasikave. Super je aj v tom, ze ta vlna je taka pruzna, ze ju mam oblecenu bez dietata, tak nie je roztahana. Aj Jabrunko v nej nosila minulu zimu.

eriqe
24. lis 2008

baby este som vam dnes na stretku pre inspiraciu odfotila vsadku, ktoru si usila Janka. Tot sikovna mamina 6tich deti 😵
http://gallery.eriqe.sk/ruty/nosenie-bkm/nosime...

kili
24. lis 2008

eri, to je fakt šikovné, lacné a skladné riešenie, ľahko sa to aj rozopína, keď sa vojde niekam do obchodu, no že to ešte nikoho nenapadlo vyrábať vo veľkom. fakt super

bihan
25. lis 2008

Tá vsadka je jednoducho geniálna! 😵 Čo šikovné maminy nevymyslia! 😀

eriqe
25. lis 2008

no a ani nemusela parat alebo zhanat zips co sa hodi, proste cez jeden nasila dalsi, takze ked maleho donosi, len odpara zips a bude. Je to velmi sikovna maminka aj vestu si usila, ale tu som este nenafotila

valka
25. lis 2008

kili, takto nejak vyzera aj vsadka v suses kinder...tiez je to len pruh fleesu a sustiaku po bokoch so zipsom...teda tam je este jeden zips krizom - aby si si mohla dat cast toho fleesu medzi seba a dieta...nafotim a dam do albumu...je to super prakticke...

bambusko
25. lis 2008

ozaj dobre, som nemusela vymyslat vymyslene 😒 asi tu svoju tiez prerobim 😉

eriqe
25. lis 2008

preto som sa konecne dokopala nafotit to, lebo je to ozaj jednoduche, este ide vlozit do toho svu hore kapucu uz nejaku existujucu zo starej detskej bundy

eriqe
25. lis 2008

mne sa hrozne paci, ze ked maly spi tak mu stiahne aj ten vrch a ma to ako kapucu

lubicanoemi
25. lis 2008

dakujem holky...
ale nejako neviem čo myslíte. pozerala som aj na nosenideti.cz aj na stránky sanubabu, ale nič také vhodné som tam nenašla. myslíte tie obyč bundy zo sanubabu, čo nie sú vyslovene upravené pre nosenie? to si ale nezapnem okolo krku ak je to obyčajná bunda... čo to vy máte? nemáte niekde foto?

eriqe
25. lis 2008

Lubi, ja mam
http://gallery.eriqe.sk/ruty/nosenie-bkm/nosime...
je to normalny sveter z vlny a podsity flisom, takze tu neprefuka a kedze je zo 100% vlny, tak ani nepremoka

lubicanoemi
25. lis 2008

eriqe, aha, čiže obyč sveter.....a stačí ti keď si krk omotáš šálmi? nepodfukuje ti keď to máš vlastne hodný kus rozzipsované?

eriqe
25. lis 2008

Lubi Simonko je este malicky, tak vtedy sa mi ta bunda dala zapnut az hore a vyzerala som ako tehotna a okolo krku som mala normalne sal. Teraz som si tiez omotavala sal a na nohy som davala o vrstvu navyse, aby jej na ne nebolo zima, ked jej trcia, ale teraz uz mame spesl nosiacu bundu

duskaf
25. lis 2008

eriqe- no pozdrav odomňa tú Janku, je veľmi šikovná, naozaj. Asi o takom niečom porozmýšľam, lebo dnes som dala malú do kočiara a len kratučko tam obsedela, či vlastne neobsedela, takže ak tomu dobre rozumiem, na oboch stranách tej vsadky je zips a tie zipsy sú prišité k bunde? To by som možno mohla ten môj vlnený vak opatriť z oboch strán zipsami a urobiť z neho vsadku do mojej vetrovky možno.