V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kili
3. led 2008

si asi myslel, že na úradoch nemajú moc dobrý plat na to, aby sa zobrali lyžovať a tak tam nikto zo sociálky nebude 😀
ale fakt sila, toto riskovať 🙄

ladunka
3. led 2008

Noo, já teda před Vánoci s Kajkou na zádech běžkovala.. sice pomalu, byla to taková chůze na lyžích, ale sjezdovku (prázdnou) jsme taky musely sjet. Bylo to úžasný 😵 Naštěstí se nic nestalo, chodila jsem na lyžích i v rané fázi těhotenství a vycvičila si opatrnost a nepadání.

kili
3. led 2008

tak bežky su o niečom inom, to musí byť perfektné 😵

kitka123
3. led 2008

Katako, diky za radu, bohuzel jsem nasla na SK jen jeden eshop s Ergama a jsou porad pujceny, takze smula.

Ja jsem kdysi davno delala au-pairku v Alpach a chodila jsem denne bezkovat s dvanactikilovym ditetem na zadech. No dneska uz bych si asi netroufla, spis resim, jak bysme si mohli zalyzovat aspon jednou cela rodina. Ja nesjezduju nic moc, MM zase perfektne, takze on s Adel na zadech na nejakem "detskem" svahu ... no mozna to jeste prehodnotim 😉

tlapicka
4. led 2008

pokud je nekdo v lyzovani jistej jako v chuzi a na sje;zdovce neni prelid;nen;o, ne;vidim duvod, proc by lyzovat s mrnouskem nemohl. my takovych kvalit ani zdaleka nedosahujeme, takze to riskovat nehodlame... ale je hodne lidi, kteri lyzuji lip nez chodi 😀

kili
4. led 2008

ale pri všetkom hrozí pád, aj pri chôdzi, čo som čítala, stalo sa to tu min. dvom, ale pri lyžovaní sú následky omnoho horšie.

tlapicka
4. led 2008

kili, mas pravdu, ale nebezpeci hrozi kazdemu z nas na kazdem kroku. nekdo pujde lyzovat a nic se mu nestane a nekdo pujde s kocarkem na nakup, spadne na nej leseni a je po srande... to se tak neda brat. a navic kazdy se k miminkum chova podle sveho vedomi a svedomi... a z vlastni zkusenosti vim, ze ty deti, kterym se clovek venuje, vsecko se kolem nich toci jsou rozmazleny hajzlici, takze drzet deti izolovane od vseho nebezpecneho neni pro ne to nejlepsi...

haluskacz
4. led 2008

ono jezdit s ditetem autem je taky nebezpecne, jezdit s nim na kole samozrejme taky... to si nevyberes. Ja bych dite na lyze teda rozhodne nebrala, jednak zadne nemam a druhak lyzuju jako pytel brambor. Na kolo bych ho taky nevzala, protoze se sama bojim a autem s detma jezdime furt. Sice manzel je dobrej ridic, ale... nicmene verim tomu, ze nekdo si je na lyzich tak jistej, ze v pohode.

kili
4. led 2008

no ja by som to na lyžiach neriskovala, nelyžujem síce dobre, ale nepadám 😀 . Ale keď sa na to niekto cíti, tak mu to neberiem. Na miernom kopci to môže byť v pohode a dieťa má obrovský zážitok 🙂 Na taký mierny kopček by som kľudne asi lyžovala aj ja.

v aute to možno až tak nebezpečné nie je, dávnejšie som počula ako padlo lietadlo, všetci mŕtvy ale dieťa v autosedačke prežilo.
Včera v správach bolo, ako auto s opitým vodičom zrazilo na chodníku kočík a zabilo 4mesačné bábätko ☹

papaya
4. led 2008

Holky tak vymoženost Ergo už dorazila i do naší domácnosti 😀 Zatím jsem to zkoušela jen 2x - nošení v předu a na zádech. Na záda mi s Hugem musel pomoct mm,ale doufám,že je to jen otázka cviku. Zatím se to ale tváří pohodlně,hlavně na to břicho je to proti vázání kříže s kapsou brnkačka,uvázat zmítající se dítě je někdy makačka. Vy co už to nějakou dobu používáte,nemáte k tomu nějaké uživatelské tipy a vychytávky? Jinak si to asi necháme,ještě si to zkusím náčelník,já s tím chci dneska zametat,teda zametat a mít v tom Huga na zádech 😉 ale těšila jsem se na to jak malá 😀 A je taky fakt,že je tam pořád ten fyzický kontakt,když by byl Hugo v krosničce,už to není tak osobní...

lyžovat s dítětem na zádech bych si teda nelajzla. běžky ještě to,to není taková rychlos,tal sjezd né. Vy můžete lyžovat sebelíp,ale nikdy nemáte jistotu,že to do vás nenapálí nějakej šulin 😔 A je to jako s autama - pořád se ty lyže vylepšují a tím i zvyšuje jejich rychlost 😒

kitka123
4. led 2008

Hm, lyzovani, to jsem zas neco napsala ☹ Jasne, ze nikdo nebude hazardovat s vlastnim ditetem, je potreba realne zvazit svoje moznosti a podminky, ale u nas v rodine si napriklad umim lip predstavit manzela s ditetem na lyzich nez v bazenu. Tam bych ho sameho s malou nepustila. No a myslela jsem to vyzkouset na nejake louce, ne na cernou sjezdovku 😀 A dal bych to tu uz radeji nerozvadela 😉 Spis by me zajimalo, jestli teda nosite nekdo v Ergu dvoulete a starsi deti?

kili
4. led 2008

kitka, neboj, nikdo ťa tu nekameňuje 😀

ja som si dnes dala prvýkrát Adamka na chrbát. potrebovala som niečo dovariť a on už plakal hladom. Neviem, či bol tak v šoku alebo sa mu tam páčilo, ale plakať prestal a vyzeral fakt spokojne 🙂 , ale len pár minút, potom si zas spomenul, že je hladný. Niekedy, keď bude nekľudný, tak to skúsim zas

papaya
4. led 2008

Kitko já reagovala na Susika,co viděla chlápka na normální sjezdovce s dítětem na zádech 😉
Jinak Ergo zatím super,akorát Hugo je docela neposeda a potvrdil to i tentokrát,když stojím chvíli na místě a joho už ten výhled nutí,začne mručet 😝 asi chce abych měla dostatek pohybu nebo já nevím 😀

kili
4. led 2008

tak toto poznám, ja kôli tomu málokedy nosím doma, v tak malom byte sa fakt nemám moc kam pohybovať 😀

ja som vymyslela, že si vypýtam Ergo na moje narodky (18.3) alebo narodky malích (28.3), to je fuk, proste aby sme my nemuseli vyplácnúť toľké prachy a ešte bude fain, že nám moja mama bude mať čo kúpiť a nebude to volovina. A akurát to bude na jar, tak sa bude môcť chodiť von.

tlapicka
4. led 2008

jeee, kili, mame stejne narozky 🙂 😀

kili
4. led 2008

a ktorý rok si? ja 82

tlapicka
4. led 2008

84, jsem kure 😀 😀 😀 😎

haluskacz
4. led 2008

teda holky, ja vam zavidim ten vek... 😒 😀 😎

papaya
5. led 2008

Jé holky náčelník má narozky jako vy 😀 alo on je ročník 7x 😉
jinak jsem před tím myslela že ho to nudí a né nutí,psala jsem jak tatar,pardon 🙂

s.arik
5. led 2008

jo pap, Miri sebou taky v šátku strašně mele a když rychle nezačnu chodit, rozeřve se naplno 😝
proto taky nenosím doma, jenom když vidím, že je očividně unavená, to je tak jednou za týden 😀
a bohužel, žádné pohupování v kolenou nebo balon nepomáhají, musí to být svižná chůze vpřed nebo po schodech dolů...na to je venčení psa super, musím chodit, dostane se na vzduch, nové podněty, zajímavá podívaná a příjemné schrupnutí 🙂
jsem ročník 85, malé děti chci mít, dokud studuju 🙂 , ať až začnou všechny chodit do školky ještě něco z toho pracovního procesu stihnu 😉
protože jsem workoholik a bohužel vidím na své mámě, že ve 40 bez exelentní praxe je člověk odepsaný 😖

papaya
7. led 2008

Ahojky,tak vám jdu poreferovat co Ergo. Řeknu vám,že se u nás celkem zabydlelo a jsem ráda,že ho máme. Hlavně dneska,kdy Hugovi lezou zuby a od oběda jsem ho prakticky až do teď nesundala ze zad 😉 Pohodlně jsem s tím dala prát a sušit prádlo,zametla a vytřela, vyklidila myčku,uvařila oběd,složila plenky... vypadá to,že díky ergu budeme mít vypíglovanou domácnost 😀 Hugovi se v tom taky líbí,dneska přestal plakat chvíli po tom,co jsem si ho tam dala (jinak byl k neutišení) Jen musím ještě potrénovat nandavání na záda,abych to zvládla sama. Už se ale těším na jaro,až s tím vyrazíme ven. Tudíž doporučuju. Sice to stojí docela dost,ale jak řekla moje kamarádka - vyjde vás to asi jako nějaké golfky,přitom s kočárem doma asi jezdit nebudete 😉

susik77
7. led 2008

papaya: super.ja ho budem mat 18.1.a kde si nosila maleho?na bruchu?

kili
7. led 2008

pap, tak to poznám, keď sa človek proste musí pohybovať, tak predsa nebude chodiť ako lev v klietke ale rovno uprace 🙂

papaya
7. led 2008

Susiku na uklidnění jsem si ho dala na břicho a pak přendala na záda,ať mám volné ruce.
Kili právě že já už nemám co na práci,ale dá se s tím sedět i na balónu a internetovat (zrovna tam spí 😵 ) Na boku jsem to ještě nezkoušela,u nás vedou ty záda 🙂 kdybych ho chtěla nosit na břiše,dalo by se fungovat i se šátkem,ale tady mám jistotu,že je na těch zádech dobře "usazen" a že mi nikde nevypadne

kili
7. led 2008

pap, s ergom je dobre, že keď zaspí na chrbte, tak mu môžeš zachytiť hlavičku, čo so šatkou ťažko 🙂

papaya
7. led 2008

Kili tak to musím oponovat 😀 v šátku mi jde zakrýt hlava krásně,právě tak v tom uspávám normálně. Vážu kříž s kapsou uvnitř,zatáhnu pruhy a je to 😉

listicka77
7. led 2008

Kili, já mám zas narozky stejně jako tví kluci!

kili
8. led 2008

pap, ja som písala, že pri úvaze na chrbte 😉

listi, pošlem kúsok torty 😀

papaya
8. led 2008

Kili no jo,moje chyba,s těma zádama jsem to tam četla,ale celou větu vyložila úplně jinak 😀 pokud je to takhle, máš samozřejmě pravdu 😉

eva265
8. led 2008

Mate nekdo zkusenost s kapsou delux? Je skutecne nepromokava? V lete se chystame do Alp, tak o ni uvazuju. A jak to vlastne delate v lete, aby jste mimca ochranli proti slunicku?