V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

valka
4. pro 2008

bambu,
to, co je hore na fotke, je lava strana, ked je cela cast zapnuta...
takze: na lavej casti je zips len do vysky cca 60cm, na pravej 80cm - teda cela dlzka bundy.
v tej vyske 60cm je vsity priecny zips, ktory nie je oddelitelny - to je na to, aby si si vedela tu cast nad zipsom dat medzi seba a babo...
to ma vysku cca 20 cm a sirku o 7 cm sirsiu ako cela vkladka...na lavej strane (tam, kde je zips 60), ma suchy zips...ten sa pripne o bundu.hore je tunel na snurku, aby si si to vedela stiahnut....
pod priecnym sipsom je maly zips na vrecko, v ktorom je kapucna pre babo....
dufam, ze je to pochopitelne 😉
jo a cela vsadka sa mierne od spodu hore rozsiruje...je to vidiet aj na obrazku...

bambusko
4. pro 2008

valka, ty si perfektna 😉 este raz vdaka 🙂 uz mi to je uplne jasne 😅 meranie je tiez fyzika, vsakze? 😀

valka
4. pro 2008

preco?
ja som to nemerala...iba tak odhadom 🙂

bambusko
4. pro 2008

uz som sa zlakla 😵 lebo jedna fyzikarka v teme latkovky vazila suche a mokre plienky a vypocitala % nasatia 🙂

valka
4. pro 2008

🙂
to je super....to som tiez rozmyslala, ze zistim podla hmnotnosti, kolko lucka vycikala 😀

weroni
4. pro 2008

baby ja z vas nemozem, fakt, vy ste tak sikovne 🙂 fakt zavidim a pokazde co si kuknem niektore vase vytvory si poviem ze aj ja sa do toho pustim, musiiiiiiiiim 😀
vali ty si Lucke spravila aj ten spaci vak?

audreyd
4. pro 2008

tak ja nič nešijem, ale netrpezlivo očakávam, kedy zazvoní poštár a donesie mi zateplenú kapsu, čo šila kamoška :-ň no kto umí, ten umí a kto neumí, ten čumí 😀 ako napr. ja 😀 klobúk dole, baby (y)

verulka
4. pro 2008

valka, ja na moju vsadku este cakam..ale uz len par dni 😵
audrey, ja som tiez len cumil, ja mam nadanie snad na ine 😅

audreyd
4. pro 2008

verul a čo také? 🙂 možno sa pridám do tvojho chlievika 😉 😀

verulka
4. pro 2008

no rozohdne nic, kde sa musi pracovat rukami 😀 ale ako som citala- ty masmedia amuz stavar, ja marketing a mu stavar..obe sme lave na rucne prace- jednoznacne spolocny chlievik 😀

audreyd
4. pro 2008

verul, no vidíš 😀 máme vlastný chlievik, jupíííííííí len s tým počtom detí vás asi nedobehneme 😎 tam jednoznačne víťazíte 😉

lenki33
4. pro 2008

no tak som sa tu vcera smiala a dnes som isla z prechadzky domov v predklone 😖

vikinka27
4. pro 2008

lenki, prave sedim v predklone 🙂)))
(len rozmyslam co o chvilu, lebo idem po romiho do skolky) 😎

lenki33
4. pro 2008

no normalne proste pojdes v predklone 😀

lili03
4. pro 2008

Ahoj maminky, máte tu některá Manducu? Chtěla bych se zeptat, jestli jste prcky nosily už od narození. Je uvedeno, že je to možné, díky novorozenecké vložce, ale co ta vertikální poloha? Jak jste ji utahovaly - úplně, aby bylo mimi přitisknuté? Protože když si malýho přitisknu, tak vlastně má záda rovně a ne do klubíčka, nevím, jestli to dělám dobře. Už mu jsou teda 2 měsíce, dřív jsem občas nosila doma a teď už bych i vyrazila. Mimochodem, tu novorozeneckou vložku už bych ani nepotřebobovala, nohy už mu stejně hodně koukají ven, tak mu ji asi zapínat nemusím? Nerada bych mu nějak zničila páteř, nebo i ty nožičky - přítel se chystá si ho vzít ven a on je přece jen o dost širší, tak aby neměl prcek ty nožičky moc roztažené kolem jeho pasu...

audreyd
4. pro 2008

ja mám manducu a nosila som od 4 mesiacov.... skôr som ju nekúpila 🙂 ale neivem, či by som nosila, keby som ju mala...

mouse
4. pro 2008

Lenki, prechadzky sa nam znacne predlzili, dieta uz prespi poobede 4hodiny v kuse, kym je vonku vsatke samozrejme..., po prichode domov je okamzite hore, o takej pohode, ako si videla vtedy u nas - ze vylozim dieta, dam do postielky a spi dalej uz mozem len snivat. Ale je to fajn, aspon som v pohybe, len keby v noci ten chrbat nebolel... Mozno boli prave z toho, ze v noci nenosim 😀 .
Vybrala som si konecne satku 🙂 .
Lili, kamoska ma manducu, vcera som ju u nej skusala, moj sym ma 2 mesiace... Zdalo sa mi to v pohode, novorodenecku vlozku vobec nepotreboval... Len okamzite zacat ozuzlavat ramenne popruhy a to bol najedeny. Satka sa mi zda byt pre mensie babatka vhodnejsia.

bambusko
4. pro 2008

mouse, mna prave prestal boliet chrbat, ked som zacala nosit v ergu namiesto na rukach 🙂 aku satku si si vybrala?

vikinka27
4. pro 2008

lenki, problem nebol s predklonom ale oblecenim ;)
tak som ho musela dat dopredu, samozrejme,z e sa zobudil, "musel" sa nakojit ;) ale som ho len dala do kapsy a sli sme. vydrzal s cikanim do skolky (15 min.), tam sme frajerovali do detskych zachodov 😵
no a potom som ho obliekla normalne a sli sme domov

mouse
4. pro 2008

bambusko, vybrala som si tuto satku, http://www.nosime.sk/browse.php?id=86 , ale ked som manzelovi spomenula, ze mi Lenki odporucila o triedu lepsiu, Indio, len je drahsia, tak sa ponukol, ze mi kupi indio http://nosime.sk/tovar348-indio_natur_hneda_47_m. Rano je mudrejsie vecera, rozhodnem sa, ci vyuzijem manzelovu ponuku alebo zvolim lacnejsiu verziu...

venonna
4. pro 2008

cafte kocky, no s tym nosenim na chrbte to tiez teraz u nas zachranuje ta zateplena kapsa - ked vidim, ze Helca zaspi, lepsie utiahnem vrchny lem kapsy a drzi jej to hlavku celkom dobre... 😉

bambusko
4. pro 2008

mouse, niezeby som mala jasnovidecke sklony 😀 ale toto vidim jasne 😅

venonna
4. pro 2008

😀 😀 😀 bambu, bodujes 😀 😀 😀
mouse, taku gavaliersku ponuku si nenechaj ujst 😉

verulka
4. pro 2008

mouse, ja sa priklanam k bambu..tu t vidim jasne 😀 a halvne u nosiciek, co maju len 1.babo by som nevahala 😉

weroni
5. pro 2008

mouse snad by si si nedovolila urazit vlastneho manzela tym ze by si odmietla jeho ponuku 😀 ja by som teda kvoli takej drobnosti ako satka neriskovala tichu domacnost 😀

audreyd
5. pro 2008

juch, juch!!! a ja mám kapsu 🙂 teda vlastne adeli dnes donesie mikuláš 🙂 lenki, hádam aj tebe nadelí to červené indio konečne 😉

certica
5. pro 2008

bambu, ty mas vzdy take trefne hefty 😀 😉
audrey, gratulujem k mikulasovi 😀 . inak si spominas, jak si mi hadzala kedysi info ohladom homeo k porodu?

audreyd
5. pro 2008

jasné, že spomínam 🙂 prečo? 😕 veď ty si išla nakoniec pod nôž, či nie?! ☹

certica
5. pro 2008

len tak ma to napadlo 😀 . isla som, krpaty nebol dobre narotovany, takze som sa ani neotvarala

audreyd
5. pro 2008

no ja mám až hnusne dobrú pamäť 😖 veľakrát mi je aj na škodu 😅 ☹
možno využiješ pri treťom 😎