V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

ziza
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bambusko
12. led 2009

ziza, ja ju len tak skrcim, cize malokedy je ta zasita hrana priamo na dietati a pruhy roztiahne ako lenki.

to ma nenapadlo, ze by mali dietatu strpnut nohy, ved ono sa v tej satke hybe celym telom, reaguje na tvoje pohyby. skor by asi mali trpnut detom zaviazanym tuho v perinke, ked nemoze menit polohu alebo zababusenym v kombineze a fusaku 😨

ziza
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sueanek
12. led 2009

Devcata, cim je vyjimecne to Indio, o kterem se tak lichotive vyjadrujete? (Neco jako Rolls-Royce mezi satky? 🙂)

bambusko
12. led 2009

sueanek, tak-tak 😀 sice tu dievcata pisali, ze mercedes, ale moj muz povedal, ze uz ani mercedes nie je co byval, takze ten rr skor 😎 indio je tenke, lahke a vyborne sa s nim viaze. ale ja na pruhy aj tak nedam dopustit 😉

sueanek
12. led 2009

Mne u Didymosu okouzlily elipsy a vlny. Ale to bude asi jiny material nez Indio, ze?

kulicka
12. led 2009

ja mam indio s hedvabim a super 🙂
mam pocit, ze indio je specialni tkani 😉

lenki33
12. led 2009

kuli tak hedvabne indio zavidim 😉
aj eriqine konopne skoda len ze v obidvoch pripadoch robia len prirodne, aj ked mm si mysli ze skor nastastie 😅
sue, ja mam vlny len ako ring sling, ako satku by som si ich asi nekupila, ja si myslim ze na dlhe nosenie to moc nie je, este mozno ked si to na ramenach pekne poskladas (to ale nie je moj pripad, ja len zatacam)
ale zase vlny su krasne a na leto uplne uzasne 😉

sueanek
12. led 2009

lenki33: Proc myslis, ze to neni na dlouhe noseni?

lenki33
12. led 2009

sue, podla mna vyhoda indii je v tom ze nech ho uviazes hocijako lajdacky, tak to je jedno, satka sa ti prisposobi, nereze, nepovoluje, dieta obopne a pusti len tak akurat
pri vlnkach si myslim ze by rezali, ale mozno keby sa skladali na pleciach tak to mozno nereze neviem

lenki33
12. led 2009

eriqe o svojich vlnach pisala na predchadzajucej strane 😉

kulicka
12. led 2009

no ja puvodne chtela se lnem (v lete chladi, v zime hreje), ale nektere kocky rikaly, ze je z teho boli zada a ze z ciste bavlneny ne. tak jsem pak padla na hedvabny... ale ta cena 😅 a nelze si vybrat z barev 😒 ale nosi se v nem super!

vlny... neni ti ten pruzny zerzej? pry je to snadne k vyjimani za nandavani mimi, ale s vetsim ditetem nedosttecne pevne

jo, co vam rika okoli na to? ja nosim od narozeni a mamka doktorka do me huci, ze malymu nicim pater 😒 tak mi nabourava pohodu, pac cervicek hloda...

kikushikx
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenki33
12. led 2009

kuli ja mam s lanom a je to moja naj satka, aj ked hodvab som nemala
vlny su jemny zakar, nie je to elastik
ja som v okoli mala asi len pozitivne ohlasy a ak boli nejake negativne je to ich problem nie moj, doktor o noseni nevie, nevidela som dovod mu o tom hovorit, moja mama je fyzioterapeutka, a nebola zo zaciatku o tom nejako extra presvedcena, ale ked videla aky je Danu vdaka satke motoricky popredu, ake ma chrbtove svaly, tak na nu teraz kazdeho nahovara 😉

sueanek
12. led 2009

Devcata, jaky je rozdil mezi zerzejem a zakarem? (Mne to zni jako dva druhy papouska 🙂 Dik za vysvetleni!

dudri
12. led 2009

bambusko, predava termobielizen pre miminka? este som nevidela? myslim pre dospelych 😖 😀

dudri
12. led 2009

sonulah, prosim presne aku farbu prirodnu manducu? lebo vidim na obrazke bielu manducu. Lahko zospini?

kili
12. led 2009

baby, neviem, či som vymyslela nový úväz na chrbát, asi nie globálne, ale súkromne som ho teda vymyslela, lebo som ho ešte nevidela 😀 . A je super, mne sa batoh moc nepáčil, lebo ma z neho bolel chrbát, asi že nie som zvyknutá nosiť, pri tomto mi S. vlastne sedí na bedrách, takže pre tých, čo chcú deti pozerať cez plece to asi nie je, ale od takého roka možno aj áno 🙂 . Malí tam je spokojný aj teraz a to sedím pri PC 😀 , ale teda ktovie, či mu to vydrží, kým popíšem ten úväz. 🙂
som totiž skúsila ten šál, že ako som mala S. v ňom ako je na tej fotke, tak som ho dala na chrbát, super, pohodlné, vôbec netlačilo, len ako som sa zohýbala a upratovala, tak sa mu vyšmykovali nohy, ale nič tragické, že by vypadol, len som ho musela furt naprávať. tak ma napadlo to zaistiť ako u batohu a uviazala som to zo šatky, netrebalo prehadzovať dieťa na chrbát, ale uviazala som smičku, dala ho do nej a popod pazuchu prehodila. Potom som to rozviazala a poprevliekala pomedzi nohy. A už som tak aj povysávala a je to super 🙂
tak samko vydržal, ale moje vlasy nie 😀

kili
12. led 2009

ak teda existuje, tak ma v pohode opravte 🙂 a teda napíšte, či ste aj skúšali

sonulah
12. led 2009

dudri, přírodní barva je parádní - neni na ní tolik vidět bordel jako např. na černý.... a slibuju si od toho, že v tom nebude v létě takový horko....

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

bambusko
12. led 2009

dudri, pre maleho mam tielko z nika-intima, je 86/92, ale v 10 mesiacoch na 8kg mu bolo dobre, trosku je dlhe, aspon dlhsie ponosime 🙂 a cena je 1/4 oproti moire

http://www.nika-intima.sk/data/termo.html

petusaaa
12. led 2009

kili, nehodis foto, nejako mi predstavivost nefunguje 😅

weroni
12. led 2009

babulky niektora dobra dusa tu raz hodila link na uväz na chrbte co vyzeral ako kriz s kapsou vovnutri na chrbte - bolo to s dlhou satkou a aj kili tu hodila link na fotku zo stranky babywearer - tiez tam jedna cernoska mala dietatko vzadu na chrbte v tomto uväze - malo pretiahnuty jeden popruh cez hlavicku.
Viete niekto poslat link na postup pri viazani? Vdaka 🙂

kili
12. led 2009

petu, pridala som fotky https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
lepšie nemám a ani moc nenafotím, fakt nechcem, aby ma bolo vidieť 😅 😝

petusaaa
12. led 2009

kili dobreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😉

kili
12. led 2009

a neviete niekto, či to už existuje? 😕
je to ináč super, asi tak teraz budem nosiť jedného vonku, keď zoberiem len jednokočík, lebo manduca sa mi zle dáva na chrbát kôli bunde, toto by mohlo byť jednoduchšie.

petusaaa
12. led 2009

ja som to za moju kratku satkarsku karieru este nevidela 😉 daj si patentovat 🙂

petusaaa
12. led 2009

ja som to za moju kratku satkarsku karieru este nevidela 😉 daj si patentovat 🙂
ja to budem skusat az ked bude maly vacsi.. 😉

kili
12. led 2009

také je aj na šátkarské úväzy? 😀
čo som pozerala na nosenideti.cz, tak na chrbát tam nič také nie je a preklikala som každý odkaz. možno to niekedy natočím a poprosím MM, nech to dá na youtube, ja netuším ako sa to robí 😅
ale teda najprv chcem vedieť, či to má zmysel, ak niečo také už je, tak to robiť nemá zmysel, že.