V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bambusko
22. led 2009

ven, zeby sme tam nabehli aj s kopou deti a otvorili zalubencom oci? 😀

eriqe
22. led 2009

hihi tak to je krasne, ze by sme zalubencom otvorili oci 😀

valka
22. led 2009

eri, ty si to indio farbila alebo nie?

sueanek
22. led 2009

rovni: Tezko rict. Zrovna ted se pokousim preucit dcerku ze satku na Patapum a zda se, ze v Patapaci hned tak spat nebude... resilo se to tady asi dva dny zpatky, tak se podivej...

rovni
22. led 2009

vdaka sueanek,idem to pohladat

eriqe
22. led 2009

Vali, stale naberam odvahu 🙂 a neviem sa rozhodnut na aku farbu

papajka7
22. led 2009

vali no skoda.mala by som tu najlepsie skolenie s najvetsim vyberom satiek a nosicov 😀.welnes je u nas na oravskom haji:www.oravskyhaj.sk tam si to mozes pozriet inac je tam krasne tak ked budete tu tak tam mozeme ist na kafe. 😉

weroni
22. led 2009

sonu ako sa ti nosi v koliske ked mas len na jedno rameno? Ja som to so satkou este nikdy neskusala 😕
ale k tomu tvojmu problemu - vyskusala si uz tento uväz?

https://www.youtube.com/watch?v=TLduLJFSJn4


Teda ja pouzivam iba tento na kolisky alebo este v jednoduchom krizi a parkrat sme vyskusali aj v krizi s kapsou ale tam sa mi zdala Esterka nejaka moc prehnut a utopena 😨

sueanek
22. led 2009

weroni: Huh, tak to teda cucim. Prijde mi, ze tohle je proveditelne jenom s novorozencem, a ne se starsim ditetem, ktere uz mrska rukama nohama a je strasne zvedave. Ale ty mas starsi dite, ze, a jde ti to?

audreyd
22. led 2009

no tak vtedy máme karneval, to nemôžem adamkovi urobiť ☹

sonulah
22. led 2009

weroni, obávam se, žes mě jako nošičku a matku přecenila 😀 držet toho našeho "klučíka" devítikilovýho v kolíbce a pak na něj navazovat šátek.....ufffff 😀 😀
ale právě se mi to nosilo celkem ok (ač je to dost asymetrický), líp než v kolíbce v KsK, JK nebo DK (ten vlastně nepoužívam vůbec), akorát mam pocit, že to vážu čim dál hůř, nebo že to asi fakt na takovýho obra neni.... (po mym dotazu mu z úvazu dokonce nenápadně vyklouzla i hlava! 😅 🤐 😀 teda decentně...... 😎 ) no hrůza

tak já se na to asi vybodnu, i když na zklidnění/usnutí nám právě kolíbka funguje líp než KsK nebo batoh...

a jak jsem hledala ten Bohulcin zlepšovák na nosenideti.cz, tak jsem tam objevila radu, jak dobře utáhnout batoh - horní lem dooost, dolní lem míň a střed skoro vůbec 😕 😕 to musim vyzkoušet

bezaz
22. led 2009

ahojte, chcela by som sa s vami poradit, mame aj satku aj manducu, ale mala nechce ani v jednom byt.. ako dlho trvalo, kym si vase deticky zvykli na take nosenie? lebo inak ju nosim skoro cely den na rukach 😅

lenki33
22. led 2009

bezaz, vacsinou byva problem ze deti nechcu byt v satke ked su doma kde to poznaju a nic zaujimave sa nedeje, dietko musi byt na tebe uuuplne prilepene, ked sa predklonis tak sa ma odlepit max o 1cm. Priznam sa ze si uz nepamatam aky bol Danu velky ked mal 2 mesiace, ale uvazy na chrbat som zacala viazat ked mal 3 mesiace. Na bok si myslim ze by ste to uz kludne mohli skusit a mala bude pekne vidiet co sa okolo nej deje a mozes varit alebo nieco robit 😉
A aku mas satku?? elasticku??

lenki33
22. led 2009

vsimla som si ze mas aj babyvak a v nom ti mala chcela byt??

bezaz
22. led 2009

lenki no vo vaku tiez na zaciatku revcala, ale potom si celkom zvykla a dokonca v nom aj zaspi, len ma boli z toho chrbat a jednou rukou jej musim pridrziavat hlavicku.. preto som chcela nosit tak, aby som mala obe ruky volne.. do satky som ju zatial viazala len do kriza s kapsou.. a mam sanami

lenki33
22. led 2009

bez, tak ju skus uviazat do KsK ale daj ju tam do kolisky, mozno chce byt v koliske, ale skor si myslim ze ked s nou pojdes von, tak sa bude kukat a bude ticho.
Asi mas novu satku, tak ju skus uzlovat alebo nejako poriadne zanosit, pripadne sa dohodni s poradkynou nosenia, nech ti ukaze viazanie a tak. V PD je Patka, alebo sa mozes dohodnut aj so mnou,do bojnic sem tam chodievam

olinka6226
22. led 2009

bezaz aj samko si potreboval par dni zvyknut a baby co maju manducu alebo ergo tiez vraveli ze tak 3-4dni to trva kym si babo zvykne ze je v inej polohe a pod.

sonulah
22. led 2009

bezaz, pevně uvázat a ostrou chůzí vyrazit ven.... 😉 a pak to půjde i doma....

s manducou bych ještě počkala

bezaz
22. led 2009

lenki no toto je uz z druhej ruky, aj za poradkynou som uz bola, ale dik za ponuku 😉
oli takze mam skusat kazdy den jo 😉

lenki33
22. led 2009

bezaz s manducou by som tiez este pockala 😉

martina46
22. led 2009

bezaz, tanka rucala v satke asi 2 mesiace 😀 😉 kym si zvykla, nevzdavaj to, ninka sa zlomi 😉
taninka vzdy plakala, dokial nezaspinkala a co mala najneradsej, bolo uvazovanie a maminka vyzarovala sialeny stres a nepoko, takze mala byt z coho na nervy 😀

martina46
22. led 2009

tu je nieco o "laske deticiek k satkonoseniu 😉
dufam, ze ten link spravne otvori....
http://www.nosenideti.cz/phpbb/viewtopic.php?t=352

valka
22. led 2009

papajka, dik 🙂
skor ako na caj by som isla na tu masaz 😀
ako pokracuje to stretko? vieme uz datum? ja sa musim priznat,, ze takmer cely februar a marec mam obsadene vikendy - ucim ☹

bezaz
22. led 2009

baby dik 🙂
matka dik za link 😉
k tej manduci, kedy teda s nou mame zacat? lebo chcem do nosenia zapojit aj muza a ten si satku neuviaze, kedze je "vacsi" 😅

bambusko
22. led 2009

vidim to s tym stretkom tak na vikend pred velkou nocou, ako pisala olinka 4.-5.,4.

venonna
22. led 2009

sybila sa ozvala 😀

bambusko
22. led 2009

ven, to tak vyslo 😒

kili
22. led 2009

ono sa chystá nejaké stretko? nezabudnite na mňa, ja stretká rada aj keď nie som tak aktívny nosič 🙂

bambusko
22. led 2009

kili, chysta, chysta, len ci aj daco bude

kili
22. led 2009

a kde kedy?