V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

sisa.b
6. únor 2009

tak DH? oki 😀 no bola to pekna gymnastika 😝 akurat stred som netrafila, ten som mala pod pazou. ale ved satka je dlha, uzol mi vysiel na bok

kapulet
6. únor 2009

můžu se přidat? Potřebovala bych poradit jak vázat na záda? Mám roční holčičku, ve předu se nosí moc ráda, ale na záda nám to nějak nejde; vždycky mám takový pocit, že mi vypadne, nemůžete mi hodit link na nějaké stránky? Mám vcelku dobrý manuál od Watanai, ale na záda tam mají jen jeden způsob úvazu, ráda bych vyzkoušela i něco jiného, co by nám víc sedlo. Jinak šátkujem prakticky od narození 😀 a nemůžu si vynachválit.
moc dík

sonulah
7. únor 2009

bambu, cítím se nepochopená 😢 , já si z toho barevnýho vyladění dělám srandu - ze sebe i z ostatních 😉, je mi to ale fuk, ať si každej chodí jak chce - mě je to někdy šumák a jindy se snažim nemít na sobě 8 barev....
jestli berete vážně tyhle mý forky, tak musíte mít pocit, že jsem nosička, která váže - jen úvazy, co jí sluší a jen v tom, co jí ladí a jen do šátku, co pasuje k outfitu.... ☹ 😀

kapulet, mrkni na vbavlnce.cz do fotogalerie, tam je pár úvazů na záda
nebo tady teď frčí totok:

https://www.youtube.com/watch?v=qBs_WoEXMII
lenki33
7. únor 2009

bambu sa zamyslala asi nad mojou otazkou aku satku si kupit aby mi to ladilo k najcastejsie nosenemu obleceniu, aj tak mi odpovedala len ona 🙄 a este si zo mna aj srandu robi 😠 😀

a pritom mi ide len o to ze satiek ktore sa mi pacia je fakt dost, ale napr Iris je krasna ale mam tak malo veci ku ktorym by som ju nosila, tiez nie som nejaky detailista ale nechcem chodit ako papagaj, teda aspon niekedy nie 😅
takze si idem kupovat neutralnu satku k mojim x ruzovym trickam 😝

sueanek
7. únor 2009

sonulah: Stran toho barevneho vyladeni - mne to je teda obecne dost sumak, ale dopadlo to tak, ze mam satek zelenej, bunda, ve ktere nosim, je zelena, batoh, bez ktereho nedam ani ranu, je zelenej. Proste osud, no. 😎 Jo, a Patapum je khaki zelena 🙂

kili
7. únor 2009

sue, hmm, keď ideš do lesa, daj si radšej reflexnú vestu 😀

bambusko
7. únor 2009

lenki, presne to som myslela, ze kup dajaku neutralnu alebo pestrofarebnu😉

sonu, ja si robim srandu 😀 😀 😀 tiez sa mi pacia vselijake, ako pise lenki, len niektore by zo mna ozaj spravili papagaja 😝

sueanek
7. únor 2009

kili: Vestu? Jedine reflexni zelenou 🙂 [Tuhle barvu mam tusim v aute...]

sisa.b
7. únor 2009

baby, ja uz sa na vas tesim na to stretko 😵 dufam, ze sa tam nieco od vas naucim 😀

lenki33
7. únor 2009

sisa, podla mna tam hlavne zistis ze potrebujes dalsiu satku, minimalne jednu 😀

audreyd
7. únor 2009

lenki, mne sa páči také ladenie - každý pes, iná ves 😵 proste ako papagáj 🙂 podľa mňa sa to pri deťoch hodí viac ako tip-top zladenie 😉 ale najneutrálnejšia je asi čierna ( 😖 ) alebo béžová...

lenki33
7. únor 2009

hmm, idem do lea natur, uz len spekulujem na tou dlzkou, ale asi zoberiem 3,6m
a tip top zladenie sa mi asi nepodari dosiahnut aj tak, toho sa nebojim 😀 ze by som ako vyzerala nejako moc dobre 😀 😀 😀

sisa.b
7. únor 2009

lenki, ja uz to viem teraz 😀 len kde na nu vziat a nekradnut? 😝 hlavne pri mojich rozmeroch potrebujem tie najdlhsie... 🙄 ale take indio z druhej ruky by som brala.
ozaj, ake je to elasticke indio? to je nejaka specialna edicia? 😕 ja sa tych pevnych satiek totizto dost hrozim. mala som doma sanami a bola som uplne nemozna. pripadalo mi to, akoby som sa pokusala uviazat si na seba koberec 😕

sonulah
7. únor 2009

tak dneska jsem byla spokojená 😉

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

bambusko, chápu 🙂

sisa.b
7. únor 2009

sonu - pekne 😵 a aku dlhu mas satku?

lenki33
7. únor 2009

jo sonu, tak este si ako aj pozu hodila, hmmm 😎
inak to tvoje leo je kraaasne, uz ho dlhsie sledujem, no ale mne by to neladilo 😀

sisa vyskusas a uvidis, to sa neda povedat ze je elasticke, v pravom slova zmysle, ale je jemne a pruzne, aj ked ja sa priznam, ze urcite by som kupila uz len s primesou

audreyd
7. únor 2009

sonu, krásne si to uviazala 🙂 a jaký model 😎 akú dlhú máš tú šatku? išlo by to aj s mojou 4,2m? 😕

sisa.b
7. únor 2009

lenki s primesou? 😕 to myslis s konope alebo lanom? ja sa vobec nevyznam ☹ ale som hrozne poleno a elasticka satka to aspon trosku maskuje. takze by som potrebovala taku, s ktorou lahko vsetko uviazem - lebo pre mna je vsetko tazko uviazatelne 😝

kili
7. únor 2009

sisa, neblázni, nemôžeš byť poleno, keď si uviazala 2m dieťa na chrbát 😉
však zatiaľ vydržíš a na stretku si vyskúšaš 😎

lenki33
7. únor 2009

ano napr lan alebo konope
da sa uviazat so vselicim, ja som mala na zaciatku medley a uviazala som aj s nou 😝 , al eje fakt ze ked som si zvykla napr na indio tak uz som rozmaznana a napr nechcem didy vlny aj ked su krasne, lebo pri nic musis viazat preciznejsie inak tlacia
ale mam rada aj storchy

sisa.b
7. únor 2009

kili, ale kolko mi to trvalo! a to mam elasticku satku. ale bala som sa, lebo ta moja opica sa mi tam pekne mrvila pri uvazovani 😝

lenki33
7. únor 2009

ved prave preto je lepsie podla mna mat taku satku,ktoru mozes hocijako uviazat a sadne a nie sa stelovat 15minut do uvazu, to sa kazde dieta mrvi

sueanek
7. únor 2009

Mozna nosim drivi do lesa, nicmene mozna to nekomu pomuze pri vazani batohu: http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=30

sisa.b
7. únor 2009

lenki a okrem elastickych su take aj ine?

lenki33
7. únor 2009

jasne, kvalitne satky sa vyznacuju prave tym ze sa skratka prisposobia ale nepovolia
ja mam favorita indio, ale uz som s tym trapna 😀
rozdiel v dobre zanosenom indiu a elastiku je podla mna hlavne ten ze musis dotahovat okraje co pri elastiku nemusis, ale inak skoro ziadny, ale ja som teda v elastiku nosila vzdy len na skusku

sisa.b
7. únor 2009

sueanek - to vyzera dobre 🙂

kili a my budeme mat o tyzden uz 3 mesiace, takze som poleno 😝

sisa.b
7. únor 2009

no uz sa tesim, ako si to nazivo popozeram 🙂

sonulah
7. únor 2009

holky, dík za pochvalu!!! já si toho taaaak vážim 😉 póza byla hlavně pro vás, samozřejmě 😀

hm a šátek je 4,6 m, už si zas nevzpomínam, jaká je storchvoská reálná dýlka s obouma cípama, myslim, že 4,9? a uzel je až na konci cípů (blbá fotka, ale je tam ten uzel vidět)

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

lenki, já bych to s 4,2 určitě neuvázala, ono i tak je to knop, navíc jak se dítě nedává doprostřed, tak bych řekla, že když bude šátek knop, tak se může stát, že ti ten uzel vyjde až někam na bok nebo "bůhvíkam" 😉

sue - zkoušelas? mě na to nevyjde indio, mam jen 3,2..... a s leoškem bych to musela zalexitwistovat asi padesátkrát 😀

audreyd
7. únor 2009

sonu! už aj ty máš indio? 😲 😅 som nejak nepostrehla 😅 ešte toť nedávno si sa zaprisahávala, že ďalšiu šatku nekupuješ 😀 to si mala ešte tú prvú, nejakú tyrkysovú (šanami?) 😵

lenki33
7. únor 2009

sonu na dlzku sa ta pytala audrey ale v pohode, ja ale Dh uviazem aj na hrubsie oblecenie, s 4,2m
a nemam to nejako nadoraz a to nie som ziadna modelka, 60kg 17Ocm 😝
ja chcem prave vyskusat ci to nenasukam len na tricko aj s 3,6m
inak ja mam pocit ze ta dlzka satiek, kto s cim uviaze, suvisi aj s tym ze niekomu nevadi viazat uuuuplne na cipoch a niekto tam este potrebuje latku 😉