V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

rovni
24. bře 2009

nosičky poraďte mi-ako dostať dieťa s manducou na chrbát?z toho návodu,čo bol k tomu som to nepochopila....
a od koľko mes.môže isť drobec na chrbát?
vďaka
😉

verulka
24. bře 2009

rovni, nelli je uz velka kocka, tak ze ja to robim tak, ze nasadim mdc, pridam Rona, prilozim mu tu vec na chrbatik a jednoducho v miernom predklone to otocim dozadu. cely cas ho istim 1 rukou na chrbte alebo pridrzam popruh 😉
lenki nosila na chrbte tusim od 3, ja osobne po 4.mes a teraz je to jedina poloha, ktoru ma rad...

lenki33
24. bře 2009

ja som nosila na chrbte ale v satke, mne to pride ine ako nosic 😉
ja by som na chrbte v nosici nosila odkedy dieta samo sedi (myslim dlhodobe nosenie, nie na pol hodku v obchode)
a postup mam taky ako verulka 🙂

rovni
24. bře 2009

dakujem verul 🙂
no vidim ze je uz cas skusit aj chrbat,ale asi to budem najprv skusat nad postelou, aby bolo pod nami makke,keby naaahodou bola mama nesikovna
este mam mensiu dilemu ist takto s nou von-aj ked sa nababusime,bojim sa aby od toho vetra nedostala nejaky prievan do ociek

lenki33
24. bře 2009

ked strasne fucalo a Danu bol este mensi, tak som si ho davala na brucho a okol neho som zapla bundu,potom tam mal taky svoj priestor 😉

rovni
24. bře 2009

hej,aj ja som to tak naposledy spravila,no ona po ocku stale pozerala von a prizmurovala pred vetrom

lenki33
24. bře 2009

rovni ved aj na vietor si musi zvyknut, tak jej asi az tak nevadil, ved keby to bolo take strasne tak sa schova, ne nie?? 🙂
aj ked teda dnes mam pocit ze sa mi ani nepodari otvorit dvere von 😝 😀

sasasx
24. bře 2009

ahojte
chcela by som sa poradit - moj maly ma 6.5 mesiaca, cca 9 kg a chcela by som nejaky nosic, kde by sme ho mohli nosit min. tuto jar a leto.... idealne aj buducu sezonu... Ide ale o to, ze by som potrebovala, aby to bol vhodny nosic aj pre mna - nizku cca 160cm, moletnejsiu postavu, ale aj napr. pre deda, ktory s nim bude chodit na zahradu 180 cm.
Viete mi pls. poradit? Manduca, alebo prichadza do uvahy aj nieco ine? Mate skusenosti s Red Castle Sport nosicom?

zitaje
24. bře 2009

sasasx, podla mna robia red castle len obycajne klokanky, teda ine som zatial nevidela. T.j. nevhodne nosice.
Ja mam len satky, takze asi neporadim, teda ak nechces satku 😉 .

valka
24. bře 2009

sasax, manduca je super..napis andrejke z nosime.sk a urcite ti ju ukaze, prip. da vyskusat...

sueanek
25. bře 2009

KOcky, je tu nekdo, kdo s oblibou pouziva uvaz klokanek (dopredu) a pomohl by mi s odstranovanim chyb? Opet mam pocit, ze budto delam neco fatalne spatne, nebo je proste v povaze toho uvazu, ze se mi v nem ditko kinkla podstatne vic nez v kapse. A taky mne satek reze do ramenou - zadna tragedie, da se to snest, ale oproti kapse, batohu nebo DH je ten rozdil patrny...

lenki33
25. bře 2009

sue klokana viazem len ked mam kratku satku a musim ho dat dopredu, ale nemam ten uvaz vobec rada 😝
nikdy ma sice nerezal, ale stale musim kontrolovat ten uzol pod zadockom, ak mas dost dlhu satku tak mozes si vpredu urobit lexi twist, to to dietko prilepi viac na teba
no a na ramenach lem ktory mas pri krku ohrnut von, aj tym sa dietko priblizi, resp horny lem satky (ale to asi robis 😅 )
inak neviem 😖

sueanek
25. bře 2009

lenki33: Dik za tipy. Zkusim lexi. U te indie, kterou pouzivam, prehrnuti nejde. Neni to klouzavy satek...

sonulah
25. bře 2009

já klokana ještě ani nezkoušela, nějak se mi nelíbí....

sue, jak dopadla oprava elips? dalo se to nějak nebo je po šátku? 😕

lakme
25. bře 2009

Sue jsem se naučila vázat klokana podle tohoto:

https://www.youtube.com/watch?v=ukjA-pzGHf8


Hlavně to roztažení šátku na ruce a styl hození přes rameno a vlastně i část ruky , šátek je hodně rozprostřený a dobře se to dotahuje.

sueanek
25. bře 2009

lakme: Dik za tip na videjko. Tenhle grif je totiz podobny tomu, co delas s nositkem - to plavne prehozeni a prekrizeni na zadech - a co ja nedavam. Tak, jdu trenovat!

sueanek
25. bře 2009

sonulah: Dira o susak se vyrobila do Sanami, ne do Elips. To bych byla jinak nepricetna! Elipsy jsou u puvodni majitelky, Sanami lezi v obyvaku a ja kolem nej bezradne chodim, nevedouc, kudy do toho...

lakme
25. bře 2009

sue jsem klokana použila asi 2x a pak už jen jednoduchý kříž s krátkým šátkem, možná se ke klokanovi někdy vrátím. 🙂 Jinak teď jsem opustila i ksk a vážu dvojitý kříž s dlouhým. Ale stejně poslední týdny tahám Barku jen v nosítku.

Sue jsem látala indii, normálně jako ponožky, nejdříve jsem zpevnila okraj a pak se to snažila nějak opatrně přelátat a zakomponovat k tomu i otřepené zbytky kolem díry aby to nebylo vidět. Hodím ti foto do alba. Ale pravda dírka byla velikosti asi prstu.

sonulah
25. bře 2009

aha, sue, jsem to nějako popletla... 😅

viviktorka
25. bře 2009

Ahojte.Tak uz sme vratili pozicanu Manducu, cakame kym pride nova a nosime sa zatial na rukach ☹ .
Chodievate niekto s drobcekmi turistikovat? Od akeho veku sa da nosit dietatko v Manduce na chrbre? Vdaka za odpovede 🙂

martina46
25. bře 2009

sue, este videa - klokan:

https://www.youtube.com/watch?v=rfuoWaK9I7Q

http://www.femininbio.com/index.php?option=com_...

http://www.femininbio.com/maman/videos/portage-...

ja mam obzvlast citlive ramena a klokan bol pre mna pohodlnejsi, ako krize a kapsy. samozrejme, treba dokladne a rovnomerne podotahovat popruhy, aby nerezali lemy. ale nemala som rada to viazanie, proste to nebol uvaz narychlo.....

viviktorka, na chrbte sa da uz od polroka, ja som dala 1.x tusim v 8 mesiacoch, lebo som a bala. ked je dieta uz dost pevne, moze na chrbat.
ale ba! videla som uviazane aj 3 mesacne 😉

a este:

https://www.youtube.com/watch?v=7zEpAOgYnqMhttps://www.youtube.com/watch?v=tofAh__Cy5M
martina46
25. bře 2009

viviktorka, ja so truba, az teraz som si uvedomila, ze sa pytas na nosenie na chrbte v manduce 😒
och, to neviem 😅

vikinka27
25. bře 2009

vivi, ja som nosila od cca 4-5 mesiacov (proste, kedy sme kupili manducu). chce to trochu cviku, ale je to prakticke...
ale teraz v zime treba dietatko dost naobliekat, ak nemas tie nosiace bundy alebo Mam kapsu, takze urcite pockajte trochu na lepsie pocasie. neda sa to dobre odsledovat, a nasmu malemu napr. bola dost kosa....

viviktorka
25. bře 2009

dakujem za odpovede, ste zlate 🙂

valka
25. bře 2009

vivi, ja som tiez nosila od cca 4. mesiaca..ale to musis vidiet na malom, ci je dostatocne pevny a nezahadzuje hlavicku...ale da sa to 🙂 ked mala 6 mesiacov, boli sme na dovolenke v tatrach a na chrbte krasne spala..tak sme toho hodne pochodili 😅

viviktorka
25. bře 2009

🙂 tak to sa tesim, lebo v lete by som rada isla do Tatier, uz mi hory chybaju, len som sa bala, ci sa to bude dat aj s drobcekom

evik3
26. bře 2009

Ahoj holky, nechce se mi cist cela diskuse, mozna to tu uz je nekde popsano, chtela jsem se zeptat, jestli mate nekdo zkusenosti s nosickou Salewa Koala II. Jste s ni spokojeni? Planujeme delat s prckem vylety do hor... a tato nosicka se nam na prvni pohled moc libi.

emjee
26. bře 2009

tynushqa • 1d • Dnes o 15:44
Ahojte,
viem že je už téma babyšatky vo fóre "výbava" ale veľa ľudí tam nechodí a ani veľmi neodpisuje. No ale idem k veci
Dnes nam prisla babysatka, musim sa priznat ze mi to vobec neslo, mala bola zo mna nervozna no proste katastrofa a tak som sa na nu tesila, konecne mi po dlhej dobe prisla. Chcela som poprosit nejaku maminu s dobrym srdieckom, skusenu nosicku, ktora by si na mna nasla cas a chut ci by ma to nejako nevedela naucit Som z BA konkretne Dlhe Diely.
Aj som volala jednej pani cez stranku nosime.sk ze ci by sa nemohla zastavit a ta ma odpalkovala ze uprednostnuje mamicky ktore si kupili satku cez tuto stranku. Takze som zostala na ocot...
Este som sa chcela opytat ktory uvaz resp. uvazy by ste mi odporucili pre skoro 5 mesacnu babulku.
Dakujeeem

helper
26. bře 2009

Som poradkyna na nosenie v babysatkach a ergonomickych nosicoch. Dala som sa na to v dobrom umysle poradit mamickam, kedze som nadobudla skusenosti a viem ich zrozumitelne ponuknut dalsim. Mojim najvacsim ohodnotenim je, ked mi mamicky spatne volaju, pisu ,daju najavo, ze som im dobre poradila ci uz s vyberom alebo viazanim. A to mi stoji za ten straveni cas ,o ktory uberam svoju rodinu, ale zase ma tesi, ze mozem pomahat. Momentalne sa mi to ale rozrastlo do takej miery, ze robim tyzdenne aj 5-6 individualnych prezentacii, co je ale aj dost unavujuce. Vsetky poradkyne to robime s laskou a vramci svojho casu na Md, a mame pravo same si regulovat, do akej miery sa tomu budeme venovat.
A teraz k predoslej pani - povedala som vam nieco v tom duchu, ze momentalne toho mam vela , preto teraz uprednostnujem ludi spolupracujucich s nosime.sk, ale ked sa mi uvolni terin, tak vam zavolam. A spytala som sa vas: mozme sa takto dohodnut? Toto je odpalkovanie? mimochodom navyse som mala pred prezentaciou a pani odisla spokojna a ja mam vo svete dalsiu znamu a milu mamicku.
A este jedna vec, spoznala som vela vela mamiciek a oteckov, zvacsa prisli velmi mili ludia, vdaka tymto prezentaciam som spoznala uzasnych ludi, ale aj takych co si mysleli ,ze som nejaky dealer, co musi skakat ako si povedia, lebo idu robit biznis. Ale kazdy sme iny......

helper
26. bře 2009

...a myslim ze si to p.Ada z nosime.sk zasluzi, kedze si ma zaskolila, pracovala od zaciatku so mnou trpezlivo a velmi korektne....d