V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

matilko
28. bře 2009

sonu, díky! ten prvý odkaz poznám, to u nás nefunguje, druhý odkaz skúsim, na boku som to ešte neviazala... Keď je to moc zlé, tak si ju viažem zvisle do kríža s kapsou a to sa jej páči, vždy si potom s nou sadnem na gauč alebo do kresla a ona vlastne leží na mne, tak sa nebojím, že by som jej nejak extra ubližovala... (viď fotka v profile)

tynushqa
28. bře 2009

Ahojte, tak ja soms a prisla pochvalit 🙂 tak uz nam to zacina ist, uz bez problemov zaviazem kriz s kapsou, mala tam aj chvilu vydrzi, no ale ona je uz hrozne zvedava a stale len otaca hlavu. Skusala som kolisku no ale ta mi vobec nejde mam taky isty problem ako matilko...no nic idem skusat, snad sa malej zapaci ta koliska 😉
Ahojte

tynushqa
28. bře 2009

hmmm no teraz som na stranke jednej nasla ze "miminko brzo vyrastie z tohto uvazu" - koliska, takze do kedy je vhodne? asi to ani nemam skusat s mojou skoro 5 mesacnou bambulou? 😅
to sa mi pacilo lebo mohla pozerat von ☹

lenki33
28. bře 2009

matilko a tynusqa ja som v KsK zvislo nosila od 1tyzdna, o koliskach nechcel ani pocut
dolezite je mat kolienka vyssie ako zadocek, gulaty chrbatik a zafixovanu hlavicku pro takych mrnuchoch sa to da aj tou kapsou
ale su deti ktore preferuju kolisky a tym to vacsinou aj ostane, takze aj ked su velke napr 9mesacne aj viac, pri tazkych chvilkach ako su choroby,zubky alebo ked chcu spat uprednostnuju kolisky 😉
a tynusqa 5mesacne dieta uz kludne mozes skusit viazat na chrbat, len musi byt vysoko aby ti videlo cez plece, tam je vyhlad najlepsi 😉

bambusko
28. bře 2009

ano, ano, nas marek bol koliskovy, asi do 10m som ho tak nosila 😉

valka
28. bře 2009

ja sa idem stazovat: mala sa rozhodla, ze ked je nosenec, tak poriadny...a hoci uz vie trosku chodit za jednu ruku, strasne to odmieta a chce sa iba nosit...no a vraj nosene deti sa rychlo osamostatnia 😠
dievcata, batoh na chrbte vas netlaci na ramena po case? ja som dnes bola vonku asi pol hodiny a myslela som, ze mi odidu plecia...

zitaje
28. bře 2009

Ja pouzivam batoh iba na doma, prave preto, ze mi odumieraju ramena. V Indiu je to lepsie, batoh s Ancou je neprijemnejsi. Ja tipujem, ze budem nosit v batohu az ked bude Sofidlo chodit a bude to len take chvilkove, teda ze si ju tam supnem, potom zas dam dole a tak. Jaj, a este musi byt teplo, lebo nemam oblecenie na batoh.
Ja som kolisky neviazala nikdy, len v RS som ju tak mavala, ale RS uz je prec z domu, lebo som jej stale buchla hlavku do zarubne - a my mame take sidliskove kovove. 😅 😖.
Tynusqa, podla mna sa sustred na kriz s kapsou. 😉

vikinka27
28. bře 2009

valka, ja batoh sice nosim iba na doma, ale dlhsie - drobny sa tiez rada da vynasat, zatial klop-klop, bez problemov, ale to som este nechodila vonku. vacsinou bud nieco robime alebo mi spi ato nevyzaduje odo mna nejake usilovne chodenie.
ja uz zacinam nosit vonku v zadu - ale v manduce. v zime som nenosila v zadu, lebo som nemala spesl oblecko. ale uz mi je tazky v predu (nevladzem dychat, niekde mi nieco seklo) presla som na chrbat ;) teraz nosim uz aj bez toho spesl oblecenia, ale to uz drobneho aj tak obliekam na chodenie, len akurat, ze ho este trochu teplejsie obleciem ako nas. tak ci tak mi stale este pri noseni zaspi ;)

valka, mam na teba otazku v stretnuti nosicov. flakala som to, nemam nove info, nic podstatne som nenasla, ale pre istotu sa pytam, nech si viem organizovat veci.
dakujem.

martina46
28. bře 2009

mna tiez batoh reze, preto iba na obedne uspavanie viazem.
to je nachvilu.
ked ma dieta ale rucky dnu, da sa uspokojivo uviazat bez nasledkov z tlacenia.
zitaje,
som sa pobavila na to buchani hlavicky 😅 🤐
prepac, take aj mile mi to prislo.... ja som tiez raz malej treskla hlavku, ale to bola na chrbte, ale akurat pri prechode cez dvere sa akosi vyklonila dozadu.... chudatka nase male obuchane 😒

sonulah
28. bře 2009

mě batoh taky často řeže, proto mám raději double hammock 😵 😵

bambusko
28. bře 2009

v batohu som aj ja maleho parkarat obuchala o zarubnu ☹ nastasti esom rychlo pochopila, ze ked mam dieta na chrbate, nesmiem cuvat 🙂

martina46
28. bře 2009

sonulah, mna rezal aj 2hammock 😅 😖 to som vobec nepochopila.....
bambu 😀

lenki33
29. bře 2009

ja viazem viacmenej len batoh, DH sa mi nehce viazat a este je to aj blbe v terene, batoh viazem s najkratsou satkou, takze ju nevlacim po zemi
vacsinou ma nereze, jedina nevyhoda je ta ze ked zaspi nemam mu ako zafixovat hlavu 😒
a ja si inak myslim, ze pre mamu je pohodlnejsie nosit ako nahanat dieta ,ktore ide pomaly a este vzdy opacnym smerom ako ma 😝 😀

vikinka27
29. bře 2009

lenki, to nosenie vs. nahananie ma jednu nevyhodu:
romiho sme sice nosili, ale viac menej slapal sam. ale on isiel rovno za noson , s odbiehanim som problem nemala ;) ma velmi dobru kondicku, lepsiu ako deti v jeho veku (ostatne boli kocikovane v tej dobe, takze sa viac nosili ako on slapal)
maleho uz viac nosim / vozim ako slape - predsa, my s romim sme vacsinou rychlejsi 😵 duplom, on mi uteka do stran, to je vacsinou jeden krok dopredu, 2 naspat... obavam sa, ze bude na tom s kondickou horsie.
budem musiet nieco vymysliet....

sueanek
29. bře 2009

Ha! Konecne mam neco extra - batoh mne nereze 😀

Jinak mi prosim potvrdte ci vyvratte moje podezreni - double hammock nejde z principu uvazat tak vysoko jako batoh, ze?

Ted vazu prevazne DH, paac se lip zuzitkuje 5metrovy satek, akorat mala je nespokojena, protoze mi nevidi pres ramena jako ve vysoko uvazanem batohu...

martina46
29. bře 2009

dvojity hammock sa mi darilo uviazat paradne vysoko 😀 tak isto ako batoh

sonulah
29. bře 2009

LE se lnem: křemen, ecru.......

http://didymos.cz/nabidka/satky-na-noseni-deti/...

jannco, milwo..... 😉

lenki33
29. bře 2009

hmmm a tie vlny mint s hodvabom 😵 😵 😵

sonulah
29. bře 2009

lenki, ale ta cena.... 😅

matilko
30. bře 2009

jeee sonu, ten kremen!!! je úžasný! si ma úplne vyviedla z rovnováhy, už som bola rozhodnutá pre Leo červeného 😀 a čo teraz??? 😅

valka
30. bře 2009

tak ja som objednala to ecru...je trosku dlhsia, ako som chcela, ale upravime 🙂 uz sa tesiiiiiiiiiiim.... 😵

ivuseta
30. bře 2009

Ahoj 🙂 , zkušené nosičky, poraďte mi, prosím.V pátek bylo dost teplo, nosila jsem malou v Becu a byla jsem zpocená, jako amina 😝 ,a co potom v létě?...Co nosíte vy a co dáváte vašim dítkám?Nějaké funkční prádlo?

sonulah
30. bře 2009

matilko, promiň 😀 .. nevim, kolik stojí stejná dýlka leoše, ale bych asi šla do india.... 😉

valko a tys koupila 4kový?

vikinka27
30. bře 2009

ivuseta, zalezi od toho, ako si bola oblecena. teoreticky by Ti mala stacit jedna vrstva a vetrovka / bunda.
vlnene pradlo odporucam, je to rozdiel oproti bavlnenemu.

v lete som nosila v manduce, prisla mi dokonca vzdusnejsia ako satka (dieta okolo pol roka, bola by som sa musela motat do KsK s 3 vrstvami 😖 pozeram, ze to mate priblizne rovnako...)
akurat ze som nosila na prezlecenie jedno tricko pre mna a bodynko pre drobneho.

olinka6226
30. bře 2009

valka ja stale slintam nad hodvabnymi elipsami... ale chcela som 3ku a maju az od 4ky tak neviem, mozno predsa... uvidim ako budu prachy

sonulah
30. bře 2009

vlna je nejlepší materiál, moira taky funguje, ale brzo smrdí 😅 😝

martina46
30. bře 2009

dievcata, nemate nahodou niektora modre millefiori?
na predaj..... stacia 3m 😀

skatule
30. bře 2009

Ahoj holky,
prosím sháním některý z těchto šátků v délce 4 - 4,7 m:
hoppík - Havana, Nairobi, Madrid
Storch - Albert, Viki

Na oplátku cca za týden, bych poslala do světa hoppík Toronto v délce 4,6 m, v pěkném stavu, zanošený, v orig. krabici vč. knihy s návody na vázání.

Když tak IP 😉
A ještě prosím o radu jaký je dobrý šátek na léto? Bohužel indio mě vzhledově nějak nenadchlo a jaksi se nám nehodí do šatníku, ke všemu nosí i manža a tam je indio těžce out, bez ohledu jak výborný šátek to asi je 😨
Díky moc

valka
30. bře 2009

ano, 4...ale chcela som 3, no to takmer nikdy v limitke nerobia ☹ tak uvidim, co s tym....

martina46
30. bře 2009

skatule,
na leto asi vlny,su vzdusne a pravdepodobne aj nieco unesu 🙂