V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

siloe
autor
18. zář 2007

beruberu: tak co,už máš alpino doma? tož se pochlub a nenechávej si to pro sebe 🙂

tlapicka: no,taky jsem o tom uvažovala,ale jak jsem tak o tom přemýšlela,tak dát dítě do nosítka i třeba s kombinézou zřejmě nebude problém,ne? ..zvlášť,když si batole umane,že chce i chvíli chodit. to je podle mě lepší ho vyndat tak jak je,než se otravovat ještě s kapsou,nebo s bundou s otvorem..atd....ale možná kecám,já fakt nevím..nakonec tvoje Eliška ještě asi nebude velký chodec,co? 🙂

bettys: tak jsem to nevydržela a musela jsem to o tom tvém chlapovi vykecat mému chlapovi 😀 😀 ...ten se smál a říkal,že takovou péči chápe..že by to tak chtěl taky... 😀 😀 /asi už se inspiruje,protože přestal přebalovat...prý na to nemá nos 😝 /

....jinak teď,co malý drandí na odrážedle využíváme mei tai maximálně....ujede totiž zásadně jen cestu tam a zpět už stávkuje 😠 ...takže mei tai je na tohle fakt skvělý....ale jestli to tak půjde dál,tak za chvíli budu řešit,jak ho to nošení odnaučit 😒 ..už začíná být opravdu těžký a někdy má touhy se nosit i doma 😕 😅 😵 včera mi strkal mei tai tměř pod nos,když neuspěl,tak i mojí mamce když tu byla na návštěvě.A když jsme neprojevily žádný zvláštní zájem ho nosit po obýváku,tak se do toho začal motat sám 😀 😀 😀 A to už jsem opravdu psychicky nevydržela a vzala jsem toho mémo nošence hezky do mei taie na záda..chvíli jsem ho ponosila po bytě ať má chlapec radost 🙂 ...teď ale nevím,jestli jsem si tím meitaiem neupletla /lépe řečeno spíš nekoupila/ na sebe tak trochu bič 🙂 😀 😀
nošení osmnácti kilových klacků zdar zdar zdar!!!! 😀

tlapicka
18. zář 2007

siloe: diky za reakci. eli sice beha jak drak, ale tam kam chce ona, zatim neumi tapat organizovane s nami.
Kombineza mi moc nevyhovuje protoze strasne moc zahriva na brise me i malou a hlavne neresi problem plastenky a ochrany proti vetru. to mi na tech kapsach pripada jako nejlepsi featura. taky hodne premyslim, ale asi ji opravdu koupim.novy typ od MaM deluxe s membranou. resim totiz jestli kapsu na satek nebo fusak na kocarek a kapsa se da pouzit na kocarek taky a jeste je mnohem levnejsi, takze asi opravdu vyhraje.
skoda ze nema nikdo zkusenost...

siloe
autor
19. zář 2007

talpicka:podle toho co píšeš,že ta kapsa je tak univerzalni,tak bych do toho asi šla. (poslala jsem ti zprávu do interni pošty)

listicka77
19. zář 2007

Tlapičko, o kapsách si vyměňovaly zkušenosti holky na nosenideti.cz. Chválily obě, ale babydos je asi lepčí... Jenže nejgeniálnější je to podle mého názoru u těch nechodících děcek. Protože když se dítě střídavě nese a střídavě běhá, tak musí být stejně dost oblečené...

haluskacz
19. zář 2007

jo a krom toho ma spinave boty 😝 😝 😝

tlapicka
19. zář 2007

vim, ze to neni idealni, ale nevidim jine reseni...
listicka: asi spatne hledam, ale moc jsem tam toho nenasla:(
jak to resite vy?
nabalite mimi a pak ho soupnete do satku? da se to vydrzet?

mracik
19. zář 2007

ja som nosila v zime len nechodiace mimi, nosila som vo svojej bunde, to bolo super
no a na chodiace je asi najlepšia mam bunda, nie?

beruberu
27. zář 2007

tak u nás vítězí Ergo!!! Alpino putuje hezky zpátky k Medley. Trošku mě to mrzí, měla bych lepší pocit z toho podpořit českou firmu než americkou šijící v Číně, ale ten rozdíl v kvalitě je velikej. Jinak od tý doby co dorazilo zkušební Ergo, tak je každej den v provozu. předtím v šátku jsem nosila tak jednou dvakrát týdně, teď s Ergem i dvakrát denně. I manžel už ho testoval. On potřebuje hlavně ty popruhy. Nějaký rozprostírání šátku na ramenou by asi nebylo nic pro něj. Proto jsem ani neuvažovala o Mei Tai, i když se mi moc líbí. Možná ho ještě zkusím ušít. Ale spíš asi ne, jak se znám ☹
k těm kapsám - nejspíš objednáme s Ergem i tu kapsu od MaM. Dá se použít i na kočárek a my stejně potřebujem koupit nánožník, tak to spláchnem při jednom. Uvažovala jsem i o ušití, ale za prvé nevím jak a za druhé ta cena je docela přijatelná, když vezmu kolik by stál materiál, tak se to asi ani nevyplatí. Mě určitě ne, při mý rychlosti šití 🙂

kyri
27. zář 2007

jo, kapsa je fajn, nemusí se mimi balit, když je zima. máme to i s čepicí...
a ani mě nenapadlo, udělat z ní i nánožník, dík za tip 😀 😉

tlapicka
27. zář 2007

beruberu: nevim, jestli jsem to tu rikala, ale v rijnu ma byt v prodeji mam kapsa deluze, v nepromokave a neprofukave uprave s kapucou a kapsickou na ruce mimi. Na tu cekam ja 🙂 mela by stat do 1200, tak se moc tesim. jsem rada, za tyhle prizpevky, ujistily me v tom, ze nejsem divna 🙂 s tim sitim souhlasim. Nevim, kde bych shanela membranovou latku a urcite by stala moc, ale jen lehkou fleesovou kapsu by usit nemel byt problem a urcite by stala polovinu, ne?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
dasap
27. zář 2007

ahoj holky, nám už meitai dorazilo, fotky bohužel zatím nějak nezvládám. Jsem z něj nadšená🙂 Marušce se v něm hrozně líbí, sice tam zatím vydrží tak čtvrt hoďky, ale i tak je to pro ní myslím dobrý trénink.
Až bude sedět, bude to supr.

tlapicka
27. zář 2007

gedren: poslala jsem si do IP email od pani z nosenideti.cz , kapsu si koupim tam, protoze mi prijde sympaticky jejich pristup a a cas, ktery mi venovali. Mam z jejich prace dobry pocit a to je dobry duvod, proc si po jejich rade nepujdu ke konkurenci. navic maji postovne nad 1100 zadarmo. chtela jsem to koupit na ebayi, ale prekvapive je to jedna z mala veci, ktera je v nemecku citelne drazsi nez tady... chtela jsem babydos kvul nepromoku a kapuce, pani mi to rozmluvila.... viz email...
bojim se, ze kdyz si kapsu nekoupim, tak prestanu nosit, jelikoz to bude slozitejsi, proto volim tuto variantu... vzdy volim to, co je pro me pohodlnejsi, vzhledem k tomu, ze fusak nemam, bude satek doufam opet vitezit... uvidime... eli se necha nyst podle nalady jak kdy, vecinu casu travi chozenim, takze uvidim. urcite to bude hodne zalezet na ni.... uz jsem ji koupila zimni boty. jsou nepromok a jsou pekelne vysoky. az do pulky lejtek, coz je mnohem lepsi nez klasickej zimni kozenej kotnicek...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
tlapicka
27. zář 2007

ahoj Gedren, ty botky jsem dala do alba. jsou to geox, coz je asi nejaka znacka. Koupila jsem je v outletovem mestecku ve sleve za 43 euro, coz je srovnatelna cena se zimnima botama od fare zlin. Tady jsem zjistila, ze se pohybuji zimni boty kolem 800 kc, ale jsou jen mnohem nizsi kotnicek. Kdyz na ne kouknes, tak asi moc vysoky vypadat nebudou. namerila jsem 12 cm. kapsu si koupim hned jak bude, ale nevim, kdy se ke mne dostane, protoze 3. jedeme z5 do nemecka a nevim, kdy se vratime. treba to zvladneme postou, uvidime.Kazdopadne pak dam vedet, co a jak.

bettys
28. zář 2007

Ahoj vsem,
Siloe: myslíš péči přebalení, nakojení a vypuštění na fotbal? No já zase za to mám krásně prospané noci, protože když se Sebik vzbudí a nechce spinkat - nejlépe třeba okolo čtvrté ráno - tak si ho vezme taťka a cestuje s ním po bytě a já spím dál. Takže u nás je to něco za něco.
Ohledně nošení starších dětí, no já myslím, že snad na to není nějaká závislost 😝 aby se nechali nosit i do školky 😎 nebo jo? No to pak potěš koště 😅
Gedren: budeš určo referovat jenom kladně, já ten svůj MT fakt miluju. Teď si v něm Seba zaspává, je to u nás nejúčinější metoda. To je tuhej v tu ránu 😉
Tlapičko: co je to outletové městečko? To je nějaký obchod? Šup sem odkaz.
A ještě jsem se teda chtěla pochlubit, z hlediska vážného tlaku, že remcám o šátkách, i když ho nemám. Tak sem si objednala ten začátečnický stretchový. Tak taky budu referovat a konečně budu moci mluvit sama za sebe 😀 😀 😀 Ale ta pááálka 🤐 Týden se u nás nejí.

tlapicka
28. zář 2007

bettys: to mestecko je takova snobarna. jsou tam takovy firmy jako versace, armani, tomy hilfinger, samsonite, CK, nike, puma, atd. je to ulice jen s obchodama. Jmenuje se to Wertheim Village http://www.wertheimvillage.com/wertheim/home.asp
jezdime tam okolo, tak jsme se zastavili. Je to predrazeny, ale obncas se ve slevach najde neco co za to opravdu stoji...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
izy
28. zář 2007

ahoj. znate nekdo tobi? viz medley.cz

bettys
28. zář 2007

Tlapičko, no počkej. Takže ty jsi z Německa? Uf Uf, no to jsem nějak přehlídla. A jak jste se tam ocitli? Za prací? 😲 Jinak městečko nic pro mě, já Nike od ťamanů 😎
Izy: oni tam nemají žádné info, takže já neznám. Ale z obrázků to vypadá pekelně dobře 🙂
Akorát mě mrzí, že jsem teď prošvihla tu akci na svrchní plenku zdarma, co měli minulý týden. Kamarádka si u nich objednávala tkaný šátek a nic neřekla, mrcha jedna. Chjoo. I když naše pokusy s látkováním jsou pražádné. 🤐

siloe
autor
2. říj 2007

beruberu: tak to je škoda,že to alpino nemůže ergu konkurovat :(..taky jsem si říkala,že kdyby bylo alpino lepší než ergo,tak u druhého mimi oželím batůžek i ledvinku a jdu do alpina,ať podpořím českého výrobce. můžeš říct konkrétněji v čem je alpino horší? 😎

gerden: dany už naštěstí venku moc nečůrá a taky ho už nemůžu moc dlouho nosit,ale ten nápad s tou "vložkou" navíc se mi líbí /třeba někdy na druhé mimi :o)) /odkud máš tu vlněnou látku??..to sis upletla pruh,nebo jak?

izy: tobi neznám,škoda,že na medley o tom nepíšou nic víc,ale připadne mi to podobné jako alpino,vlastně kromě designu nevím,včem to je jiné

dasap
2. říj 2007

siloe: tak konečně jsem přidala do alba slíbené foto meitaie, vzor Be Wild 🙂

siloe
autor
2. říj 2007

dasap: tak zaprvé děsně závidím domeček na vesnici a za druhé,mei tai je nádherný a Maruška je super model 😎 😎

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
dasap
3. říj 2007

siloe: no jo, domek venku musel být, zařekla jsem se už kdysi že dítě do Prahy nechci ani náhodou. Ale jsme zadlužení na zbytek života, práce je tu taky na zbytek života a ke kojení si odskakuju od míchačky (a to občas doslova) 😀
pořád si nejsem jistá, jestli jí nošení v meitai nemůže ublížit, připadá mi že podporu v tom zas tak extra nemá, a asi by neměla být moc ve svislé poloze, když ještě sama nesedí? Zatím tedy nosím jen po chvilkách, aby měla změnu, ale už se těším až tu svojí kedlubnu pořádně unese a vyrazíme si třeba do lesa. Teda doufám, že jí v té době ještě unesu 😝 😀

siloe
autor
3. říj 2007

dasap:no,my bychom taky nejraději vyměnili to naše sídliště za nějaký baráček,ale vzhledem k manželovému platu,je to zatím jenom sen....ale krásný 🙂
jinak něco o nošení miminek,jak dlouho a tak si přečti v okaze co dám dole.podle toho co tam píšou,tak zatím nosit asi opravdu jen po chvilkách jak to děláš,až začne sedět,tak potom už libovolně dlouho 😎 ...a myslím,že ji ještě dlouho uneseš.Dany má 18kg,takže na svůj věk je pěkný obřík a pořád se ještě dá nosit...sice pravda,že libovolně dlouho teda ne 😀 😀
http://www.krasnenositko.wz.cz/fyziologie.htm

haluskacz
4. říj 2007

dasap, kolik vazi Maruska? Vasik ma ted neco pres 9 kg a nosim vcelku v pohode na zadech (na brise uz skoro ne, leda v dopravnich prostredcich, kdyz sedim 😀)

bettys
4. říj 2007

Dasap, krásné fotečky a krásné nosítko. Já nosím jenom pomálu zatím, taky ještě nedržíme hlavičku. Ale když ho pořádně utáhnu, tak ten límec mu ji přidržuje sám. Už se taky těším na nějaké pokroky, zatím si hrajeme na letadlo, hlavulku drží tak maximálně pět sekund a pak se zarejvá do deky 😀 Ale zase si říkám, že je fajn si to teď užívat. Až mě Sebča poleze už to taková sranda nebude 😝
Já ci taky baráček 😢

dasap
4. říj 2007

halusko, váží 6,9 Kg., zatím se mi nosí výborně, ale nenosím déle jak 15 minut a to ani ne každý den
bettys, ono nejde jen o to aby se mu udržela hlavička nahoru, ale hlavně o to, že hlavička je moc těžká a je to neúměrná zátěž na páteř. já prostě ani tomu podepření moc nevěřím. Maruška drží hlavu docela pěkně a i se mi zdá že od té doby co se poponese v meitai, tak že se hodně zlepšuje, ale stejně dokud to dítko samo nesedí, tak ta páteř není připravená nést hlavičku vzpřímeně. připadá mi to logické, tak se radši krotím, i když už bych taky nejradši vyrazila nějakm na delší prochajdu. bydlíme sice na vesnici, ale s kočárem se tady moc nikam nedá a ve vaku se marušce nelíbí, tak holt musím počkat až dospěje do meitaie🙂 Jestli bude ještě další mímo, tak už jdu od začátku do šátku.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz