V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

wien
17. dub 2009

len sa mi zdá, že si tú šatku tá žienka tam straaaašne dlho upravuje a ja potrebujem dáku bleskovku. alebo to je o cviku?

viviktorka
17. dub 2009

quika a to si sa nebala tak skoro nosit na chrbte? Alebo si vzdy zapinala tu kapucku? No moj drobcek bude mat 5 mesiacov, ale ja som sa na to este neodvazila.

quika
17. dub 2009

viviktorka, ja som nosila rozopnuty ten zips, potom mu mdc pekne drzala hlavu aj bez kapucky. jemu sa to pacilo a mne to bolo super na zniceny chrbat 🙂

viviktorka
17. dub 2009

no budem to musiet niekedy skusit 😉

kili
17. dub 2009

wien, to si nevšímaj, ako dlho to robí, ona to tak naschvál, aby to poriadne poukazovala, ináč to nie je moc dlho, rohodne rýchlejšie ako link, čo si dala ty, ale dlhšie, ako obyč batoh. ale rozhodne to chce cvik prehodiť ten druhý pruh cez dieťa, ja už nejaký čas chcem vyskúšť ešte jednu možnosť, ktorá na tom videu nebola, tak hádam si na to zajtra spomeniem a potom poreferujem.

miracle
17. dub 2009

Jej videli ste nove kolekcie manducy pre 2009 http://www.wickelkinder.de/manduca/newdesigns/m...

Pacia sa mi tie motyliky...idem o nich snivat

bambusko
17. dub 2009

uviazala som batoh podla linku, co davala dorotka v navodoch. teda tak, ze sa neviaze uzol po prsiami, ale konce satky sa prevlecu popod popruhy na ramenach a zauzli sa vo vyske klucnych kosti. je to super, zda sa mi, ze to je stabilnejsie, aj nozky tam su tak zavesene v slucke, cize nevybiehaju kopanim. odteraz to budem viazat takto 🙂

ilci
18. dub 2009

ahoj, začala jsem se prokousávat diskuzí, ale měla bych otázku : co je vhodné pro půlroční nesedící dítko? kromě šátku
zatím jsme měli baby vak, dost jsme ho užili, ale teď už to není ono 😀

shupolienka
18. dub 2009

ahojte no v piatok som si bola na poste pre elasticku satku MOBY. Ona je straaasne dlha 5,5m 😒. Moj maly ma dva a pol mesiaca a skusala som ho do kriza s kapsou. Ale mam pocit ze sa mi to nedari tak zatiahnut tu kapsu hore na jeho plieckach. On sa stale tak nejak zaklana do zadu. Uz som tolko videi pozerala tam to vyzera tak jednoducho a ked to viazem ja tak sa mi to neda tak zatiahnut. Zadocek ma na pevno ale smerom hore sa otlaca od mojich prs. Tak neviem. Chce to len cvik? ☹

kili
18. dub 2009

aj takéto videá sú na YT 🙄 😝

https://www.youtube.com/watch?v=awmsZJfdezU
sonulah
18. dub 2009

ilci, i na nesedící děcko můžeš používat šátek a svislé úvazy.... důležitý je podsazení zadečku, kolínka na úrovni nebo radši nad úrovní zadečku a na pevno dotáhnout ke svýmu tělu...

shupo, myslim, že to chce cvik.... 😉 a nenapsalas nám, kde máš kapsu - jestli venku nebo vevnitř a nebo jestli ho máš v kolíbce (to asi ne, podle toho, jak popisuješ to plandání.... 😕 )
ideální je vázat kříž s kapsou vevnitř a dotahovat na dítěti 🙂

shupolienka
18. dub 2009

sonulah : skusala som aj s kapsou von aj dnu s tym ze som dotahovala uz s malym...a ani prd 😒 on sa stale tak odtlaca rukami a zaklana hlavicku. vobec nieje na mne tak nacucnuty. ☹

sonulah
18. dub 2009

shupo, možná si musí zvyknout a nebát se fakt ho přitáhnout k sobě až k zástavě dechu 😉 😀 jinak asi neporadim 😅
nebo jestli by vám nevyhovoval pevnej šátek, no.........

kili
18. dub 2009

shupolienka, a kde bývaš? môžme sa stretnúť na prechádzke a skúsime spolu 🙂

shupolienka
18. dub 2009

sonulah: tiez som rozmyslala ze ci neni naprd satka 😀 neviem ci bola dobra volba tento elasticky. No mam este par dni do siedmich dni ho mozem bez udania dôvodu vratit 😀 . Ale zase neviem ktory pevny by bol dobry namiesto neho 😖. Potrebovala by som poradit

kili: No povodne som z Petrzalky no od januara uz byvame v Stupave. Asi by som fakt potrebovala nech mi niekto skuseny poradi kde robim chybu 😅

sonulah
18. dub 2009
shupolienka
18. dub 2009

ano ano, to je krasne video kde je to super vysvetlene a ukazane tak som sa aj snazila ist podla toho, a myslis ze sa mi to podarilo? 😀 uff nepodarilo 😎 a ta jej satka je krasna 😀

shupolienka
18. dub 2009

proste mam pocit ze ked si ho nacapim na brucho, tak sa mi zase odtlaci od prs, lebo tie su väcsie ako moje brucho. Alebo ma byt medzera medzi mojim bruchom a jeho telickom ? ja uz neviem 😅

martina46
18. dub 2009

shupolienka, skus este experimentovat s vyskou umiestnenia maleho.
mne sa zas mala vypinala do luku, mala som problem podsadit jej zadocek, ale potom sa to spravilo, hlavne sa nevdavat 😉
drzim palce 🙂

sonulah
18. dub 2009

marti, jojo, hlavně se nevdávat!!! 😀 😀 ale když už jsme vdané, tak se alespoň nevzdávat, že? 😀 😀 😀

(pardon, taky mam překlepy, ale tohle byla prostě nahrávka na smeč 🙂 😉 )

martina46
18. dub 2009

Sonulah! Ty! 😀
Ja len čítam, že čo píšeš, vôbec som si to nevšimla 😀
Joj a tých preklepov mávam desne veľa, totižto väčšinou nekontrolujem, čo som napísala 😝

wien
19. dub 2009

kili, tajk ten úväz som v sobotu vyskúšala - ten double hammock myslím. išlo to vcelku fajn, malý sa rehotal 😅 asi sa mu páčilo, ako som ho nadhadzovala na chrbte. len som ho tam rýchlo udrndala a keď je taký ospalý, tak sa mu v šatke nepáči, musí ísť spať do postieľky 😝 ale uvažujem, že vymením šatku, lebo ja mám takú obyč, z látky, asi 5 m dlhú - neviem presne. kto mi poradí, akú si mám kúpiť? stačila by aj 4 m, aby som uviazala tento úväz?

dorotka
19. dub 2009

kocky neviete kedy je nejaka najblizsia na predvadzanie nosicov a satiek v BA?
a nenasli ste niekto to video s perspektivou dietat v satke a v kociku?

sonulah
19. dub 2009

wien, já mam Leo 4,6m + cípy, takže reálně skoro 5m a dělam si při DH uzel na prsou.... je mi to pak akorát (ale bez uzle nevim, možná by 4m stačily...)
a s koupí šátku se ptal někdo nedávno-mrkni o stránku v před ...a od str 297 (hehe, si to ještě pamatuju, jak jsem to tu psala) se ptá Matilko, jakej šátek, tak se to taky řeší

ivuseta
19. dub 2009

Holky, nechcete se někdo zbavit nějakého hezkého RS 😀 ? Maje i mně se moc líbí nošení na boku, ale nebaví mě vždy vázat. Nebo přemýšlím, že bych si koupila kroužky a ušila ho z Girasolu, ale ten je takový tuhý... 😝

indy
19. dub 2009

ahojky uz som tu daaavno nebola
na nosicskom stretnuti v Bojniciach mi dievcata narobili chute s viazanim na chrbat, tak trenujeme aj my. Zatial len batoh, ale najblizsie sa chystam na DH

dorotka nasla som ten odkaz v mojich oblubenych polozkach, myslela si tento asi

https://www.youtube.com/watch?v=zga_mW9vqnE
indy
19. dub 2009

aha nevsimla som si, ze sonulah ma predbehla 😉

snehulienka
19. dub 2009

reku idem si precitat celu temu..ale 313 stran...co je lepsie manduca ci ergo. vraj ergo je pre utlejsie baby,ze v bokoch je to uzke...???

bambusko
19. dub 2009

snehulienka, urcite nie ergo pre utle. mam ergo a teda utla nie som a nosi aj drahy, ma 188cm/100kg 😉