V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

martina46
10. kvě 2009

vejinka 😀
no tie kratke vlasy su fakt prakticke. ale odporucam este prilbu, ak by si dieta zmyslelo, ze bude do hlavy mlatit pastickami alebo nedajboze nejakym tvrdym a ostrym predmetom 😀
ta osuska bola super, no ja som si teraz na teno ucel zohnala kus satky, ale som zistila, ze tak nemozem nosit, lebo hoci nic netlaci na ramenach, z toho zovretia na hrudniku mi prislo zle - tocenie hlavy atd a to som malu ani nemala uplne napevno.
ano, je to ring sling, co budes mat a som velmi zvedava na tvoje referencie, neviem, ci niekto tu s nim ma skusenosti...
ja mam usity zo satky so zvlast kupenymi kruzkami.

vejinka
10. kvě 2009

martina ale sak to je to iste nie? aj ked musim uznat ten tvoj sling vyzera uplne ako origos..nieze by som na zivot origos videla 😀 a s tou prilbou mas pravdu..asi si dam satku a na to prilbu a slnecne okuliare a mozem ist do blazninca 😀 😀 😀

vejinka
10. kvě 2009

inak vsetky satky vyuzivas?? teda co mas v albume..lebo ani som neratala kolko ich mas...a ja budem mat jednu a asi aj poslednu lebo ono je to hrozne drahe ☹ tento sling ma zaujal cenou lebo u nas su babysatky po 1300sk neviem kolko je to eur

bambusko
10. kvě 2009

martina, pokial viem, tak meni satky ako ponozky 😀 inak ja tiez skusam, ale mam este len siestu, celkovy stav momentalne ergo a 2 satky. a dufam, ze uz aj konecny

vejinka
10. kvě 2009

bambu..heh ze 6 tak ja budem asi prva co bdue mat len jeden kus..viac ani nebudem xciet a ani mi nikto nekupi 😝

vejinka
10. kvě 2009

a co asi tak robi z pouzitymi satkami..kludne by som si vzala ked to tak meni 😀 😀 😀 matkaaaa? 😉

bambusko
10. kvě 2009

no kupis, ponosis, predas, kupis inu, ponosis, predas atd. 😉

vejinka
10. kvě 2009

bambu co to mas za dekovy tunel? 😉

bambusko
10. kvě 2009

na zateplenie, ked nosis v chladnejsom pocasi. dieta a krize v teple a nepotis sa 🙂

vejinka
10. kvě 2009

zaujimaveeeee 😉

vejinka
10. kvě 2009

ja mam jednu domacu babysatku ale je to tvrde ako stolverka..ked bol maly malinky tak sa to dalo..ale teraz sa uz neda tak napevno a proste mi je v nej tazky..samo o sebe ta satka ma pol kila 😒

vejinka
10. kvě 2009

to je len asi 60cm siroky a 6 metrov dlhy pas hrubanskej lanovej latky

martina46
10. kvě 2009

no hej, ako ponozky 😀 ale to uz je prec 😉 aspon dokial nebude nove babo 😉 😀 🤐
no ostali mi uz len 2 satky, indio a timbuctu a samozrejme ten RS, ostatne boli vzdy iba - kupit - ponosit - poslat dalej...
pravdaze, je mi za niektorymi ôuto, ale financie nepustia, aj tak som rozpocet riadne naburala.....
vejinka, tento tvoj rs ma kovove kruzky? vyzeraju totiz plastove, ale moze to byt iba klam, niecim natrete? 😕
moje su hlinikove.
no kazdopadne, velmi som zvedava, kedy ho asi budes mat?

vejinka
10. kvě 2009

mati asi v utorok ale neviem presne..dnes rano som poslala peniazky a kym jej nenabehnu na ucet tak neposle..teoreticky by mohli byt u nej zajtra a keby zajtra poslala tak v utorok to mam tu 😉 a nestras ze plastove...pisala som jej a pytala sa aku vahu to udrzi a odpisala mi ta pani ze vraj boli testovane na 24 hodin 50 kilov a unisli to...takze plastove to asi nebudu 😉

martina46
10. kvě 2009

tak to je fajn, pravdupovediac, ta myslienka, ze plastove, mi nerobila dobre, len tak vyzeraju, preto som skor uvazovala, ze su iba takeho vzhladu. tak potom teda napis 😉

zitaje
10. kvě 2009

V oddeleni Vybava v teme Nositka tam ktosi daval link, a tam som sa dozvedela, ze je to nylon, tie kruzky. Cize plast. Inak na tej slovenskej stranke pisu, ze do 18 mesiacov veku, tak neviem ako je to s testovanim do 50kg...

jancia
10. kvě 2009

ahojte baby ak by mal niekto zaujem - predavam satku - https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

jarka007
10. kvě 2009

Neviete mi poradit ? Mam doma uz satku didymos, super vec. Ale ked potrebujem najmensieho preniest z auta niekde na kratsie je dost neprakticka 😝 . Tak som sa rozhodla este pre Ergo alebo Manducu. Aky je medzi nimi rozdiel, rozoberalo sa to uz niekde ? Alebo mozete poradit nejaku stranku, kde sa pise rozdiel ?

bambusko
10. kvě 2009

jarka, rozoberalo sa to opakovane, skus pocitat par stran dozadu. prakticky uvez na kratke trasy je dvojity kriz, uviazes doma a potom len dieta nalozis a podotahujes 🙂

jarka007
10. kvě 2009

bambusko ty asi myslis satku, ze ? Ja chodim vacsinou autom, z nasej "dediny" na nakupy doktorovi a pod., takze potrebujem nieco na "rychlovku." Na prechadzky mam satku, ale neviem si predstavit, ze soferujem so zaviaznym krizom 🙂 . Teda skusila som teraz na chvilu.
Takze rozdiel medzi manducou a ergom je niekde v tych 326tich stranach ? Alebo si staci precitat poslednych 100 ?

jarka007
10. kvě 2009

Hmm, nieco som si precitala, ale asi je to kazdeho osobny postoj, ci ergo alebo manduca ☹ .
Inak to uvazovanie satky pred vstupom do auta nie je az taka zla vec. Ak budem mat bundu, tak to ani nebude vidiet a kedze v poslednom case maleho nosim na boku (so 6kou), tak to nebude ani tlacit na chrbte 😅 . Mozno to predsa len skusim 😉 Dik.

majenka
10. kvě 2009

Jarka: já jsem v šátku nosila v zimě, takže jsem ho měla uvázaný do auta a malou jsem tam jen přendala z autosedačky a dotáhla-přesně jak píše Bambusko. šátek ti při řízení nepřekáží a je lepší jet takhle s ním, než ho pak uvazovat někde ve vánici, dešti, sněhu, čvachtanici....

martina46
11. kvě 2009

Ja som bola tiež veľkým fanúšikom dvojitého kríža, super praktický úväz. Auto síce nemáme, ale keď sme šli niekam svokrovým autom, využívala som hotový úväz a do sedačky a späť, bolo to v zime, čiže pod bundu. A Ergo a Manduca, je to naozaj individuálne, my sme mali Ergo a mne nejako nesadlo, najlepšie je preto podľa možností vyskúšať.

vejinka
11. kvě 2009

zitaje...mne to pisala zenska co predava tie slingy. a vraj to bolo testovane na 50 kil 24 hodin a vydrzala to..a vraj kludne tam moze byt dieta do 25 a viac kil ..teda vlastne pokial to dieta udrzis 😉

jarka007
11. kvě 2009

baby ved pod tu bundu si to viem predstavit, ale teraz prichadza pomaly leto a to mi pripada trochu blbe 😒 . Ale kedze som satkovy fanusik, Ergo som si raz skusala a nejak mi to vobec nesadlo, tak zacinam rozmyslat nad nejakou kratkou alternativou, nebolo by to rychlejsie, ako ergo ?
majenka a co v lete ?

krista
11. kvě 2009

kft • 9. květen 2009 v 11:56
Dobré odpoledne,
řeším nošení našeho malého - teď mu budou 3 měsíce. Mám nepružný šátek Šanami, ale uvažuju o něčem dalším. Mám pocit, že když ho mám v tom šátku, je tam moc napevno a časem je z toho otlačený. Tak uvažuju o nějakém nosítku, krosničce...nevím. Poradíte mi? Díky 🙂

kili • 1d • 9. květen 2009 v 11:59
krt, www.nosenideti.cz je tam výber nosítek.
a k otlačeniu, to je asi preto, že šanami nie je moc dobrá šatka.
a na pevno musí byť, tak je to správne

tin007 • 1d • 9. květen 2009 ve 12:03
kft, ja som mala sanami na vyskusanie, nebolo to zle, ale dost tazko sa mi viazala a nakoniec (ale nie kvoli viazaniu, ale kvoli manzelovi, lebo po mesiaci vyberania satky - uvazovala som o didymose, ci Storchenwiege - manzel vyhlasil, ze on satkovat nebude) sme kupili manducu a v nej je maly zatial uplne spokojny. Hlavne mi to pripada podstatne lahsie a pohodlnejsie (Co sa tyka zapinania, teda toho momentu, ked tam maleho davam a nastavujem si ju) a akosi "istejsie" pri noseni.

kft • 9. květen 2009 ve 12:04
Tak jakou značku šátku byste doporučila? Pružný?

standu • 1d • 9. květen 2009 ve 12:13
elasticke satky su vhodnejsie pre malinke mimi, ja som kupovala satku, ked mala dcera 4mes a jednoznacne mi odporucali uz pevnu, nie elasticku satku. ja mam storcha, z nositiek by som brala manducu

olinka6226 • 1d • 9. květen 2009 ve 12:36
viac sa docitas v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

sorrelia • 1d • 9. květen 2009 v 15:54
kft
my máme didymos indio a strochewiege anna - super šatky, môžem ich iba doporučiť 🙂 😉
Nosila som od Maťkových 2 týždňov do 10 mesiacov aktívne, a to má drobec cca 12kg 😀 ...
Takže ak šatku, tak tieto dve určite aj pre malé miminko, aj pre väčšie dieťatko... Inak používam aj Ring Sling - je lepší na väčšie dieťatko, pretože nič netreba viazať...
A ak by som uvažovala nad krosnami, alebo nosičom, išla by som do Chicca Cady, Nosič Tatonka, Patapum, alebo Manduca 🙂 😉

lusinta • 2d • 9. květen 2009 v 17:40
šátek čímd ražší,tím lepší..opravdu to v tomto soritmentu funguje🙂
takže šátky Didymos jsou zaručenou kvalitou..
Já mám vlny a jsem moc spokojená.
Nosítko Manduca či beco,protože tam je možné dávat mimi "od narození"
některé eshopy nabízí i půjčení, případně jít do nějakýho kamennýho kármu,kde je mají na vyzkoušení.
Nevím odkud jsi,případně napiš do IP,poradím,pokud je nějaký poblíž vás..

vejinka • 1d • Včera ve 14:14
ahojte chcem sa spytat ci mate niektora sling?? 😉

sorrelia • 1d • Včera v 15:08
Ahoj Vejinka,

ja mám sling od mamaway 🙂 ... čo by si potrebovala vedieť ????

vejinka • 1d • Včera v 17:13
sorr ze ako sa to montuje na telo..alebo ake je to dlhe..uz som si to objednala takze troska po funuse ale zaujima ma ci sa to dobre nosi ci je to pohodlne..a tak 😉

vejinka • 1d • Včera v 18:02
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3811757 takto to vyzeraaa 😉

vejinka • 1d • Včera v 18:54
sorr tak potom mam to iste ako ty 😉

vejinka • 1d • Včera ve 20:26
sorr tie kolieska su plastove alebo kovove? 😉

sorrelia • 1d • Včera ve 20:26
nosi sa to v pohode, ak mas to iste ako ja tak v baleni budes mat CD s videom ako viazat
ale hadzem ti sem link 🙂 😉

https://www.youtube.com/watch?v=BTZB05TpjvM

dufam ze ti to trosku pomoze 🙂

vejinka • 1d • Včera ve 20:56
dakujem velmi pekne 😉

vejinka • 1d • Dnes v 09:55
som nadsena zatial...dufam ze ked mi to pride budem aj nadalej 😀

reruna • 1d, 20tt • Dnes ve 13:51
Ahoj, my máme chicco caddy krosnu, je to spíš na výlety do přírody pro už větší dítě, které i samo chodí, protože nosit ho tam celý den, tak se strháte, krosna váží dvě kila plus dítě, a docela bolí ramena a záda, nosil hlavně manžel. pro další mimi mám už koupenou manducu, viděla jsme na veletrhu v Brně, vyzkoušené, předvedené, tak teď jen čekáme, jak se v ní bude mimískovi líbit.

bambusko
11. kvě 2009

jarka, ja nemam problem behat so satkou 😀 a v aute pri soferovani je to predsa jedno. a v chladnejsich dnoch je predviazana satka pod bundou myslim si vyhodnejsia, lebo ak davas nosic pod bundu, musis sa vyzliect, nainstalovat dieta, obliect bundu. so satkou netreba 😅 o rozideloch nosicov staci precitat 10-20 stran dozadu, urcite tam bude 😉

ilci
11. kvě 2009

jarka, my teď máme doma na zkoušku ergo i manducu, rozdíl nějaký extra není, pouze manduca má vypolstrovanou delší část bederního pásu, líp zabezpečenou sponku proti nechtěnému rozepnutí a lze prodloužit zádovou opěrku
jinak ergo nám přijde mohutnější a víc sportovnějšího vzhledu
prckovi se líbí v obou, při chůzi v nich spolehlivě usne 😀

bambusko
11. kvě 2009

ilci, mne sa prave to zabezpecenie spony na manduce vidi nevyhodnejsie, lebo musis odopinat oboma rukami, na ergu to je tiez dobre zabezpecene tou gumou a rozopina sa jednoduchsie. tiez si myslim, ze nejake extra rozdiely tam nie su, kvalitne su oba, cena porovnatelna, takze je to o sympatiach, pripadne vyskusat komu co lepsie sadne. este ergo je americke, manduca nemecka 😅

wild.horses
11. kvě 2009

ahojte,

neviete nahodou o nejakom navode, ako si satku na nosenie mimi vyrobit? Alebo nejaky osvedceny sposob skladania...
vdaka.