V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

dorotka
4. čer 2009

emjee aj ja som mala ten isty problem tiez som jej mohla dat latku cez hlavu az ked spala dovtedy som rukou pridrzala a vlastne doteraz to tak riesim lebo ked zaspava tak jej hlava odkvacava a ked zaspi tak bocne popruhy davam ale nie vzdy to ide lebo ona nechce ani polohu zmenit tak niekedy aj ten stredovy zvihnem
ale tiez uz som rozmyslala ze by stacil dk len ksk je aj velkostou akurat
pemar kup si pevnu a uvidis ja som sice aj tak kupila manducu ale zda sa mi ze satku este nejaku dobu ponosim lebo pata aj tak nechce byt zatial velmi na chrbte a na bruchu mi je satka pohodlnejsia menej citim patu
ja som sa bala ze ako budem patu viazat taku malu do pevnej ale nakoniec mam skor teraz uviazat lebo je pata tazsia a sa mi tazsie dotahuje ale ja nemam skoro ziadne svalstvo tak to je asi tym
ak si vsak myslis ze ked kupis manducu uz satku pouzivat nebudes tak kup najprv elasticku ako ti napisala lenki

dorotka
4. čer 2009

emjee a nosis ksk kapsu von alebo dnu?

aquilka
4. čer 2009

pemar, kuk na www.liliputi.sk
za cenu manduky tam mas ergonomicky nosic + elasticku satku 😉

pemar
4. čer 2009

baby no to ja prave neviem ci potom uz len manduca alebo zostanem pri satke ...
aquilka diiiky 😉 to vobec nepoznam a minimalne tu elasticku satku asi odtial vezmem a vyskusam si na nej to nosenie v satke a ked to pojde sa potom rozhodnem ci objedname nosic abo pevnu satku.
idem tu preluskat tychto 300 stran a sa rozhodnem nejako srdcom alebo co 😀
a tie ring sling nosice, to je v com horsie ako klasicka satka? asi tam je menej moznosti uvazov len s tymi kruzkami ze?

lenki33
4. čer 2009

ring sling sa da nosit v podstate len na jednom pleci, cize zataz je len na jedno rameno, ale je dobry na take poponasanie
je tam akoby len jeden uvaz do ktoreho dieta mozes dat bud ako do kolisky, alebo "posadit" na bok
ako jediny nosic urcite nie 😉

vejinka
4. čer 2009

no ja som spokojna so slingom..uz som sa aj naucila si ho montovat 😀 😀

vejinka
4. čer 2009

inak ahojte dievcata

klaudia74
4. čer 2009

Ako skúsená nosička súhlasím s tým, že s pevnou šatkou sa dá viazať už od prvých týždňov.
Ale ako poradkyňa nosenia mám také skúsenosti, že si mamičky vedia oveľa ľahšie poradiť s elastickou šatkou, keď je bábätko ešte maličké, lepšie tú šatku vedia uviazať a hneď od začiatku majú z toho celého dobrý pocit a radosť. A ja mám potom tiež radosť, keď ich stretávam v meste v šatke... 🙂
Ja viem, že je to individuálne, len sa mi už niekoľkokrát stalo, že si kúpili rovno pevnú šatku a potom ju vôbec nepoužívali, lebo "ja to neviem tak dobre uviazať, ako ty, dlho to trvá, atď.", a mne to bolo ľúto.
Ja som mala prvých 7-8 mesiacov tiež elastickú šatku a bola perfektná, až potom som si kúpila pevnú.

vejinka
4. čer 2009

na fotke co mam v albume je to take neutiahnute ale na tychto co som teraz pridala je to uz lepsie nie? 😉

vejinka
4. čer 2009

ja by som jednoznacne od narodenia brala tento ring sling..koliska alebo kengura pre novorodeniatko je ok...nic sa mu nestane

jonki
4. čer 2009

ahojte viete mi niekto poradit som tu u vas v teme uplne nova 🙂

prebehla som si posledne dve strany tak zbezne chcem sa vas poprosit o radu:

moje krsniatko ma cca 2 tyzdne a vyzera to na adepta na nosenie mamina zvazuje kupu satky, klokanku ani nosice nechce...asi by chcela tu elasticku kedze je zaciatocnik a pevne satky sa jej zdaju nateraz ako investicia dost vela peniazkov.

vsimla som si ze na liliputi.sk maju take nejake trosku lacnejsie, co myslite stoja za to?
a ako je to s nosnostou elastickych satiek?

dakujem Vam velmi pekne za radu 😉

terezka044
4. čer 2009

baby chcela by so sa opytat. svagrina mi pozicia taku sedacku na noasenie alebo babyvak alebo co to je, ja to rozlisit neviem. kazdopadne sa chcem opytat, ze ci si na to dieta nenavykne??, ze napriklad inde potomm nezaspi, neukludni sa - to by bol dost problem, nakolko budem musiet chodit do skoly na seminare a prednasky na par hodin, cca ked bude mat pol roka. navyse mam bolavu chrbticu a nechcem si ju znicit nosenim tazkeho babatka.

lenki33
4. čer 2009

vejinka, ja mam ring sling aj pevne satky, ale dat novorodeniatko do RS sa neda tak ako ho mas ty, mozes ho dat len do kolisky. Moje dieta napr v koliske od narodenia nechcelo byt, takze od 1t bolo zvislo v KsK, okrem toho ja osobne nevydrzim mat dieta (aj ked mal napr len 8kg ) viac ako hodinu
RS pouzivam velmi casto, je super, ale urcite nie ako prvy a jediny
alebo iba v pripade ze sa fakt pouziva len na nakupy a pod
inak suhlas s klaudiou, vacsina ludi si lahsie zvykne na elasticku satku, kvoli manipulacii, ale pevna je holt pevna aj kvoli variabilite uvazov, kedze s elastickou sa daju robit len jednovrstve

mracik
4. čer 2009

terezka, ja som tiež chodila do školy, ja som bábetko výhradne nosila a opatrovateľka vozila v kočíku, vôbec s tým nebol problém. Ale každé dieťatko je iné...
A čo sa týka chrbtice, ja mám dosť ťažkú skoliózu a vôbec som nepostrehla, že by mi nosenie nejak ublížilo, naopak som mala pocit, že sa viac vystieram. Ale bolesti chrbta nemávam. 😉

lenki33
4. čer 2009

terezka dieta si na nosenie nenavykne, ale to ci budes moct odist ked bude mat polroka prec od neho, to nesuvisi s nosenim, mozno mu bude jedno kto ho uspava, mozno nie, v tom je kazde dieta ine
myslim ze chrbtica sa spravnym nosenim nenici, ked mas vahu rozlozenu na obe plecia a mas vhodny nosic

vejinka
4. čer 2009

no ja som rada ze som si kupila rs lebo manzel mi nexcel dovolit ani jednu satku...a ked som videla ze za dobru cenu predavaju rs nevahala som a ked som pozerala rozne videa na youtube tak aj novorodeniatko davali do rs do kolisky alebo kengury a vyzeralo to celkom dobre...jasne ze nemozes dat malinke babo do takej pozicie ako ja mam svojho syna...ale urcite sa rs vyuzije na dlhsi cas 😉

terezka044
4. čer 2009

dakujem, potesili ste ma, snad nam to pojde 🙂 ste zlate baby vdaka 🙂

lenki33
4. čer 2009

opravujem s elastickou sa nedaju robit jednovrstve 😉

terezka044
4. čer 2009

inak vejinka mimo temu ale pozeram album, ma zaujimalo ci tam mas niekde ako maleho nosis v satke.. mas krasneho syna, z neho vyrastie taky fesaak, hotovy model fakt 🙂 🙂

shupolienka
4. čer 2009

ahojte, tak mne konecne pred tyzdnom dosiel didymos zakar paul 😵 cakala som na neho vyse mesiaca sakra 😔 a jasne ze jak naschval boli hned uprsane dni, takze sme isli von prvy krat len pred par dnami, no neviem si to vynachvalit 😵 😵 😵 som sa uplne zamilovala do nosenia. Najviac sa mi dari Kriz s kapsou von 😝, skusala som aj batoh asi dva krat ale len doma, a tak som tam maleho nejako natriasala kym so ho uviazala ze sa mu grclo, lebo bol asi pol hodku po kojeni tak som ju musela zaprat 😀 a este som skusala uväz klokan ale este to nieje ono

klaudia74 : tak ja som asi vynimka 😀 ja som si kupila pred mesiacom a pol elasticku moby ale vobec sa mi nedarilo uviazat s nou, nevedela som tam maleho poriadne dotiahnut 😕 tak som ju poslala nazad a objednala didymoska a s nim to je jedna basen 😎

vejinka
4. čer 2009

terez heh dakujem...je tam par fotiek konkretne tri kusy...jedna je vyssie a dve som pridala teraz

vejinka
4. čer 2009

musim ist spat..dobruuu zajtra sa stavim papa kocky 😉

lenki33
4. čer 2009

shupolienka tak super 😉
ja som batoh zacala viazat tiez ked mal cca 3m, tiez mi vacsinou grcol a vobec to zo zaciatku nebolo ono, ale casom sa stal batoh moj naj uvaz a teraz ho uviazem tak za 30sekund 🙂
tiez som zo zaciatku nosila v KsK von, potom som zacala dnu, s tuo kapsou von sa mi to zdalo take pevnejsie
a klokana neviem viazat dobre doteraz, a viazem ho nerada 😝

klaudia74
4. čer 2009

Jonki, elastické šatky majú nosnosť 15 kg, takže keby si brala do úvahy iba tento údaj, tak by sa v nich dalo nosiť tiež do 2-3 rokov. Ale keď som v elastickej nosila ja, tak mi to bolo pohodlné cca. do 8 kg, potom mi už viac vyhovovala pevná. Ja som v Liliputi skúšala nosiť môjho 12,5 kg syna, aby som sa presvedčila o kvalite a dopadlo to dobre, nevyťahala sa, držala, ale pre takéto veľké dieťa by som ju už samozrejme neodporúčala.

pemar
4. čer 2009

klaudia, dam teda na radu skusenej nosicky a poradkyne nosenia a idem najprv do tej elastickej satky, skusim ci mi to viazanie bude vyhovovat a ci to vobec budem vediet a kedze s tymito je to jednoduchsie, aspon sa to lahsie naucim, rozhodla som sa hurra 😀 dakujem za radu, zajtra objednavam 😎 a v septembri poreferujeme ako nam to ide

mikulka
4. čer 2009

Holky, mám půjčenou manducu. Jak do ní mám obléknout malého. Jo a je nromální, že mne trochu bolí záda? (malý má 8 kg. Manžel říkal, že asi nemám vypracovaná záda, jeho nebolí... Co myslíte?

jonki
4. čer 2009

dakujem Klaudia 🙂 idem jej hned pisat o tej liliputi.
Kamaratke ide hlavne teraz o tento zaciatok, ved potom uvidi a mozno sa im to obom zapaci 😀 Mala ma 3250g takze to by im chvilku mohlo vydrzat a potom uvidia co dalej 🙂

klaudia74
4. čer 2009

Shupolienka, nevieš si predstaviť, koľko mamičiek ukazuje teraz tvoj príspevok svojmu manželovi ako dôkaz na to, že to ináč neide, treba kúpiť didymos, aj shupolienka to tu píše... 😅

emjee
4. čer 2009

baby je nejaky rozdiel medzi didymos indio a didymos wellen? nemyslim vzor, ale "pocit" pri noseni, neviem sa rozhodnut, farebne sa mi paci viac wellen, cenovo jedno indio 😀

martina46
4. čer 2009

emjee, pohodlnejsie na nosenie urcite indio.
vlnky su nadherne, u mna vzorovo favorit, ale prakicky urcite indio ;)