V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

emjee
5. čer 2009

ale sirim osvetu ked niekto komentuje moju "klokanku" ze to nie je klokanka

bambusko
5. čer 2009

ale zas ludia, ked hovoria klokanka, tak to nemyslia zle. je to take vzite pomenovanie pre nosic na dieta 😉

zitaje
5. čer 2009

No to ano, pre mnohych klokanka=nosic. Ale zas ked sa prihovoria, tak aspon je prilezitost tu osvetu sirit.
Inak tu v BA je toho fakt asi viac, minule som stretla aj mamicku s Becom, s takym tym peknym kvetovanym. 🙂

dobromila
5. čer 2009

zdravim vsetky nosicka aj nenosicky,

tak ja som sa s mojim elastikom MOBY vobec nezzila a ani moj druhorodeny nie je zo satky a zatial ani z manduce nejak nadseny a tiez ma hlavicku stale do tej istej strany otocenu.
Moby je strasne dlha a absolutne som neprisla na to, ako by sa dala dotahovat. Navyse maly ma v 4 mesiacoch uz 7,5 kg a ta satka sa strasne takou hmotnostou natiahne. Manzelovi sa nosilo v satke lepsie ako mne.

No nic, verim, ze si neskor oblubi manducu. Prvorodenemu sa v nej paci.

dobromila
5. čer 2009

...a este, vsimla som si tu niekde odsudzovanie kocikujucich mamiciek...tak moji obaja syncekovia si nikde tak dobre nepospali (starsi teda len do urciteho veku, mladsi momentalne), ako prave v kociku 😉

zitaje
5. čer 2009

Dobromila odsudzovanie? 😕 To snad nie. Mne je napr. kocik nepohodlny, taka ostara. Ale kym tam dcera bola ochotna aspon spavat, tiez som ho vyuzivala.
S elastickou satkou skusenost nemam, ale mam taky pocit ze tu niekto pisal, ze sa moc dotiahnut ani neda. Co tak vymenit elasticku za pevnu satku, kratsiu samozrejme, mozno to pojde lepsie. Inak napr. Didymos Indio je taka satka, ze je sice pevna, ale velmi dobre pruzi.

lenki33
6. čer 2009

ja teda tiez neviem o nejako odsudzovani kociarov, koniec koncov nech si kazdy prepravuje dieta ako chce, pokial to nie je klokanka 😀 to je myslim jedine co sa tu odsudzovalo
aj ked ja sa tiez priznavam ze pre mna je kociar jeden nepouzitelny kram, ked si uz odmyslim ze moje dieta tam absolutne nechcelo byt, tak pre mna bolo tak namahave kociar vytrepat z bytu, chodit hore dole po nudnom sidlisku, pripadne ist do mesta a kociar niest cez strme schodiska v podchodoch v rukach aj s dietatom
takze ja si svoj zivot bez satky ani neviem predstavit, myslim ze by som sa na materskej zblaznila 😒

a elasticka satka sa neda dotahovat, ma sa napevno uviazat a dieta sa uz do hotoveho uvazu vlozi, a tym ze je ta satka elasticka, dieta obopne a prisposobi sa mu, len sa netreba bat tej tesnosti
ale pre mna je tiez pohodlnejsia pevna satka a s elastikom to moc neviem (ale nikdy som ziadny nevlastnila)
a indio ako som tu uz xkrat pisala je super, a na male mimi su dobre aj didymosy, z jemneho zakaru 😉

lenki33
6. čer 2009

aerin, mas to uviazane super 🙂 jedina chybicka je ze to mas na ramenach moc pri krku, pri dlhsom noseni by ta z toho boleli trapezy, ale na to by si casom prisla aj sama 😉

aerin
6. čer 2009

ok, diky lenki🙂

vejinka
6. čer 2009

no ja som zastanca kocikov..milujem prechadzky a maly si v nom dobre pospi v rs sme este neboli vonku cakam kym sa otepli

sima.p
6. čer 2009

Ja som v stredu stretla jednu mamičku v NR s dieťatkom v Babyvaku, práve nastúpili do autobusu, nemusela sa trepať s kočíkom. Ja som pri prvej dcérke mala tiež babyvak, ale nejako som sa s ním moc nevžila, párkrát sme využili, ale ona bola veľmi spokojná v kočíku, dokonca dodnes sa rada vozí v kočíku. Pri druhom si zabezpečujem šatku.

wendy62
6. čer 2009

ahojte nosicky 🙂 cakame druhe babo, pri prvom sme mali satku (didymos indio) ale absolutne bez uspechu, po par mesiacoch marnych pokusov sme ju predali. asi od 3 mesiacov sme pouzivali manducu az doteraz 🙂 ale ta sa neda pouzivat na male mimi - nikdy sa mi ho tam nepodarilo dat dobre. a teraz cakame druhe, tak uvazujem ze dam este jednu sancu satkam, ale asi jedine elasticku. aku by ste mi odporucili?
a este aky uvaz? ja som totiz so ziadnym nebola spokojna, stale ma to tak divne tahalo, tlacilo, nevedela som to spravit tak aby to zatazovalo bedra ako manduca. ked to mam vyssie ako cez bedra, tak mi je z toho zle od zaludka uz po par minutach, neviem tak dychat, proste to mi vobec nevyhovuje. a neznasam take uvazy, ktore obmedzuju pohyb ramien - mnohe sa spravne viazu tak ze upazit ruky sa neda. ked ta vaha nesedi na bedrach, tak mam po chvili uplne odideny chrbat (mam poskodenu chrbticu). existuje vobec uvaz ktory by takymto poziadavkam vyhovoval? lebo podla obrazkov som nenasla ziaden ☹

lenki33
6. čer 2009

wendy asi by bolo najlepsie , obratit sa na nejaku poradkynu nosenia, niekde v tvojom okoli, mozno by ste spolu skor prisli na to v com je problem
co sa tyka uvazov tak pri elastickej satke je ich pocet dost obmedzeny, takze ak ti tie bezne nevyhovovali, tak s elastikom sa prakticky viazu len tie, hlavne kriz s kapsou vonku

zitaje
6. čer 2009

wendy, a co tak dat si rande s nejakou poradkynou nosenia? Nech ta skontroluje, ci nerobis niekde chybu, alebo poradi, ako docielit to co potrebujes.
Vejinka, podla mna RS na von vyuzijes hlavne ked ti uz drobec bude chodit. Lebo tym ze to je len na jedno plece, na dlhsie nosenie (prechadzky) to nie je, len vybehnut, vybavit, vratit sa. Inak este k tvojim fotkam - neskusala si si ten pruh pretiahnut cez plece? Mne je to tak ovela pohodlnejsie.

wendy62
6. čer 2009

asi mate pravdu, skusim sa poradit. len teraz uz satku nemam, vzdali sme to ked sme mali stale neuspechy a maly si oblubil manducu 🙂 kde najdem nejaky zoznam poradkyn nosenia?

wendy62
6. čer 2009

diky 🙂

bambusko
6. čer 2009

ja som po 2 odkocikovanych detoch tiez kocik takmer znenavdiela, teda hlavne trepanie sa s nim po schodoch, aj ked su tam kolajnice, uzkymi ulickami v obchodoch a bezcielne kocikovanie 😒 na spanie v zahrade pre male babo bol ale super 🙂

wendy, ja som dnes testovala mam eco s mojim 10 kilovym chlapetkom a bola som velmi milo prekvapena. satka nie je taka trickoidna ako bavlnene elasticke, skor by som povedala, ze je to cosi medzi elastickou a pevnou satkou, je mekka, lahka, prijemna na nosenie, ozaj pohodlna, akurat s tymi uvezmi vela nenavyberas. a rozpravala som sa s jednou maminou, ktora deti nosila v elastickej satke do veku vyse 1 rok, ale ze to boli kludne deti, co v satke cusali 😅

bambusko
6. čer 2009

a aerin, som rada, ze primula u vas nedostane prelezaniny 😉 😀

smejka
6. čer 2009

ahojte....chcem sa opytat je lepsia satka alebo nosic pre uz polrocne babo?

bambusko
6. čer 2009

lenki, je nieco z aromaterapie ucinne aj na zapal spojiviek? 😕

vejinka
6. čer 2009

zitaje ...aky pruh? ako pretiahnut...neviem si to dost dobre predstavit..vysvetlis mi to prosim? 😉

bambusko
6. čer 2009

vejinka, no smerom k ruke, ako keby si mala spadnute rukavy, latku viac rozprestriet, chapes?

takto

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

aerin
6. čer 2009

bambu😀 no bohuzel asi spis dostane...obavam se, ze na zada se malej uvazat nenecha a na bricho uz bude brzy velkej a tezkej...hlavne pro me, fakt neni asi uplne dobrej napad zacinat s nosenim (jeste ke vsemu obcasnym, protoze zas tak casto ho nehlidame) s takhle velkym ditetem...au au 😅

vejinka
6. čer 2009

bambuso..jaaaaaaaaaj no co ja viem mozem skusit 😉

bambusko
6. čer 2009

asi nam to tu zamknu, tak by nejaka skusena nosicka mohla zalozit 2. napr. lenki 😉 aj s nejakym zhrnutim o noseni 🙂

lukasio7
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emjee
6. čer 2009

bambu nezamknu 😉

zdenallicka
6. čer 2009

Jakto, ze ne? 😕

emjee
6. čer 2009

dostali sme pokyn zhora, ze nemusime 😀 ale keby tema niekomu zblbla, tak mozeme kludne otvorit pokracovanie a toto zamknut