V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

zdenallicka
6. čer 2009

Takze uz se nemusi zavirat po 10000 prispevcich? 😕

klaudia74
7. čer 2009

Smejka, to je individualne, vhodna je aj satka aj nosic - zalezi od toho, co komu viac vyhovuje. Nosic je prakticky, je s nim rychlejsia manipulacia ale su mamicky (ako ja 🙂), ktore si zivot bez satky nevedia predstavit. 😉

barunka81
8. čer 2009

holky my nosime v manduce. Dcerce je 15 měsiců. je drobná, ale stejně mě začínaj bolet záda.
Do kdy jste nosily vy?

baca
8. čer 2009

Holky, jak je to s délkou šátku? Počítají se do ní i ty cípy na konci? 🙂

eriqe
8. čer 2009

Baca, to je rozne, kazda firma si to rata inak, treba si pozriet na stranke, vacsinou to vyrobcovia uvadzaju, vacsinou sa rata s jednym cipom, niekde bez, teraz si nepamatam kde ako 😅

aerin
8. čer 2009

didy pocita jeden cip, pokud vim🙂

susik77
8. čer 2009

baby, poradte: neviem sa rozhodnut, kt. z tychto satiek kupit: elasticky Hoppediz al. pevnu Storchen. Leo?
Chcem nosit od zaciatku, chcem aby mi tam mimco vydrzalo, pretoze budem musiet behat za starsou-2-rocnou dcerou a nechcem kup. surod. kocik. nemam ziadne skus. s nosenim v satke. okolo 5.mes. chcem prejst na Ergo-uz mam doma, nosila som prilezit. malu.
pocula som, ze do elat. satky sa lepsie viaze-ze je to lahsie pre zaciatoc., ale ako som citala vase prispevky tak znovu vaham ci radsej neist do pevnej satky...

eriqe
8. čer 2009

Susi, ja by som odporucala toho Lea s nim sa viaze velmi dobre, je dost nosny aj prijemny na pleciach. Ja som sa s elastickou satkou nevedela zzit, ale to som ju skusala len tyzden, mne chybalo to, ze sa neda dotahovat, ja som proste viac verila satke, ked som si ju mohla dobre na dietati doutahovat

sirinka
9. čer 2009

uz mame doma manducu....sa vytesujem...je to super 😵

kili
9. čer 2009

siri, a dávaš tam malú či veľkú? 😨

sirinka
9. čer 2009

kili no vyskusala som uz obe, ale primarne je to pre malu...ale podla potreby sa budeme riadit 🙂

louisev
9. čer 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat na zkušenosti s Manducou. Mojí dceři budou 3 měsíce, dnes mi Manduca přišla, tak jsem ji vyzkoušela ale malá začala hned plakat. Líbilo se vašim dětem v Manduce od začátku nebo jste bojovaly a chvíli trvalo než si na to zvykly?

sirinka
9. čer 2009

louisev no mne prisla manduca dnes, mala ma necely mesiac a pacilo sa jej tam hned... 🙂

susik77
9. čer 2009

eriqe: diky 🙂 dufam, ze sa uz rozhupem a buduci tyzden objednam a pojdem skusat viazat 😵

eriqe
9. čer 2009

louisev, tak mojej malej sa v manduce hned nepacilo, tak sme ju na nu zvykali kazdy den po par minutach a pomohlo vlozit a ist vonku, tam sa zabavila a bola kludna

louisev
9. čer 2009

Možná jsem ji tam nedala úplně správně, navíc Natálka je k večeru skoro vždycky "nervóznější" - zkusíme to zítra dopoledne zvonu. Do teď jsem nosívala malou v Baby Bagu od Prémaxxu a taky se to neobešlo bez pláče a venku spala jako zabitá 😎
Díky 😉

sywys
10. čer 2009

Louisev, jaké máš zkušenosti s tím bakem od Prémaxxu, uvažuju o koupi ale pořád váhám. Nemohla bys udělat nějakou fotku jak v tom nosíš? Zajímá mně právě osobní zkušenost s používáním. Jak často nosíš, jak dlouho, jestli to používá i manžel, jak je to s pocením dítěte, savostí vnitřku, případně možnosti zateplení - když se ochladí nebo je vůbec zima.

Mám pujčený vak od Pechy, ale v tom se mi zdá že se malá křiví, mívám problém ji tam umístit, pořád jí přidržuju rukou, nesnáší jak jí to tlačí kolem hlavičky, tak jí nosím hlavičkou položenou na okraji a na mé ruce. Šátek je vůbec nepohodlný, zatím jsme ležatou polohu nerozchodily.
Vak musím brzy vrátit proto uvažuju co pořídit.

vojtisek2007
10. čer 2009

ahoj všem,
moc bych prosila o radu vás zkušené "nosičky" dětí - jedeme na tři týdny do terénu, nevím přesně kam, ale kořárek prý s sebou vůbec vozit nemám, tak teď zkouším najít něco, v čem by se Eli dala nosit - má rok a 10kg, poradíte prosím ????Děkuji

bambusko
10. čer 2009

vojtisek, ergo, manduca, patapum 😉

vojtisek2007
10. čer 2009

bambusko - což to jsem z diskuse pochopila - četla jsem trochu i na netu - manduca že je lepší už od miminka, že pro takhle větší je lepší ergo ...ale dá se to nosit taky dítětem čelem od sebe, když je vpředu, co jsem četla, tak vždycky nošení bylo tváří k rodičům a nevím, jak dlouho by tohle Eli bavilo, ráda pozoruje,už je velká...o tom patapum jsem nic nečetla, co vy by jste doporučovali ???

bambusko
10. čer 2009

vojtisek, na chrbate ma vecsie dieta lepsi vyhlad. nosenie tvarou vpred sa nedoporucuje kvoli nevhodnej polohe dietata a ak je unavene, nema sa ako pritulit k nosicovi ☹ manduca je vhodna aj pre vecsi edieta, ak mas moznost skusit si nosic, urob to, kazdemu sadne nieco ine

http://nosime.sk/kategoria34-patapum
http://www.didymos.cz/noseni/anatomie-kojencu.html

aerin
10. čer 2009

bambu, diky za ten druhy odkaz! toho jsem si na didy nevsimla....jsem trubka🙂
zjistila jsem, ze budu potrebovat mi radne nactene argumenty po svoje okoli....fakt mi tyhle stereotypy nasi spolecnosti pripadaji smutny 🙄

vojtisek2007
10. čer 2009

děkuju moc za ty tipy - připadá mi ergo i ta manduca stejná -víc se mí líbí to ergo, ale čiště že jako líbí - vzhled a tak, vlastnosti mi přijdou u obou stejné, tak nevím, podle čeho vybrat, co je jakoby "lepší" .....to asi záleží na dítěti a i nosiči, že ??? co jim bude víc vyhovovat. No já nevím, kde bych to vyzkoušela, po obchodech mi nic takového nenabídli - jen klokanky nebo krosny na záda...tohle je o moc lepší

bambusko
10. čer 2009
lyongirl
10. čer 2009

ahojte mamičky, tak aj my sa už nosíme, nie často, lebo ma bolí celé telo, ale snažíme sa 😉 Jediný úvaz vhodný pre drobca ktorý mi ide bez problémov uviazať je KsK vo vnútry. Zaujímavé, že kolíska mi vôbec nejde 😀
Chcela som sa ale spýtať, ako to riešite v teple. Ešte sú neni horúčavy a malý je tam mokrý ako myš, o sebe ani nehovorím 😝 , potom je nervózny a nevie čo so sebou, tak ho musím dať von. A to je oblečený minimálne jak on, tak aj ja. Jednoducho sa mu tam nepáči, lebo mu je horko....

sirinka
10. čer 2009

ahojte...dala som do albumu dve fotecky ako sa pekne magdalenka vie skryt do manducy 😀

aerin
10. čer 2009

siri, krasa 😵 to je lemongrass, ze? ta je hodne oblibena🙂 ja mam doma chilli/chocolate (bambu, ta uz prolezeniny urcite ma, ale je to limitka, proste jsem ji MUSELA mit😀 ), tesim se, az ji provetram 😵

bambusko
10. čer 2009

sirinka, krasne 😵 😵 😵 aj mne sa ta manduca paci, ale ja som vzdy jedla s malym na sebe, tak to by vyzerala za chvilu... a mala ma nozky kde? uplne skrcene pod seba?

sirinka
10. čer 2009

hej lemongrass, ja lubim take svieze farby... 😀

bambusko nie, ma ich pokrcene ale od seba...len jej este akosi nevytrcaju von z tej manducy...dufam, ze ju tam davam dobre...pouzivam tu novorodenecku vlozku

sirinka
10. čer 2009

aerin mne sa pacili skoro vsetky z tej limitovanej edicie...a najviac asi jardin noire....ale na tu som si netrufla, ta by u nas dlho biela neostala... 😝