V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lovaa
4. črc 2009

Ahoj...řešila jsem zde před nedávnem alpino...
..a pže ho máme doma a hlavně máme po dovolené, tak chci jen napsat, že jsem s ním mooooc spokojená...byli jsme v Chorvatsku a nachodili s ním toho mnoho...hlavně celý Plitvický jezera. Papulce je v tomhle nosítku příjemně, pěkně v něm usne...prostě paráda. Mám radost, pže jsem za něj nemusela dát takových peněz jak za manducu a ještě jsem podpořila českou firmu 😵 Mně nikde netlačí, nepadá, vše perfektní...doporučuju 😵

zitaje
4. črc 2009

Helad, no super, tvoj maly ma aj idealny vek na liliputi meitai podla mna. 🙂

kubinkov
4. črc 2009

lovaa: Konečně někdo, kdo na Alpino nenadává. Jakmile ho někde pochválím, snese se na mě vlna kritiky. Už jsem měla pocit, že jsem blázen, když mi vyhovuje. 😉

lovaa
4. črc 2009

kubinkov...taky mám ten pocit 😒 nu co...hlavně že nám a dětem vyhovuje 😵

blka
6. črc 2009

Holky, chci se zeptat, můžu do kříže s kapsou navenek uvázat i mého 2 týdenního chlapečka? Zkoušela jsem kolíbku - nehledě na to, že mi tam přišel nějak moc natěstno, tak se mu v ní ani nelíbilo. On je radši ve svislé poloze.
Na stránkách didymosu píší, že je vhodný od narození a na isatkách až od ukončeného 4. týdne 😕

olinka6226
7. črc 2009

ahojte chcem sa spytat nekupite niekto alebo neviete o niekom kto by chcel manducu z druhej ruky? mam na predaj limitovanu ediciu kona coffe cena 85 eur - PC bola cez 130 eur. http://www.wickelkinder.de/manduca/imagesmanduc...

ak nahodou ano tak sa mi ozvite do IP

dana19
7. črc 2009

ahoj holky máte některá zkušenost s šátkem Šanami a jak jste brali dlouhý?ja sem vzala 4,5m,nedivala sem se na jejich divne měření,měří od cípu k cípu.-šikmě,ja mam 170 a velikost 38 až 40...myslíte že bude délka stačit??pora´dte prosím...

lenki33
7. črc 2009

blka ja som viazala na zvislo od 1.tyzdna, len si daj pozor aby bol dobre zafixovany, podsadeny zadocek a natesno uviazany (ked sa predklonis, nesmie sa od teba odlepit, alebo len minimalne)
kolisky s pevnou satkou sa aj dost zle viazu, skus ju este uviazat do dvojiteho kriza, a to tak ze dieta budes mat vlozene v tom vnutornom popruhu, ale nie zvnutra ale zvonka akoby, proste nie na rube satky ale na lici, ta koliska sa velmi dobre viaze aj dobre drzi mimi 😉

blka
7. črc 2009

Lenki, já mám elastický šátek. Nějak nechápu ten popis dvojitého kříže. Jak to myslíš 😔 . Dívala jsem se na návod na vázání, ale abych udělala takovou změnu, jak píšeš, tak by to tam asi muselo být ukázané. Jsem v tomhle směru začátečník, proto to potřebuju všechno přesně ukázat a popsat.

lenki33
7. črc 2009

aha s elastickym sa to neda, tam sa da len KsK

sonulah
8. črc 2009

dano, myslim, že ti bude stačit... 🙂

aleela
8. črc 2009

Ahojte, chcem sa opytat ako je to s nosenim dietata a bolelstami chrbta. Velmi by som chcela nosit svoje dietatko, ale mam skoliozu a nou sposobene bolesti chrbta. Chrbat ma bolieva denne. Ked nesiem na chrbte batoh staci iba 2-3kg po kratkej dobe ho musim zhodit, koli bolesti. Uvidim, ako to bude s bruskom, ci to bude velmi boliet, alebo sa to bude dat vydrzat. Ste tu niektore s niecim podobnym? Da sa to : nosit dietatko s pokazenym chrbtom? dakujem 😎

blka
8. črc 2009

KsK je kříž s kapsou? A s elastikem teda neuvážu kříž s kapsou navenek?

viviktorka
8. črc 2009

ahojte, nemate nahodou niekto Ergo s novorodeneckou vlozkou? Ako tam ta vlozka funguje? Rozmyslam, ci by sa nieco take nedalo urobit aj do manducy... 😉

lenki33
8. črc 2009

blka s elastikom uviazes kriz s kapsou vonku, to je pre elastiky najlepsi uvaz, uz som videla aj kriz s kapsou vnutri alep podla mna je to blbost kedze elastik sa neda dotahovat.
do Ksk vonku mozes dat dieta do kolisky, alebo zvislo 😉
najskor uviazes a potom vkladasa dieta, zo zaciatku to chce cvik, aby so vedela odhadnut kolko volneho miesta si mas nechat, aj ked pri malom mimi to nie je az taky problem

dana19
8. črc 2009

solunah no budu ti věřit,ale snad jo,do konce týdne by to mělo dojít tak pak pisnu,divala sem se na tvý fota a jsi moc šikovná...ta knížka je super...když budu potřebovat poradit ohledně vázání šátku pisnu...

blka
8. črc 2009

Lenki, mockrát děkuji 🙂 . Budu trénovat 😉

wendy62
8. črc 2009

aleela ja mam skoliozu, ruksaky mi nevadia a tym padom ani dieta na chrbte. ale na bruchu som nemohla vobec nosit, to som vydrzala do 5 minut a bolest bola neznesitelna. aj tehotko som si vdaka tomu cele pretrpela.

katarina82
8. črc 2009

Ahoj holky, sice jsem studovala několik stran od začátku diskuze, ale radši se zeptám tady.
Zajímalo by mě, jestli máte některá zkušenost s novorozeneckou vložkou do Erga.
Ergo už máme, jsme moc spokojení, teď ale pomalu zvažuju, co až bude další prcek. Takže bych chtěla koupit buď tu vložku-plno holek tu psalo, že nosily svisle od narození 😕 nebo koupit nějaký šátek, ale nějaký pro méně zručné 😅 , mě to motání nějak nejde a taky nechci moc investovat, když už máme to Ergo...
Díky za info 🙂

dorotka
8. črc 2009

katka ja s tym skusenost nemam ale podla tych obrazkov ja by som tak nenosila. pre miminko odporucam bud kupit babyvak alebo ring sling a nemusis viazat ale je to narocnejsie na chrbticu
alebo si kup elasticku satku s tou sa viaze jednoduchsie a je lacnejsia ako klasicke ale je vhodna len pre mensie deticky co tebe staci
a myslim ze ked je dieta zdrave je lepsie nosit v koliske 😉

aleela
8. črc 2009

hm wendy, to si ma nepotesila...takze dieta nosis iba na chrbte? no uvidim, ako to bude s tazkym bruskom, ci si to cele aj neprelezim. Nerada by som prisla o to nosenie 😒

klementina
8. črc 2009

katka, my mame sice manducu ale ja som ju tam nosila asi od dvoch mesiacov s tou novorodeneckou vlozkou, mala som aj elasticku satku a malu som od narodenia nosila vo zvislej polohe. neviem sice, ci je to zdrave a vhodne, ale ona aj ked bola na rukach, uz v porodnici, ked som ju mala v perinke nechcela byt vodorovne, stale plakala a ked som ju dala do zvislej polohy, bola spokojna. v manduce ju nosim doteraz a sme velmi spokojne, obidve 😉

jindri
9. črc 2009

Ahoj, prosím "mandukářky" 😀 jak natěsno tam máte dítko? Jakože úplně přitisklé k vám nebo mezi vaše bříško a děťátka bříško krásně strčíte ruku? Mojí malé je pohodlné, když jí tam mám volněji, ale zase když jdu, hlavička se jí podle mě moc kinklá sem tam a když se předkloním vznikne mezi námi mezera tak 7cm.

wendy62
9. črc 2009

aleela, ja ked som ho mala niest na rukach tak uz z toho ma bolel chrbat. zataz na bruchu proste nezvladam, ale na chrbte mi to vobec nevadi. ale ty to mas asi inac, ked ti vadia aj ruksaky, takze uvidis, myslim ze koncom tehotka ti bude jasne ci mozes nosit na bruchu. ale zase noseniu som sa nevedela (a ani nechcela) vyhnut, maly to dost potreboval. vlastne som nosila od prveho tyzdna na chrbte, sice poriadne neprakticke, ale nemala som na vyber.

evicka1
9. črc 2009

ahoj kocky
sim o radu. mame manducu a synator sa v nej straaasne rad nosi. ale ked je na brusku tak sa mrvi ako mravencek jak chce vsetko viidiet. tak som rozmyslala ze si ho dam na bok. tak som to skusala podla tej chytrej knizky a som fakt debil no nepodarilo sa mi ho tam dat 😅
nemate nejaku osvecenu metodu?
diky moc

mamkajanka
9. črc 2009

MARTINA46
Martinka ked som kukla tvoj album 😕 si sikovna 😉 Prosim ta ked porovnas meitai s podaegi -v com sa ti lepsie nosi a co je pohodlnejsie?

klaudia74
10. črc 2009

evicka1, tu sa dá stiahnuť návod na nosenie v erg. nosiči, je v ňom aj spôsob ako sa dáva na bok, možno pomôže 🙂
je to pod textom, tesne nad obrázkom o detailoch nosiča
http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...

weroni
10. črc 2009

baby chcem sa spýtať či niektorá máte skúsenosť s nosičom liliputi, prípadne Klaudi, ty nevieš porovnať napr. s manducou?

klaudia74
10. črc 2009

Weroni, mne je Liliputi pohodlnejšie ako Manduca aj ako Ergo a nezávisle odo mňa povedali to isté aj baby, ktoré nosia v niektorom z týchto dvoch a vyskúšali Liliputi. 🙂
Dôjdi a skús, ja ich mám doma všetky. 😉

weroni
10. črc 2009

klaudi tuším dojdem 🙂 lebo sa fakt rozhodujem medzi manducou a liliputi. Samozrejme - liliputi sú lacnejšie nosiče a veľmi pekné preto zvažujem 🙂