V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

verulka
17. srp 2009

majuska, radsej si rychlo zaobstaraj vhodne nositko, potom isto rychlo zvladnes poriesit aj nieco proti slnku..u nas fici normlane bavlnena plienka( on s nou aj spi od mala). Ked zalomil, jemne prekryjem cats tvare a je to 😉
o uska by som sa tiez nebala- ked ma lobucik, zase taky vichor nie je..okrem toho, ked ti v mdc 2,5m dietatko zaspi a rozzipsujes tu predlzovaciu cast, tak je babo cele schovane 😉 a nedusi sa tam 😀

majuska0
17. srp 2009

A este s jednym problemom sme sa zacali stretat pri noseni - zapareny zadocek. Holky co mate manducu, maju vase deti zaparene zadocky?

papajka7
17. srp 2009

majuska a ake plienocky pouzivas?lebo s tym,ze by sa mu zaparoval zadocek,sme nemali problem,ja pouzivam latkovky 😉 ,ale moze to byt aj tym akeho je materialu,ten chicco,lebo manduca je taka lanova 😵

sue
17. srp 2009

Presne...ak sú jednorázovky a na to nosič z umeliny,tak zaparenina je vcelku pochopiteľná. My hnuskujeme,ale zapareniny sme mali máálililinko....

verulka
17. srp 2009

maji, mne sa krpec zaparoval vo vsetkom, to nemusi mat suvis s nosenim ( iked material nosica je isto dolezity). Ja ficim na latkovkach v kombinacii s alanami( maju ich v DM), tie znasa uplne v pohode 😉

viviktorka
17. srp 2009

my mame manducu a pouzivame jednorazovky a zapareniny nemame. Ale planujeme prejst na latkove 😉 . Este by mozno pomohlo zmenit znacku jednorazoviek, po Huggies sme mali troska zapareniny aj my.

sirinka
17. srp 2009

majuska moja ma 3 mesiace a nosim ju v manduce stale tak, ze je rozsipsovana a tym padom je mala cela schovana v nej...takze slniecko nema sancu. nemam pocit, ze uz je natolko silna, ze by nepotrebovala podporu na drzanie hlavicky a okrem toho pri noseni takmer vylucne spinka...
zapareniny mame teraz zacinajuce od jenorazoviek v slabinach, ale urcite nie od nosenia...

majuska0
18. srp 2009

Neviem presne z akeho materialu ja ta nosicka chicco. Pouzivame jednorazovky pampers. Tiez sme rozmyslali nad latkovkami, ale byvame v bytovke a navyse nemame balkon. No a co sa tyka manduci, tak uz som volala do nosime.sk, ze im mam zavolat o hodinu, tak uvidime. Asi poslem manzela, aby isiel mrknut, ako ta manduca vyzera a nech mu ju predvedu. Ak bude spokojny, tak este dnes ju mame doma. Aka farba je dobra?

majuska0
18. srp 2009

Nakoniec sme boli pozriet a vyskusat manducu aj s malou. Skusal manzel, kedze ja som mala na sebe nosicku chicco. Ked sme malu vlozili do manduci, tak zacala plakat ako keby mala koliku. Manzel mal pocit, ze jej vadia nozky na siroko. Tak sme ju vybrali, aby sa upokojila. Skusili sme to znovu a zopakoval sa plac. Tak sme ju vlozili naspat do tej chicco a do minuty spala. Manzel si mysli, ze to bolo kvoli nozickam na siroko. Mal pocit, ze je to pre nu este velmi nasiroko, ze ju to muselo boliet. Tak nic, nevzdavame sa. Skusime to o dva-tri tyzdne, alebo aj skor, ak by sme sli nahodou okolo. Manzel si pochvaloval manducu, ze sa perfektne nosi, ze neciti vobec chrbticu, lebo pri chiccu boli.
Mozno by bolo dobre vyskusat manducu na doma a skusat to s nou. Aj by sme sa zapisali do poradovnika, ale cakacia doba 5-6 tyzdnou nas odradila. Mali sme aj peniaze v hotovosti, aby sme ju kupili, ale po tejto skusenosti mal manzel pocit, ze to mozu byt vyhodene peniaze. Ak by sa nasiel niekto v Presove, kto by pozical manducu na 1-2 dni, tak by to bola pre nas dobra pomoc. Tazko je hodnotit po jednom vyskusani.
Ake ste mali vy skusenosti pri prvom vyskusani manduci a ake stare boli vase deti?

angelik
18. srp 2009

majuska, neviem, kolko ma tvoja mala, ale my sme nasu nosili od 8 mesiacov
dalo by sa aj skor, ale este sme Ergo nemali (je velmi podobne manduce)
predtym bola mala v satke- hned sa ukludnila, aj zaspala

viviktorka
18. srp 2009

my mame manducu od styroch mesiacov, najprv sme ju mali pozicanu. Maly v nej najprv nechcel byt a plakal, ale po par dnoch si zvykol a teraz sa nosi rad. Inak manduca sa da pozicat aj inde ako na nosime.sk, tak skus pozriet ine stranky, my sme ju mali pozicanu z latkoveplienky.sk a nemuseli sme byt v ziadnom poradovniku.

mneme
18. srp 2009

majuska, ak mas male babo, moze byt ozaj problem s mdc aj v tom. moja dcerka mdc zatial odmieta, pripisujem to tej novorodeneckej vlozke. asi jej vadia nasiroko roztiahnute nohy a este aj to, ze z nej nevidi von. takze nosim v satke, v ktorej je spokojna, a mdc som odlozila na cas, ked bude trochu vacsia 😉

lenki33
18. srp 2009

majuska, najuzsi z ergonomickych nosicov je patapum, mali ste vyskusat este ten, oproti manduce je to rozdiel 😉

verulka
18. srp 2009

hlavne je solezite mat mdc doma a nosit po chvilke po vonku..tie nozicky sa aj mne videli siroko, ale bolo to v pohode..i ked v satke( ktora dosla kusok po mdc- tu som mala 3t pozicanu) nezaplakal ani raz 😉 ja nosim v mdc od 8mes a ron ju miluje 😉
je sice fajn, ze sa malej paci v chiccu, ale kedze mas vsetky mozne infosky, by som ju tam fakt nedavala 🤐
skus aj ine stranky, tam maju pozicovnu nositok 😉

bambusko
18. srp 2009

ergo mame od 4,5m, hned na prvykrat sme sa vybrali na pol dna na vylet 🙂 bez akychkolvek protestov a komplikacii, mna konecne prestal boliet chrbat a vsetci sme sa do erga zamilovali 😅

majuska0
18. srp 2009

tak Vam maminy zavidim, uz som ju chcela mat, ale toto som necakala, ze spusti takyto plac. No najviac co ma zarazilo, ze ked sme malu prehodili z manduci do chicco, tak sa ukludnila a zaspala. Sok. No verim, ze sa k nejakemu kvalitnemu nosicu urcite dostaneme coskoro a malej sa tam bude pacit.

mneme
18. srp 2009

tak mne sa dnes vecer mala v satke brutalne pogrckala z toho, ako si pchala prsteky do pusinky 😖 vzdy pred kupanim ju nosim, ona si trochu zdriemne a naberie sily na vecerny ritual. ale kedze satka zostala cela spinava, skusila som ju dat do mdc, ale bez novorodeneckej vlozky. nie ze by bola z toho hned nadsena, ale po chvili sa upokojila a zaspala. ked sa ale zobudila, spustila taky strasny rev, ako keby jej niekto ublizoval alebo ju chytila panika. ako mam tomu rozumiet? vadilo jej, ze je tam schovana a nevidi von alebo je este mala na tak roztiahnute nozicky?

sue
18. srp 2009

Mneme, pochybujem, ja som nosila cca od 7.týždňov a neplakal... to veľkosťou nie je...

lenki33
18. srp 2009

mneme, moze tam byt milion pricin, asi by som sa tym velmi nezaoberala, mozno sa len zlakla kde je, ked je zvyknuta na satku, alebo bola velmi unavena, alebo sa jej nieco snivalo....

mneme
18. srp 2009

takze treba treba skusat dalej? inak telicko jej tam super sadlo, ovela lepsie ako s tou blbou vlozkou, zadocek uplne nadoraz, nozicky a rucicky von, hlavicka akurat tak, aby dostala na nu pusu 🙂

sonulah
18. srp 2009

ahojte, dlouho jsem tu nebyla, ale nosim pořád 😉

hlavně teď využívam nošení v mdc na zádech - vařim a uspávam zároveň, pak dítě setřesu do postele a v klidu se najím 🙂
a taky jsme koupili chatičku v horách a tam v tom terénu si to jen s kočárem nedovedu představit... takže s Jáchymem trháme plody, sekáme trávu, chodíme na houby a užíváme si to, nošení má pořád moc rád (asi proto, že zatim ještě nechodí 🤐 😖 😉)
akorát jsem zjistila, že mi, po nošení na zádech, bolí trochu v kříži... že se mi líp nosí delší dobu na břiše.... hmmmmmmm 😅 😲

majusko, myslim, že problém může bejt i v tom, že si už malá zvykla na ten výhled 😖 kámoška, co občas nosívala v klokance, vždycky žasla, jak je J spokojenej, že by to ta její dcera nesnesla, protože se "tak ráda z tý klokanky rozhlíží" 😅

verulka
18. srp 2009

mneme, ja by som to vobec neriesila..ked mas satku a ste na nu zvyknuti, mozes na mdc este v klude pockat 😉 ja som mala pozicanu mdc pred satkou a potom chvilku naraz, ale ron jednodznacne uprednostnil satku ( tak ako ju nasldene odmietol a vybral si mdc)
sonulah, teba som uz dlhsie necitala 😵

bambusko
18. srp 2009

sonu, cau 😅 marek zacal chodit az 16m, potom po 6.chorobe prestal a zacal az po 17m, mate cas 😉 a z nosenia na chrbate v ergu ma tiez boli chrbat, v satke je mi to lepsie, co dh uz nenosis?

petal
19. srp 2009

Ahojte. Potrebovala by som od vas radu. Neviem sa rozhodnut medzi mdc a ergom. Viem, ze niekde na babetku bola o tom diskusia, ale neviem ju najst. Mam 160cm a ked som skusala mdc, tak sa mi zdala nejaka velka pre mna. Ergo som este nevidela, neviem, ci nie je mensie. Inac mam satku, maly tam aj chce aj nechce byt, este nemam cvik vo viazani, ked mi to dlho trva tak je nervozny. Ma 2 mesiace. Chcem si zaobstarat aj nejaky nosic na rychle zaobchdzanie. Dakujem

kili
19. srp 2009

petal, keď má malý dva mesiace a chceš nosič používať už teraz, tak buď mdc alebo beco. Ja mám 162cm a mdc mi nepríde veľká, možno sa ti to len zdá v porovnaní s klokankami. skúšala si ju aj s dieťaťom?

sue
19. srp 2009

Petal a najmä dieťatko rastie stráááááááááááááááááááááááááááááááášne rýchlo,.... tak treba pozerať aj na to,že o mesiac už bude úplne iný... ako drobčekovi z mdc netrčí takmer nič a o chvíľku je to úplne inak... Iné už je samozrejme to,aby to bolo príjemné aj nosičovi, nie len nosencovi.

Odkiaľ ste?

petal
19. srp 2009

Mne sa nezda mdc velka pre dieta ale pre mna. Nejako mi nesedi a citala som, ze ergo ma mensiu nosnost, tak so rozmyslala, ci nie je mensie. Mdc akoby na mne lietala, ked si aj vsetko utahnem, tak je nejaka velka, tie popruhy mi padaju z pliec. Satka perfektne sedi len je niekedy neprakticka. A som z Bavoviec nad Bebravou. Asi skusim nejaku pozicovnu.

sue
19. srp 2009

Petal, no hmm...skús napísať na nosime.sk, či by ti Aďa nepožičala mdc a ergo na pár dní, nech sa rozhodneš...

bambusko
19. srp 2009

petal, mne sa zda ergo jednoduchsie, posobi menej masivne a premakane ako manduca. nema ten vykroj na pase a ta cast, co ma dieta na chrbate je stvorcova, na manduce je to obdlznik, ked je rozzipsovana, je aj iny system utahovania. nosnost je do 18kg, co je urcite dost, to ma vecsina deti tak v 4r. 😅

majuska0
19. srp 2009

sue - prave o to ide, vcera som tam bola a na pozicanie manduci je poradovnik. ak by som chcela cakat tak pat-sest tyzdnov a to je dlho.