V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

sonulah
21. srp 2009

hanam, klokanku neeeeeeee
např. tady
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=22

když je mimi dobře uvázaný, může být uvázáno i svisle, ale je lepší začít s kolíbkou... kdyby se mu to nelíbilo, je třeba anatomicky správně uvázat/dát do ergonomického nosítka

v klokance mimíš visí za rozkrok, nadměrný množství podnětů může způsobovat neklid atd., navíc nemá vůbec podepřenou páteř atd...

tož tak 😉

bertica.h
22. srp 2009

ahojte.

Mám skoo 3mesačnu Anetku a potrebujem si kupiť niečo na nosenie,pretože v kočíku nevydrží a naše prechádzky vypadaju asi tak,že ju nosím na rukách a kočík tlačím pred sebou.. 😒

Chcela som kupiť použitú Manducu,pretože na novu nemám..ale takmer sa nepredávaju..

šatku nechcem..ani baby vak..našla som toto:
http://www.detskyraj.cz/zbozi/5642-infantino-no...
doma mám klasicku klokanku Womar,ale niesom s nou spokojná,prvú dcéru som v nej mala asi 3x aj to na dovolenke..

malá potrebuje byť zvisle,vodorovne ani za svet,poradte mi prosím..tak do cena 1000-1500kč.
´Dakujem moc krát

mexx
22. srp 2009

Berti, skus pozriet nosic Liliputi alebo Mei-Tai:

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

My mame Mei-Tai (hribikovy) a je super. 😉 Nosic Liliputi nemame, ale viacere baby ho tu chvalili, lacnejsia varianta nosicov ako Manduca ci Ergo...

mexx
22. srp 2009

Ten nosic, co si hodila link - nepoznam to, ale zda sa mi, ze v tom dieta dost visi a nepaci sa mi, ze je "tvarou do sveta". Pripada mi to ako taka vymakanejsia klokanka... 😒

Potom este relativne toto - tiez som zvazovala, ze kupim... 😉

http://www.plienka.sk/product_info.php?products...

bertica.h
22. srp 2009

mexx dakujem.

žijem v Čr,ale dá sa to aj tu kupiť.
Hlavne sa mi páči ten posledný link..ale ja sa toho dosť bojím,budem tak chodiť s malou von,neviem ako odnesiem nákup,kde budem mať penaženku,mobil..kde ju prbalím..alebo tak..som strachopud 😒
ale som už rozhodnutá,že do toho pojdem,pretože to čo ona robí nieje normálne.proste má potrebu nosiť sa..a ja jej to splíním 😉

klaudia74
22. srp 2009

bertica, nosiče Liliputi sa predávajú v ČR tu: 😉
http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/nositka...

klaudia74
22. srp 2009

Teraz majú dokonca súťaž, že môžeš erg. nosič aj vyhrať. 😵

bambusko
22. srp 2009

bertica, ten link, co si davala je klokanka, poznas to podla toho, ze nosic drzi celu vahu len na ramenach, nemas to upnute na pase a tym sa nerozlozi dobre vaha dietata, takze je to narocne. druha vec je, ze v rozkroku je to uzke, cize dieta tam visi, ergonomicke nosice su naspodu sirisie, zadocek je podsadeny na urovni kolienok alebo nizsie. tym sa vytvara spravna pozicia pre chrbatik, je podoprety a tazka hlavicka netlaci na chrbticu, ktora este nie je pevna

ad navykovost nosenia: moje dieta sa aktualne odmieta nosit vonku, chce chodit peso, ale vtedy trva cesta do obchodu a spet veeeeeelmi dlho a objavil v garazi kocik, v ktorom sedel len parkrat a chce sa vozit v nom, momentalne je to pre neho brm-brm, cize skor ten kocik bude navykovy 😀 😀 😀 ale zas ten obcho je rychlejsie vybaveny, len musime chodit dost oklukou oproti noseniu 😒

bertica.h
22. srp 2009

dakujem dievčatá 😉
ja by som ale potrebovala viac obrázkov k tomu,neviem aký tam je systém "zapínania"..a tak.. 😅

kili
22. srp 2009

tak ja už poslednú dobu dosť málo nosím a väčšinou ideme pešo a S. sa posledné dva dni pýtal na ruky, ani ho nemám srdce odmietnuť, je taký spokojný 😵 , takže jeden behá a druhého nosím na rukách, tak už asi budem musieť nosiť v zálohe mdc zo sebou, nech ho tam môžem hodiť, keď bude chcieť 🙂

klaudia74
22. srp 2009
martina46
22. srp 2009

dievcata, zhanam didymos, storcha alebo hoppku, ale v dlzke 5,2m

saska, strasna skoda, ze ta santiago je iba 4,6 ☹

este je tam aj emjee hoppka, ale zas ta zelena farba 😒

eriqe
22. srp 2009

Mata, zase ides sit 😉

liska
22. srp 2009

martina46, skoda,ze sa teraz dlhsie nechystam na SK, tu je na nete dost velky vyber a za dobre ceny podla mna, keby si si vybrala, kupila by som ti a priniesla 😉

martina46
22. srp 2009

erika, nie nie 😀 lamem manzela na nosenie 🙂
liska, to by bolo fakt najlepsie, no skoda.

bihan
22. srp 2009

Liska, hoď nejaké stránky 😀 potrebovala by som Ellevill Zara limitku a už sa nikde nedá zohnať.

bertica.h
22. srp 2009

bambusko..ako nesieš nákup?nevláčim tašky neviem ako tažké..ale neviem ako odnesiem ani pár vecí.
už som sa rozhodla🙂kupujeme babysling 😉 😉

bambusko
22. srp 2009

berti, v taske v ruke 🙂 nerobim velke nakupy, len take tie kazdodenne - chlieb, pecivo, jogurty... hlavny nakupca je u nas manzel 😉 celkovo nie som zvyknuta nosit nieco so sebou, napr. kabelku ap. ked idem sama s malym, kluce, peniaze a vreckovky mi vojdu do vrecka na ergu alebo zasuniem do satky, flasa vody v ruke, ked chodim so vsetkymi 3 detmi, mame maly ruksak, ten nesu dievcata 😝

bertica.h
22. srp 2009

aj u nás je hlavný nákupca manžel.. 😉
ale penaženky,mobil..a tak..ale to potom vyriešim..nevieš či tam na tom babyslingu nieje nejaký uložný priestor?niečo malinké? 😅

bambusko
22. srp 2009

nie je, ale male veci lahko vopchas pod pruh satky, ktory je krizom. babysling je vlastne elasticka satka usita/zlozena do dvojiteho kriza, cize nie je taka univerzalna ako samotna satka, manipuliacia je zrejme pre zaciatocnika jednoduchsia.

bertica.h
22. srp 2009

dakujem.ja sa toho popravde bojím,som zvedavá idem si to teda objednať. 😉 🙂

liska
22. srp 2009

bihan, ja som vo svajci a kupujem vacsinou z www.ricardo.ch, svajciarsky ebay je totiz podla mna dost o nicom a toto je na podobnom principe, akurat ze posielaju len v ramci svajcu, ty si vo fr, vsak? inak ale s ellevill som sa tu este nestretla, tu sa okrem didyma a hoppu frci hlavne na lana a dolcino, to su svajciarske znacky...

martinka, fakt skoda, teraz napr.koncili aukciu indio tyrkys 7 a indio rubinova cervena 8, tato napr.je tiez super http://www.ricardo.ch/kaufen/kind-und-baby/baby...
mozno nabuduce 😉

emjee
22. srp 2009

bertica ja som si spolu so satkou objednala z jednej (ne)menovanej 😀 stranky aj tasku flip and tumble - je uplne super, strasne vela sa do nej zmesti a pritom je lahucka a "spratna" - idealna na nakupy
ale inak pri noseni v satke al. nosici nemas problem s nakupom, pretoze mas obe ruky volne, ja podla situacie nosim na kratsie trasy taku tasku a la chlebnik 😀 tam sa mi zmesti penazenka, par plienok, vreckovky, mobil, ... a tu mam prehodenu krizom cez nas obidvoch (popruh na taske je na maximum)
na dlhsie cesty malu sportovu tasku kde davam aj podlozku na prebalovanie, viac plienok, hracky, ... tuto nosim na pleci pripadne v ruke, ale vacsinou ju nechavam v aute
na prechadzky po dedine chodim uplne bez tasky, keby nieco tak zbehnem rychlejsie domov ako prebalovat alebo dojcit niekde v dedine (nie je si kam ani sadnut), mobil a kluce mam vo vrecku nohavic 😀

a v hoppedizke je v jednom cipe vrecko na drobnosti 😀 😀 😀

martina46 nemas rada zelenu? ☹ 😀

emjee
22. srp 2009

a dnes som opat stretla jednu mamicku s manducou 🙂 som sa velmi potesila 🙂 my sme dnes travili cely den v satke

martina46
22. srp 2009

liska, no to teda... ☹

emjee, zelena teda ne-e 😀 no ani ruzova.... vsetko ostatne by slo 🙂

majdula
22. srp 2009

Ahoj holky, mam tyden stareho chlapecka a dva dotazy:

- jsem po cisari a furt to dost boli, muzu nosit? Odkdy, hned? A jaky uvaz, aby nesel pres tu jizvu?

- manzel uz si dela pro zmenu zalusk, ze vytahne Beco, ale mne to pripada na novoska brzy, od kdy ho do nej muzeme dat?

Moc dekuji za odpovedi 🙂

verulka
23. srp 2009

babulky, ja som nejaky problem s nosenim veci nemala..ja vlacim nakupy dost intenzivne- 2 ruky = kopa tasiek a batoh- bud na bruchu alebo chrbte, v nom mam penazenku a vsetko 😉 inak rozne nosne s spratne tasky za ovela menej penazi sa daju najst 😉
ale uplne naj mi posluzila ladvinka( vdaka lenki) coleman cool hip 🙂 vtrepem do nej uplne vsetko "prirucne"- plienky, ovocie, babylegs( 2pary- na nohy aj ruky) pitie, penazenku, doklady kluce 😎 zac. augusta som sla s ronom na vylet do KE vlakom- na chrbte taky stredny batoh, vpredu ron a ladvinka a este stale volne ruky 😀
majdula, bohuzial netusim, ja osm tak male babo nenosila..

mneme
23. srp 2009

majulda, ja som po sekcii nosila cca. od 3 tyzdnov, ale v tom case som uz ani nevedela, ze nejaku jazvu mam. pre novoskov su najvhodnejsie kolisky, ale moja dcera musela byt od zaciatku zvislo, takze sme hned nosili v KsK 😉
s Becom neporadim...

zitaje
23. srp 2009

Martina, a manzelovi nestaci 4,6 satka? Podla mna by aj mohla, skusali ste? Ale je pravda ze az tak si ho nepamatam...
Ja nosim taku obycajnu platenu tasku s dlhsim uchom - zmesti sa tam vsetko, a tym ze ma tie uska tenke, daju sa zasunut pod satku a nepada taska z pleca. 😉 A na nakup tazkych veci chodim s kocikom, male veci v spominanej platenej taske alebo aj v igelitke z obchodu, ale to uz zavisi od kondicky - mne je celkom dost nosit uz len svoju nadvahu a malej 12kg. 😖
No a este bertica - na prebalovanie je prave super satka, teda to je obrovska vyhoda satky oproti nosicom, ze ked dieta vyberies zo satky, mozes ho na satku polozit. 🙂