V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

denisocka
25. únor 2008

baby,zajtra mám baby šatku hotovu-z post.plachty 😀 😀 😀 to budu groteska fotky

krikri27
25. únor 2008

NOSÍTKO PATAPUM 🙂
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=5043551&tab=1
Pro ty, kdo se rozhodují pro nosítko, další možnost 😅 psala mi maminka, která je s ním spokojená a zdá se jí lepší než Manduca a Ergo 🙂
ještě verze pro menší děti http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=5043954&tab=1

tlapicka
25. únor 2008

krikkri, nevim, proc neni rozsirene, slysela jsem na nej chvalu a zadnou kritiku... proc ne?

krikri27
25. únor 2008

Tlapi, jj 🙂 Ale abych se přiznala, nejvíc mě láká ten " pološátek" Carry Me, není tak technický 😎 a zároveň už je to hotové, šátek nechci, měla jsem a prodala, jen nevm, jak se to dá dotáhnout, prý jsou tam asi4 polohy na zip, bohužel jsem nenašla nikoho na pokec o něm, jen 1 příspěvek na babycafé a ta mami není v dosahu, takže nicmoc nevím ☹ na nosenideti taky není ani 1 reference, ačkoli je v nejprodávanějším zboží ☹
Tlapicko, neslyšelas o Carry Me něco?

tvarohacek
25. únor 2008

tlapičko, díky za odpověď...někdo tu teď psal, že je manduca překombinovaná...včem všem jsou přesně rozdíly mezi manducou a ergem? já tedy už objednala ergo..ale tak pro klid duše 🙂

kili
25. únor 2008

krikri, o patanum viem, ale to je práve to, že je na viac veľkostí. Potrebuješ vedieť presne veľkosť nosiča aj bábätka, čiže keď si objednáš na seba, tak nebude môcť nosiť manžel a keď dieťa odrastie, tak treba zas nový. Preto asi nie je tak populárny. Možno ale preto sa v ňom nosí lepšie, ale výde to drahšie. Hádam tu nepíšem bludy a pochopila som to správne.

izy
26. únor 2008

tvarohacek / to jsem psala ja. takze co mi vadi na manduce🙂
zip na zvetseni velikosti - asi je to prakticke, ale pri mem stesti by se ten zip hned pokazil. a kdyz je to rozeple, uz to neni tak hezke🙂
bederak ma nejake to vykrojeni, jehoz vyznam moc nechapu, protoze mne fakt pri chuzi zavazi (hlavne treba do schodu nebo do kopce to musi vadit, ne?) pri noseni na zadech samozrejme ne.
spona na bederaku ma pojistku, ktera se mi dost blbe rozepina, kdyz je vzadu (urcite vec cviku, ale pro me dalsi vec, ktera by me stvala🙂
a ty popruhy taky nevim, v cem jsou lepsi, ze je to utahovani opacne. je to pro me velky nezvyk a s dotahovanim na ergu nemam nejmensi problem.
a ta novorozenecka vlozka je tam pro me zbytecna. urcite by mi zavazela a zamotavalo by se mi do ni dite,....🙂🙂
takze vlastne vsechny vylepseni proti ergu mi tam vadi🙂 takze ja kdybych si vybirala, beru ergo

ale samozrejme je manduca skvela. podle toho, co rikaji kupujici jsem usoudila, ze nejvetsi rozdil je v tom bedernim pasu. nekomu je pohodlnejsi ergo a nekomu manduca. podle me neni jedno lepis nez druhe, ale zalezi na stavbe tela - hlavne boky. nekdo vyzkousi manducu a nadava a nekomu zas vubec nesedne ergo. a zbytek je jen o vkusu🙂

tlapicka
26. únor 2008

izy: to je zvlastni, ja si zadnyho rozdilu v bederaku nevsimla ☹ jsem asi necita. a ze by mi prekazel bederak v chuzi, toho jsem si taky nevsimla, asi nosim dite moc nahore? 😕
a pro viceprostorove tatinky je ergo pohodlne?

krikri27
26. únor 2008

Kili, Patapum má 2 velikosti co se týče dětí, ale na nosiče se dá dotáhnout asi jako Manduca n Ergo..
Já bych brala to větší, protože jsme macícia vůbec, zkopíruju sem mail, snad se ta maminka nebude zlobit 😉

mám Patapum toddler a spokojená jsem, hledala jsem něco s delší
# zádovou opěrkou, protože mám dlouhány, starší kluci byli oba v roce 12kg. Adam
# má teď 8 měsíců, skoro 10kg a 79cm a nosí se mi dobře, jen je ještě malej na to,
# aby spolupracoval a mohla jsem si ho hodit sama na záda, takže zatim nosim na
# břiše, když manžel není doma a cestu do školy a ze školy v pohodě, nebo na
# nákupu, ten bederní pás opravdu zádům dost uleví, proti klokance je to
# nesrovnatelný. Ta zádová opěrka je mu ještě o kousek delší, ale nijak to nevadí,
# jen v poloze na zádech nevidí tolik okolo, na břiše mu to vždycky trochu
# ohrnu...Ty popruhy jsou dobře polstrovaný, nikde netlačí.Uvažovala jsem i o
# Ergu, ale bojim se, že ta opěrka by mu byla brzo krátká, taky je dražší a údajně
# víc polstrovaný, takže to trochu vadí při nošení, jak jsou ty ramenní popruhy
# tlustý, v podpaždí je to nepřijemný, ale to nevim, mám to jen z doslechu. Na
# manducu jsem taky koukala, ale mě nějak vyhovuje právě Patapum, taky , že se dá
# srolovat do toho bederního pásu a starší dítě může chvilku jít, chvilku se nést
# a nemám na zádech zbytečnej batoh🙂)

krikri27
26. únor 2008
kili
26. únor 2008

krikri, ja som to možno zle pochopila, keď som si kukala o ňom na nosenideti.cz, zdalo sa mi, už neviem a už ho tam ani nepredávajú (ak nie som zas slepá).

krikri27
26. únor 2008

tak nefunguje-je to tam v Diskuze-reference-patapum

kili
26. únor 2008

krikri, diskusiu som našla a na nosime.sk je tá tabulka. Mne s toho proste vyšlo, že by sme nemohli to isté nosítko používať ja a manžel, medzi nami je rozdiel 20cm a nejakých 30kg, tak preto som o ňom vôbec neuvažovala.

reva
26. únor 2008

ahojte, prepacte ze vam vstupujem do diskusie 🙂 ale idete niektora na prezentaciu o noseni , ktora bude 10 marca v BA ????

kili
26. únor 2008

je ale zaujmavé, že sa zloží do toho bederného pásu, škoda že nedali fotku s predu, asi je to také vyduté a nie placaté.

kili
26. únor 2008

reva, ja nejdem, bola som minulý rok ešte bez detí. Určite sa to oplatí, aspoň sa človek môže uistiť, že viaže správne a príde na nejaké techniky a vychytávky.

reva
26. únor 2008

Kili a blba otazka 😕 plati sa za to ???

reva
26. únor 2008

Sa na to strasne tesim, lebo my viazeme aj sa nosime ..ono to drzi vsetko je ok ale ked to vidim na fotke alebo v zrkadle moc esteticky to nevyzera 😒 a dufam ze sa tam budu dat vyskusat aj tie nosice, tie by som chcela strasne skusit 😅

baileysa
26. únor 2008

baby, ahojte, ja sa znova votriem, vcera som sa pytala, ale nejak som sa nedocitala odpovede, ako obliekate deticky teraz, ked ich nosite v satke?

kili
26. únor 2008

reva, je to to cez nosime.sk??? ak áno, tak som platila tuším 40,- ale to bolo za tie priestory čo poskytli, bolo to v nejakej škôlke či niečo také.

johanda
26. únor 2008

bailesya, mám odjem, že nemáš Mam bundu ani kapsu na nosítko takže: pokud máš mimčo v šátku na bundě , dej mu kombinézu, čepici a velmi dobře zatepli nožky (nejlepší jsou vlněné ponožky a capáky). Jestli nosíš na břichu pod rozepnutou bundou, nemusíš dávat rukavice, svetr apod.

kili
26. únor 2008

baile, ja som neodpovedala, lebo fakt neviem. Tiež som rozmýšľala, že ako by som ich obliekla, či na to, čo majú doma by som dala vlnený overal, ale to sa bojím, že by im bolo teplo, ale na druhú stranu by mal dýchať, tak by sa spotiť nemali. Alebo by som dala len nejaké obyčajné gate na návleky a na body ešte bundičku a čiapku, rukavičky už ani nie, to by bolo asi všetko, ale tiež mám pocit, že by im v tom bolo teplo, keď ja som bola v krátkych rukávoch.
Toto je fakt nevýhoda nosenia, dieťa sa nedá len tak ľahko obliecť/vyzliecť, v kočíku dieťa odokryjete keď výdete na slnko a prikryjete keď sa ochladí

reva
26. únor 2008

kili ano cez to nosime a bude to v MC macko v Ba, tak snad to bude len taka daka suma 😀 a ako dlho to trvalo minuly rok, chcem tam ist aj s malou, uz to vidim ako sa jej bude chciet nieco tam skusat ...o desiatej zacina svoju pravidelnu 3h siestu 😅

kili
26. únor 2008

rava, už si presne nepamätám, tuším hodinu ale predĺžilo sa to dosť a už nás s tade vyháňali 😀

kili
26. únor 2008

deni, už je šatka 🙂 je veľmi pekná.
ako sa v nej nosí? pruží dobre? máš priečne pruženie?

mracik
26. únor 2008

kili, ale práve preto je lepšie schovať dieťatko v šatke do svojej bundy. Ja práve pociťujem výhodu nosenia, lebo nemusím malého babušiť.
Ja to robím tak, že malému oblečiem o dve vrstvy viac, ako mám ja (väčšinou ja mám jedno triko a malý body, tričko a svetrík) a schovám ho do svojej mikiny. Keď prídeme napr. do obchodu, kde je teplejšie, jednoducho bundu rozopnem a malý sa nespotí. Ale už sa teším na jar, keď bunda nebude potrebná 😵 to už sa budeme nosiť asi viac na chrbte.

kili
26. únor 2008

mracik, no ja sa do svojej bundy teraz nezapnem ani ja, nie to ešte s malým 😅 a investovať do toho moc nechcem, lebo nenosím moc často, možno s jedným dieťatkom by som to nejak vyšpekulovala. Ale aj na jar sa môže proste ochladiť a ty si bez bundy, tak sa dieťatko prikryť nedá, fakt som ešte neprišla na to, ako toto vyregulovať.

denisocka
26. únor 2008

😀 baby už mám šatku,kuk do albumu - a vyšla ma 79sk 😀 a je to bomba...a to ešte neviem poriadne viazať

kili
26. únor 2008

deni, vydela som, kukni hore na otázky.
dáš aj viac fitiek? tam to moc nie je vidno

baileysa
26. únor 2008

dakujem vam, asi skusim muzovu bundu 😵 😵 😵