V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lyongirl
19. zář 2009

quika - písala som tam ten mail, tak snáď sa nejako dohodneme, aby neposlali také maličké...

a včera sme boli 2x vonku, 1x bol v pohode v kočíku, lebo sa mu chcelo spinkať, ale 2x sme sa nosili, taký bol pánko nadšený, že doma ho nebolo možné potom položiť. Zatiaľ som nadšená aj ja, žiadne omotávanie okolo tela a nie je mi také horko...

verulka
19. zář 2009

lyon ,kde je foto? 😉
emjee, super, aspon bude na nieco ine 😉

martina46
19. zář 2009

Dievčencie, predávam didymos červené listy veľkosť 5, 4,2m.
Ak máte záujem, píšte IP 😉

emjee
19. zář 2009

verul uz som ich minula 4x 😀 😝

lyongirl
20. zář 2009

foto pridané a hlásim, že zatiaľ nás nosenie baví, teda konečne baví 😉

verulka
20. zář 2009

lion, parada..tak si to uzite 😉

lyongirl
20. zář 2009

díky 😉

dannynka
21. zář 2009

ahojte,len sa chcem spytat ci niekto nepredava satku zhanam nieco pouzivane zanosene za rozumnu cenu... 😉
skvor by som mala zaujem o pevnejsiu satku a dlzku aspon 4,8m 😉 viac cez ip 🙂 😉

kasis
21. zář 2009

Ahojte, baby, ked mate babatko v nosici, platite zan v MHD? Dnes sme isli na buse a platila som aj za malu v Manduce polovicny(u nas sa kupujeu sofera), aj mne dal polovicny. Trosku nespravodlive, ked idem kocikom, tak neplatim za kocik nic a sebe polovicny takto ano 😖

monr
21. zář 2009

dnes sme s malou absolvovali skoro dvojhodinovú vychádzku v becu, síce som ju doma predtým uspala, ale zvládla to v pohode. tak už môžme aj šatkovať aj becovať.

sue
21. zář 2009

Kasis,v BB je to tak,že mama s kočíkom neplatí ani za seba ani za kočík, v nosiči platím len za seba , dieťa od 0-5rokov je zadara.Platievam len za batoh ak mám veľký.

verulka
21. zář 2009

kasis, to je uplne divne...teda neviem ako je to RK, ale tu v bA ficime- dieta( kdekolvek) do 6r neplatia, mamicky platia normlane plnu sadzbu 😖 jedine ak mas prazdny kocik( ze prevazas) tak vtedy sa za ten kocik nieco plati..
monr, super 😉

lyongirl
22. zář 2009

mne to s tým busom príde na hlavu. Ja teda busom nechodím, ale keď som chodila, tak to bolo tak, že ja celý lístok a kočík tiež celý lístok. Iba dieťa do neviem koľko rokov/?/ neplatilo nič. Mám pocit, že v každom meste je to ináč, alebo sa mýlim? Je pravda, že teraz prehľad nemám, ale platiť za mimi v manduce? Sú na hlavu? Veď ono ako zaberá nejaké miesto? 😕 😕 😕

sue - vy máte mamu s kočíkom zadara? Len sa čudujem, lebo ako som písala, nemám teraz prehľad o tom, ako sa u nás v TT platí, ale u nás sa vždy platilo aj za mamu, aj za kočík...celý lístok

bambusko
22. zář 2009

u nas sa v buse plati za dieta bez ohladu na vek - v ramci hesla "kazdy cestujuci musi mat listok", do 6r. dietata ma dospely zlavneny listok ako sprievodca, ale dokopy to stoji viac nez 1 obycajny 😠 a za kocik sa tiez plati nejaka jednotna taxa. uz som sa nad tym prestala rozculovat... najnovsi vymysel, ze od 5r musi mat dieta preukazku s fotkou na preukazanie veku - lebo to sofer nerozozna, ci 5r dieta ma menej ako 15r 😕 😕 😕 🙄 nepoviem tak od 10-12r, to uz niektore deti ozaj na deti nevyzeraju

sariana
22. zář 2009

ahojte,
je dost narocne, precitat si celu diskusiu a najma ziskat prehlad v satkach, tak by som sa chcela spytat, ci mi viete poradit, aka satka je vhodna pre zenu vysoku cca 165 cm, najlepsie na co najvacsi pocet uvazov a na nosenie hned od narodenia /teda, ak je vhodne, nosit hned od narodenia/. zaujimalo by ma, ci si mozem dietatko doniest v satke uz z porodnice? neviem, ci som svoju otazku naformulovala spravne, ale ja sa v tom zatial moc nevyznam, tak budem vdacna za kazdu radu.
a v TT MHD sa plati cely listok pre dospeleho a polovicny listok pre kocik, dieta do 6 rokov je zadarmo, uz inak to potom je v medzimestskej doprave, tam si to kazdy dopravca zrejme urcuje sam. ja som napriklad platila listok pre dieta do 6 rokov a pre seba listok pre sprievodcu dietata, pricom ako pise bambusko, stoji to viac ako jeden obycajny listok 😠 doteraz sa vzdy platilo iba za dospelu osobu a dieta bolo zadarmo, teraz zdieraju este aj mamicky na materskej dovolenke, pricom v inym mestach ma osoba s dietatom v kociku cestovne zdarma ☹

sue
22. zář 2009

Áno, v BB keď ide cestujúci s kočíkom a dieťaťom do troch rokov, tak neplatí ani za seba ani za kočík ani za dieťa. Ak idem s manducou, tak platím jeden celý lístok, za dieťa nič. Keď sme išli normálne diaľkovým busom, tak som platila jeden celý lístok + batožinu.

emjee
22. zář 2009

sariana najprv si vyber znacku (najoblubenejsie su tu didymos, storchenwiege a hoppediz), potom podla konfekcnej velkosti dlzku satky - priemerna postava uviaze vsetko s 4,6-4,7m satkou a potom vyberaj vzor 🙂
nosenie je vhodne hned od narodenia, najlepsie v uvaze koliska (ale vela bab ma skusenost, ze koliska ich babatkam nesedela, pretoze chceli byt vertikalne a nie horizontalne)
co sa tyka nosenia v a z porodnice kuk sem https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

mneme
23. zář 2009

baby, tak mne dnes konecne prisla mam kapsa v zimnom variante a krasnej sivo-ciernej farebnej kombinacii 🙂 - ziadna vojenska zeleno hneda 😝 uz teraz sa tesim, ze si ju po ochladeni vyskusame. ak ju niekto mate - tusim lenki? - ako ste pod nu v zime obliekali drobca - priblizne ako do kocika alebo teplejsie?

lenki33
23. zář 2009

ahoj, no ja som ho v nej nosila malo skor manzel a to uz mal skoro rok, tak aj v najvacsej zime mal body, natelnik alebo nieco hrubsie, puncosky a bud nejaku flisovu bundu a noahvice a pod, ale to ked boli fakt teploty minus
a na nohach kozusinove topanocky
ja som nosila pod bundou a tam som ho obliekala ovela menej, to mal vacsinou len puncosky a body, natelnik a nejaku bundicku
ono zavisi aj ci je napr v koliske alebo nastojaka, v koliske mu nic netrci, ale na stojaka vzdy trcia nohy a ruky, a tie je treba viac zabalit cize rukavice a na nohy tie kozusinove topky
ale s takym malym babom ti neporadim, skor si ale myslim ze mui buide stacit aj menej lebo je tam cely tAk viac schovany, D sa odtial vysukaval do pasa pomaly 😅

quika
23. zář 2009

my sme na SK absolvovali s manducou verejnu dopravu v milion mestach a aj primestske, a teda poviem vam, vsade je to inac a casto aj kazdy sofer si mysli inac. za rovnaku cestu sme raz platili aj maleho, raz nic, raz bol akoze batozina, no chaos. aj sa nam stalo ze napr. turisticky nosic (co je podla mna riadne velky ruksak) nezaratali ako batozinu, lebo to je vraj to iste ako kocik, ktory ma ist zadarmo. ale dieta (vtedy 10 mesacne, sedelo mi na kolenach) malo mat polovicny listok a ja som dostala listok so zlavou na sprievod dietata. a manzelovi ten isty sofer zaratal maly ruksak, tak tretinovu velkost oproti tomu nosicu - ze to uz je velke a treba platit batozinu. no nechapala som 😅

mneme
23. zář 2009

lenki, ja nosim to moje refluxove chudiadko len na stojaka 😅 tiez som tak uvazovala, ze asi jej pri noseni bude s vynimkou ruk a noh teplejsie ako v kociku - satka/mdc je jedna vrstva (dajme tomu ako deka), na to este kapsa (dajme tomu ako ten kryt na kocik) + hrejem este aj ja 😵 - teraz sme zakazdym obe riadne spotene, ale stale sa bojim, ze ju v zime nebudem vediet poriadne obliect

bambusko
23. zář 2009

mneme, neboj, budes 🙂 a v ba aj tak nie su bohvieake krute zimy 😉 my sme nosili celu zimu overal koala, navleky, pancusky, body, kozusinove boty a mala som len vsadku na kabate z 2 vrstiev flisu. len ked bolo -20 a musela som ist vonku raz, tak som si dala xxl perovku a obaja sme sa spotili 😕

emjee
23. zář 2009

mneme my mame "vojensku" 😀 a tiez len na stojaka, pouzivala som ju v aprili, ked mal M. 2 mesiace, obliekala som mu bodynko s dlhym rukavom, svetrik, na to 2 vrstvy satka (hoppediz je dost hruba), na nozky ponozky, dupky a navleky - uplne to stacilo, na zimu pridam este jednu vrstvu hore (natelnik) a dole (pancusky), niektore svetre aj bundy nas aspon na spodu obciahnu oboch, takze nohy budu v teple
inak rozmyslam aj o tom panda ci koala overale a spekulujem nad sitim vsadky do bundy (zatial len v stadiu spekulacie, kedze sit neviem 😝)

kili
23. zář 2009

mneme, ja som obliekala: doma mal body a návleky a keď sme šli von, som na to dala len vlnený overal engel, potom som ho položila na zloženú fleesovú deku a tak zabalila do šatky a nohy dala "na medveďa", t.j. okolo môjho pása. A bol krásne teplý aj v príšernej fujavici 😎

simonova815
24. zář 2009

baby viete mi prosim poradit kde kupim satku na nosenie v okoli BA? pripadne nejaku stranku kde sa da objednat? dakujem moc!

mneme
24. zář 2009

baby, dik za tipy, ste zlate, asi klasicky stres matky-debutantky s letnym dietatom 😀 . uz teraz mi lezie na nervy, ze ju musim obliekat viac ako len do body a ponoziek, nehovoriac o tom, ako pri tom vyvadza ona 😖
bambu, oproti popradu su v ba urcite zimy miernejsie, ale zase sme aj menej otuzili 😉 o tom koala overale si mi radsej ani pisat nemala, zase mam chrobaka v hlave, na co by som oplieskala dalsie peniaze - pritom zimne aj jesenne overaly mam zdedene po 2ks. kvoli noseniu sa zo mna este stane pipina, ktora chce pre svojho drobca furt len cosi nakupovat 😅 zatial som uvazovala o vlnenom overale ako pise kili - laka ma predstava, ze vlna sa prisposobi aktualnym tepelnym potrebam a nemusim spekulovat, ci je dost alebo malo oblecena...

monr
24. zář 2009

http://www.branakdetem.cz/vlnene-botecky.htm
kočky, neviete, dá sa niečo také zohnať aj na Slovensku?
do beca pre malú na zimu by boli super

verulka
24. zář 2009

mneme, overal koala je uplne super, ja som v nom minulu zimu nosila..pod to len bodyno a pancusky..je uzasny 😵 aako bambu pise, budes vediet obliect, uvids ako to pride, ked sa ochladi 😉
monr, isto sa da, cez adu z nosime.sk 😉

jejda
24. zář 2009

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Koupila jsem šátek a Manducu s nadějí, že budu malou nosit a budu moct udělat víc práce a že malá bude klidná. Trpí totiž na prdíky a k tomu máme silný reflux. Jenže když ji do toho dám, tak křičí, jako bych jí něco dělala. Můžete poradit, jestli mám vytrvat a dávat ji tam i přes ten řev nebo nechat nošení na později. Malé jsou 2 měsíce a opravdu mě to mrzí, že se jí to tak moc nelíbí ☹ Mám ji tam dát třeba když usne? Bojím se, aby se nelekla 😒

eriqe
24. zář 2009

Jejda, moja mala mala tiez silny reflux a tiez revala aj v satke aj v nosici, ale ked som sa hned zacala pohybovat, bud som isla vonku, alebo tancovat, proste riadny rychly pohyb, tak sa ukludnila.