V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

mneme
9. lis 2009

quika pri 2-4 °C, co tu bolo minuly tyzden, si neviem predstavit davat len kapsu a pod to pyzamko bez ciapky 😖 - takze jasne, ze do kapsy, ale nie este pod budu (ziadnu pri noseni nezapnem). okrem toho mdc mi pride menej hrejiva ako satka. overal, co davam, je zamatovy a asi tak teply ako mikina. okrem leta sa mi este nestalo, ze by sa mi pri noseni spotila, tak neviem - ste ma zviklali, ze to prehanam 😝
zato s babylegsami a ponozkami absolutny suhlas - v zime sa mi zdaju lepsie ako poistka do tasky nez normalne ich obliect 😉

ilarja
9. lis 2009

Diky holky za nazor... ale uz Hipseat mam 🙂 Byla jsem si ho vyzkouset v obchode a primo me nadch!!!! Moje Anicka ma pres dva roky a 13kg a satek uz nepripada v uvahu. V ergonomickych nositkach se ji taky nelibi... ale na ten Hipseat jen nahopsla, je to rychlovka. Moc se ji na tom sedatku libi 🙂

sue
9. lis 2009

Ilarja, Macko má 14kg a manducujeme ostošesť a ešte dlho budeme 😉 práve teraz - čím je ťažší, tým viac sa teším, že mám kvalitné nosítko v ktorom si dieťa unavené na túre oddýchne a vyspí sa 🙂

adenka
10. lis 2009

lyongirl tie cizmicky su svetoveeeee...kde si ich kupila???

lyongirl
10. lis 2009

v takom lacnom obchode, zájdem tam tak 1x za 1/4roka a občas niečo objavím... a stáli 0,98€ 😀 😀 😀

mamutka
10. lis 2009

dievcata, ked kupujete MaM kapsu, idete do zimnej, alebo celorocnej, nedajboze tej deluxe?
mam chrobaka v hlave aby som si zle nevybrala....
a este dotaz, ked pridete niekam dnu, do obchodu alebo autobusu, tak ak to chcete dat dole aby drobcovi nebolo horuco, tak to ide lahko, ci treba nejaky telocvik predvadzat, jasne ze svoju vetrovku dole, ale ci musim zlozit aj tasku a obe ruky zapojit a dve minuty robit divadlo okoloiducim, alebo je to jednym tahom? 😉

adenka
10. lis 2009

lyongirl to fakt?? su uzasne...nieco take by som potrebovala, lebo ta moja krpata ma vzdy nohy ako lad... cela mama 😀

mamutka ja som kupila zimnu a radsej som mohla asi deluxe, lebo by som ju pod to nemusela tak babusit... ale aj tak uvazujem, ze kupim flis a urobim si do toho este jednu vlozku na gombiky.... celorocna je podla mna onicom... moj nazor...
a v obchode jej to dole nedavam, lebo ak uz musim ist s malou do obchodu tak len na taku rychlovku ze chytim, zaplatim a letime, ale myslim ze sa to da lahko rozviazat na chrbte a supnes to dole...

mamutka
10. lis 2009

adenka diky moc 😉
no, ked takto leje, normalne uvazujem nad tou deluxe, ma byt nepremokava.............ale maju tusim len ciernu, nieco veselsie by som brala, ale co uz....

adenka
10. lis 2009

mamutka chcelo by to vidiet a porovnat...ja som videla len zimnu, kupila som a az doma som zistila ze deluxe je hrubsia... no co uz... poradim si s tou vlozkou a aspon budem mat aj na prechodne obdobie, ked vlozku vyberiem..

mamutka
10. lis 2009

ved to, na prechodne sa tiez zide daco, pripadne na letnu horsku turistiku, my mame stastie na extra chladne dni..... ale pri tej deluxe ma laka ta nepremokavost, len sa bojim ci mu nebude moc horuco v tom

lamarika
10. lis 2009

mamutka: mám variantu delux a nemůžu si ji vynachválit. Malýho oblíkám pouze do tepláčků, bodinka a lehoulinkýho svetýrku. Když prší a nebo mrholí, dám nepromokavou stranu (matroš něco jako u bundy) a malej je pěkně v suchu. Pokud ale dám směrem ven nepromokavou vrstvu, tak uvnitř má malý teplou, proto ho o něco méně obléknu. Má být nepromokavá i kdybys nechala nepromokavou vrstvu uvnitř a ven dala teplou, ale pro jistotu to otáčím.
Varianta delux je něco jako 2 v 1. na jaro a podzim méně teplá varianta kdy dáš teplou vrstvu ven a nepromokavou dovnitř. Když je zima, tak teplou dovnitř a nepromokavou ven 😉

Kdybych se rozhodovala znovu, tak bych opět koupila tuto variantu, protože je všestraná 😉

mamutka
10. lis 2009

lamarika, tak uz som sa zda sa rozhodla, dobry popis..
diky baby

adenka
10. lis 2009

ach jaj...teraz ma fakt mrzi ze som kupila zimnu ☹

ilarja
10. lis 2009

sue, moji Anicce se v ergonomickem nositku (i Manducu jsem mela pujcenou) nelíbí, nevydrzi tam ani nikde jinde- bohuzel, protoze tak nemuzeme nikam na delsi turistiku. Hipseat neni na dlouhou turistiku, ale boli me bederni pater a ted uz i ruka a neco na odlehceni male potrebuju 🙂 a Hipseat je zatim bezva

quika
11. lis 2009

ilarja, my pouzivame kazdodenne manducu a maly je zvyknuty, nema s tym problem. ale na tury ju tiez nemozeme pouzit, malemu sa tam nepaci a ani pre nas to nie je prilis pohodlne - clovek sa s tym priserne spoti a vsetok pot nasaje oblecenie dietatka, a navyse to prilis obmedzuje pohyb aby tam aktivnejsie dieta vydrzalo dlhsi cas. preto mame normalny turisticky nosic, je to sice o dost tazsie, ja to prilis nevladzem nosit, ale je to jediny sposob ako sa dostat na turu. Tam sa moze maly dost hybat, ma lepsi vyhlad a hlavne sa nespoti od dospelaka. Dokonca mi tam krasne zaspi, co sa mu v manduce nestalo uz od 8 mesiacov. Daju sa aj pozicat a asi sa to aj viac oplati, ak to nebudes pouzivat casto.

loren
12. lis 2009

ahajte pozrite sa prosim do mojho albumu ci mam v spravnej polohe v nosici dieta dakujem

lenki33
12. lis 2009

loren mas ju nakrivo, vidno to na tej prvej fotke jednu nozicku ma vyssie

a velmi dobre zhnrnutie zasad spravneho nosenia 😉

kolisky
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=92

vertikalne
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=94

loren
12. lis 2009

to asi zato ze je mala este ma 2 mesiace

ilarja
12. lis 2009

quika, díky za tip. 🙂

aleela
17. lis 2009

Ahojte, prosim vas, aku velkost satky mam kupit, ked ja mam 175cm, normalne pred tehu 65kg, a manzel 200cm a 115kg? No manzel ma aj velmi siroke plecia. inac nie je tucny, je proste velky, a chceli by sme nosit synceka obaja. Obavam sa ci mne satka velkostou na manzela nebude velka..... dakujem za rady. 🙂

emjee
17. lis 2009

aleela ak ti mozem poradit tak kup satku podla svojej konfekcnej velkosti (dlzka 4,5-4,6m ti urcite postaci na vsetky typy uvazov) a manzel sa bud nauci uvazy, na ktore nepotrebuje dlhu satku (koliska, ...) alebo zaobstarajte pre manzela ergonomicke nositko - muzi su lenivi na viazanie satiek 😀

amphibia
17. lis 2009

a nebo se malinko hanbí 🙂 , nosítko je přece jen sportovnější než jihoamerický, nobo indický šátek......i když já teda na něj nedám dopustit 😀

erinka83
18. lis 2009

holky, co byste mi poradily na první úvaz? Malá bude mít měsíc, dopoledne je čilejší, spát moc nechce, a asi se začíná ráda chovat 🙂 A já nic neudělám 😀 Mám doma zanošený Storch 3,6m. Zatím jsem nic nezkoušela, nemám moc odvahu, dívala jsem se na návody, ale tak by mě zajímalo, co byste napoprvé pro takové mimčo doporučily, abych to zvládla uvázat 🙂

bambusko
18. lis 2009

erinka, dvojity kriz 😉 uviazes, vlozis dieta, ci uz do kolisky alebo zvislo, dotiahnes. s takou dlzkou satkymozno aj ksk uvizas, zavisi od tvojej velkosti

erinka83
18. lis 2009

bambusko, ale u toho jsem četla, že je vhodný až na mimi, co udrží hlavičku, naše ještě ne...

bambusko
18. lis 2009

erinka, do dk moz es dat diet ado kolisky-poleziacky, aj vertikalne

http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy...

http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy...

lenki33
18. lis 2009

erinka podla mna vacsine ludi vyhovuje Kriz s kapsou na vertikalne nosenie a na kolisky dvojity kriz
hore som davala link na clanky o zasadach spravneho viazania 😉

bambusko
18. lis 2009

este ma napadlo, ze asi erinka nepochopila slovo koliska=kolebka 🙂

emjee
18. lis 2009

nas krpec mi uz druhy den vyskakuje zo satky ☹ teda vzoprie sa nozickami a vyrovna ich, cim sa mu zadocek dostane vyssie ako kolienka a furt ho musim napravat ☹ viazem ksk, uvazy na chrbat som este nenacvicila (niezeby som sa nepokusala, ale on jednoducho nevydrzi ani sekundu, aby som ho mohla uviazat, nie ako tie kludne babatka na videach s uvazmi ☹)

bambusko
18. lis 2009

emjee, asi to bude tym, ze ma zly vyhlad, skusila si na chvilu, ci to robi aj na boku? ja som na chrbat uviazala prvykrat tiez az okolo 9m a s manzelovou pomocu, obaja sme boli spoteni a decko zrevane 😒