V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

myzma
4. kvě 2010

toto mas uviazaneho klokana?

mne ide ksk lepsie ako klokan, chcela sopm pouzivat klokana, kvoli na prvy pohlad jednoduchsiemu viazaniu, ale ksk vo vnutri je moj favorit.... klokana som nevedela spravne utiahnut... a vyzeral trochu inak, ako mas na fotke 😅

denisocka
4. kvě 2010

hej klokan,ale maly ma tam hadam 8mes,takže sa dalo,s malým som robila len KsK alebo dvojity kríž

denisocka
4. kvě 2010

tu je klokan s leom 3,6 - a potom taky pokus nejaky

monr
4. kvě 2010

2,7 som nechcela, 3,6 je veľa, no ale nevadí, niekde tie konce strčím. Hlavne potrebujem viazať na chrbát.
teraz mám doma liliputi, a tú musím mať na dvoje, keď malú viažem na bok, tak preto pevná a taká dĺžka.
hneď ako dojde, tak pomerám, som aj ja zvedavá, koľko je tam navyše. 😀

monr
4. kvě 2010

denisocka, pekne máš malého zaviazaného, 🙂 tp je leo natur? bo som v piatok videla kúsok látky ale vyzeralo to o dosť tmavšie, tak som radšej rozhodla pre to bordové, hneď mi padlo do oka.

denisocka
4. kvě 2010

Ano,toto je natur.teraz objednavam caffe,to je tmavo hnede.

monr
4. kvě 2010

takto na foto vyzerá super, na to caffe som kukala, ale bála som sa, že to bude na mňa moc tmavé.

maco
5. kvě 2010

Ahojte, chcem sa spytat, nemate niektora skusenosti so satkami Ellevill? Maju nadherne vzory, len neviem kvalitu, tak by mi pomohol nejaky nazor. Vdaka

bihan
5. kvě 2010

Maco, mám Ellevill Jade, viac menej nenosenú, lebo veľká už odrastená, malá ešte nenarodená, ale kvalitou sú super. Pozri bližšie referencie na nosenideti.cz 😉

simlenka
5. kvě 2010

ahoj holky,

tak jsem čerstvá šátkující mamina - šátkovala jsem už v porodce a docela kladný ohlasy, sestřičky nepindaly, naopak byly rády, že jim v době oběda mimčo nenosím na hlídání ale mám ho u sebe. - na nošení dětí jsem se dočetla, že při vadách kyčlí nejsou vhodné kolíbky - já teda zatím nevím jak jsme na tom s kyčlemi, ale vzhledem k tomu, že ortoped přehlédl i vtočenou nožičku, tak nechci riskovat a ráda bych nějaký vertikální úvaz, kvůli kyčlím - můžete mi něco doporučit pro čerstvě narozené miminko?

romanacka
5. kvě 2010

simlenka, skús kríž s kapsou a šatku môžeš prehnúť na polovicu ak ti bude veľmi široká, alebo dvojitý kríž. Ja som nosila v kolíske, ale kamarátka nosila v kapsa a úplne v pohode 🙂

romanacka
5. kvě 2010

bihan to ty si vyhrala tú šatku? Papajka mi o niekom vravela 🙂

denisocka
6. kvě 2010

no tak na buduci týžden idem vyskušať odpoženeho Lea caffe 4,1 , ak bude dlhy,tak objednám 3,6 . ale teraz čítam na ich stranke ,citujem :

Babyšatky Storchenwiege majú šikmé konce, ktoré umožňujú uviazať uzol aj na konci šatky. Jeden koniec sa nepočíta do celkovej dĺžky šatky, takže je akoby "naviac". Preto Vás chceme upozorniť, že dĺžka šatky 5,2 m nie je vhodná pre bežné typy postavy. Mamičky, ktoré majú konfekčnú veľkosť napr. 44 si úplne vystačia so šatkou dĺžky 4,6 m, pretože táto šatka má v skutočnosti ešte cíp, ktorý do dĺžky nie je započítaný, takže jej celková dĺžka je takmer 5 metrov.

🤐 takže podla všetkeho to ma byť tak,ako si pamatam z 2008 - že 3,6 mala cez 4m a to by mi aj stačilo,šak ked je mimi male a v kolíske,tak to je fak len taka gulička malička 😵

maco
6. kvě 2010

bihan, dakujem, idem to kuknut. 🙂

romanacka
6. kvě 2010

denisocka, tá dlžka je taká len pri Storchenwiege, pri iných značkách sa na to nespoliehaj. Ja som mala šatku zo šanami 4.6 a bola mi krátka hlavne na kríž s kapsou a 4.6 od Storchewiege mi bola super.
Podľa toho akú kolísku budeš robiť, ale 3.6 si myslím, že ti bude málo, Ja mám výšku 158 a šamani my bolo na kolísku s krížom málo.

denisocka
6. kvě 2010

jj,ja viem že to plati len pri storchoch

bihan
7. kvě 2010

Romana, hej, ja 🙂

Tak isto pri Elleville by som sa na to nespoliehala.. tie ich konce majú 60cm z každej strany, takže ak niekto nechce viazať na koncoch, treba si odrátať z celkovej dĺžky 60cm, čo znamená, že 4,2m šatka má v skutočnosti len 3,6m, pretože pri uzloch na koncoch sa potom úväz na určitých miestach povoľuje.

monr
7. kvě 2010

no tak možno by mi ten leo stačil aj 2,7. Ale už sa teším aj tak, keď dorazí. 😀

janinka..
7. kvě 2010

Ma tu niekto Indio Jade z tohtorocnej LE?

janinka..
7. kvě 2010

A nechcete niekto posunut dalej nejaku sikovnu 3,2-ku na batoh a 3,6 alebo 4,1 na zvysok? 😎 😎

romanacka
7. kvě 2010

denisocka musím sa opraviť, vyviedli ma z omylu. Tá storche bola 4.1, ale bola mi fakt akurát. A šanami mi bola v tom krátka, že som ju uviazovala úplne na koncoch a ako písala bihan, tak sa mi pri uzloch povoľovala.

bihan gratulujem 🙂 , také šťastie mávaš často 😉

ibamy2
7. kvě 2010

ahojte
tak sa aj ja pridavam do klubu satkujucich 🙂 zatial ako uplna zaciatocnicka... mam doma prirodneho lea "uz" 3 dni 🙂
ako ste sa ucili uvazy? iba z netu? alebo ste sa zucastnili nejakeho kurzu? joooj, trosku sa bojim, ze budem robit nieco zle... 😕

lalus
7. kvě 2010

iba, z netu v pohode stačí....základné som sa učila len podľa fotených návodov na http://www.noseniedeti.sk/navody a potom už tie komplikovanejšie z youtube....po 2-3 pokusoch to pojde aj samo 😵 držíme palce

denisocka
8. kvě 2010

romana tak leo 4,1 ma 4,1 ?

denisocka
8. kvě 2010

ibamy,akeho dlheho LEA máš ? teda oficialne a ak by si mohla,premeraj ho aj s tým šikmým cípom - teda k máš 3,6 alebo 4,1 , ak maš viac,tak netreba

ibamy2
8. kvě 2010

denis, mam 4,1m .... a idem ho teda odmerat 🙂

ibamy2
8. kvě 2010

takze leoska som merala popri leme .... dlzka je cca 4,40 m... plus minus jeden centacik... 🙂 staci tak?

simlenka
9. kvě 2010

romanacka - moc děkujem za radu, zatím jsem zkoušela jen ten dvojitý kříž a hrozně mi vyhovuje, necítím žádnou zátěž na záda a tak a přijde mi i jako dost jednoduchý způsob úvazu - jen teda mimíse tam balím úplně, nekouká mu chudáčkovi ani hlava, nevím jak dát ten vnitřní popruh pod jeho obličejík - nebo to tak má být? nevadí že z toho nekouká? 😕

jsem taky úplný začátečník, takže se omlouvám, pokud mám takový hloupější dotazy 😅

denisocka
9. kvě 2010

Staci,dik!cize 4,4 aj s tym sikmim cipom?ten ma asi 30cm,cize sedi 4,1+0,3

sussanah
11. kvě 2010

Ahoj holky, vidim, ze jsou tu same satkarky, ale mozna i tak poradite. Mame Ergo nositko a nevim, odkdy muzu zacit nosit na zadech nebo na boku? Bok asi az bude maly sedet (on sice lozi a stavi se, ale sed mu asi prijde nudny 🙄 ) , ale na zadech nevim. on se i nekdy vzteka, ze kdyz treba nekoho potkam a bavim se, jak on ho nevidi, tak proste je hned ohen na strese. Je to maly zvedavec, takze si myslim, ze by se mu to na zadech mohlo libit 🙂