V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lalus
11. kvě 2010

ahoj, ja z pohľadu dieťaťa nevidím rozdiel medzi nosením vpredu na chrbte...veď je tam v tej istej polohe 😅 Kľudne si ho tam daj rovno teraz a aspoň si v pokoji navaríš, umyješ riad, povysávaš, umyješ podlahy a povystieraš prádlo 😀 😀 😀 (tak sme skúšali na chrbte nosenie my...síce v šatke ale je to o tom istom).
nevýhodou nosenia na chrbte pri malých deťoch je, že na nich nevidíš...tj.ak si vonku sama, je dosť problém s drobnosťami typu - vypadnutý cumlík, čiapočka spadnutá na oči, "zaseknutá"ručička dieťaťa (že si ju chce niekam premiesťniť a nepodarí sa mu), zistenie dôvodu prípadného plaču a utíšenia a pod.
ja som preto nosila malého na chrbte na dlhšiu dobu vonku sama až cca od roka, keď už čiastočne spolupracoval...ale je to len o zvyku a o zohraní sa Teba a dieťatka

denisocka
12. kvě 2010

No ako,pomera mi niekto lea 3,6?

monr
13. kvě 2010

denisocka, este mi nedorazil, čakám každým dňom

denisocka
13. kvě 2010

tak ja som doma s novým prírastokom,mam leoška caffe 4,1 - už to neriešim, ak bude dlhy na jar,kupime aj kratku šatku 😉

zasielam fotos

a kupila som si aj šijaci stroj,tak poprípade aj fikne z nej 😀

denisocka
13. kvě 2010

no,kus som dala 2x tu istu. je tam foto na svetle aj v tme a jedny navleky sme dostli k tomu gratis od adky 🙂 z nosime

monr
13. kvě 2010

vyzerá super, gratulujem k prírastku.

denisocka
13. kvě 2010

Dik,tesim sa

monr
16. kvě 2010

tak leo bordové doma, dlžka 3,6 s cípmi 4,10.

ikarkulka
17. kvě 2010

ahoj holky, jdu pro radu...
něco jsem přečetla, ale na všechno nemám sílu 🙂
plánuju koupit šátek - původně jsem přemýšlela o elastickém moby, ale jak jsem zjistila, pro větší děti už se nehodí, tzn. po čase bych stejně musela pořídit jiný.
jaká značka je asi tak nejlepší? hodně se mi líbí didymos, vatanai...
a taky váhám nad délkou. mám 160 a jsem spíš drobnější postavy (uvidíme po porodu 🙂) bude mi stačit délka kolem 4 m? spíš 4,2 - 4,5.
díky moc.

denisocka
17. kvě 2010

AHOJ,ZA seba ti odpoviem - ja by som šla do storchenwiege do LEA ako som išla teraz,alebo do dydimocu . vatanai sa mi teda nepači ani ani 😅
čo sa dlžky týka,ja mam tiež 158cm a vzala som 4,1 ktorý je ešte zo 30cm dlhší,takže niečo okolo 4,3-4,5m ak to chceš od narodenia na všetky uväzy.potom si časom kupiš určite aj kratku šatku, alebo ešte kopec iných 😀

emjee
17. kvě 2010

karkul - top su didymos, storchenwiege, hoppediz, kuk na test satku zde http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=74
co sa tyka dlzky, ja mam 4,7m indio a v pohode s tym pri konf. velkosti 42/44 uviazem vsetky uvazy, do o cislo mensieho by som sla mozno pri velkosti 38 a menej

ikarkulka
17. kvě 2010

díky za odpovědi 😉 asi půjdu do toho didymos - vzory se mi líbí nejvíc. velikost teda vezmu 4,2 - konfekční mám 38-40 (před těhotenstvím, doufám, že se tam někam vrátím).
tak teď ještě vybrat ten vzor 😅

ještě dotaz - dá se v šátku nosit i úplně malé miminko - novorozeně?

máme beco, ale to plánuju spíš na výlety, nákupy apod., doma ho nosit určitě nebudu. proto chci šátek.

denisocka
17. kvě 2010

Ja chcem beco,xixi

emjee
17. kvě 2010

karkul pre novorodenca ja satka tou najlepsou volbou

monr
18. kvě 2010

karkul, ja mám tiež beco, na malé mimi isto by som nepoužila, vtedy som mala elastik a teraz pribudol leo. prvá voľba bol tiež didymos indio limitka, ale nakoniec vyhral storch.

blka
18. kvě 2010

Karkul, já jsem si koupila elastický šátek a teď toho lituju ☹ . Malý sice ještě nemá 10kg, takže ho v něm můžu v pohodě nosit, ale chtěla bych i úvazy, na které je lepší kratší šátek a hlavně pevnej. Třeba když si ho dám na bok, tak si musím 3x omotat ten zbytek šátku kolem sebe a navíc to nedrží moc pevně.
Teď bych šla do pevného. Ale já se toho bála ☹ .A nový se mi kupovat nechce, protože zase až tak moc nenosím a nevím, jak dlouho ještě nosit budu, protože si myslím, že jak se rozchodí, tak bude konec.

Ale nošení je super. Včera jsme byli v obchodě, dnes půjdeme zase. Venku je šíleně hnusně, tak to na delší procházku není. A normálně ho brávám v kočárku a ne v šátku. Akorát se mi včera jaksi pořád zakláněl 😒

denisocka
18. kvě 2010

ja akurat uvažujem,či som nekupila zbytočne dlhý - 4,1 😅 LEO , nejde mi to oskušať kedže zatial mam len brucho nie babo 🙄

monr
18. kvě 2010

denisocka, mne sa tento môj tiež zdá dlhý, chcela som ho hlavne kvôli batohu, ale zatiaľ až tak nevadí, viažem ju aj na bok, prípadne dopredu a už sa využíva ako kolíska v postieľke, to má ideálnu veľkosť 😀

monr
18. kvě 2010

blka, ja zas neľutujem môj elastik, ešte doteraz, keď je núdza, tak použijem, ale zas moja má 8 kg. A v elastiku naboku som nosila len ak bol preložený vo dvojo, inak mi malá moc pružila v ňom. Na to už jedine pevný

denisocka
18. kvě 2010

no top hej,pre 10mes by som už objednala niečo okolo 3m viac nie . ja mala indio 3m presne a stačilo, leo 3,6 mi bolo v tom veku po zem pri konikovi či klokanovi.

len ja fakt neviem čo robiť,možno by sa to ešte dalo vratiť a vymeniť za kratšiu,babo rad

monr
18. kvě 2010

hmmm, ťažko radiť. čo tak nechať a potom kúpiť ďalší? 😀

denisocka
18. kvě 2010

no jedine, necham toto dlhe, ved taku dlhu som mala aj annu na polročneho syna a potom na jar,leto kupime kratku šatku - 3m a dosť ....... ale to dristam,ked sa bude chcieť maly nosiť tak zas začne mánia 😀

blka
18. kvě 2010

Monr, no právě, on mi v tom pruží.
Já toho lituju jen z toho důvodu, že bych teď ráda pevný, ale už se mi nechce utrácet ☹ . JInak jsem byla spokojená, to jo 🙂

Deni, myslíš, že je moc dlouhá? A jak dlouho ten šátek máš? Zboží se může vrátit do 14 dnů, ne?

denisocka
18. kvě 2010

mam ho len od štvrtku 😉 ,kupovany cez kamoškin obchod zo šatkami,takže možno by problem nebol-skor je problem sa rozhodnuť či vymeniť či čo. neviem čo si mam naviazať miesto dieťaťa,už som skušala plyšaka

monr
18. kvě 2010

blka, ja mám síce beco, ale predsa som kúpila aj pevnú šatku, tie peniažky vôbec neľutujem.

denisocka, ak sa mi marí, tak tu v téme si mala takú mániu pri prvom mimi, že? šatkiek kopec na striedačku, zostane ti to aj pri druhom? 😉 túto necháš, potom predáš, kúpiš inú, popritom ešte pár ďalších. 😀

ja mať navyše peniaze, tak určite mám dlhé indio a ešte niečo kratšie ako tento leo, ale som vďačná, že mám aspoň takúto výbavu nosičskú.

denisocka
18. kvě 2010

http://nosenideti.cz/verejne/foto/velky_nahled/... asi tolko mi trči pri KSK ked skušam zavoazať s bruchom a babikou ... tak neviem. boh vie ako budem nsoiť v zime, či budem mať svetre,či budem nosiť či čo dofrasa

denisocka
18. kvě 2010

mo - jj,to som bola ja, raz som mala doma až 3 šatky naraz, za cele nosenie asi 6-7 šatiek , 1x manduca , 2x ergo a 1x šatka z obliečky 😀

monr
18. kvě 2010

tak som si dobre pamätala,

no čo ti ja viem, keby si mala kratšiu, tak by bola na koncoch,
no môj názor nechať a potom zvážiť. Ved predať sa dá vždy, hlavne zanosená.

denisocka
18. kvě 2010

ja už ani neviem ako to teraz je,či to ludia kupuju tie šatky od ruky a kolko sa z ceny ubera za zanosenu 😅

blka
18. kvě 2010

Deni, ty jsi teda měla šátků 😅